Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/25/2019 10:29 AM
         2019  MR Silver South Championships - 2/22/2019 to 2/24/2019          
                         Sanction #: 190214 & 190259-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.39  9&U JO
                32.40  9&U SMAX
                35.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  32.41 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR                32.58      32.01 JO+    
SILV - Division  
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                34.62      32.80 SILV   
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                33.05      33.65 SILV   
  3 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                34.55      33.75 SILV   
  4 Wright, Elizabeth M        9 TVSC-MR                34.79      34.07 SILV   
  5 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 34.78      34.99 SILV   
  6 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR                34.54      35.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                34.38      35.40        
  2 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 34.84      35.54        
  3 Sigler, Eva A              9 FA-MR                  32.74      36.92        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX
              1:18.49  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.21 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:12.50    1:13.69 SILV   
                  35.37     1:13.69 (38.32)                                        
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              1:13.42    1:13.78 SILV   
                  34.53     1:13.78 (39.25)                                        
  3 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:14.52    1:14.29 SILV   
                  35.05     1:14.29 (39.24)                                        
  4 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:17.62    1:15.87 SILV   
                  36.34     1:15.87 (39.53)                                        
  5 Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:17.05    1:18.08 SILV   
                  36.64     1:18.08 (41.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:15.79    1:19.48        
                  38.03     1:19.48 (41.45)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:32.39  9&U JO
              2:32.40  9&U SMAX
              2:49.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:32.41 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              2:33.93    2:34.71 SILV   
                  35.72     1:16.70 (40.98)   2:34.71 (1:18.01)                    
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              2:36.32    2:37.97 SILV   
                  36.14     1:16.62 (40.48)     1:58.95 (42.33)     2:37.97 (39.02)
  3 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              2:37.58    2:38.29 SILV   
                  36.32     1:16.99 (40.67)     1:58.08 (41.09)     2:38.29 (40.21)
  4 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              2:44.85    2:45.89 SILV   
                  37.74     1:20.54 (42.80)     2:03.82 (43.28)     2:45.89 (42.07)
 
Girls 9 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:45.99  9&U JO
              6:46.00  9&U SMAX
              7:04.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  6:46.01 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              6:55.81    6:45.78 JO+    
                  35.17     1:15.18 (40.01)     1:56.67 (41.49)     2:38.53 (41.86)
        3:20.02 (41.49)     4:00.74 (40.72)     4:43.49 (42.75)     5:25.97 (42.48)
        6:06.02 (40.05)     6:45.78 (39.76)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.39  9&U JO
                37.40  9&U SMAX
                41.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  37.41 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                38.59      37.50 SILV   
  2 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 38.06      37.68 SILV   
  3 Carle, Anna E              9 FA-MR                  40.78      39.63 SILV   
  4 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                38.95      39.64 SILV   
  5 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                41.62      40.18 SILV   
  6 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR                39.59      40.61 SILV   
  7 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                40.17      40.82 SILV   
  8 Lucca, Julia               8 HAA-MR                 41.46      40.87 SILV   
  9 Tom, Victory W             9 LBA-MR                 41.89      40.99 SILV   
 10 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR                41.67      41.23 SILV   
 11 Orner, Brooke E            9 SSC-MR                 41.15      41.25 SILV   
 12 Bendersky, Hailey R        8 WISC-MR                41.81      41.59 SILV   
 13 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                39.64      41.78 SILV   
 
Girls 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.69  9&U JO
              1:20.70  9&U SMAX
              1:33.09  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:20.71 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:25.65    1:23.54 SILV   
                  40.26     1:23.54 (43.28)                                        
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:22.00    1:24.59 SILV   
  3 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:24.20    1:26.45 SILV   
                  41.96     1:26.45 (44.49)                                        
  4 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:26.70    1:27.70 SILV   
                  42.35     1:27.70 (45.35)                                        
  5 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:32.26    1:29.60 SILV   
                  43.44     1:29.60 (46.16)                                        
  6 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:31.49    1:29.89 SILV   
  7 Lucca, Julia               8 HAA-MR               1:30.72    1:30.04 SILV   
                  41.79     1:30.04 (48.25)                                        
  8 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR              1:30.52    1:31.18 SILV   
  9 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR              1:31.73    1:32.35 SILV   
                  43.86     1:32.35 (48.49)                                        
Non-Award Division  
 -- Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:28.60         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.05          DQ (43.02)                                        
 -- Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:31.38         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.06          DQ (43.67)                                        
 
Girls 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.19  9&U JO
                43.20  9&U SMAX
                47.79  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  43.21 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR                45.19      43.65 SILV   
  2 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR                47.03      45.30 SILV   
  3 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR                46.70      45.50 SILV   
  4 Tom, Veronica C            9 LBA-MR                 47.42      45.97 SILV   
  5 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR                 46.27      46.41 SILV   
  6 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR                45.74      47.12 SILV   
  7 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                 47.68      47.24 SILV   
  8 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                46.18      47.53 SILV   
 
Girls 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.19  9&U JO
              1:33.20  9&U SMAX
              1:46.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:33.21 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tom, Veronica C            9 LBA-MR               1:42.56    1:36.26 SILV   
                  46.30     1:36.26 (49.96)                                        
  2 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:38.06    1:37.86 SILV   
                  45.92     1:37.86 (51.94)                                        
  3 Bassett, Jessica J         9 LBA-MR               1:40.57    1:40.37 SILV   
                  48.28     1:40.37 (52.09)                                        
  4 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:44.52    1:42.12 SILV   
                  49.19     1:42.12 (52.93)                                        
  5 Canales Alvizuri, Isabel   8 LIAC-MR              1:44.70    1:42.43 SILV   
                  47.36     1:42.43 (55.07)                                        
  6 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:42.39    1:42.81 SILV   
                  49.33     1:42.81 (53.48)                                        
  7 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR              1:44.64    1:45.91 SILV   
                  50.59     1:45.91 (55.32)                                        
Non-Award Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:42.63    1:47.27        
                  51.32     1:47.27 (55.95)                                        
  2 Nakamori, Leah Y           9 FA-MR                1:45.69    1:49.49        
                  52.20     1:49.49 (57.29)                                        
 -- Wilcox, Avery              9 HAA-MR               1:45.26        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX
                42.39  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  36.31 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                  38.40      35.81 JO+    
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR                38.40      39.49 SILV   
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR                40.49      41.27 SILV   
  3 Lucca, Sarah               8 HAA-MR                 40.93      41.78 SILV   
  4 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR                41.91      41.87 SILV   
Non-Award Division  
  1 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR                42.30      42.48        
  2 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                42.18      46.06        
 
Girls 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.19  9&U JO
              1:26.20  9&U SMAX
              1:37.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.21 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                1:37.44    1:21.88 JO+    
                  39.27     1:21.88 (42.61)                                        
  2 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              1:27.71    1:23.11 JO+    
                  38.08     1:23.11 (45.03)                                        
SILV - Division  
  1 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:31.11    1:32.74 SILV   
                  44.28     1:32.74 (48.46)                                        
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:33.96    1:36.06 SILV   
                  44.83     1:36.06 (51.23)                                        
  3 Orner, Brooke E            9 SSC-MR               1:36.09    1:37.46 SILV   
                  45.90     1:37.46 (51.56)                                        
 
Girls 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX
              1:28.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.21 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              1:25.82    1:26.93 SILV   
                  41.29     1:26.93 (45.64)                                        
  2 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              1:25.71    1:27.59 SILV   
                  40.79     1:27.59 (46.80)                                        
Non-Award Division  
  1 Lyons, Sophia J            9 LIAC-MR              1:28.51    1:29.10        
                  43.43     1:29.10 (45.67)                                        
  2 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              1:27.90    1:29.80        
                  41.08     1:29.80 (48.72)                                        
  3 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              1:25.87    1:31.59        
                  42.92     1:31.59 (48.67)                                        
 
Girls 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:52.39  9&U JO
              2:52.40  9&U SMAX
              3:13.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:52.41 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Yuna                  9 LIAC-MR              2:55.96    2:49.69 JO+    
                  36.77     1:20.44 (43.67)     2:11.23 (50.79)     2:49.69 (38.46)
SILV - Division  
  1 Law, Isabella Y            9 LIAC-MR              3:06.54    3:00.63 SILV   
                  40.71     1:26.06 (45.35)     2:22.28 (56.22)     3:00.63 (38.35)
  2 Gebhard, Madelyn E         9 LIAC-MR              3:04.81    3:01.01 SILV   
                  43.49     1:27.51 (44.02)     2:25.36 (57.85)     3:01.01 (35.65)
  3 Strabuk, Summer R          9 LIAC-MR              3:07.12    3:01.98 SILV   
                  45.44     1:29.22 (43.78)     2:22.50 (53.28)     3:01.98 (39.48)
  4 Karafin, Sasha             9 LIAC-MR              3:04.37    3:07.72 SILV   
                                1:34.25 ( )   3:07.72 (1:33.47)                    
  5 Siegel, Alex R             8 LIAC-MR              3:07.96    3:08.52 SILV   
                  46.76     1:34.78 (48.02)     2:29.75 (54.97)     3:08.52 (38.77)
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.19  10 JO
                31.20  10 SMAX
                35.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  31.21 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  31.71      30.33 JO+    
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                31.47      30.56 JO+    
SILV - Division  
  1 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  32.23      31.21 SILV   
  2 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 31.95      31.27 SILV   
  3 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                33.02      31.56 SILV   
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 31.51      31.85 SILV   
  5 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                32.83      32.12 SILV   
  6 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  33.16      32.18 SILV   
  7 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                32.89      32.26 SILV   
  8 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                32.30      32.34 SILV   
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                32.44      32.49 SILV   
 10 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 32.54      32.50 SILV   
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                34.14      32.55 SILV   
 12 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 32.52      32.64 SILV   
 13 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                33.80      33.23 SILV   
 14 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                34.33      33.51 SILV   
 15 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                34.74      33.58 SILV   
 16 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR                34.78      33.60 SILV   
 17 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                33.55      33.61 SILV   
 18 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                33.33      33.64 SILV   
 19 Lam, Koiip                10 LIAC-MR                33.50      33.70 SILV   
 20 Kong, Alicia S            10 LIAC-MR                34.64      33.72 SILV   
 21 Platti, Grace             10 CSDC-MR                34.06      33.74 SILV   
 22 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                34.14      33.95 SILV   
 23 Singer, Keira A           10 WISC-MR                32.64      34.34 SILV   
 24 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                33.20      34.44 SILV   
 25 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                33.38      34.53 SILV   
 26 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 33.92      35.02 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                34.92      35.32        
  2 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR                34.97      35.66        
  3 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                34.78      35.82        
 -- Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 33.60         DQ        
      False start
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX
              1:18.49  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:08.81 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:10.47    1:09.04 SILV   
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:13.03    1:09.24 SILV   
                  33.82     1:09.24 (35.42)                                        
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              1:13.12    1:09.84 SILV   
                  33.13     1:09.84 (36.71)                                        
  4 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:13.96    1:09.93 SILV   
                  33.60     1:09.93 (36.33)                                        
  5 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:09.61    1:10.58 SILV   
                  34.05     1:10.58 (36.53)                                        
  6 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              1:10.75    1:10.83 SILV   
                  34.09     1:10.83 (36.74)                                        
  7 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:11.01    1:11.76 SILV   
                  33.84     1:11.76 (37.92)                                        
  8 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:13.51    1:11.84 SILV   
                  34.48     1:11.84 (37.36)                                        
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:11.23    1:12.01 SILV   
                  34.20     1:12.01 (37.81)                                        
 10 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:11.29    1:12.44 SILV   
                  34.55     1:12.44 (37.89)                                        
 11 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:13.00    1:12.64 SILV   
                  34.12     1:12.64 (38.52)                                        
 12 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:15.92    1:12.74 SILV   
                  34.76     1:12.74 (37.98)                                        
 13 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:11.41    1:13.17 SILV   
                  34.97     1:13.17 (38.20)                                        
 14 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               1:14.77    1:13.76 SILV   
                  36.13     1:13.76 (37.63)                                        
 15 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:12.43    1:13.85 SILV   
                  34.99     1:13.85 (38.86)                                        
 16 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:17.40    1:14.00 SILV   
                  35.54     1:14.00 (38.46)                                        
 17 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:12.78    1:14.19 SILV   
                  35.59     1:14.19 (38.60)                                        
 18 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:16.68    1:14.61 SILV   
                  35.58     1:14.61 (39.03)                                        
 19 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              1:16.98    1:14.66 SILV   
                  36.21     1:14.66 (38.45)                                        
 20 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:15.44    1:14.89 SILV   
                  36.06     1:14.89 (38.83)                                        
 21 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:15.41    1:15.07 SILV   
                  35.90     1:15.07 (39.17)                                        
 22 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:18.48    1:15.08 SILV   
                  35.39     1:15.08 (39.69)                                        
 23 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:15.62    1:15.27 SILV   
                  36.95     1:15.27 (38.32)                                        
 24 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:14.53    1:15.32 SILV   
                  35.69     1:15.32 (39.63)                                        
 25 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:13.28    1:15.39 SILV   
                  35.49     1:15.39 (39.90)                                        
 26 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:13.25    1:15.69 SILV   
                  35.34     1:15.69 (40.35)                                        
 27 Meckes, Analisa F         10 IA-MR                1:17.59    1:15.77 SILV   
                  35.78     1:15.77 (39.99)                                        
 28 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:14.76    1:15.81 SILV   
                  35.32     1:15.81 (40.49)                                        
 29 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:17.86    1:15.95 SILV   
 30 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:16.32    1:16.33 SILV   
                  36.62     1:16.33 (39.71)                                        
 31 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:17.24    1:16.80 SILV   
                  37.19     1:16.80 (39.61)                                        
 32 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:14.02    1:17.30 SILV   
                  36.37     1:17.30 (40.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR              1:16.97    1:19.24        
 -- Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR              1:15.65         DQ        
      False start
                  34.29          DQ (39.31)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.59  10 JO
              2:27.60  10 SMAX
              2:49.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:27.61 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              2:30.16    2:33.08 SILV   
                  35.17     1:14.98 (39.81)     1:55.21 (40.23)     2:33.08 (37.87)
  2 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              2:36.84    2:33.28 SILV   
                  35.56     1:15.20 (39.64)     1:55.37 (40.17)     2:33.28 (37.91)
  3 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              2:38.93    2:34.99 SILV   
                  35.56     1:14.81 (39.25)     1:55.47 (40.66)     2:34.99 (39.52)
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:41.86    2:37.10 SILV   
                  35.97     1:17.90 (41.93)     1:58.44 (40.54)     2:37.10 (38.66)
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              2:32.71    2:39.89 SILV   
                  35.53     1:16.74 (41.21)     1:59.88 (43.14)     2:39.89 (40.01)
  6 Donegain, Kate A          10 IA-MR                2:40.03    2:40.12 SILV   
                  34.51     1:15.39 (40.88)     1:59.36 (43.97)     2:40.12 (40.76)
  7 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              2:40.03    2:40.85 SILV   
                  37.44     1:18.09 (40.65)     2:00.18 (42.09)     2:40.85 (40.67)
  8 Metz, Lylah R             10 EHY-MR               2:41.53    2:41.06 SILV   
                  36.34     1:18.01 (41.67)     2:00.82 (42.81)     2:41.06 (40.24)
  9 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              2:39.12    2:41.30 SILV   
                  37.99     1:18.49 (40.50)     2:00.62 (42.13)     2:41.30 (40.68)
 10 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               2:47.41    2:44.31 SILV   
                  37.82     1:21.47 (43.65)     2:03.89 (42.42)     2:44.31 (40.42)
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              2:45.02    2:45.89 SILV   
                  37.43     1:20.47 (43.04)     2:05.68 (45.21)     2:45.89 (40.21)
 12 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               2:44.91    2:48.51 SILV   
                  37.68     1:21.57 (43.89)     2:06.66 (45.09)     2:48.51 (41.85)
 13 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              2:41.85    2:49.13 SILV   
                  36.80     1:18.92 (42.12)     2:04.66 (45.74)     2:49.13 (44.47)
Non-Award Division  
 -- Patan, Kayra              10 LIAC-MR              2:44.30        DFS        
      Declared false start
 
Girls 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:33.99  10 JO
              6:34.00  10 SMAX
              7:04.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  6:34.01 - 7:04.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                6:53.83    6:17.06 JO+    
                  34.35     1:12.75 (38.40)     1:51.51 (38.76)     2:30.17 (38.66)
        3:07.61 (37.44)     3:46.86 (39.25)     4:24.65 (37.79)     5:02.57 (37.92)
        5:40.55 (37.98)     6:17.06 (36.51)                                        
  2 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              6:35.16    6:22.52 JO+    
                  33.31     1:10.85 (37.54)     1:49.43 (38.58)     2:28.52 (39.09)
        3:07.36 (38.84)     3:46.70 (39.34)     4:26.25 (39.55)     5:05.90 (39.65)
        5:44.83 (38.93)     6:22.52 (37.69)                                        
SILV - Division  
  1 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              6:58.15    6:42.07 SILV   
                  35.29     1:14.67 (39.38)     1:55.01 (40.34)     2:35.54 (40.53)
        3:16.39 (40.85)     3:58.35 (41.96)     4:40.11 (41.76)     5:22.08 (41.97)
        6:03.95 (41.87)     6:42.07 (38.12)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.19  10 JO
                36.20  10 SMAX
                41.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  36.21 - 41.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  36.67      34.25 JO+    
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 36.59      35.71 JO+    
SILV - Division  
  1 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                36.80      36.48 SILV   
  2 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                37.26      36.58 SILV   
  3 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                36.66      36.60 SILV   
  4 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                38.40      36.62 SILV   
  5 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  40.23      37.49 SILV   
  6 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                37.10      37.57 SILV   
  7 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                37.66      38.00 SILV   
  8 Kong, Athena              10 LIAC-MR                37.94      38.01 SILV   
  9 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                37.92      38.31 SILV   
 10 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR                40.54      38.77 SILV   
 11 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                38.01      38.82 SILV   
 12 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  38.72      38.85 SILV   
 13 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 40.15      38.86 SILV   
 14 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  39.83      39.14 SILV   
 15 Rabinowitz, Blake S       10 TS-MR                  39.17      39.36 SILV   
 16 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                39.14      39.40 SILV   
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 38.36      39.45 SILV   
 18 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                38.82      39.47 SILV   
 19 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                41.06      39.56 SILV   
 20 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                39.22      39.58 SILV   
 21 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 40.77      39.95 SILV   
 22 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR                41.45      40.18 SILV   
 23 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR                39.54      40.24 SILV   
 24 Whitehair, Hannah J       10 TS-MR                  41.84      40.28 SILV   
 25 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                39.47      40.45 SILV   
 26 Platti, Grace             10 CSDC-MR                40.89      40.53 SILV   
 27 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                39.41      40.67 SILV   
 28 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                39.89      40.76 SILV   
 29 Metz, Lylah R             10 EHY-MR                 41.40      41.42 SILV   
 30 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR                41.10      41.50 SILV   
 31 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                39.71      41.89 SILV   
Non-Award Division  
  1 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                41.41      42.37        
  2 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 40.50      42.68        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.29  10 JO
              1:18.30  10 SMAX
              1:33.09  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.31 - 1:33.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:21.48    1:17.60 JO+    
                  38.50     1:17.60 (39.10)                                        
SILV - Division  
  1 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:19.83    1:18.65 SILV   
                  38.86     1:18.65 (39.79)                                        
  2 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:24.43    1:19.79 SILV   
                  39.21     1:19.79 (40.58)                                        
  3 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:21.84    1:20.45 SILV   
                  39.45     1:20.45 (41.00)                                        
  4 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:22.95    1:20.85 SILV   
                  39.24     1:20.85 (41.61)                                        
  5 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:22.54    1:20.96 SILV   
                  39.01     1:20.96 (41.95)                                        
  6 Davidoff, Sadie C         10 LIAC-MR              1:27.32    1:22.63 SILV   
                  40.78     1:22.63 (41.85)                                        
  7 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:24.09    1:23.09 SILV   
                  39.91     1:23.09 (43.18)                                        
  8 Rabinowitz, Blake S       10 TS-MR                1:25.52    1:23.38 SILV   
                  40.50     1:23.38 (42.88)                                        
  9 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR              1:25.94    1:23.49 SILV   
                  40.74     1:23.49 (42.75)                                        
 10 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:21.07    1:23.51 SILV   
                  40.64     1:23.51 (42.87)                                        
 11 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:25.42    1:23.87 SILV   
                  41.39     1:23.87 (42.48)                                        
 12 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:23.59    1:23.96 SILV   
 13 Cullen, Grace M           10 IA-MR                1:31.39    1:24.19 SILV   
                  40.79     1:24.19 (43.40)                                        
 14 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.31    1:24.23 SILV   
 15 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:24.46    1:24.44 SILV   
                  41.10     1:24.44 (43.34)                                        
 15 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:21.32    1:24.44 SILV   
                  40.66     1:24.44 (43.78)                                        
 17 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:22.58    1:25.12 SILV   
                  41.24     1:25.12 (43.88)                                        
 18 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:26.47    1:25.34 SILV   
                  41.18     1:25.34 (44.16)                                        
 19 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:26.17    1:26.42 SILV   
                  42.43     1:26.42 (43.99)                                        
 20 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:22.47    1:26.72 SILV   
                  41.63     1:26.72 (45.09)                                        
 21 Veit, Cayden R            10 TVSC-MR              1:29.94    1:27.33 SILV   
                  43.00     1:27.33 (44.33)                                        
 22 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:28.87    1:28.30 SILV   
                  42.86     1:28.30 (45.44)                                        
 23 Kong, Alicia S            10 LIAC-MR              1:28.73    1:28.36 SILV   
                  43.39     1:28.36 (44.97)                                        
 24 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:29.76    1:29.16 SILV   
                  44.38     1:29.16 (44.78)                                        
 25 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:28.56    1:29.36 SILV   
 26 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:23.75    1:29.46 SILV   
                  43.76     1:29.46 (45.70)                                        
 26 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:24.30    1:29.46 SILV   
                  41.53     1:29.46 (47.93)                                        
 28 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:31.31    1:29.62 SILV   
                  44.21     1:29.62 (45.41)                                        
 29 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:26.16    1:30.60 SILV   
 30 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:24.92    1:30.67 SILV   
                  45.01     1:30.67 (45.66)                                        
 31 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              1:27.76    1:31.24 SILV   
                  44.05     1:31.24 (47.19)                                        
 32 Sy, Reana G               10 LIAC-MR              1:31.83    1:31.34 SILV   
                  45.18     1:31.34 (46.16)                                        
 33 Taggart, Samantha L       10 LIAC-MR              1:29.89    1:31.67 SILV   
 34 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:30.12    1:32.24 SILV   
                  43.05     1:32.24 (49.19)                                        
 35 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:32.85    1:32.26 SILV   
                  45.21     1:32.26 (47.05)                                        
 36 Redmond, Riley P          10 LIAC-MR              1:32.64    1:32.77 SILV   
                  45.57     1:32.77 (47.20)                                        
Non-Award Division  
  1 Rivera, Kallista E        10 LIAC-MR              1:32.04    1:34.26        
  2 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:27.21    1:35.04        
 -- McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:18.87         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.14          DQ (39.90)                                        
 -- Lettieri, Bella V         10 LIAC-MR              1:32.09         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.73          DQ (48.21)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  10 JO
                42.00  10 SMAX
                47.79  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  42.01 - 47.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  42.40      40.47 JO+    
  2 Kong, Athena              10 LIAC-MR                42.95      41.00 JO+    
  3 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                42.82      41.21 JO+    
  4 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                  43.33      41.44 JO+    
  5 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  44.93      41.95 JO+    
SILV - Division  
  1 Lam, Koiip                10 LIAC-MR                43.23      43.35 SILV   
  2 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                45.09      43.56 SILV   
  3 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR                 43.78      43.80 SILV   
  4 Choi, Jia E               10 LIAC-MR                46.29      44.29 SILV   
  5 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                45.24      44.40 SILV   
  6 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR                46.13      44.41 SILV   
  7 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 45.54      44.46 SILV   
  8 Singer, Keira A           10 WISC-MR                43.76      44.81 SILV   
  8 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                47.25      44.81 SILV   
 10 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR                46.57      45.14 SILV   
 11 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 47.47      45.53 SILV   
 12 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  47.42      45.79 SILV   
 13 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                47.05      45.99 SILV   
 14 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                45.46      46.12 SILV   
 15 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                45.21      46.39 SILV   
 16 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                46.48      46.57 SILV   
 17 Policaro, Ava N           10 LBA-MR                 46.69      46.68 SILV   
 18 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                47.53      47.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                46.43      48.12        
  2 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                47.73      48.42        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:30.79  10 JO
              1:30.80  10 SMAX
              1:46.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:30.81 - 1:46.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:31.48    1:29.42 JO+    
                  43.38     1:29.42 (46.04)                                        
SILV - Division  
  1 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:31.61    1:30.84 SILV   
                  43.96     1:30.84 (46.88)                                        
  2 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                1:35.00    1:32.69 SILV   
                  44.61     1:32.69 (48.08)                                        
  3 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:34.91    1:33.76 SILV   
                  45.41     1:33.76 (48.35)                                        
  4 Wang, Angela A            10 TVSC-MR              1:33.71    1:34.15 SILV   
                  44.16     1:34.15 (49.99)                                        
  5 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:37.65    1:36.53 SILV   
                  46.84     1:36.53 (49.69)                                        
  6 Choi, Jia E               10 LIAC-MR              1:38.58    1:36.69 SILV   
                  46.28     1:36.69 (50.41)                                        
  7 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              1:45.26    1:38.21 SILV   
                  45.33     1:38.21 (52.88)                                        
  8 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:33.87    1:38.45 SILV   
                  46.59     1:38.45 (51.86)                                        
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR              1:37.02    1:38.58 SILV   
                  46.76     1:38.58 (51.82)                                        
 10 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:37.10    1:39.01 SILV   
                  47.63     1:39.01 (51.38)                                        
 11 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR              1:41.11    1:39.29 SILV   
                  47.62     1:39.29 (51.67)                                        
 12 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:36.93    1:39.39 SILV   
                  46.86     1:39.39 (52.53)                                        
 13 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:39.26    1:39.84 SILV   
                  49.04     1:39.84 (50.80)                                        
 14 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              1:41.42    1:40.18 SILV   
                  49.25     1:40.18 (50.93)                                        
 15 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:40.25    1:41.10 SILV   
                  48.49     1:41.10 (52.61)                                        
 16 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:41.01    1:41.70 SILV   
                  49.84     1:41.70 (51.86)                                        
 17 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:39.10    1:42.33 SILV   
                  49.79     1:42.33 (52.54)                                        
 17 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:41.79    1:42.33 SILV   
                  50.13     1:42.33 (52.20)                                        
 19 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:40.34    1:42.55 SILV   
                  49.45     1:42.55 (53.10)                                        
 20 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:42.99    1:43.37 SILV   
                  48.00     1:43.37 (55.37)                                        
 21 Lai, Jayden M             10 LIAC-MR              1:43.32    1:45.21 SILV   
                  50.92     1:45.21 (54.29)                                        
 22 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:42.61    1:45.29 SILV   
                  49.58     1:45.29 (55.71)                                        
Non-Award Division  
  1 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR              1:43.56    1:49.06        
                  54.03     1:49.06 (55.03)                                        
 
Girls 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX
                42.39  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  35.11 - 42.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Klein, Farrah M           10 TS-MR                  35.51      34.78 JO+    
SILV - Division  
  1 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                 35.14      35.25 SILV   
  2 Davis, Naomi              10 CSDC-MR                35.36      35.62 SILV   
  3 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                35.59      35.86 SILV   
  4 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR                36.61      36.13 SILV   
  5 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR                37.05      36.21 SILV   
  6 Singer, Keira A           10 WISC-MR                35.17      36.63 SILV   
  7 Cullen, Grace M           10 IA-MR                  37.22      36.72 SILV   
  8 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                 37.01      36.93 SILV   
  9 Doran, Molly K            10 LIAC-MR                38.89      36.98 SILV   
 10 Donegain, Kate A          10 IA-MR                  38.75      37.58 SILV   
 11 Kong, Athena              10 LIAC-MR                38.20      37.80 SILV   
 12 Kieran, Meredith F        10 TS-MR                  40.48      38.30 SILV   
 13 Platti, Grace             10 CSDC-MR                39.13      38.68 SILV   
 14 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                39.31      38.71 SILV   
 15 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                  39.83      39.27 SILV   
 16 Peitler, Maya             10 LIAC-MR                41.37      39.73 SILV   
 17 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                 39.39      39.95 SILV   
 18 Micena, Kallie            10 TVSC-MR                41.83      40.06 SILV   
 19 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR                39.44      40.42 SILV   
 20 Fehn, Jamie G             10 CSDC-MR                41.36      40.81 SILV   
 21 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                  38.36      40.97 SILV   
 22 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR                37.65      41.18 SILV   
 23 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                 39.85      41.22 SILV   
 24 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR                39.85      41.38 SILV   
 25 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR                41.27      41.43 SILV   
 26 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR                41.59      42.24 SILV   
Non-Award Division  
  1 Zakharova, Dasha          10 TVSC-MR                39.86      42.91        
  2 Leung, Megan S            10 LIAC-MR                40.20      43.75        
  3 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR                41.28      43.91        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:23.79  10 JO
              1:23.80  10 SMAX
              1:37.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:23.81 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.50    1:21.13 JO+    
                  37.98     1:21.13 (43.15)                                        
  2 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               1:26.71    1:21.80 JO+    
                  38.01     1:21.80 (43.79)                                        
  3 Kolenik, Mary-Patricia    10 LIAC-MR              1:29.18    1:22.11 JO+    
                  38.73     1:22.11 (43.38)                                        
SILV - Division  
  1 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:30.23    1:25.12 SILV   
                  39.95     1:25.12 (45.17)                                        
  2 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:29.04    1:25.18 SILV   
                  39.35     1:25.18 (45.83)                                        
  3 Davis, Naomi              10 CSDC-MR              1:28.08    1:27.07 SILV   
  4 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              1:30.19    1:28.72 SILV   
                  41.17     1:28.72 (47.55)                                        
  5 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:26.43    1:29.64 SILV   
  6 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:36.18    1:31.39 SILV   
                  41.46     1:31.39 (49.93)                                        
  7 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:34.98    1:31.45 SILV   
                  43.82     1:31.45 (47.63)                                        
  8 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:30.30    1:33.32 SILV   
                  42.85     1:33.32 (50.47)                                        
  9 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:32.79    1:34.54 SILV   
                  46.11     1:34.54 (48.43)                                        
 10 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:33.63    1:35.48 SILV   
                  44.74     1:35.48 (50.74)                                        
 11 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:36.61    1:36.85 SILV   
                  42.85     1:36.85 (54.00)                                        
Non-Award Division  
  1 Nitzsche, Julia S         10 CSDC-MR              1:36.93    1:39.57        
 
Girls 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.79  10 JO
              1:18.80  10 SMAX
              1:28.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.81 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR              1:19.25    1:19.49 SILV   
                  37.12     1:19.49 (42.37)                                        
  2 Donegain, Kate A          10 IA-MR                1:21.83    1:19.53 SILV   
                  37.34     1:19.53 (42.19)                                        
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              1:28.51    1:20.68 SILV   
                  36.74     1:20.68 (43.94)                                        
  4 Kong, Athena              10 LIAC-MR              1:21.35    1:21.52 SILV   
                  39.85     1:21.52 (41.67)                                        
  5 Calandra, Lily A          10 SSC-MR               1:20.87    1:21.74 SILV   
                  38.72     1:21.74 (43.02)                                        
  6 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              1:24.12    1:22.56 SILV   
                  40.99     1:22.56 (41.57)                                        
  7 Micena, Kallie            10 TVSC-MR              1:28.03    1:25.02 SILV   
                  42.08     1:25.02 (42.94)                                        
  8 Llerena, Xiomara R        10 TVSC-MR              1:26.22    1:25.69 SILV   
                  40.45     1:25.69 (45.24)                                        
  9 Platti, Grace             10 CSDC-MR              1:28.28    1:25.82 SILV   
                  39.79     1:25.82 (46.03)                                        
 10 Hendershot, Abby G        10 IA-MR                1:26.11    1:25.97 SILV   
                  40.53     1:25.97 (45.44)                                        
 11 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               1:26.32    1:26.01 SILV   
                  40.92     1:26.01 (45.09)                                        
 12 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              1:23.41    1:26.02 SILV   
                  38.72     1:26.02 (47.30)                                        
 13 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR               1:24.68    1:26.58 SILV   
                  41.44     1:26.58 (45.14)                                        
 14 Singer, Keira A           10 WISC-MR              1:23.37    1:26.74 SILV   
                  39.41     1:26.74 (47.33)                                        
 15 Pamatat, Giuliana P       10 LIAC-MR              1:25.49    1:27.04 SILV   
                  40.70     1:27.04 (46.34)                                        
 16 Hayes, Cassidy C          10 WISC-MR              1:25.14    1:27.32 SILV   
                  41.31     1:27.32 (46.01)                                        
 17 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              1:25.37    1:27.95 SILV   
                  41.96     1:27.95 (45.99)                                        
 18 Policaro, Ava N           10 LBA-MR               1:28.07    1:28.18 SILV   
                  41.39     1:28.18 (46.79)                                        
 19 Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              1:26.43    1:28.21 SILV   
                  42.31     1:28.21 (45.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Mazur, Katerina E         10 LIAC-MR              1:28.52    1:29.07        
                  39.24     1:29.07 (49.83)                                        
  2 Kitlowski, Katie J        10 LIAC-MR              1:26.47    1:29.49        
                  43.64     1:29.49 (45.85)                                        
  3 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                1:27.83    1:30.03        
                  41.71     1:30.03 (48.32)                                        
  4 Kelly, Alaina R           10 CSDC-MR              1:27.29    1:31.70        
                  43.19     1:31.70 (48.51)                                        
  5 Kofsky, Emily S           10 WISC-MR              1:25.61    1:32.16        
                  42.76     1:32.16 (49.40)                                        
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               1:25.90    1:32.40        
                  40.44     1:32.40 (51.96)                                        
 
Girls 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:47.59  10 JO
              2:47.60  10 SMAX
              3:13.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:47.61 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kong, Athena              10 LIAC-MR              2:51.63    2:49.57 SILV   
                  40.36     1:23.16 (42.80)   2:49.57 (1:26.41)                    
  2 Sawyer, Victoria R        10 LIAC-MR              2:55.86    2:52.05 SILV   
                  38.99     1:24.77 (45.78)     2:13.58 (48.81)     2:52.05 (38.47)
  3 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR              2:54.82    2:53.11 SILV   
                  38.60     1:19.18 (40.58)     2:13.09 (53.91)     2:53.11 (40.02)
  4 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR               2:50.21    2:54.19 SILV   
                  39.47     1:23.08 (43.61)     2:12.44 (49.36)     2:54.19 (41.75)
  5 Peitler, Maya             10 LIAC-MR              2:58.73    2:57.00 SILV   
                  42.53     1:27.21 (44.68)     2:20.66 (53.45)     2:57.00 (36.34)
  6 Donegain, Kate A          10 IA-MR                2:58.05    2:57.05 SILV   
                  39.65     1:23.99 (44.34)     2:17.36 (53.37)     2:57.05 (39.69)
  7 Lam, Koiip                10 LIAC-MR              2:58.60    2:58.65 SILV   
                  41.04     1:29.85 (48.81)     2:20.14 (50.29)     2:58.65 (38.51)
  8 Daniels, Elizabeth        10 EHY-MR               3:01.00    3:06.09 SILV   
                  43.83     1:30.58 (46.75)     2:25.84 (55.26)     3:06.09 (40.25)
  9 Leung, Megan S            10 LIAC-MR              3:08.86    3:08.64 SILV   
                  42.90     1:28.36 (45.46)     2:25.69 (57.33)     3:08.64 (42.95)
 10 Patan, Kayra              10 LIAC-MR              3:11.72    3:09.03 SILV   
                  47.63     1:31.65 (44.02)     2:29.52 (57.87)     3:09.03 (39.51)
Non-Award Division  
  1 Zhang, Angelina           10 LIAC-MR              3:12.49    3:16.08        
                  47.16     1:36.70 (49.54)     2:31.68 (54.98)     3:16.08 (44.40)
  2 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR               3:12.78    3:16.95        
                  44.64     1:31.75 (47.11)   2:35.96 (1:04.21)     3:16.95 (40.99)
 -- Doran, Molly K            10 LIAC-MR              2:53.01         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  39.66     1:21.03 (41.37)     2:14.76 (53.73)          DQ (36.91)
 -- Chambless, Margaret J     10 LIAC-MR              3:03.88         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  44.13     1:29.05 (44.92)     2:23.03 (53.98)          DQ (37.37)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.59  11 JO
                28.60  11 SMAX
                30.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  28.61 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR                28.73      28.86 SILV   
  2 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR                28.98      28.87 SILV   
  3 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 29.35      29.07 SILV   
  4 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 29.19      29.23 SILV   
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 29.65      29.24 SILV   
  6 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 28.99      29.35 SILV   
  7 Connor, Kate G            11 LIAC-MR                29.74      29.47 SILV   
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 28.89      29.47 SILV   
  9 Phillips, Emersyn E       11 LIAC-MR                29.56      29.49 SILV   
 10 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                29.62      29.58 SILV   
 11 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                29.60      29.73 SILV   
 12 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR                28.71      29.83 SILV   
 13 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  30.50      29.93 SILV   
 14 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR                29.06      29.97 SILV   
 15 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 29.99      30.04 SILV   
 16 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 30.18      30.14 SILV   
 17 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR                30.93      30.27 SILV   
 18 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                30.66      30.29 SILV   
 19 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                30.39      30.41 SILV   
 20 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                30.89      30.45 SILV   
 21 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                30.47      30.63 SILV   
 21 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                30.71      30.63 SILV   
 23 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                30.28      30.65 SILV   
 24 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  30.31      30.75 SILV   
 25 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 30.90      30.79 SILV   
 26 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 30.45      30.87 SILV   
 27 Wafer, Sara N             11 TS-MR                  30.94      30.91 SILV   
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.69  11 JO
              1:01.70  11 SMAX
              1:08.29  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:01.71 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:05.71    1:01.98 SILV   
                  30.48     1:01.98 (31.50)                                        
  2 Chen, Calista             11 LIAC-MR              1:03.28    1:02.06 SILV   
                  30.00     1:02.06 (32.06)                                        
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:02.93    1:03.19 SILV   
                  29.79     1:03.19 (33.40)                                        
  4 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              1:02.51    1:03.53 SILV   
                  30.59     1:03.53 (32.94)                                        
  5 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:04.07    1:03.66 SILV   
                  30.79     1:03.66 (32.87)                                        
  6 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:05.13    1:03.90 SILV   
                  31.39     1:03.90 (32.51)                                        
  7 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:04.42    1:04.18 SILV   
                  30.21     1:04.18 (33.97)                                        
  8 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:06.16    1:04.21 SILV   
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:04.74    1:04.22 SILV   
                  30.41     1:04.22 (33.81)                                        
 10 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:04.00    1:04.30 SILV   
                  30.28     1:04.30 (34.02)                                        
 11 Phillips, Emersyn E       11 LIAC-MR              1:06.93    1:04.31 SILV   
                  32.03     1:04.31 (32.28)                                        
 12 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:04.50    1:04.47 SILV   
                  31.06     1:04.47 (33.41)                                        
 13 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:05.16    1:05.37 SILV   
                  31.68     1:05.37 (33.69)                                        
 14 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              1:06.78    1:05.53 SILV   
 15 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:07.19    1:05.68 SILV   
                  31.36     1:05.68 (34.32)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:05.88    1:05.82 SILV   
                  31.08     1:05.82 (34.74)                                        
 17 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:07.25    1:05.86 SILV   
                  33.03     1:05.86 (32.83)                                        
 18 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:07.99    1:05.91 SILV   
                  31.33     1:05.91 (34.58)                                        
 19 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:05.86    1:06.40 SILV   
                  31.52     1:06.40 (34.88)                                        
 20 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR              1:08.07    1:06.51 SILV   
                  32.51     1:06.51 (34.00)                                        
 21 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR              1:07.29    1:06.97 SILV   
                  32.47     1:06.97 (34.50)                                        
 22 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:07.81    1:06.99 SILV   
                  31.46     1:06.99 (35.53)                                        
 23 Griffin, Amelia           11 HAA-MR               1:07.79    1:07.01 SILV   
                  31.50     1:07.01 (35.51)                                        
 24 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:06.44    1:07.24 SILV   
 25 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:08.20    1:07.52 SILV   
                  33.25     1:07.52 (34.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              1:08.20    1:08.75        
                  32.62     1:08.75 (36.13)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:14.29  11 JO
              2:14.30  11 SMAX
              2:25.89  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:14.31 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              2:15.11    2:14.44 SILV   
                  31.14     1:04.99 (33.85)     1:40.01 (35.02)     2:14.44 (34.43)
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:24.30    2:18.23 SILV   
                  31.14     1:05.65 (34.51)     1:42.28 (36.63)     2:18.23 (35.95)
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              2:21.80    2:19.38 SILV   
                  31.90     1:07.47 (35.57)     1:44.05 (36.58)     2:19.38 (35.33)
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              2:22.20    2:19.53 SILV   
                  31.49     1:07.03 (35.54)     1:44.49 (37.46)     2:19.53 (35.04)
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:22.91    2:19.70 SILV   
                  31.91     1:07.75 (35.84)     1:44.70 (36.95)     2:19.70 (35.00)
  6 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              2:25.60    2:20.45 SILV   
                  32.26     1:08.00 (35.74)     1:45.23 (37.23)     2:20.45 (35.22)
  7 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               2:24.91    2:20.98 SILV   
                  32.14     1:07.42 (35.28)     1:44.79 (37.37)     2:20.98 (36.19)
  8 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                2:21.63    2:23.42 SILV   
                  31.35     1:07.65 (36.30)     1:46.33 (38.68)     2:23.42 (37.09)
  9 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              2:23.69    2:24.34 SILV   
                  32.93     1:09.56 (36.63)     1:47.32 (37.76)     2:24.34 (37.02)
 10 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:22.49    2:24.35 SILV   
                  32.67     1:09.57 (36.90)     1:47.37 (37.80)     2:24.35 (36.98)
 
Girls 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX
              6:20.79  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  6:02.01 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               6:18.88    6:05.69 SILV   
                  33.19     1:09.30 (36.11)     1:46.20 (36.90)     2:23.97 (37.77)
        3:02.17 (38.20)     3:39.49 (37.32)     4:15.89 (36.40)     4:52.67 (36.78)
        5:30.26 (37.59)     6:05.69 (35.43)                                        
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              6:07.75    6:14.34 SILV   
                  33.02     1:10.40 (37.38)     1:48.68 (38.28)     2:26.99 (38.31)
        3:05.39 (38.40)     3:43.64 (38.25)     4:21.51 (37.87)     4:59.46 (37.95)
        5:37.10 (37.64)     6:14.34 (37.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              6:19.22    6:24.38        
                  33.21     1:09.41 (36.20)     1:47.24 (37.83)     2:25.58 (38.34)
        3:05.51 (39.93)     3:44.86 (39.35)     4:25.60 (40.74)     5:05.45 (39.85)
        5:46.01 (40.56)     6:24.38 (38.37)                                        
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX
                36.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  32.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Connor, Kate G            11 LIAC-MR                33.05      32.58 JO+    
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR                33.75      33.20 SILV   
  2 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 33.79      33.93 SILV   
  3 Wen, Victoria             11 LIAC-MR                35.63      34.22 SILV   
  4 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  35.79      34.50 SILV   
  5 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 34.77      34.74 SILV   
  6 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                  35.96      34.79 SILV   
  7 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 35.03      34.86 SILV   
  8 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR                35.75      34.90 SILV   
  9 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 33.99      34.92 SILV   
 10 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                34.97      34.94 SILV   
 11 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  34.93      34.98 SILV   
 12 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 34.36      35.12 SILV   
 13 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                34.56      35.62 SILV   
 14 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR                35.23      35.64 SILV   
 15 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                35.96      35.73 SILV   
 16 Griffin, Amelia           11 HAA-MR                 35.91      35.75 SILV   
 17 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR                35.59      35.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 35.16      36.10        
  2 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR                 35.53      36.58        
 -- Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                35.58         DQ        
      Toes over lip of gutter after the start
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.89  11 JO
              1:09.90  11 SMAX
              1:19.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:09.91 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              1:12.28    1:09.11 JO+    
                  33.68     1:09.11 (35.43)                                        
SILV - Division  
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:10.50    1:10.19 SILV   
                  33.54     1:10.19 (36.65)                                        
  2 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:14.18    1:10.61 SILV   
                  34.78     1:10.61 (35.83)                                        
  3 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:14.65    1:12.19 SILV   
                  35.03     1:12.19 (37.16)                                        
  4 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:13.67    1:12.54 SILV   
                  35.67     1:12.54 (36.87)                                        
  5 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:13.40    1:12.65 SILV   
                  35.73     1:12.65 (36.92)                                        
  6 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:13.09    1:13.32 SILV   
                  36.04     1:13.32 (37.28)                                        
  7 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:15.13    1:13.74 SILV   
                  34.55     1:13.74 (39.19)                                        
  8 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:17.46    1:13.91 SILV   
                  36.32     1:13.91 (37.59)                                        
  9 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:17.62    1:14.60 SILV   
                  36.56     1:14.60 (38.04)                                        
 10 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:15.98    1:14.64 SILV   
                  35.93     1:14.64 (38.71)                                        
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:16.02    1:14.86 SILV   
                  36.27     1:14.86 (38.59)                                        
 12 Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:16.29    1:14.98 SILV   
                  36.46     1:14.98 (38.52)                                        
 13 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:13.14    1:15.19 SILV   
                  36.18     1:15.19 (39.01)                                        
 14 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:17.47    1:15.24 SILV   
                  36.29     1:15.24 (38.95)                                        
 15 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:16.16    1:15.73 SILV   
                  36.26     1:15.73 (39.47)                                        
 16 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              1:15.83    1:16.34 SILV   
                  36.18     1:16.34 (40.16)                                        
 17 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:18.62    1:16.64 SILV   
                  37.68     1:16.64 (38.96)                                        
 17 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:14.03    1:16.64 SILV   
                  37.86     1:16.64 (38.78)                                        
 19 Chvasta, Bella F          11 LIAC-MR              1:17.48    1:16.99 SILV   
 20 Duong, Katie S            11 TVSC-MR              1:18.55    1:17.16 SILV   
                  36.47     1:17.16 (40.69)                                        
 21 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:18.64    1:17.52 SILV   
                  38.74     1:17.52 (38.78)                                        
 22 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR              1:16.07    1:17.68 SILV   
                  36.67     1:17.68 (41.01)                                        
 23 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:15.79    1:18.02 SILV   
                  38.09     1:18.02 (39.93)                                        
 24 Schneiweis, Sarah B       11 LIAC-MR              1:17.62    1:19.32 SILV   
                  38.45     1:19.32 (40.87)                                        
Non-Award Division  
  1 Zhang, Ashley Z           11 LIAC-MR              1:18.26    1:19.70        
                  39.00     1:19.70 (40.70)                                        
  2 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              1:19.22    1:21.12        
                  39.47     1:21.12 (41.65)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:32.39  11 JO
              2:32.40  11 SMAX
              2:46.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:32.41 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR              2:32.75    2:30.29 JO+    
                  35.43     1:13.14 (37.71)     1:52.53 (39.39)     2:30.29 (37.76)
  2 Connor, Kate G            11 LIAC-MR              2:37.25    2:31.97 JO+    
                  36.32     1:15.29 (38.97)     1:54.09 (38.80)     2:31.97 (37.88)
SILV - Division  
  1 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:37.07    2:35.07 SILV   
                  37.25     1:16.74 (39.49)     1:56.65 (39.91)     2:35.07 (38.42)
  2 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              2:40.89    2:35.12 SILV   
                  36.50     1:16.30 (39.80)     1:56.92 (40.62)     2:35.12 (38.20)
  3 Gebhard, Kaitlyn A        11 LIAC-MR              2:46.38    2:36.02 SILV   
                  37.17     1:16.03 (38.86)     1:56.53 (40.50)     2:36.02 (39.49)
  4 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              2:40.18    2:44.13 SILV   
                  37.89     1:19.65 (41.76)     2:02.89 (43.24)     2:44.13 (41.24)
Non-Award Division  
 -- Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               2:44.78        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.29  11 JO
                37.30  11 SMAX
                40.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  37.31 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Cherry               11 LIAC-MR                37.36      37.78 SILV   
  2 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 37.35      38.12 SILV   
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR                38.68      38.95 SILV   
  3 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR                38.67      38.95 SILV   
  5 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 38.69      38.99 SILV   
  6 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR                 38.29      39.25 SILV   
  7 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                39.92      39.29 SILV   
  8 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR                40.31      39.55 SILV   
  9 Weiss, Lauren             11 IA-MR                  38.56      39.74 SILV   
  9 Griffin, Lily S           11 EHY-MR                 38.66      39.74 SILV   
 11 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                40.07      39.93 SILV   
Non-Award Division  
  1 Kearney, Sophia C         11 LIAC-MR                40.33      41.27        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX
              1:28.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:20.21 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chen, Calista             11 LIAC-MR              1:21.57    1:20.47 SILV   
                  38.74     1:20.47 (41.73)                                        
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:22.70    1:20.48 SILV   
                  37.99     1:20.48 (42.49)                                        
  3 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:23.71    1:20.94 SILV   
                  38.79     1:20.94 (42.15)                                        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:23.24    1:22.87 SILV   
                  39.80     1:22.87 (43.07)                                        
  5 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:24.91    1:23.40 SILV   
                  39.48     1:23.40 (43.92)                                        
  6 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:23.48    1:23.78 SILV   
                  38.91     1:23.78 (44.87)                                        
  7 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:26.87    1:25.00 SILV   
                  39.70     1:25.00 (45.30)                                        
  8 Kranich-Schaefer, Amanda  11 TVSC-MR              1:27.81    1:25.34 SILV   
                  39.64     1:25.34 (45.70)                                        
  9 Hu, Caroline              11 LIAC-MR              1:28.59    1:25.66 SILV   
                  42.11     1:25.66 (43.55)                                        
 10 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:25.17    1:26.35 SILV   
                  40.18     1:26.35 (46.17)                                        
 11 Weiss, Lauren             11 IA-MR                1:26.15    1:27.59 SILV   
                  40.51     1:27.59 (47.08)                                        
 12 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:28.67    1:28.22 SILV   
                  42.07     1:28.22 (46.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               1:26.86    1:28.85        
                  42.06     1:28.85 (46.79)                                        
  2 Kearney, Sophia C         11 LIAC-MR              1:27.94    1:29.21        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:56.39  11 JO
              2:56.40  11 SMAX
              3:11.19  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:56.41 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              3:11.13    3:06.33 SILV   
                  39.03     1:27.04 (48.01)     2:16.90 (49.86)     3:06.33 (49.43)
  2 Buscemi, Izzy M           11 LIAC-MR              3:10.62    3:10.46 SILV   
                  42.85     1:31.01 (48.16)     2:20.90 (49.89)     3:10.46 (49.56)
Non-Award Division  
  1 Ulzheimer, Kiera E        11 LIAC-MR              3:10.87    3:16.32        
                  44.27     1:34.41 (50.14)     2:26.09 (51.68)     3:16.32 (50.23)
 
Girls 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.29  11 JO
                31.30  11 SMAX
                34.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  31.31 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                  33.84      32.21 SILV   
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                32.40      32.31 SILV   
  3 Chen, Calista             11 LIAC-MR                32.09      32.53 SILV   
  4 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                 33.00      32.70 SILV   
  5 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR                34.27      32.73 SILV   
  6 Ucciferri, Isabella O     11 LBA-MR                 32.71      33.46 SILV   
  7 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR                 32.63      33.50 SILV   
  8 Duong, Katie S            11 TVSC-MR                33.95      33.54 SILV   
  9 Petrovic, Mila            11 IA-MR                  33.98      33.56 SILV   
 10 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR                 34.12      33.66 SILV   
 11 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                 32.95      33.85 SILV   
 12 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                34.03      34.37 SILV   
 13 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                 32.95      34.55 SILV   
Non-Award Division  
  1 Wafer, Sara N             11 TS-MR                  34.44      34.74        
  2 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR                34.41      34.83        
  3 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                 34.40      35.09        
  4 Sy, Antonia N             11 LBA-MR                 34.18      35.36        
  5 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                  33.94      35.48        
  6 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR                33.78      35.72        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:10.69  11 JO
              1:10.70  11 SMAX
              1:19.39  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:10.71 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:14.12    1:11.89 SILV   
                  32.53     1:11.89 (39.36)                                        
  2 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:12.25    1:11.92 SILV   
                  33.18     1:11.92 (38.74)                                        
  3 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:11.59    1:14.05 SILV   
                  34.30     1:14.05 (39.75)                                        
  4 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:13.47    1:15.29 SILV   
                  34.73     1:15.29 (40.56)                                        
  5 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:15.08    1:15.45 SILV   
                  35.10     1:15.45 (40.35)                                        
  6 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:18.39    1:15.65 SILV   
                  33.99     1:15.65 (41.66)                                        
  7 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:16.58    1:16.67 SILV   
                  36.02     1:16.67 (40.65)                                        
  8 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:18.59    1:16.99 SILV   
                  36.36     1:16.99 (40.63)                                        
  9 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR               1:18.22    1:17.62 SILV   
                  36.03     1:17.62 (41.59)                                        
 10 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:13.15    1:17.76 SILV   
                  36.52     1:17.76 (41.24)                                        
 11 Sy, Antonia N             11 LBA-MR               1:14.76    1:17.84 SILV   
                  35.69     1:17.84 (42.15)                                        
 12 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:18.96    1:17.91 SILV   
                  36.19     1:17.91 (41.72)                                        
 13 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:13.77    1:18.46 SILV   
                  35.81     1:18.46 (42.65)                                        
 14 Skiba, Victoria C         11 SSC-MR               1:18.78    1:19.31 SILV   
                  37.31     1:19.31 (42.00)                                        
 
Girls 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX
              1:18.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.21 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              1:11.63    1:11.63 SILV   
                  33.75     1:11.63 (37.88)                                        
  2 Nam, Lauren               11 LIAC-MR              1:17.14    1:13.16 SILV   
                  34.79     1:13.16 (38.37)                                        
  3 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                1:13.25    1:13.40 SILV   
                  34.00     1:13.40 (39.40)                                        
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              1:15.12    1:13.76 SILV   
                  33.51     1:13.76 (40.25)                                        
  5 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              1:13.15    1:14.23 SILV   
                  35.23     1:14.23 (39.00)                                        
  6 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              1:14.87    1:14.43 SILV   
                  35.99     1:14.43 (38.44)                                        
  7 Ojutiku, Tiwa A           11 SSC-MR               1:17.48    1:15.05 SILV   
                  33.98     1:15.05 (41.07)                                        
  8 Schroeder, Mary           11 HAA-MR               1:15.12    1:15.12 SILV   
                  35.47     1:15.12 (39.65)                                        
  9 Mackay, Victoria          11 HAA-MR               1:18.45    1:15.27 SILV   
                  34.34     1:15.27 (40.93)                                        
 10 Hicyilmaz, Lydia G        11 SSC-MR               1:15.26    1:15.48 SILV   
                  36.08     1:15.48 (39.40)                                        
 11 Petrovic, Mila            11 IA-MR                1:18.44    1:15.65 SILV   
                  33.94     1:15.65 (41.71)                                        
 12 Phillips, Emma G          11 HAA-MR               1:18.47    1:15.81 SILV   
                  32.86     1:15.81 (42.95)                                        
 13 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              1:16.48    1:15.84 SILV   
                  35.24     1:15.84 (40.60)                                        
 14 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              1:17.72    1:16.22 SILV   
                  36.11     1:16.22 (40.11)                                        
 15 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              1:16.99    1:16.60 SILV   
                  36.72     1:16.60 (39.88)                                        
 16 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                1:16.91    1:17.02 SILV   
                  34.99     1:17.02 (42.03)                                        
 17 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               1:15.44    1:17.04 SILV   
                  35.90     1:17.04 (41.14)                                        
 18 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              1:18.07    1:17.51 SILV   
                  35.87     1:17.51 (41.64)                                        
 19 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              1:18.09    1:18.00 SILV   
                  35.42     1:18.00 (42.58)                                        
 20 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              1:17.96    1:18.09 SILV   
                  37.34     1:18.09 (40.75)                                        
Non-Award Division  
  1 Elizondo, Ema A           11 LIAC-MR              1:18.25    1:19.76        
                  36.34     1:19.76 (43.42)                                        
 -- Wen, Victoria             11 LIAC-MR              1:18.07         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.18          DQ (41.20)                                        
 
Girls 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX
              2:48.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:30.41 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Schnappauf, Samantha G    11 LIAC-MR              2:33.85    2:31.59 SILV   
                  32.72     1:13.01 (40.29)     1:57.47 (44.46)     2:31.59 (34.12)
  2 Lee, Cherry               11 LIAC-MR              2:39.81    2:34.45 SILV   
                  35.11     1:15.56 (40.45)     2:00.35 (44.79)     2:34.45 (34.10)
  3 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              2:34.72    2:35.90 SILV   
                  33.65     1:15.55 (41.90)     2:00.19 (44.64)     2:35.90 (35.71)
  4 Vinciguerra, Jacqueline   11 TVSC-MR              2:41.35    2:38.98 SILV   
                  33.79     1:13.69 (39.90)     2:06.96 (53.27)     2:38.98 (32.02)
  5 Bridgemanhel, Adrianna K  11 TS-MR                2:41.20    2:39.63 SILV   
                  34.33     1:14.49 (40.16)     2:04.54 (50.05)     2:39.63 (35.09)
  6 Van Tassel, Avery         11 CSDC-MR              2:41.42    2:40.66 SILV   
                  36.25     1:18.39 (42.14)     2:03.76 (45.37)     2:40.66 (36.90)
  7 Vavalle, Giuliana R       11 TVSC-MR              2:45.14    2:40.81 SILV   
                  35.03     1:15.95 (40.92)     2:04.49 (48.54)     2:40.81 (36.32)
  8 Bellagamba, Zol G         11 LIAC-MR              2:46.20    2:43.68 SILV   
                  36.27     1:17.18 (40.91)     2:06.52 (49.34)     2:43.68 (37.16)
  9 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR              2:45.22    2:46.07 SILV   
                  37.58     1:16.42 (38.84)     2:08.16 (51.74)     2:46.07 (37.91)
 10 Pitches, Daisy M          11 EHY-MR               2:45.41    2:46.93 SILV   
                  40.09     1:22.31 (42.22)     2:10.38 (48.07)     2:46.93 (36.55)
 11 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR              2:45.69    2:48.08 SILV   
                  39.03     1:21.43 (42.40)     2:12.58 (51.15)     2:48.08 (35.50)
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Isabela          11 LIAC-MR              2:48.00    2:49.75        
                  38.37     1:20.48 (42.11)     2:11.37 (50.89)     2:49.75 (38.38)
  2 Cahalane, Erin C          11 TS-MR                2:43.04    2:52.63        
                  37.92     1:21.12 (43.20)     2:14.94 (53.82)     2:52.63 (37.69)
  3 Griffin, Lily S           11 EHY-MR               2:47.98    2:53.07        
                  40.10     1:24.16 (44.06)     2:15.77 (51.61)     2:53.07 (37.30)
 
Girls 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX
              5:50.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  5:25.81 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR              5:32.84    5:28.94 SILV   
                  34.03     1:16.19 (42.16)     2:00.42 (44.23)     2:44.67 (44.25)
        3:29.87 (45.20)     4:16.13 (46.26)     4:53.30 (37.17)     5:28.94 (35.64)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.59  12 JO
                27.60  12 SMAX
                30.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  27.61 - 30.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                28.53      27.88 SILV   
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                28.06      27.94 SILV   
  3 Lee, Makayla              12 SSC-MR                 27.72      27.99 SILV   
  4 Lee, Morgan               12 SSC-MR                 27.96      28.09 SILV   
  5 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 28.14      28.23 SILV   
  6 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 28.06      28.30 SILV   
  7 Koek, Megan               12 LIAC-MR                28.45      28.32 SILV   
  8 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 28.49      28.35 SILV   
  9 Harish, Nila              12 LIAC-MR                28.05      28.36 SILV   
 10 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 27.98      28.87 SILV   
 11 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                29.25      28.88 SILV   
 12 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                28.83      28.96 SILV   
 13 Chen, Amy                 12 TVSC-MR                30.43      29.03 SILV   
 14 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  28.85      29.14 SILV   
 15 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR                30.50      29.20 SILV   
 16 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                29.83      29.28 SILV   
 17 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 29.31      29.30 SILV   
 18 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 29.54      29.38 SILV   
 19 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                29.99      29.40 SILV   
 20 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  29.36      29.45 SILV   
 21 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                  29.70      29.49 SILV   
 22 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 29.14      29.57 SILV   
 23 Duke, Skyler L            12 WISC-MR                29.35      29.61 SILV   
 24 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                29.94      29.62 SILV   
 24 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                29.90      29.62 SILV   
 26 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR                29.98      29.77 SILV   
 27 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                30.33      29.88 SILV   
 28 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 30.56      29.93 SILV   
 29 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 30.65      30.03 SILV   
 29 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR                30.07      30.03 SILV   
 31 Chan, Devena              12 UN-MR                  29.60      30.04 SILV   
 32 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                30.42      30.06 SILV   
 33 Buono, Sarina L           12 IA-MR                  29.14      30.18 SILV   
 34 Hille, Amara V            12 IA-MR                  29.92      30.19 SILV   
 35 Albert, Anna              12 TVSC-MR                30.95      30.40 SILV   
 36 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 30.20      30.44 SILV   
 37 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR                 30.09      30.50 SILV   
 38 Somers, Julia             12 HYB-MR                 30.26      30.57 SILV   
 39 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR                29.84      30.64 SILV   
 40 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 30.68      30.94 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                29.45     X29.61        
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  30.26      31.01        
  2 Reyes, Ella M             12 SSC-MR                 30.80      31.04        
  3 Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                  30.85      31.26        
  4 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 29.99      31.67        
  5 Wei, Claire               12 LIAC-MR                30.16      32.16        
 -- Andros, Brooke H          12 FA-MR                  28.46         DQ        
      False start
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.69  12 JO
                59.70  12 SMAX
              1:08.29  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  59.71 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 59.79      59.49 JO+    
                  29.05       59.49 (30.44)                                        
SILV - Division  
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:01.31      59.93 SILV   
                  28.90       59.93 (31.03)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              1:00.32    1:00.32 SILV   
                  29.16     1:00.32 (31.16)                                        
  3 Koek, Megan               12 LIAC-MR                59.87    1:00.41 SILV   
                  29.25     1:00.41 (31.16)                                        
  4 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:00.34    1:00.51 SILV   
                  29.16     1:00.51 (31.35)                                        
  5 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:04.17    1:01.14 SILV   
                  29.10     1:01.14 (32.04)                                        
  6 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:02.48    1:01.24 SILV   
                  29.41     1:01.24 (31.83)                                        
  7 Lee, Makayla              12 SSC-MR               1:00.11    1:01.32 SILV   
                  29.46     1:01.32 (31.86)                                        
  8 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:02.81    1:01.36 SILV   
                  29.07     1:01.36 (32.29)                                        
  9 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:01.42    1:02.17 SILV   
                  30.19     1:02.17 (31.98)                                        
 10 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:03.32    1:02.46 SILV   
                  29.89     1:02.46 (32.57)                                        
 11 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:03.31    1:02.51 SILV   
                  29.74     1:02.51 (32.77)                                        
 12 Lee, Morgan               12 SSC-MR               1:00.83    1:02.72 SILV   
                  30.06     1:02.72 (32.66)                                        
 13 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:03.66    1:02.87 SILV   
                  30.41     1:02.87 (32.46)                                        
 14 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              1:03.73    1:03.07 SILV   
                  29.80     1:03.07 (33.27)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:05.68    1:03.07 SILV   
                  30.62     1:03.07 (32.45)                                        
 16 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:03.40    1:03.19 SILV   
                  30.52     1:03.19 (32.67)                                        
 17 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:05.37    1:03.48 SILV   
                  29.98     1:03.48 (33.50)                                        
 18 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:04.98    1:03.97 SILV   
                  30.21     1:03.97 (33.76)                                        
 19 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:04.27    1:03.99 SILV   
                  30.46     1:03.99 (33.53)                                        
 20 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:05.49    1:04.38 SILV   
                  30.85     1:04.38 (33.53)                                        
 21 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:06.00    1:04.44 SILV   
 22 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:05.10    1:04.46 SILV   
                  30.91     1:04.46 (33.55)                                        
 22 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:04.16    1:04.46 SILV   
                  30.47     1:04.46 (33.99)                                        
 24 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:03.24    1:04.52 SILV   
                  30.65     1:04.52 (33.87)                                        
 25 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:03.06    1:04.60 SILV   
                  30.85     1:04.60 (33.75)                                        
 26 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:05.43    1:04.75 SILV   
                  30.46     1:04.75 (34.29)                                        
 27 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:05.85    1:05.02 SILV   
                  31.14     1:05.02 (33.88)                                        
 28 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:05.80    1:05.10 SILV   
                  30.97     1:05.10 (34.13)                                        
 29 Contreras, Brianna        12 CSDC-MR              1:06.95    1:05.49 SILV   
                  32.48     1:05.49 (33.01)                                        
 30 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:08.02    1:05.72 SILV   
                  31.27     1:05.72 (34.45)                                        
 31 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              1:05.89    1:05.74 SILV   
 32 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:07.99    1:06.11 SILV   
                  31.33     1:06.11 (34.78)                                        
 33 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:06.01    1:06.27 SILV   
 34 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:08.28    1:06.37 SILV   
                  32.33     1:06.37 (34.04)                                        
 35 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:06.88    1:06.46 SILV   
                  33.08     1:06.46 (33.38)                                        
 36 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:06.26    1:06.76 SILV   
                  32.59     1:06.76 (34.17)                                        
 37 Tamberelli, Liliana M     12 FA-MR                1:06.43    1:07.26 SILV   
 38 Chan, Devena              12 UN-MR                1:06.20    1:07.48 SILV   
                  32.29     1:07.48 (35.19)                                        
 39 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                1:06.85    1:07.85 SILV   
 40 Egbert, Alexis A          12 LBA-MR               1:08.07    1:08.01 SILV   
                  32.70     1:08.01 (35.31)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:03.83   X1:03.90        
                  30.57     1:03.90 (33.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:06.87    1:08.39        
  2 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR               1:07.81    1:08.43        
                  30.24     1:08.43 (38.19)                                        
  3 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:08.00    1:09.40        
                  31.48     1:09.40 (37.92)                                        
  4 Swezey, Shannon C         12 IA-MR                1:06.32    1:10.65        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:10.29  12 JO
              2:10.30  12 SMAX
              2:25.89  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:10.31 - 2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR               2:10.56    2:08.52 JO+    
                  30.03     1:02.88 (32.85)     1:36.89 (34.01)     2:08.52 (31.63)
  2 Koek, Megan               12 LIAC-MR              2:12.42    2:09.44 JO+    
                  29.88     1:02.19 (32.31)     1:35.82 (33.63)     2:09.44 (33.62)
SILV - Division  
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               2:14.87    2:10.33 SILV   
                  30.03     1:03.52 (33.49)     1:37.13 (33.61)     2:10.33 (33.20)
  2 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:13.57    2:14.35 SILV   
                  30.71     1:04.27 (33.56)     1:39.92 (35.65)     2:14.35 (34.43)
  3 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                2:13.19    2:14.73 SILV   
                  29.93     1:03.51 (33.58)     1:38.70 (35.19)     2:14.73 (36.03)
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               2:18.70    2:16.60 SILV   
                  31.31     1:07.38 (36.07)     1:43.01 (35.63)     2:16.60 (33.59)
  5 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              2:17.31    2:17.76 SILV   
                  31.60     1:06.88 (35.28)   2:17.76 (1:10.88)                    
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:15.39    2:18.51 SILV   
                  31.31     1:06.67 (35.36)     1:43.54 (36.87)     2:18.51 (34.97)
  7 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:19.77    2:18.70 SILV   
                  29.84     1:03.92 (34.08)     1:41.42 (37.50)     2:18.70 (37.28)
  8 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              2:25.13    2:19.84 SILV   
                  32.54     1:07.72 (35.18)     1:43.23 (35.51)     2:19.84 (36.61)
  9 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              2:19.18    2:20.02 SILV   
                  31.42     1:06.47 (35.05)     1:43.66 (37.19)     2:20.02 (36.36)
 10 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:25.16    2:21.48 SILV   
                  32.88     1:08.23 (35.35)     1:44.39 (36.16)     2:21.48 (37.09)
 11 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              2:24.01    2:22.36 SILV   
                  32.83     1:09.29 (36.46)     1:46.49 (37.20)     2:22.36 (35.87)
 12 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:19.55    2:22.66 SILV   
                  31.93     1:08.22 (36.29)     1:45.86 (37.64)     2:22.66 (36.80)
 13 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:24.57    2:22.87 SILV   
                  34.76     1:11.22 (36.46)     1:47.43 (36.21)     2:22.87 (35.44)
 14 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              2:25.01    2:22.93 SILV   
                  31.03     1:06.68 (35.65)     1:45.41 (38.73)     2:22.93 (37.52)
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              2:18.52   X2:18.78        
                  31.57     1:07.39 (35.82)     1:43.25 (35.86)     2:18.78 (35.53)
 
Girls 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX
              6:20.79  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:52.01 - 6:20.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              6:01.89    5:49.14 JO+    
                  30.67     1:04.74 (34.07)     1:40.23 (35.49)     2:15.87 (35.64)
        2:51.69 (35.82)     3:27.58 (35.89)     4:03.82 (36.24)     4:39.65 (35.83)
        5:14.87 (35.22)     5:49.14 (34.27)                                        
SILV - Division  
  1 Healy, Sierra             12 HYB-MR               5:56.31    5:52.10 SILV   
                  31.77     1:06.97 (35.20)     1:42.70 (35.73)     2:19.14 (36.44)
        2:55.90 (36.76)     3:32.04 (36.14)     4:07.09 (35.05)     4:42.60 (35.51)
        5:17.96 (35.36)     5:52.10 (34.14)                                        
  2 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR              5:56.63    5:53.86 SILV   
                  31.04     1:06.39 (35.35)     1:42.53 (36.14)     2:18.99 (36.46)
        2:54.98 (35.99)     3:31.14 (36.16)     4:07.14 (36.00)     4:43.47 (36.33)
        5:19.11 (35.64)     5:53.86 (34.75)                                        
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              5:57.50    6:02.63 SILV   
                  31.28     1:06.42 (35.14)     1:43.08 (36.66)     2:20.40 (37.32)
        2:57.76 (37.36)     3:34.66 (36.90)     4:11.91 (37.25)     4:49.59 (37.68)
        5:27.07 (37.48)     6:02.63 (35.56)                                        
  4 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              6:11.67    6:03.30 SILV   
                  32.57     1:07.61 (35.04)     1:43.43 (35.82)     2:20.26 (36.83)
        2:57.86 (37.60)     3:35.13 (37.27)     4:13.14 (38.01)     4:50.86 (37.72)
        5:27.85 (36.99)     6:03.30 (35.45)                                        
  5 Lee, Makayla              12 SSC-MR               5:57.85    6:07.63 SILV   
                  31.56     1:06.70 (35.14)     1:43.08 (36.38)     2:19.82 (36.74)
        2:56.86 (37.04)     3:34.84 (37.98)     4:13.00 (38.16)     4:51.53 (38.53)
        5:30.01 (38.48)     6:07.63 (37.62)                                        
  6 Albert, Anna              12 TVSC-MR              6:14.19    6:07.86 SILV   
                  33.23     1:08.90 (35.67)     1:45.86 (36.96)     2:23.40 (37.54)
        3:00.72 (37.32)     3:39.03 (38.31)     4:17.10 (38.07)     4:55.60 (38.50)
        5:32.48 (36.88)     6:07.86 (35.38)                                        
  7 Lee, Morgan               12 SSC-MR               6:08.45    6:10.70 SILV   
                  32.80     1:10.33 (37.53)     1:47.66 (37.33)     2:25.87 (38.21)
        3:04.40 (38.53)     3:42.62 (38.22)     4:21.02 (38.40)     4:59.31 (38.29)
        5:36.49 (37.18)     6:10.70 (34.21)                                        
  8 Buono, Sarina L           12 IA-MR                5:55.19    6:11.46 SILV   
                  31.70     1:07.67 (35.97)     1:45.50 (37.83)     2:24.17 (38.67)
        3:02.14 (37.97)     3:40.84 (38.70)     4:19.05 (38.21)     4:57.08 (38.03)
        5:35.30 (38.22)     6:11.46 (36.16)                                        
  9 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              6:17.28    6:11.50 SILV   
                  33.20     1:09.58 (36.38)     1:47.29 (37.71)     2:25.23 (37.94)
        3:03.29 (38.06)     3:41.79 (38.50)     4:19.81 (38.02)     4:57.52 (37.71)
        5:34.78 (37.26)     6:11.50 (36.72)                                        
 10 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              6:16.68    6:13.40 SILV   
                  32.61     1:08.64 (36.03)     1:46.68 (38.04)     2:25.41 (38.73)
        3:04.04 (38.63)     3:42.60 (38.56)     4:21.18 (38.58)     5:00.10 (38.92)
        5:37.85 (37.75)     6:13.40 (35.55)                                        
 11 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              6:14.05    6:14.94 SILV   
                  34.98     1:12.20 (37.22)     1:49.96 (37.76)     2:28.15 (38.19)
        3:06.77 (38.62)     3:44.70 (37.93)     4:22.86 (38.16)     5:01.03 (38.17)
        5:39.04 (38.01)     6:14.94 (35.90)                                        
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX
                36.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  31.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Smerechniak, Sofia        12 IA-MR                  31.79      31.10 JO+    
  2 Czeremcha, Erica          12 TS-MR                  35.00      31.44 JO+    
  3 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 31.98      31.52 JO+    
SILV - Division  
  1 Golden, Alyssa            12 SSC-MR                 32.40      31.61 SILV   
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                32.89      32.41 SILV   
  3 Andros, Brooke H          12 FA-MR                  32.68      33.06 SILV   
  4 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 32.68      33.07 SILV   
  5 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 33.99      33.09 SILV   
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                  33.12      33.20 SILV   
  7 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                33.69      33.22 SILV   
  8 Lee, Morgan               12 SSC-MR                 32.11      33.38 SILV   
  9 Healy, Sierra             12 HYB-MR                 33.56      33.59 SILV   
 10 Harish, Nila              12 LIAC-MR                34.09      33.63 SILV   
 11 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  34.23      33.91 SILV   
 12 Wei, Claire               12 LIAC-MR                33.41      34.09 SILV   
 13 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR                35.64      34.12 SILV   
 14 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 34.59      34.74 SILV   
 15 McKie, Grace A            12 LIAC-MR                35.18      34.83 SILV   
 16 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                35.04      34.86 SILV   
 17 Swezey, Shannon C         12 IA-MR                  35.50      35.14 SILV   
 18 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                34.83      35.19 SILV   
 19 McMahon, Amelia G         12 HYB-MR                 35.68      35.31 SILV   
 20 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.92      35.36 SILV   
 20 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                35.44      35.36 SILV   
 22 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  35.87      35.72 SILV   
 23 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR                 34.67      35.75 SILV   
 24 Piccolo, Salvatrice G     12 SSC-MR                 35.84      36.07 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                33.88     X33.82        
Non-Award Division  
  1 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR                35.17      36.36        
  2 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR                 35.41      36.75        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:07.89  12 JO
              1:07.90  12 SMAX
              1:19.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:07.91 - 1:19.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              1:10.67    1:08.97 SILV   
                  34.14     1:08.97 (34.83)                                        
  2 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.53    1:09.56 SILV   
                  33.47     1:09.56 (36.09)                                        
  3 Healy, Sierra             12 HYB-MR               1:12.81    1:10.18 SILV   
                  34.43     1:10.18 (35.75)                                        
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:14.71    1:10.35 SILV   
                  34.02     1:10.35 (36.33)                                        
  5 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:16.93    1:10.68 SILV   
                  34.44     1:10.68 (36.24)                                        
  6 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:11.82    1:11.16 SILV   
                  34.91     1:11.16 (36.25)                                        
  7 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              1:17.45    1:11.52 SILV   
                  34.13     1:11.52 (37.39)                                        
  8 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:13.17    1:11.63 SILV   
                  35.05     1:11.63 (36.58)                                        
  9 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:14.45    1:11.65 SILV   
                  34.93     1:11.65 (36.72)                                        
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:11.61    1:12.23 SILV   
                  34.32     1:12.23 (37.91)                                        
 11 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:15.49    1:12.51 SILV   
                  35.31     1:12.51 (37.20)                                        
 12 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:13.99    1:12.66 SILV   
                  34.37     1:12.66 (38.29)                                        
 13 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:13.82    1:13.64 SILV   
                  35.94     1:13.64 (37.70)                                        
 14 Calin, Stephania          12 LIAC-MR              1:16.11    1:14.11 SILV   
                  35.14     1:14.11 (38.97)                                        
 15 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:18.13    1:14.22 SILV   
                  35.90     1:14.22 (38.32)                                        
 16 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              1:14.26    1:14.34 SILV   
 17 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:15.16    1:14.46 SILV   
                  36.10     1:14.46 (38.36)                                        
 18 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:13.92    1:14.91 SILV   
                  35.60     1:14.91 (39.31)                                        
 19 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:13.37    1:15.01 SILV   
                  36.30     1:15.01 (38.71)                                        
 20 Hille, Amara V            12 IA-MR                1:15.98    1:15.73 SILV   
                  36.33     1:15.73 (39.40)                                        
 21 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:18.30    1:16.19 SILV   
                  37.39     1:16.19 (38.80)                                        
 22 Hayes, Kayla              12 WISC-MR              1:18.62    1:16.20 SILV   
                  36.70     1:16.20 (39.50)                                        
 23 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:16.62    1:16.37 SILV   
                  36.79     1:16.37 (39.58)                                        
 24 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:18.02    1:16.39 SILV   
                  37.04     1:16.39 (39.35)                                        
 24 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                1:15.44    1:16.39 SILV   
                  37.64     1:16.39 (38.75)                                        
 26 Wei, Claire               12 LIAC-MR              1:15.76    1:17.49 SILV   
                  36.85     1:17.49 (40.64)                                        
 27 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               1:15.64    1:17.67 SILV   
                  37.67     1:17.67 (40.00)                                        
 28 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:17.65    1:17.70 SILV   
                  37.65     1:17.70 (40.05)                                        
 29 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:19.21    1:18.46 SILV   
                  38.40     1:18.46 (40.06)                                        
 30 Zhang, Claire R           12 LIAC-MR              1:18.31    1:18.88 SILV   
 31 Fitzpatrick, Logan F      12 LBA-MR               1:18.93    1:19.16 SILV   
 32 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               1:18.34    1:19.23 SILV   
                  36.54     1:19.23 (42.69)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:12.52   X1:11.47        
                  34.57     1:11.47 (36.90)                                        
Non-Award Division  
 -- Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:19.32         DQ        
      Other
                  37.21          DQ (39.83)                                        
 -- Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                1:19.30         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.22          DQ (40.21)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:28.39  12 JO
              2:28.40  12 SMAX
              2:46.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:28.41 - 2:46.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:28.59    2:28.61 SILV   
                  34.18     1:11.78 (37.60)     1:51.08 (39.30)     2:28.61 (37.53)
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              2:35.41    2:29.90 SILV   
                  34.60     1:13.28 (38.68)     1:52.37 (39.09)     2:29.90 (37.53)
  3 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:38.38    2:33.14 SILV   
                  37.00     1:15.46 (38.46)     1:54.85 (39.39)     2:33.14 (38.29)
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              2:35.25    2:35.19 SILV   
                  36.00     1:15.27 (39.27)     1:55.81 (40.54)     2:35.19 (39.38)
  5 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              2:42.13    2:37.56 SILV   
                  37.09     1:17.25 (40.16)     1:57.87 (40.62)     2:37.56 (39.69)
  6 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:38.55    2:38.47 SILV   
                  37.49     1:17.49 (40.00)     1:58.54 (41.05)     2:38.47 (39.93)
  7 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                2:45.43    2:39.87 SILV   
                  35.94     1:16.47 (40.53)     1:58.78 (42.31)     2:39.87 (41.09)
  8 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:43.50    2:40.24 SILV   
                  38.29     1:18.85 (40.56)     1:59.86 (41.01)     2:40.24 (40.38)
  9 Duke, Skyler L            12 WISC-MR              2:46.42    2:44.13 SILV   
                  37.51     1:19.16 (41.65)     2:02.18 (43.02)     2:44.13 (41.95)
Non-Award Division  
  1 Pyclik, Caylee M          12 SSC-MR               2:44.71    2:47.66        
                  38.07     1:21.03 (42.96)     2:04.19 (43.16)     2:47.66 (43.47)
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.29  12 JO
                36.30  12 SMAX
                40.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  36.31 - 40.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 36.59      34.59 JO+    
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                 36.82      36.53 SILV   
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                36.60      36.60 SILV   
  3 Matheson, Hanna D         12 TVSC-MR                38.59      36.88 SILV   
  4 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR                 36.64      36.93 SILV   
  5 Lee, Makayla              12 SSC-MR                 37.47      36.95 SILV   
  6 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                39.52      37.45 SILV   
  7 Koek, Megan               12 LIAC-MR                37.40      37.73 SILV   
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 38.44      37.79 SILV   
  9 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 39.04      37.96 SILV   
 10 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 38.25      38.83 SILV   
 11 George, Anoushka M        12 LIAC-MR                39.35      38.89 SILV   
 12 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                  38.86      38.93 SILV   
 13 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 38.87      38.96 SILV   
 14 Raber, Julia M            12 FA-MR                  39.97      39.52 SILV   
 15 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR                 38.84      39.70 SILV   
 16 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                 39.20      39.76 SILV   
 17 Albert, Anna              12 TVSC-MR                40.08      39.87 SILV   
 18 McKie, Grace A            12 LIAC-MR                40.25      40.15 SILV   
 19 Knutson, Anna C           12 HYB-MR                 40.50      40.35 SILV   
Non-Award Division  
  1 Hille, Amara V            12 IA-MR                  40.49      40.74        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX
              1:28.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:18.21 - 1:28.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:20.93    1:17.62 JO+    
                  35.83     1:17.62 (41.79)                                        
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              1:20.43    1:17.95 JO+    
                  36.55     1:17.95 (41.40)                                        
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               1:18.99    1:18.55 SILV   
                  36.84     1:18.55 (41.71)                                        
  2 Chan, Devena              12 UN-MR                1:19.81    1:18.71 SILV   
                  37.21     1:18.71 (41.50)                                        
  3 Koek, Megan               12 LIAC-MR              1:18.87    1:19.50 SILV   
                  37.74     1:19.50 (41.76)                                        
  4 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               1:20.40    1:19.64 SILV   
                  37.66     1:19.64 (41.98)                                        
  5 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:20.33    1:20.20 SILV   
                  37.38     1:20.20 (42.82)                                        
  6 Andros, Brooke H          12 FA-MR                1:23.41    1:20.52 SILV   
                  37.83     1:20.52 (42.69)                                        
  7 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:21.55    1:20.85 SILV   
                  38.33     1:20.85 (42.52)                                        
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:19.28    1:22.12 SILV   
                  38.76     1:22.12 (43.36)                                        
  9 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:26.24    1:22.87 SILV   
                  39.38     1:22.87 (43.49)                                        
 10 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:24.23    1:22.91 SILV   
                  39.38     1:22.91 (43.53)                                        
 11 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:22.24    1:23.53 SILV   
                  39.26     1:23.53 (44.27)                                        
 12 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:25.36    1:24.17 SILV   
                  39.81     1:24.17 (44.36)                                        
 13 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:25.48    1:25.18 SILV   
                  40.87     1:25.18 (44.31)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:25.35    1:25.50 SILV   
                  40.83     1:25.50 (44.67)                                        
 15 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:28.25    1:26.00 SILV   
                  41.03     1:26.00 (44.97)                                        
 16 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:24.52    1:26.39 SILV   
                  40.20     1:26.39 (46.19)                                        
 17 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              1:27.88    1:26.44 SILV   
                  42.47     1:26.44 (43.97)                                        
 18 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:25.66    1:27.49 SILV   
                  41.36     1:27.49 (46.13)                                        
 19 Pfisterer, Brooke E       12 SSC-MR               1:28.36    1:28.16 SILV   
                  40.73     1:28.16 (47.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Wagner, Cathryn R         12 LBA-MR               1:28.39    1:32.43        
                  42.89     1:32.43 (49.54)                                        
  2 Buono, Sarina L           12 IA-MR                1:26.95    1:33.30        
                  44.16     1:33.30 (49.14)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX
              3:11.19  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:52.41 - 3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR              2:53.77    2:46.78 JO+    
                  38.13     1:20.83 (42.70)     2:03.97 (43.14)     2:46.78 (42.81)
  2 Lee, Makayla              12 SSC-MR               2:54.28    2:46.94 JO+    
                  38.03     1:20.32 (42.29)     2:03.90 (43.58)     2:46.94 (43.04)
  3 Chan, Devena              12 UN-MR                2:56.87    2:48.03 JO+    
                  38.48     1:22.23 (43.75)     2:05.08 (42.85)     2:48.03 (42.95)
  4 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               3:02.28    2:49.72 JO+    
                  37.79     1:21.57 (43.78)     2:05.78 (44.21)     2:49.72 (43.94)
SILV - Division  
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR               2:55.14    2:53.76 SILV   
                  37.42     1:20.93 (43.51)     2:07.36 (46.43)     2:53.76 (46.40)
  2 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              3:09.17    2:58.94 SILV   
                  43.27     1:28.60 (45.33)     2:13.54 (44.94)     2:58.94 (45.40)
  3 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              3:07.43    3:00.12 SILV   
                  41.31     1:27.03 (45.72)     2:14.05 (47.02)     3:00.12 (46.07)
  4 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              3:04.80    3:00.64 SILV   
                  40.43     1:25.89 (45.46)     2:13.24 (47.35)     3:00.64 (47.40)
  5 Albert, Anna              12 TVSC-MR              3:04.24    3:02.81 SILV   
                  41.14     1:27.74 (46.60)     2:16.09 (48.35)     3:02.81 (46.72)
  6 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              3:05.83    3:03.63 SILV   
                  42.90     1:28.39 (45.49)     2:16.68 (48.29)     3:03.63 (46.95)
Non-Award Division  
  1 Loewy, Jessica E          12 UN-MR                3:08.73    3:37.99        
                  47.05     1:44.03 (56.98)   3:37.99 (1:53.96)                    
 
Girls 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.29  12 JO
                30.30  12 SMAX
                34.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  30.31 - 34.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR                30.87      30.04 JO+    
SILV - Division  
  1 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR                 30.92      31.02 SILV   
  2 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR                32.45      31.33 SILV   
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR                32.85      31.59 SILV   
  4 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR                 31.14      31.70 SILV   
  5 Burns, Sofia              12 HAA-MR                 31.24      31.76 SILV   
  6 Chen, Amy                 12 TVSC-MR                32.61      32.73 SILV   
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                 33.63      32.87 SILV   
  8 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR                33.07      33.09 SILV   
  9 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR                 33.24      33.37 SILV   
 10 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR                 33.48      33.54 SILV   
 11 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                34.42      33.64 SILV   
 12 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR                 32.98      33.78 SILV   
 13 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                 33.77      34.12 SILV   
 14 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR                33.98      34.13 SILV   
 15 Stampfel, Rebecca M       12 CSDC-MR                34.06      34.15 SILV   
 16 Hayes, Kayla              12 WISC-MR                33.32      34.37 SILV   
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR                31.77     X31.90        
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                  34.35      34.60        
  2 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                  32.60      34.66        
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.69  12 JO
              1:08.70  12 SMAX
              1:19.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:08.71 - 1:19.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Czeremcha, Erica          12 TS-MR                1:10.28    1:08.20 JO+    
                  31.95     1:08.20 (36.25)                                        
SILV - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.42    1:09.53 SILV   
                  31.45     1:09.53 (38.08)                                        
  2 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:10.55    1:12.74 SILV   
                  34.68     1:12.74 (38.06)                                        
  3 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:15.58    1:12.78 SILV   
                  33.79     1:12.78 (38.99)                                        
  4 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:15.09    1:14.23 SILV   
                  33.43     1:14.23 (40.80)                                        
  5 Smerechniak, Sofia        12 IA-MR                1:15.95    1:16.36 SILV   
                  35.22     1:16.36 (41.14)                                        
  6 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:18.20    1:17.41 SILV   
                  35.15     1:17.41 (42.26)                                        
  7 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:16.37    1:17.76 SILV   
                  35.45     1:17.76 (42.31)                                        
  8 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:18.17    1:18.23 SILV   
                  35.25     1:18.23 (42.98)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Devena              12 UN-MR                1:16.58    1:20.25        
                  36.85     1:20.25 (43.40)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX
              2:49.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:38.41 - 2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Morgan               12 SSC-MR               2:44.18    2:31.99 JO+    
                  32.66     1:10.42 (37.76)     1:52.95 (42.53)     2:31.99 (39.04)
  2 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:44.90    2:32.88 JO+    
                  32.35     1:09.34 (36.99)     1:50.49 (41.15)     2:32.88 (42.39)
SILV - Division  
  1 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              2:43.14    2:42.79 SILV   
                  33.34     1:14.20 (40.86)     1:58.71 (44.51)     2:42.79 (44.08)
 
Girls 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX
              1:18.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.21 - 1:18.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Burns, Sofia              12 HAA-MR               1:10.97    1:07.92 JO+    
                  31.87     1:07.92 (36.05)                                        
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               1:09.76    1:08.54 JO+    
                  31.04     1:08.54 (37.50)                                        
  3 Harish, Nila              12 LIAC-MR              1:10.77    1:09.18 JO+    
                  32.55     1:09.18 (36.63)                                        
SILV - Division  
  1 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               1:11.18    1:09.59 SILV   
                  31.12     1:09.59 (38.47)                                        
  2 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              1:15.34    1:10.58 SILV   
                  34.49     1:10.58 (36.09)                                        
  3 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              1:11.28    1:11.71 SILV   
                  34.25     1:11.71 (37.46)                                        
  4 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              1:15.94    1:12.25 SILV   
                  34.25     1:12.25 (38.00)                                        
  5 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               1:12.21    1:12.45 SILV   
                  33.92     1:12.45 (38.53)                                        
  6 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               1:13.75    1:12.87 SILV   
                  33.60     1:12.87 (39.27)                                        
  7 Cronin, Jessica           12 HAA-MR               1:11.86    1:12.98 SILV   
                  34.93     1:12.98 (38.05)                                        
  8 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                1:14.00    1:13.66 SILV   
                  36.08     1:13.66 (37.58)                                        
  9 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              1:13.30    1:13.78 SILV   
                  34.03     1:13.78 (39.75)                                        
 10 Tenebro, Alyson           12 IA-MR                1:16.66    1:13.82 SILV   
                  32.54     1:13.82 (41.28)                                        
 11 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              1:15.99    1:14.07 SILV   
                  34.41     1:14.07 (39.66)                                        
 12 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              1:17.52    1:14.85 SILV   
                  35.94     1:14.85 (38.91)                                        
 13 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR               1:17.15    1:15.08 SILV   
                  35.37     1:15.08 (39.71)                                        
 14 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               1:18.25    1:15.48 SILV   
                  36.73     1:15.48 (38.75)                                        
 15 Deangelis, Stephanie R    12 LBA-MR               1:17.06    1:15.73 SILV   
                  34.89     1:15.73 (40.84)                                        
 16 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              1:17.08    1:15.91 SILV   
                  35.73     1:15.91 (40.18)                                        
 17 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              1:17.55    1:15.97 SILV   
                  35.72     1:15.97 (40.25)                                        
 18 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              1:16.69    1:16.16 SILV   
                  35.89     1:16.16 (40.27)                                        
 19 Chan, Devena              12 UN-MR                1:13.29    1:16.45 SILV   
                  37.81     1:16.45 (38.64)                                        
 20 Johannesen, Charlotte     12 LIAC-MR              1:16.80    1:17.57 SILV   
                  34.88     1:17.57 (42.69)                                        
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              1:14.72   X1:13.95        
                  32.82     1:13.95 (41.13)                                        
Non-Award Division  
  1 Albert, Anna              12 TVSC-MR              1:18.43    1:19.52        
                  38.62     1:19.52 (40.90)                                        
 
Girls 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX
              2:48.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:26.41 - 2:48.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Martinez, Alexandra S     12 SSC-MR               2:28.99    2:25.07 JO+    
                  31.28     1:08.03 (36.75)     1:51.36 (43.33)     2:25.07 (33.71)
SILV - Division  
  1 Koek, Megan               12 LIAC-MR              2:26.78    2:27.05 SILV   
                  33.66     1:10.17 (36.51)     1:54.46 (44.29)     2:27.05 (32.59)
  2 Sullivan, Keira L         12 LBA-MR               2:31.88    2:29.21 SILV   
                  32.59     1:09.53 (36.94)     1:56.03 (46.50)     2:29.21 (33.18)
  3 Burns, Sofia              12 HAA-MR               2:27.88    2:29.38 SILV   
                  34.01     1:13.80 (39.79)     1:58.47 (44.67)     2:29.38 (30.91)
  4 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              2:33.11    2:30.89 SILV   
                  33.53     1:13.14 (39.61)     1:55.53 (42.39)     2:30.89 (35.36)
  5 Harish, Nila              12 LIAC-MR              2:36.79    2:31.37 SILV   
                  31.27     1:10.62 (39.35)     1:56.94 (46.32)     2:31.37 (34.43)
  6 McDonald, Mary J          12 LIAC-MR              2:36.47    2:31.38 SILV   
                  34.17     1:12.77 (38.60)     1:56.72 (43.95)     2:31.38 (34.66)
  7 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR              2:36.88    2:32.63 SILV   
                  34.49     1:13.24 (38.75)     1:58.44 (45.20)     2:32.63 (34.19)
  8 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               2:34.68    2:34.97 SILV   
                  34.68     1:14.17 (39.49)     2:01.35 (47.18)     2:34.97 (33.62)
  9 Sullivan, Lauren P        12 LBA-MR               2:32.48    2:35.58 SILV   
                  33.52     1:12.35 (38.83)     1:59.53 (47.18)     2:35.58 (36.05)
 10 Hendershot, Haley J       12 IA-MR                2:35.88    2:37.43 SILV   
                  35.17     1:16.36 (41.19)     2:02.51 (46.15)     2:37.43 (34.92)
 11 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              2:37.94    2:37.58 SILV   
                  34.35     1:14.54 (40.19)     2:02.02 (47.48)     2:37.58 (35.56)
 12 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              2:44.94    2:38.67 SILV   
                  36.80     1:16.46 (39.66)     2:03.69 (47.23)     2:38.67 (34.98)
 13 Lam, Kuipi                12 LIAC-MR              2:39.99    2:39.57 SILV   
                  35.07     1:17.21 (42.14)     2:04.76 (47.55)     2:39.57 (34.81)
 14 Chen, Amy                 12 TVSC-MR              2:47.43    2:39.85 SILV   
                  35.04     1:17.33 (42.29)     2:04.11 (46.78)     2:39.85 (35.74)
 15 Waring, MaryGrace         12 SSC-MR               2:37.01    2:40.36 SILV   
                  36.07     1:16.53 (40.46)     2:05.04 (48.51)     2:40.36 (35.32)
 16 Redmond, Ryann E          12 LIAC-MR              2:45.18    2:40.90 SILV   
                  38.76     1:17.46 (38.70)     2:05.65 (48.19)     2:40.90 (35.25)
 17 Chan, Devena              12 UN-MR                2:40.25    2:41.03 SILV   
                  36.42     1:19.03 (42.61)     2:04.05 (45.02)     2:41.03 (36.98)
 18 McDougall, Marissa R      12 CSDC-MR              2:37.15    2:41.68 SILV   
                  35.14     1:16.52 (41.38)     2:04.98 (48.46)     2:41.68 (36.70)
 19 Buono, Sarina L           12 IA-MR                2:42.60    2:41.97 SILV   
                  34.74     1:14.09 (39.35)     2:06.21 (52.12)     2:41.97 (35.76)
 20 George, Anoushka M        12 LIAC-MR              2:47.45    2:42.87 SILV   
                  38.41     1:19.78 (41.37)     2:06.92 (47.14)     2:42.87 (35.95)
 21 Wu, Michelle W            12 TVSC-MR              2:45.58    2:43.69 SILV   
                  37.39     1:17.12 (39.73)     2:08.95 (51.83)     2:43.69 (34.74)
 22 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR               2:45.32    2:43.91 SILV   
                  37.39     1:20.10 (42.71)     2:08.85 (48.75)     2:43.91 (35.06)
 23 Albert, Anna              12 TVSC-MR              2:47.25    2:44.52 SILV   
                  38.20     1:23.34 (45.14)     2:09.54 (46.20)     2:44.52 (34.98)
 24 Reyes, Ella M             12 SSC-MR               2:45.73    2:47.75 SILV   
                  38.15     1:19.06 (40.91)     2:10.38 (51.32)     2:47.75 (37.37)
 -- Anderson, Samantha R      10 LIAC-MR              2:37.69   X2:37.13        
                  32.98     1:14.01 (41.03)     2:03.17 (49.16)     2:37.13 (33.96)
Non-Award Division  
  1 Nizza, Madeline L         12 TS-MR                2:44.81    2:50.79        
                  37.11     1:18.62 (41.51)     2:13.19 (54.57)     2:50.79 (37.60)
 
Girls 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX
              5:50.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:17.81 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Harish, Nila              12 LIAC-MR              5:19.66    5:17.36 JO+    
                  31.23     1:10.22 (38.99)     1:50.99 (40.77)     2:31.32 (40.33)
        3:18.14 (46.82)     4:05.53 (47.39)     4:41.33 (35.80)     5:17.36 (36.03)
SILV - Division  
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR              5:27.01    5:24.35 SILV   
                  35.52     1:17.73 (42.21)     1:59.96 (42.23)     2:42.39 (42.43)
        3:25.64 (43.25)     4:08.80 (43.16)     4:46.30 (37.50)     5:24.35 (38.05)
  2 Edlin-Miller, Lia         12 HYB-MR               5:38.59    5:24.89 SILV   
                  35.36     1:18.38 (43.02)     2:00.80 (42.42)     2:43.25 (42.45)
        3:28.42 (45.17)     4:16.56 (48.14)     4:51.43 (34.87)     5:24.89 (33.46)
  3 Primak, Sofia I           12 TVSC-MR              5:35.42    5:25.32 SILV   
                  33.89     1:14.15 (40.26)     1:56.02 (41.87)     2:36.48 (40.46)
        3:24.39 (47.91)     4:12.64 (48.25)     4:50.07 (37.43)     5:25.32 (35.25)
  4 Lee, Morgan               12 SSC-MR               5:23.95    5:28.77 SILV   
                  32.34     1:10.52 (38.18)     1:51.10 (40.58)     2:33.89 (42.79)
        3:23.09 (49.20)     4:12.81 (49.72)     4:51.87 (39.06)     5:28.77 (36.90)
  5 McKie, Grace A            12 LIAC-MR              5:42.65    5:33.30 SILV   
                  35.72     1:19.28 (43.56)     2:01.59 (42.31)     2:43.27 (41.68)
        3:31.23 (47.96)     4:19.21 (47.98)     4:56.78 (37.57)     5:33.30 (36.52)
 
Girls 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  13 JO
                26.70  13 SMAX
                28.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  26.71 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 26.79      26.68 JO+    
SILV - Division  
  1 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                  26.83      26.90 SILV   
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 26.72      27.13 SILV   
  3 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                  26.84      27.16 SILV   
  4 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                26.76      27.23 SILV   
  5 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                27.70      27.28 SILV   
  6 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                  27.68      27.38 SILV   
  6 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                  27.34      27.38 SILV   
  8 Yee, Katie H              13 LIAC-MR                27.47      27.56 SILV   
  9 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR                27.30      27.62 SILV   
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR                27.90      27.69 SILV   
 11 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR                27.34      27.75 SILV   
 12 Karpf, Delaney            13 HAA-MR                 27.82      27.97 SILV   
 13 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  27.58      28.08 SILV   
 14 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR                27.99      28.14 SILV   
 15 Cano, Adriana             13 CSDC-MR                27.69      28.20 SILV   
 16 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR                 28.15      28.38 SILV   
 17 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                  28.00      28.59 SILV   
 18 Maddox, Faith             13 SSC-MR                 28.68      28.63 SILV   
 19 Pette, Alex J             13 LIAC-MR                27.58      28.64 SILV   
 20 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR                 28.77      28.73 SILV   
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR                27.94      28.88        
  2 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR                28.75      28.93        
  3 Park, Annette             13 LIAC-MR                28.37      29.02        
  4 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                  28.54      29.15        
  5 Mackay, Alexandria        13 HAA-MR                 28.39      30.00        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.69  13 JO
                57.70  13 SMAX
              1:03.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  57.71 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR                59.05      57.22 JO+    
                  27.30       57.22 (29.92)                                        
  2 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                 57.99      57.58 JO+    
                  27.65       57.58 (29.93)                                        
SILV - Division  
  1 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR                58.56      58.04 SILV   
                  27.92       58.04 (30.12)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR                59.48      58.20 SILV   
                  27.82       58.20 (30.38)                                        
  3 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                  57.89      58.23 SILV   
                  28.05       58.23 (30.18)                                        
  4 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                  59.80      58.51 SILV   
                  28.69       58.51 (29.82)                                        
  5 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                58.71      58.57 SILV   
                  27.95       58.57 (30.62)                                        
  6 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                  58.84      58.68 SILV   
                  28.06       58.68 (30.62)                                        
  7 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                 58.81      58.77 SILV   
                  28.19       58.77 (30.58)                                        
  8 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                  58.96      58.80 SILV   
                  28.13       58.80 (30.67)                                        
  9 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR                58.24      59.26 SILV   
                  28.10       59.26 (31.16)                                        
 10 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                59.54      59.29 SILV   
                  28.14       59.29 (31.15)                                        
 11 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                  58.23      59.70 SILV   
                  28.64       59.70 (31.06)                                        
 12 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              1:01.10      59.78 SILV   
                  28.19       59.78 (31.59)                                        
 13 Sava, Erica C             13 LIAC-MR                59.48      59.94 SILV   
                  28.44       59.94 (31.50)                                        
 14 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:01.27    1:00.11 SILV   
                  29.14     1:00.11 (30.97)                                        
 15 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              1:00.26    1:00.56 SILV   
                  29.12     1:00.56 (31.44)                                        
 16 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:01.13    1:00.66 SILV   
                  28.75     1:00.66 (31.91)                                        
 17 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                  59.29    1:00.78 SILV   
                  29.06     1:00.78 (31.72)                                        
 17 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                  59.64    1:00.78 SILV   
                  29.27     1:00.78 (31.51)                                        
 19 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                1:01.28    1:01.10 SILV   
                  29.32     1:01.10 (31.78)                                        
 20 Park, Annette             13 LIAC-MR              1:00.66    1:01.21 SILV   
                  29.26     1:01.21 (31.95)                                        
 21 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:00.51    1:01.55 SILV   
                  29.28     1:01.55 (32.27)                                        
 22 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:02.17    1:01.58 SILV   
                  28.54     1:01.58 (33.04)                                        
 23 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:02.05    1:02.37 SILV   
                  29.59     1:02.37 (32.78)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               1:02.29    1:03.01 SILV   
                  30.46     1:03.01 (32.55)                                        
 25 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:02.06    1:03.06 SILV   
                  30.02     1:03.06 (33.04)                                        
Non-Award Division  
  1 Haas, Emma C              13 IA-MR                1:02.02    1:03.66        
                  30.09     1:03.66 (33.57)                                        
  2 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              1:01.16    1:03.83        
                  30.68     1:03.83 (33.15)                                        
  3 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:01.87    1:04.79        
                  30.94     1:04.79 (33.85)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.19  13 JO
              2:05.20  13 SMAX
              2:16.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:05.21 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                2:06.30    2:05.00 JO+    
                  28.59     1:00.36 (31.77)     1:33.07 (32.71)     2:05.00 (31.93)
SILV - Division  
  1 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:08.03    2:05.72 SILV   
                  28.72     1:00.61 (31.89)     1:33.29 (32.68)     2:05.72 (32.43)
  2 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                2:06.99    2:06.59 SILV   
                  28.95     1:01.87 (32.92)     1:35.09 (33.22)     2:06.59 (31.50)
  3 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:08.93    2:07.37 SILV   
                  29.39     1:01.74 (32.35)     1:34.81 (33.07)     2:07.37 (32.56)
  4 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:09.12    2:07.77 SILV   
                  29.37     1:02.11 (32.74)     1:35.23 (33.12)     2:07.77 (32.54)
  5 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              2:09.37    2:09.03 SILV   
                  30.20     1:03.30 (33.10)     1:36.61 (33.31)     2:09.03 (32.42)
  6 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:13.93    2:09.25 SILV   
                  30.01     1:02.69 (32.68)     1:36.61 (33.92)     2:09.25 (32.64)
  7 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:09.92    2:09.79 SILV   
                  30.30     1:03.31 (33.01)     1:37.14 (33.83)     2:09.79 (32.65)
  8 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:08.63    2:10.16 SILV   
                  29.56     1:02.31 (32.75)     1:36.25 (33.94)     2:10.16 (33.91)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:11.59    2:10.67 SILV   
                  30.37     1:03.91 (33.54)     1:37.38 (33.47)     2:10.67 (33.29)
 10 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:11.30    2:10.96 SILV   
                  29.55     1:02.70 (33.15)     1:36.97 (34.27)     2:10.96 (33.99)
 11 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                2:11.28    2:11.01 SILV   
                  30.38     1:03.25 (32.87)     1:37.42 (34.17)     2:11.01 (33.59)
 12 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:06.39    2:11.67 SILV   
                  29.08     1:02.39 (33.31)     1:36.87 (34.48)     2:11.67 (34.80)
 13 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:12.71    2:11.77 SILV   
                  29.77     1:03.06 (33.29)     1:37.76 (34.70)     2:11.77 (34.01)
 14 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:11.93    2:12.36 SILV   
                  29.98     1:03.63 (33.65)     1:37.91 (34.28)     2:12.36 (34.45)
 15 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              2:06.97    2:12.49 SILV   
                  30.07     1:03.48 (33.41)     1:38.40 (34.92)     2:12.49 (34.09)
 16 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:15.00    2:13.20 SILV   
                  29.38     1:02.75 (33.37)     1:23.24 (20.49)     2:13.20 (49.96)
 17 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:15.27    2:13.30 SILV   
                  31.26     1:05.05 (33.79)     1:39.53 (34.48)     2:13.30 (33.77)
 18 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              2:15.13    2:14.61 SILV   
                  30.43     1:04.30 (33.87)     1:40.16 (35.86)     2:14.61 (34.45)
 19 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:13.89    2:15.75 SILV   
                  30.55     1:04.09 (33.54)     1:39.87 (35.78)     2:15.75 (35.88)
Non-Award Division  
  1 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:16.53    2:17.51        
                  31.91     1:06.23 (34.32)     1:42.18 (35.95)     2:17.51 (35.33)
  2 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              2:14.33    2:18.19        
                  30.79     1:05.32 (34.53)     1:41.65 (36.33)     2:18.19 (36.54)
 
Girls 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:32.99  13 JO
              5:33.00  13 SMAX
              5:50.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:33.01 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                5:46.13    5:36.39 SILV   
                  29.16     1:01.85 (32.69)     1:35.79 (33.94)     2:10.10 (34.31)
        2:45.04 (34.94)     3:20.00 (34.96)     3:54.50 (34.50)     4:29.35 (34.85)
        5:03.80 (34.45)     5:36.39 (32.59)                                        
  2 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                5:50.29    5:38.48 SILV   
                  29.41     1:02.53 (33.12)     1:36.63 (34.10)     2:10.97 (34.34)
        2:46.19 (35.22)     3:21.31 (35.12)     3:56.68 (35.37)     4:31.45 (34.77)
        5:05.54 (34.09)     5:38.48 (32.94)                                        
  3 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               5:37.64    5:38.65 SILV   
                  30.22     1:04.07 (33.85)     1:37.64 (33.57)     2:12.49 (34.85)
        2:46.44 (33.95)     3:21.69 (35.25)     3:56.67 (34.98)     4:31.43 (34.76)
        5:05.98 (34.55)     5:38.65 (32.67)                                        
  4 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              5:50.37    5:43.79 SILV   
                  30.41     1:03.79 (33.38)     1:38.38 (34.59)     2:13.88 (35.50)
        2:49.34 (35.46)     3:24.83 (35.49)     4:00.33 (35.50)     4:35.90 (35.57)
        5:10.65 (34.75)     5:43.79 (33.14)                                        
  5 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              5:45.25    5:47.61 SILV   
                  30.95     1:05.07 (34.12)     1:39.92 (34.85)     2:14.99 (35.07)
        2:50.55 (35.56)     3:26.31 (35.76)     4:02.04 (35.73)     4:37.75 (35.71)
        5:12.99 (35.24)     5:47.61 (34.62)                                        
  6 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              5:49.90    5:49.08 SILV   
                  30.58     1:04.53 (33.95)     1:39.35 (34.82)     2:14.50 (35.15)
        2:49.89 (35.39)     3:25.77 (35.88)     4:01.60 (35.83)     4:37.57 (35.97)
        5:13.78 (36.21)     5:49.08 (35.30)                                        
  7 Park, Annette             13 LIAC-MR              5:36.30    5:49.77 SILV   
                  30.50     1:04.61 (34.11)     1:39.41 (34.80)     2:14.79 (35.38)
        2:50.52 (35.73)     3:26.62 (36.10)     4:02.86 (36.24)     4:39.06 (36.20)
        5:15.13 (36.07)     5:49.77 (34.64)                                        
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.19  13 JO
              1:05.20  13 SMAX
              1:12.69  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:05.21 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              1:05.28    1:05.50 SILV   
                  31.46     1:05.50 (34.04)                                        
  2 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              1:05.90    1:05.58 SILV   
                  31.73     1:05.58 (33.85)                                        
  3 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:06.43    1:06.95 SILV   
                  32.91     1:06.95 (34.04)                                        
  4 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                1:07.84    1:07.58 SILV   
                  32.74     1:07.58 (34.84)                                        
  5 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              1:07.11    1:07.79 SILV   
                  33.58     1:07.79 (34.21)                                        
  6 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              1:07.14    1:07.88 SILV   
                  33.44     1:07.88 (34.44)                                        
  7 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                1:09.08    1:08.57 SILV   
                  33.77     1:08.57 (34.80)                                        
  8 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:11.34    1:08.62 SILV   
                  33.26     1:08.62 (35.36)                                        
  9 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                1:08.46    1:08.98 SILV   
                  33.20     1:08.98 (35.78)                                        
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              1:09.51    1:09.49 SILV   
                  33.58     1:09.49 (35.91)                                        
 11 Park, Annette             13 LIAC-MR              1:08.70    1:09.67 SILV   
                  33.80     1:09.67 (35.87)                                        
 12 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:08.66    1:09.69 SILV   
                  33.41     1:09.69 (36.28)                                        
 13 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                1:08.77    1:09.70 SILV   
                  33.80     1:09.70 (35.90)                                        
 14 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:11.97    1:09.71 SILV   
                  34.02     1:09.71 (35.69)                                        
 15 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:08.88    1:10.08 SILV   
                  34.32     1:10.08 (35.76)                                        
 16 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                1:09.33    1:10.64 SILV   
                  34.37     1:10.64 (36.27)                                        
 17 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               1:12.28    1:11.09 SILV   
                  34.41     1:11.09 (36.68)                                        
 18 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:11.01    1:11.10 SILV   
                  34.23     1:11.10 (36.87)                                        
 19 Sung, Katie M             13 LIAC-MR              1:12.09    1:11.29 SILV   
                  34.75     1:11.29 (36.54)                                        
 20 Cano, Adriana             13 CSDC-MR              1:11.56    1:11.32 SILV   
                  34.37     1:11.32 (36.95)                                        
 21 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:11.34    1:12.45 SILV   
                  34.93     1:12.45 (37.52)                                        
Non-Award Division  
  1 Pergan, Karsten E         13 TVSC-MR              1:09.45    1:13.91        
                  36.10     1:13.91 (37.81)                                        
  2 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:12.25    1:14.78        
  3 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:11.11    1:15.49        
                  36.94     1:15.49 (38.55)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:19.49  13 JO
              2:19.50  13 SMAX
              2:36.29  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:19.51 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR               2:22.78    2:18.20 JO+    
                  31.85     1:06.75 (34.90)     1:42.97 (36.22)     2:18.20 (35.23)
SILV - Division  
  1 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:20.50    2:19.64 SILV   
                  33.45     1:08.83 (35.38)     1:44.51 (35.68)     2:19.64 (35.13)
  2 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              2:25.17    2:22.82 SILV   
                  33.48     1:10.00 (36.52)     1:47.10 (37.10)     2:22.82 (35.72)
  3 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:25.98    2:23.74 SILV   
                  35.18     1:12.11 (36.93)     1:48.42 (36.31)     2:23.74 (35.32)
  4 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:22.31    2:24.00 SILV   
                  33.67     1:10.26 (36.59)     1:47.11 (36.85)     2:24.00 (36.89)
  5 O'Brien, Makenna B        13 TS-MR                2:23.53    2:24.06 SILV   
                  33.52     1:10.59 (37.07)     1:47.90 (37.31)     2:24.06 (36.16)
  6 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                2:23.41    2:24.17 SILV   
                  34.16     1:11.09 (36.93)     1:48.59 (37.50)     2:24.17 (35.58)
  7 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:22.36    2:24.48 SILV   
                  33.99     1:11.39 (37.40)     1:48.70 (37.31)     2:24.48 (35.78)
  8 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:25.31    2:25.30 SILV   
                  34.82     1:11.20 (36.38)     1:48.56 (37.36)     2:25.30 (36.74)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:24.71    2:26.90 SILV   
                  35.07     1:12.10 (37.03)     1:49.55 (37.45)     2:26.90 (37.35)
 10 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:22.85    2:27.36 SILV   
                  33.46     1:10.71 (37.25)     1:49.60 (38.89)     2:27.36 (37.76)
 11 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:28.95    2:27.99 SILV   
                  34.61     1:12.13 (37.52)     1:50.15 (38.02)     2:27.99 (37.84)
 12 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:33.04    2:28.60 SILV   
                  35.21     1:13.23 (38.02)     1:51.40 (38.17)     2:28.60 (37.20)
 13 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                2:26.82    2:29.24 SILV   
                  36.08     1:13.95 (37.87)     1:52.36 (38.41)     2:29.24 (36.88)
 14 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:30.72    2:29.93 SILV   
                  35.02     1:13.17 (38.15)     1:52.03 (38.86)     2:29.93 (37.90)
 15 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:32.15    2:30.24 SILV   
                  35.24     1:14.31 (39.07)     1:54.33 (40.02)     2:30.24 (35.91)
 16 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              2:27.28    2:30.51 SILV   
                  35.89     1:14.18 (38.29)     1:52.35 (38.17)     2:30.51 (38.16)
 17 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:31.24    2:30.69 SILV   
                  36.86     1:14.71 (37.85)     1:53.09 (38.38)     2:30.69 (37.60)
 18 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:33.80    2:31.08 SILV   
                  35.43     1:14.33 (38.90)     1:53.89 (39.56)     2:31.08 (37.19)
 19 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:23.31    2:32.03 SILV   
                                                    1:54.29 ( )     2:32.03 (37.74)
 20 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:34.98    2:32.86 SILV   
                  36.41     1:15.84 (39.43)     1:54.82 (38.98)     2:32.86 (38.04)
 21 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:31.20    2:33.02 SILV   
                  36.95     1:15.85 (38.90)     1:55.82 (39.97)     2:33.02 (37.20)
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:14.59  13 JO
              1:14.60  13 SMAX
              1:23.49  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:14.61 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              1:14.99    1:15.91 SILV   
                  36.04     1:15.91 (39.87)                                        
  2 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               1:15.89    1:16.38 SILV   
                  35.15     1:16.38 (41.23)                                        
  3 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:16.50    1:16.41 SILV   
                  36.41     1:16.41 (40.00)                                        
  4 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              1:16.58    1:17.03 SILV   
                  36.45     1:17.03 (40.58)                                        
  5 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              1:16.47    1:17.52 SILV   
                  37.42     1:17.52 (40.10)                                        
  6 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               1:20.57    1:19.06 SILV   
                  36.96     1:19.06 (42.10)                                        
  7 Cimino, Izabella K        13 FA-MR                1:17.62    1:19.45 SILV   
                  37.36     1:19.45 (42.09)                                        
  7 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               1:18.56    1:19.45 SILV   
                  37.50     1:19.45 (41.95)                                        
  9 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                1:21.51    1:19.81 SILV   
                  37.26     1:19.81 (42.55)                                        
 10 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               1:18.35    1:20.30 SILV   
                  38.35     1:20.30 (41.95)                                        
 11 Michels, Grace C          13 SSC-MR               1:21.63    1:20.59 SILV   
                  37.24     1:20.59 (43.35)                                        
 12 Plataroti, Ava            13 TS-MR                1:19.80    1:20.77 SILV   
                  38.08     1:20.77 (42.69)                                        
 13 Simon, Ali P              13 IA-MR                1:20.68    1:20.93 SILV   
                  37.79     1:20.93 (43.14)                                        
 14 Zhao, Sophia              13 TS-MR                1:21.24    1:21.70 SILV   
                  38.36     1:21.70 (43.34)                                        
 15 Bilich, Kristen           13 IA-MR                1:22.66    1:21.78 SILV   
                  38.63     1:21.78 (43.15)                                        
 16 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:22.22    1:22.53 SILV   
                  38.66     1:22.53 (43.87)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:41.19  13 JO
              2:41.20  13 SMAX
              2:56.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:41.21 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                2:41.71    2:37.97 JO+    
                  35.99     1:15.86 (39.87)     1:57.46 (41.60)     2:37.97 (40.51)
  2 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:44.19    2:40.20 JO+    
                  36.26     1:16.99 (40.73)     1:58.41 (41.42)     2:40.20 (41.79)
  3 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                2:43.60    2:40.78 JO+    
                                1:16.03 ( )     1:57.68 (41.65)     2:40.78 (43.10)
SILV - Division  
  1 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:48.04    2:43.06 SILV   
                  36.46     1:18.46 (42.00)     2:00.98 (42.52)     2:43.06 (42.08)
  2 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               2:53.88    2:48.83 SILV   
                  39.32     1:22.64 (43.32)     2:06.94 (44.30)     2:48.83 (41.89)
  3 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:51.69    2:49.72 SILV   
                  38.10     1:21.64 (43.54)     2:05.94 (44.30)     2:49.72 (43.78)
  4 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:47.33    2:50.03 SILV   
                  37.54     1:20.21 (42.67)     2:05.44 (45.23)     2:50.03 (44.59)
  5 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:47.97    2:50.72 SILV   
                  38.04     1:21.15 (43.11)     2:06.53 (45.38)     2:50.72 (44.19)
  6 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:51.43    2:52.27 SILV   
                  38.75     1:23.24 (44.49)     2:07.85 (44.61)     2:52.27 (44.42)
  7 Plataroti, Ava            13 TS-MR                2:55.42    2:52.43 SILV   
                  15.25                             2:07.90 ( )     2:52.43 (44.53)
  8 Demirci, Morgan           13 HAA-MR               2:50.67    2:53.00 SILV   
                  37.97     1:21.62 (43.65)     2:07.10 (45.48)     2:53.00 (45.90)
Non-Award Division  
  1 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:53.78    2:57.25        
                  40.36     1:25.36 (45.00)     2:11.00 (45.64)     2:57.25 (46.25)
 -- Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:46.60        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.09  13 JO
              1:04.10  13 SMAX
              1:11.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:04.11 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                1:07.18    1:04.50 SILV   
                  30.17     1:04.50 (34.33)                                        
  2 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              1:05.60    1:04.65 SILV   
                  30.09     1:04.65 (34.56)                                        
  3 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR              1:04.84    1:04.80 SILV   
                  30.58     1:04.80 (34.22)                                        
  4 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                1:06.01    1:05.08 SILV   
                  30.27     1:05.08 (34.81)                                        
  5 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              1:05.94    1:05.63 SILV   
                  31.03     1:05.63 (34.60)                                        
  6 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              1:06.18    1:06.10 SILV   
                  30.63     1:06.10 (35.47)                                        
  7 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              1:07.44    1:06.29 SILV   
                  30.92     1:06.29 (35.37)                                        
  8 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              1:06.53    1:06.69 SILV   
                  31.00     1:06.69 (35.69)                                        
  9 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                1:09.12    1:07.79 SILV   
                  31.99     1:07.79 (35.80)                                        
 10 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              1:07.31    1:08.01 SILV   
                  31.50     1:08.01 (36.51)                                        
 11 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                1:10.37    1:08.38 SILV   
                  32.34     1:08.38 (36.04)                                        
 12 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              1:09.13    1:09.87 SILV   
                  32.22     1:09.87 (37.65)                                        
 13 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR               1:09.53    1:10.35 SILV   
                  32.56     1:10.35 (37.79)                                        
 14 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              1:10.04    1:10.58 SILV   
                  32.68     1:10.58 (37.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               1:11.32    1:11.71        
                  34.41     1:11.71 (37.30)                                        
  2 Maddox, Faith             13 SSC-MR               1:10.16    1:13.07        
                  34.04     1:13.07 (39.03)                                        
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:27.19  13 JO
              2:27.20  13 SMAX
              2:36.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:27.21 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:30.49    2:23.00 JO+    
                  31.57     1:07.00 (35.43)     1:44.08 (37.08)     2:23.00 (38.92)
  2 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:32.14    2:25.96 JO+    
                  31.13     1:07.69 (36.56)     1:46.75 (39.06)     2:25.96 (39.21)
SILV - Division  
  1 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:27.61    2:27.93 SILV   
                  32.29     1:09.27 (36.98)     1:49.14 (39.87)     2:27.93 (38.79)
  2 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:27.46    2:28.62 SILV   
                  31.55     1:08.78 (37.23)     1:49.08 (40.30)     2:28.62 (39.54)
  3 Lin, Hannah J             13 TVSC-MR              2:32.72    2:32.29 SILV   
                  31.59     1:09.88 (38.29)     1:49.82 (39.94)     2:32.29 (42.47)
  4 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:35.82    2:33.74 SILV   
                  33.46     1:12.66 (39.20)   2:33.74 (1:21.08)                    
Non-Award Division  
 -- Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:30.95         DQ        
      One hand touch
                  31.94     1:09.86 (37.92)     1:49.97 (40.11)          DQ (41.15)
 
Girls 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.19  13 JO
              2:21.20  13 SMAX
              2:41.49  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:21.21 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Schlegel, Olivia P        13 TVSC-MR              2:21.52    2:16.54 JO+    
                  28.74     1:02.12 (33.38)     1:43.34 (41.22)     2:16.54 (33.20)
  2 Carpentieri, Jordan P     13 IA-MR                2:21.97    2:19.15 JO+    
                  29.58     1:05.95 (36.37)     1:46.34 (40.39)     2:19.15 (32.81)
  3 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                2:25.92    2:20.98 JO+    
                  29.75     1:04.68 (34.93)     1:47.81 (43.13)     2:20.98 (33.17)
SILV - Division  
  1 Crouchley, Caroline A     13 LIAC-MR              2:22.45    2:21.50 SILV   
                  31.29     1:07.98 (36.69)     1:50.40 (42.42)     2:21.50 (31.10)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              2:23.62    2:22.49 SILV   
                  30.43     1:06.98 (36.55)     1:50.14 (43.16)     2:22.49 (32.35)
  3 Martinez, Kylie           13 HAA-MR               2:22.75    2:23.06 SILV   
                  30.62     1:07.11 (36.49)     1:51.26 (44.15)     2:23.06 (31.80)
  4 Xu, Isabel X              13 TVSC-MR              2:21.52    2:24.34 SILV   
                  30.43     1:07.04 (36.61)     1:50.84 (43.80)     2:24.34 (33.50)
  5 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                2:24.05    2:24.61 SILV   
                  30.82     1:08.11 (37.29)     1:52.95 (44.84)     2:24.61 (31.66)
  6 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              2:26.38    2:26.35 SILV   
                  31.16     1:08.51 (37.35)     1:53.61 (45.10)     2:26.35 (32.74)
  7 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              2:26.46    2:27.02 SILV   
                  31.12     1:08.30 (37.18)     1:54.52 (46.22)     2:27.02 (32.50)
  8 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              2:23.20    2:27.33 SILV   
                  28.56     1:05.27 (36.71)     1:54.91 (49.64)     2:27.33 (32.42)
  9 Park, Annette             13 LIAC-MR              2:28.35    2:27.59 SILV   
                  34.32     1:11.51 (37.19)     1:56.05 (44.54)     2:27.59 (31.54)
 10 Dean, Catherine A         13 LBA-MR               2:27.07    2:27.60 SILV   
                  32.39     1:08.56 (36.17)     1:55.21 (46.65)     2:27.60 (32.39)
 11 Profeta, Jordan T         13 TVSC-MR              2:33.32    2:27.87 SILV   
                  33.74     1:11.53 (37.79)     1:53.32 (41.79)     2:27.87 (34.55)
 12 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                2:28.29    2:27.98 SILV   
                  32.29     1:10.66 (38.37)     1:55.84 (45.18)     2:27.98 (32.14)
 13 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              2:25.98    2:29.39 SILV   
                  31.33     1:09.31 (37.98)     1:56.48 (47.17)     2:29.39 (32.91)
 14 Zacarias, Samantha        13 LIAC-MR              2:29.93    2:30.28 SILV   
                  32.37     1:13.76 (41.39)     1:55.99 (42.23)     2:30.28 (34.29)
 15 Siris, Madeline M         13 LIAC-MR              2:29.57    2:31.73 SILV   
                  32.44     1:12.16 (39.72)     1:57.86 (45.70)     2:31.73 (33.87)
 16 Grefski, Katherine A      13 TS-MR                2:33.56    2:32.40 SILV   
                  34.82     1:12.10 (37.28)     1:57.77 (45.67)     2:32.40 (34.63)
 17 Dimaculangan, Abby X      13 TVSC-MR              2:32.08    2:34.59 SILV   
                  32.53     1:12.82 (40.29)     1:58.38 (45.56)     2:34.59 (36.21)
 18 Benenati, Eileen A        13 LIAC-MR              2:36.68    2:34.72 SILV   
                  33.62     1:12.81 (39.19)     2:00.16 (47.35)     2:34.72 (34.56)
 19 Karpf, Delaney            13 HAA-MR               2:36.41    2:34.76 SILV   
                  33.62     1:11.09 (37.47)     1:59.90 (48.81)     2:34.76 (34.86)
 20 Pereira, Paulina          13 SSC-MR               2:36.68    2:34.83 SILV   
                  35.71     1:14.54 (38.83)     1:59.52 (44.98)     2:34.83 (35.31)
 21 Rietmann, Morgan J        13 SSC-MR               2:34.86    2:34.91 SILV   
                  33.27     1:10.73 (37.46)     2:01.16 (50.43)     2:34.91 (33.75)
 22 Sung, Katie M             13 LIAC-MR              2:38.73    2:35.75 SILV   
                  34.67     1:14.11 (39.44)     2:00.64 (46.53)     2:35.75 (35.11)
 23 Louser, Sara C            13 IA-MR                2:41.45    2:35.99 SILV   
                  33.44     1:12.75 (39.31)     2:01.25 (48.50)     2:35.99 (34.74)
 24 Haas, Emma C              13 IA-MR                2:40.09    2:37.51 SILV   
                  35.89     1:15.75 (39.86)     2:04.49 (48.74)     2:37.51 (33.02)
 25 Hicyilmaz, Daphne         13 SSC-MR               2:39.07    2:38.44 SILV   
                  33.83     1:14.82 (40.99)     2:01.69 (46.87)     2:38.44 (36.75)
 26 Maddox, Faith             13 SSC-MR               2:34.05    2:40.59 SILV   
                  35.07     1:17.17 (42.10)     2:04.12 (46.95)     2:40.59 (36.47)
 27 Hsieh, Vanessa            13 TS-MR                2:40.94    2:41.05 SILV   
                  32.97     1:13.85 (40.88)     2:04.73 (50.88)     2:41.05 (36.32)
 28 Quinlan, Aimee K          13 LIAC-MR              2:37.46    2:41.43 SILV   
                  33.95     1:14.23 (40.28)     2:06.05 (51.82)     2:41.43 (35.38)
Non-Award Division  
  1 Sckalor, Maggie           13 HAA-MR               2:40.20    2:43.29        
                  33.73     1:16.21 (42.48)     2:05.55 (49.34)     2:43.29 (37.74)
  2 Plataroti, Ava            13 TS-MR                2:41.18    2:44.96        
                  36.77     1:21.21 (44.44)     2:08.54 (47.33)     2:44.96 (36.42)
 -- Zhao, Sophia              13 TS-MR                2:22.37         DQ        
      False start - Misc
                  28.94     1:04.99 (36.05)     1:50.91 (45.92)          DQ (31.00)
 
Girls 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:02.39  13 JO
              5:02.40  13 SMAX
              5:25.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:02.41 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Riordan, Caitlyn E        13 TS-MR                5:11.14    4:59.30 JO+    
                  30.35     1:08.39 (38.04)     1:45.93 (37.54)     2:23.12 (37.19)
        3:07.31 (44.19)     3:50.86 (43.55)     4:25.44 (34.58)     4:59.30 (33.86)
SILV - Division  
  1 Tevlin, Kathleen          13 LIAC-MR              5:05.76    5:02.47 SILV   
                  31.79     1:10.04 (38.25)     1:47.63 (37.59)     2:24.29 (36.66)
        3:09.02 (44.73)     3:54.00 (44.98)     4:28.84 (34.84)     5:02.47 (33.63)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR              5:07.88    5:03.07 SILV   
                  31.16     1:06.85 (35.69)     1:46.56 (39.71)     2:26.00 (39.44)
        3:09.43 (43.43)     3:53.85 (44.42)     4:30.23 (36.38)     5:03.07 (32.84)
  3 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR              5:13.76    5:03.28 SILV   
                  31.63     1:08.32 (36.69)     1:47.08 (38.76)     2:24.21 (37.13)
        3:09.36 (45.15)     3:55.04 (45.68)     4:29.36 (34.32)     5:03.28 (33.92)
  4 Amato, Dorothy R          13 TS-MR                5:05.90    5:03.53 SILV   
                  31.22     1:07.69 (36.47)     1:47.04 (39.35)     2:26.75 (39.71)
        3:12.51 (45.76)     3:56.33 (43.82)     4:31.22 (34.89)     5:03.53 (32.31)
  5 Zhao, Sophia              13 TS-MR                5:11.72    5:04.88 SILV   
                  31.25     1:07.50 (36.25)     1:43.70 (36.20)     2:20.05 (36.35)
        3:09.19 (49.14)     3:58.30 (49.11)     4:31.00 (32.70)     5:04.88 (33.88)
  6 Glaser, Olivia K          13 FA-MR                5:11.36    5:06.92 SILV   
                  30.67     1:07.21 (36.54)     1:46.28 (39.07)     2:26.25 (39.97)
        3:11.54 (45.29)     3:57.71 (46.17)   5:06.92 (1:09.21)                    
  7 Pette, Alex J             13 LIAC-MR              5:10.63    5:08.64 SILV   
                  30.97     1:07.42 (36.45)     1:44.57 (37.15)     2:20.52 (35.95)
        3:09.68 (49.16)     3:58.91 (49.23)     4:33.72 (34.81)     5:08.64 (34.92)
  8 Konsky, Jessica R         13 TS-MR                5:24.37    5:09.42 SILV   
                  32.04     1:08.50 (36.46)     1:47.25 (38.75)     2:26.21 (38.96)
        3:13.26 (47.05)     4:01.41 (48.15)     4:35.94 (34.53)     5:09.42 (33.48)
  9 Gomerman, Raquel E        13 TS-MR                5:16.16    5:11.90 SILV   
                  32.18     1:09.95 (37.77)     1:49.84 (39.89)     2:28.38 (38.54)
        3:13.82 (45.44)     4:00.00 (46.18)     4:36.41 (36.41)     5:11.90 (35.49)
 10 Sava, Erica C             13 LIAC-MR              5:09.71    5:12.28 SILV   
                  31.23     1:07.76 (36.53)     1:47.56 (39.80)     2:26.91 (39.35)
        3:13.35 (46.44)     4:01.17 (47.82)     4:36.76 (35.59)     5:12.28 (35.52)
 11 Park, Annette             13 LIAC-MR              5:14.24    5:14.35 SILV   
                  35.12     1:16.67 (41.55)     1:55.83 (39.16)     2:33.96 (38.13)
        3:19.19 (45.23)     4:05.08 (45.89)     4:39.85 (34.77)     5:14.35 (34.50)
 12 Okodogbe, Praise O        13 LIAC-MR              5:05.36    5:22.05 SILV   
                  29.10     1:03.71 (34.61)   2:27.77 (1:24.06)                    
            3:19.00 ( )     4:09.57 (50.57)     4:46.70 (37.13)     5:22.05 (35.35)
 
Girls 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.09  14 JO
                26.10  14 SMAX
                28.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  26.11 - 28.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                26.74      26.92 SILV   
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 26.51      26.95 SILV   
  3 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR                26.84      27.22 SILV   
  4 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                  27.07      27.42 SILV   
  5 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                  27.03      27.45 SILV   
  6 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR                27.60      27.52 SILV   
  7 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR                27.25      27.58 SILV   
  8 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR                27.23      27.70 SILV   
  9 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                  27.50      27.82 SILV   
 10 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                27.75      27.91 SILV   
 11 Watson, Samantha S        14 SSC-MR                 27.06      28.01 SILV   
 12 Immel, Elle A             14 LIAC-MR                27.58      28.06 SILV   
 13 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR                27.60      28.13 SILV   
 14 Sanchez, Simone           14 HYB-MR                 28.18      28.16 SILV   
 15 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                 28.39      28.25 SILV   
 16 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                  27.14      28.30 SILV   
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 27.24      28.33 SILV   
 18 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR                 28.45      28.45 SILV   
 19 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR                 28.76      28.48 SILV   
 20 Barsony, Amber            14 HAA-MR                 28.60      28.56 SILV   
 21 Scala, Melissa            14 LIAC-MR                28.07      28.60 SILV   
 22 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 28.33      28.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Walters, Cali A           14 LBA-MR                 28.73      28.91        
  2 Jung, Ashley              14 LIAC-MR                27.25      29.00        
  3 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR                28.32      29.07        
  4 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                  27.89      29.12        
  5 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                  28.76      29.21        
  6 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR                 28.59      29.27        
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.39  14 JO
                56.40  14 SMAX
              1:03.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  56.41 - 1:03.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                58.55      58.37 SILV   
                  28.09       58.37 (30.28)                                        
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                 57.91      58.82 SILV   
                  28.21       58.82 (30.61)                                        
  3 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR                59.35      59.14 SILV   
                  28.57       59.14 (30.57)                                        
  4 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                  58.04      59.16 SILV   
                  27.99       59.16 (31.17)                                        
  5 Watson, Samantha S        14 SSC-MR                 58.26      59.36 SILV   
                  28.91       59.36 (30.45)                                        
  6 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                59.06      59.39 SILV   
                  28.88       59.39 (30.51)                                        
  7 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR                59.42      59.41 SILV   
                  28.80       59.41 (30.61)                                        
  8 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR                59.04      59.53 SILV   
                  28.77       59.53 (30.76)                                        
  9 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR                58.83      59.56 SILV   
                  29.03       59.56 (30.53)                                        
 10 Levine, Paige H           14 SSC-MR                 58.47      59.85 SILV   
                  28.59       59.85 (31.26)                                        
 11 Immel, Elle A             14 LIAC-MR                59.53      59.94 SILV   
                  29.31       59.94 (30.63)                                        
 12 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                  58.35    1:00.35 SILV   
                  28.24     1:00.35 (32.11)                                        
 13 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                  59.33    1:00.37 SILV   
                  29.10     1:00.37 (31.27)                                        
 14 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:01.22    1:00.47 SILV   
                  28.93     1:00.47 (31.54)                                        
 15 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR                 59.65    1:00.89 SILV   
                  29.59     1:00.89 (31.30)                                        
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              1:01.57    1:01.25 SILV   
                  29.75     1:01.25 (31.50)                                        
 17 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:00.61    1:01.32 SILV   
                  28.66     1:01.32 (32.66)                                        
 18 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR                59.90    1:01.38 SILV   
                  28.89     1:01.38 (32.49)                                        
 19 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:00.71    1:01.40 SILV   
                  29.41     1:01.40 (31.99)                                        
 20 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:00.79    1:01.75 SILV   
                  29.87     1:01.75 (31.88)                                        
 21 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR                58.95    1:01.84 SILV   
                  29.83     1:01.84 (32.01)                                        
 22 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:01.15    1:01.95 SILV   
                  29.99     1:01.95 (31.96)                                        
 23 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:01.01    1:02.30 SILV   
                  30.35     1:02.30 (31.95)                                        
 24 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:02.50    1:02.67 SILV   
                  29.88     1:02.67 (32.79)                                        
 25 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:02.82    1:02.72 SILV   
                  29.83     1:02.72 (32.89)                                        
 25 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:02.49    1:02.72 SILV   
                  30.40     1:02.72 (32.32)                                        
 27 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                1:02.29    1:03.04 SILV   
                  30.61     1:03.04 (32.43)                                        
Non-Award Division  
  1 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:02.37    1:03.32        
                  30.53     1:03.32 (32.79)                                        
  1 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:02.99    1:03.32        
                  29.79     1:03.32 (33.53)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:02.27    1:03.43        
                  30.01     1:03.43 (33.42)                                        
  4 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:01.14    1:03.67        
                  30.16     1:03.67 (33.51)                                        
  5 Grefski, Emma M           14 TS-MR                1:02.93    1:04.00        
                  30.59     1:04.00 (33.41)                                        
  6 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:02.78    1:04.92        
                  30.29     1:04.92 (34.63)                                        
  7 Sodhi, Malika             14 FA-MR                1:02.03    1:05.18        
                  30.75     1:05.18 (34.43)                                        
  8 Barsony, Amber            14 HAA-MR               1:01.61    1:05.35        
                  30.28     1:05.35 (35.07)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.79  14 JO
              2:02.80  14 SMAX
              2:16.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:02.81 - 2:16.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:03.27    2:04.50 SILV   
                  28.05       59.66 (31.61)     1:33.34 (33.68)     2:04.50 (31.16)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:02.81    2:05.06 SILV   
                  29.48     1:01.13 (31.65)     1:33.14 (32.01)     2:05.06 (31.92)
  3 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                2:06.03    2:06.69 SILV   
                  28.97     1:01.22 (32.25)     1:34.16 (32.94)     2:06.69 (32.53)
  4 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:07.81    2:07.04 SILV   
                  30.03     1:02.31 (32.28)     1:34.79 (32.48)     2:07.04 (32.25)
  5 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:07.41    2:07.09 SILV   
                  29.43     1:01.47 (32.04)     1:34.22 (32.75)     2:07.09 (32.87)
  6 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:07.29    2:07.56 SILV   
                  29.38     1:02.03 (32.65)     1:35.14 (33.11)     2:07.56 (32.42)
  7 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:06.13    2:09.60 SILV   
                  29.53     1:02.50 (32.97)     1:36.27 (33.77)     2:09.60 (33.33)
  8 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              2:04.27    2:09.62 SILV   
                  28.95     1:01.72 (32.77)     1:36.14 (34.42)     2:09.62 (33.48)
  9 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:09.21    2:09.88 SILV   
                  30.38     1:03.30 (32.92)     1:37.18 (33.88)     2:09.88 (32.70)
 10 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                2:09.89    2:10.06 SILV   
                  29.64     1:02.53 (32.89)     1:36.68 (34.15)     2:10.06 (33.38)
 11 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:10.85    2:10.14 SILV   
                  29.94     1:02.45 (32.51)     1:36.16 (33.71)     2:10.14 (33.98)
 12 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:10.22    2:10.60 SILV   
                  29.71     1:02.60 (32.89)     1:36.60 (34.00)     2:10.60 (34.00)
 13 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:08.04    2:11.56 SILV   
                  28.86     1:01.40 (32.54)     1:36.19 (34.79)     2:11.56 (35.37)
 14 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:11.74    2:11.85 SILV   
                  30.47     1:04.32 (33.85)     1:38.50 (34.18)     2:11.85 (33.35)
 15 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               2:11.95    2:12.77 SILV   
                  30.96     1:04.96 (34.00)     1:39.14 (34.18)     2:12.77 (33.63)
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:10.09    2:13.21 SILV   
                  30.88     1:04.53 (33.65)     1:38.73 (34.20)     2:13.21 (34.48)
 17 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:12.60    2:13.58 SILV   
                  30.25     1:04.37 (34.12)     1:39.31 (34.94)     2:13.58 (34.27)
 18 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:13.93    2:13.62 SILV   
                  30.14     1:04.36 (34.22)     1:39.21 (34.85)     2:13.62 (34.41)
 19 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:12.09    2:14.40 SILV   
                  30.86     1:04.83 (33.97)     1:40.21 (35.38)     2:14.40 (34.19)
 20 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:10.63    2:14.45 SILV   
                  30.81     1:04.78 (33.97)     1:40.15 (35.37)     2:14.45 (34.30)
 21 Walters, Cali A           14 LBA-MR               2:15.39    2:14.86 SILV   
                  30.82     1:04.21 (33.39)     1:39.20 (34.99)     2:14.86 (35.66)
 22 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                2:14.53    2:15.05 SILV   
                  30.90     1:05.03 (34.13)     1:40.92 (35.89)     2:15.05 (34.13)
Non-Award Division  
  1 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              2:13.34    2:17.45        
                  30.76     1:05.00 (34.24)     1:41.04 (36.04)     2:17.45 (36.41)
  2 Claps, Abby R             14 HAA-MR               2:15.87    2:18.65        
                  30.20     1:04.92 (34.72)     1:41.57 (36.65)     2:18.65 (37.08)
 
Girls 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:26.99  14 JO
              5:27.00  14 SMAX
              5:50.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  5:27.01 - 5:50.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              5:30.33    5:34.39 SILV   
                  29.26     1:01.67 (32.41)     1:35.11 (33.44)     2:08.65 (33.54)
        2:42.43 (33.78)     3:16.29 (33.86)     3:50.68 (34.39)     4:25.12 (34.44)
        5:00.11 (34.99)     5:34.39 (34.28)                                        
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              5:38.98    5:37.31 SILV   
                  31.06     1:04.53 (33.47)     1:38.61 (34.08)     2:13.29 (34.68)
        2:47.90 (34.61)     3:21.93 (34.03)     3:56.44 (34.51)     4:31.29 (34.85)
        5:05.54 (34.25)     5:37.31 (31.77)                                        
  3 Levine, Paige H           14 SSC-MR               5:39.69    5:39.59 SILV   
                  30.42     1:03.97 (33.55)     1:38.45 (34.48)     2:13.06 (34.61)
        2:47.56 (34.50)     3:22.18 (34.62)     3:56.96 (34.78)     4:31.41 (34.45)
        5:05.89 (34.48)     5:39.59 (33.70)                                        
  4 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               5:46.99    5:39.82 SILV   
                  30.69     1:05.48 (34.79)     1:40.06 (34.58)     2:14.23 (34.17)
        2:48.53 (34.30)     3:23.22 (34.69)     3:57.75 (34.53)     4:32.65 (34.90)
        5:06.82 (34.17)     5:39.82 (33.00)                                        
  5 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               5:38.64    5:40.08 SILV   
                  30.77     1:04.37 (33.60)     1:38.24 (33.87)     2:12.70 (34.46)
        2:47.51 (34.81)     3:22.19 (34.68)     3:57.22 (35.03)     4:32.46 (35.24)
        5:07.24 (34.78)     5:40.08 (32.84)                                        
  6 Murphy, Marli             14 LBA-MR               5:43.12    5:43.54 SILV   
                  30.17     1:03.29 (33.12)     1:38.11 (34.82)     2:12.84 (34.73)
        2:48.19 (35.35)     3:23.57 (35.38)     3:58.65 (35.08)     4:34.13 (35.48)
        5:09.96 (35.83)     5:43.54 (33.58)                                        
  7 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                5:40.52    5:49.42 SILV   
                  28.97     1:02.36 (33.39)     1:37.53 (35.17)     2:12.98 (35.45)
        2:48.91 (35.93)     3:25.62 (36.71)     4:02.03 (36.41)     4:38.28 (36.25)
        5:14.87 (36.59)     5:49.42 (34.55)                                        
Non-Award Division  
  1 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              5:48.07    5:56.22        
                  30.63     1:05.86 (35.23)     1:41.63 (35.77)     2:17.96 (36.33)
        2:54.13 (36.17)     3:31.18 (37.05)     4:08.07 (36.89)     4:44.64 (36.57)
        5:20.75 (36.11)     5:56.22 (35.47)                                        
 -- Munayirji, Emily          14 LIAC-MR              5:44.74        DFS        
      Declared false start
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.99  14 JO
              1:04.00  14 SMAX
              1:12.69  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:04.01 - 1:12.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:05.36    1:04.23 SILV   
                  31.42     1:04.23 (32.81)                                        
  2 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:05.58    1:06.06 SILV   
                  32.12     1:06.06 (33.94)                                        
  3 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:07.63    1:06.46 SILV   
                  32.46     1:06.46 (34.00)                                        
  4 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              1:07.09    1:07.29 SILV   
                  32.76     1:07.29 (34.53)                                        
  5 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              1:05.43    1:07.52 SILV   
                  32.30     1:07.52 (35.22)                                        
  6 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              1:06.31    1:07.53 SILV   
                  32.92     1:07.53 (34.61)                                        
  7 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              1:06.44    1:07.65 SILV   
                  33.46     1:07.65 (34.19)                                        
  8 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               1:08.22    1:07.97 SILV   
                  33.46     1:07.97 (34.51)                                        
  9 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:08.77    1:08.16 SILV   
                  33.34     1:08.16 (34.82)                                        
 10 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:10.13    1:08.31 SILV   
                  33.70     1:08.31 (34.61)                                        
 11 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:09.22    1:08.80 SILV   
                  33.69     1:08.80 (35.11)                                        
 12 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              1:05.64    1:08.95 SILV   
                  34.18     1:08.95 (34.77)                                        
 13 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              1:04.93    1:09.20 SILV   
                  33.73     1:09.20 (35.47)                                        
 14 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               1:08.96    1:09.58 SILV   
                  33.58     1:09.58 (36.00)                                        
 15 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               1:10.95    1:09.97 SILV   
                  35.15     1:09.97 (34.82)                                        
 16 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR               1:11.07    1:10.08 SILV   
                  34.84     1:10.08 (35.24)                                        
 17 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                1:09.40    1:10.21 SILV   
                  34.15     1:10.21 (36.06)                                        
 18 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:11.20    1:10.45 SILV   
                  34.25     1:10.45 (36.20)                                        
 19 Mulieri, Kelsey           14 WISC-MR              1:10.07    1:10.92 SILV   
                  34.44     1:10.92 (36.48)                                        
 20 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:11.18    1:12.08 SILV   
                  34.62     1:12.08 (37.46)                                        
 21 Walters, Cali A           14 LBA-MR               1:12.03    1:12.18 SILV   
                  35.53     1:12.18 (36.65)                                        
 22 Giordano, Jessica M       14 FA-MR                1:11.93    1:12.46 SILV   
                  35.18     1:12.46 (37.28)                                        
 23 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:11.62    1:12.47 SILV   
                  35.38     1:12.47 (37.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:11.47    1:13.32        
                  35.46     1:13.32 (37.86)                                        
  2 Sandoval, Hope E          14 FA-MR                1:11.95    1:14.44        
                  35.67     1:14.44 (38.77)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:17.09  14 JO
              2:17.10  14 SMAX
              2:36.29  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:17.11 - 2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              2:17.11    2:16.14 JO+    
                  32.55     1:06.53 (33.98)     1:41.27 (34.74)     2:16.14 (34.87)
SILV - Division  
  1 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                2:17.17    2:20.18 SILV   
                  32.01     1:07.56 (35.55)     1:44.12 (36.56)     2:20.18 (36.06)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:21.25    2:21.34 SILV   
                  32.88     1:07.93 (35.05)     1:44.56 (36.63)     2:21.34 (36.78)
  3 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:24.43    2:23.98 SILV   
                  33.84     1:10.38 (36.54)     1:47.33 (36.95)     2:23.98 (36.65)
  4 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:26.43    2:24.52 SILV   
                  33.62     1:10.71 (37.09)     1:48.41 (37.70)     2:24.52 (36.11)
  5 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:22.79    2:24.82 SILV   
                  35.16     1:11.89 (36.73)     1:48.60 (36.71)     2:24.82 (36.22)
  6 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:20.57    2:25.58 SILV   
                  33.98     1:11.09 (37.11)     1:48.61 (37.52)     2:25.58 (36.97)
  7 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:22.11    2:26.54 SILV   
                  33.39     1:10.08 (36.69)     1:48.98 (38.90)     2:26.54 (37.56)
  8 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:26.35    2:27.35 SILV   
                  35.00     1:12.07 (37.07)     1:49.80 (37.73)     2:27.35 (37.55)
  9 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:29.39    2:27.57 SILV   
                  34.41     1:11.67 (37.26)     1:50.58 (38.91)     2:27.57 (36.99)
 10 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:26.26    2:28.98 SILV   
                  35.74     1:13.64 (37.90)     1:51.23 (37.59)     2:28.98 (37.75)
 11 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:27.58    2:30.38 SILV   
                  35.35     1:13.44 (38.09)     1:52.55 (39.11)     2:30.38 (37.83)
 12 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:28.36    2:30.76 SILV   
                  34.85     1:13.01 (38.16)     1:53.33 (40.32)     2:30.76 (37.43)
 13 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:33.15    2:31.73 SILV   
                  35.26     1:13.24 (37.98)     1:52.19 (38.95)     2:31.73 (39.54)
 14 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:30.58    2:33.99 SILV   
                  36.22     1:15.02 (38.80)     1:54.44 (39.42)     2:33.99 (39.55)
 15 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:34.28    2:34.05 SILV   
                  37.35     1:16.22 (38.87)     1:55.63 (39.41)     2:34.05 (38.42)
 16 Grefski, Emma M           14 TS-MR                2:34.76    2:34.73 SILV   
                  36.37     1:15.09 (38.72)     1:55.66 (40.57)     2:34.73 (39.07)
 17 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:33.74    2:35.53 SILV   
                  36.46     1:16.12 (39.66)     1:56.37 (40.25)     2:35.53 (39.16)
Non-Award Division  
  1 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:34.32    2:36.34        
                  36.11     1:15.80 (39.69)     1:56.88 (41.08)     2:36.34 (39.46)
  2 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR               2:34.35    2:36.59        
                  36.91   2:36.59 (1:59.68)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               2:34.62    2:37.56        
                  36.48     1:15.96 (39.48)     1:56.93 (40.97)     2:37.56 (40.63)
  4 Sodhi, Malika             14 FA-MR                2:31.72    2:39.11        
                  36.94     1:16.83 (39.89)     1:58.34 (41.51)     2:39.11 (40.77)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.39  14 JO
              1:13.40  14 SMAX
              1:23.49  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:13.41 - 1:23.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              1:17.34    1:15.13 SILV   
                  35.68     1:15.13 (39.45)                                        
  2 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              1:16.60    1:15.97 SILV   
                  36.03     1:15.97 (39.94)                                        
  3 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                1:15.39    1:16.04 SILV   
                  35.82     1:16.04 (40.22)                                        
  4 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               1:15.17    1:16.30 SILV   
                  35.89     1:16.30 (40.41)                                        
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              1:17.22    1:17.67 SILV   
                  36.68     1:17.67 (40.99)                                        
  6 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR              1:17.45    1:19.54 SILV   
                  37.90     1:19.54 (41.64)                                        
  6 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:18.79    1:19.54 SILV   
                  37.79     1:19.54 (41.75)                                        
  8 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              1:20.70    1:20.68 SILV   
                  38.80     1:20.68 (41.88)                                        
  9 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              1:17.98    1:21.31 SILV   
                  37.89     1:21.31 (43.42)                                        
 10 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                1:22.34    1:22.90 SILV   
                  39.42     1:22.90 (43.48)                                        
 11 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:20.22    1:22.98 SILV   
                  40.28     1:22.98 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              1:22.66    1:23.87        
                  40.09     1:23.87 (43.78)                                        
  2 Levine, Paige H           14 SSC-MR               1:23.25    1:25.83        
                  40.59     1:25.83 (45.24)                                        
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               1:21.19    1:26.08        
                  41.42     1:26.08 (44.66)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:38.79  14 JO
              2:38.80  14 SMAX
              2:56.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:38.81 - 2:56.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:39.06    2:39.54 SILV   
                  35.71     1:15.57 (39.86)     1:57.34 (41.77)     2:39.54 (42.20)
  2 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              2:47.54    2:44.34 SILV   
                  37.41     1:20.03 (42.62)     2:02.50 (42.47)     2:44.34 (41.84)
  3 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:48.73    2:45.11 SILV   
                  36.64     1:18.21 (41.57)     2:01.39 (43.18)     2:45.11 (43.72)
  4 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:52.89    2:47.39 SILV   
                  37.79     1:20.42 (42.63)     2:04.24 (43.82)     2:47.39 (43.15)
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:45.06    2:48.70 SILV   
                3:10.45                             2:05.44 ( )     2:48.70 (43.26)
  6 Scanlon, Teagan M         14 TS-MR                2:47.58    2:48.98 SILV   
                  36.39     1:18.27 (41.88)     2:02.77 (44.50)     2:48.98 (46.21)
  7 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:47.84    2:49.40 SILV   
                  39.13     1:22.67 (43.54)     2:06.02 (43.35)     2:49.40 (43.38)
  8 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:52.21    2:51.47 SILV   
                  39.73     1:23.44 (43.71)     2:08.71 (45.27)     2:51.47 (42.76)
  9 Walters, Cali A           14 LBA-MR               2:54.56    2:54.19 SILV   
                  40.01     1:24.35 (44.34)     2:09.18 (44.83)     2:54.19 (45.01)
Non-Award Division  
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:51.72    2:57.76        
                  37.89     1:24.25 (46.36)     2:11.17 (46.92)     2:57.76 (46.59)
  2 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:53.48    2:59.20        
                  41.12     1:27.01 (45.89)     2:12.99 (45.98)     2:59.20 (46.21)
 
Girls 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:02.89  14 JO
              1:02.90  14 SMAX
              1:11.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:02.91 - 1:11.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              1:04.72    1:04.99 SILV   
                  30.51     1:04.99 (34.48)                                        
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              1:04.97    1:05.44 SILV   
                  29.81     1:05.44 (35.63)                                        
  3 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              1:07.31    1:05.87 SILV   
                  31.21     1:05.87 (34.66)                                        
  4 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              1:03.80    1:06.16 SILV   
                  29.87     1:06.16 (36.29)                                        
  5 Murphy, Marli             14 LBA-MR               1:06.58    1:06.53 SILV   
                  30.86     1:06.53 (35.67)                                        
  6 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                1:06.10    1:06.68 SILV   
                  30.59     1:06.68 (36.09)                                        
  7 DiToro, Diana R           14 LIAC-MR              1:05.32    1:06.86 SILV   
                  31.17     1:06.86 (35.69)                                        
  8 Sommerstad, Kate A        14 TVSC-MR              1:07.09    1:06.89 SILV   
                  31.57     1:06.89 (35.32)                                        
  9 Arrascue, Sofia M         14 IA-MR                1:08.73    1:09.30 SILV   
                  32.06     1:09.30 (37.24)                                        
 10 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               1:07.08    1:09.50 SILV   
                  32.06     1:09.50 (37.44)                                        
 11 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              1:08.33    1:09.52 SILV   
                  31.73     1:09.52 (37.79)                                        
 12 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              1:06.08    1:10.17 SILV   
                  31.78     1:10.17 (38.39)                                        
Non-Award Division  
  1 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              1:11.33    1:12.03        
                  34.83     1:12.03 (37.20)                                        
  2 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               1:08.71    1:12.14        
                  33.86     1:12.14 (38.28)                                        
  3 Claps, Abby R             14 HAA-MR               1:10.29    1:13.47        
                  33.35     1:13.47 (40.12)                                        
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.79  14 JO
              2:24.80  14 SMAX
              2:36.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:24.81 - 2:36.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:32.38    2:29.34 SILV   
                  31.95     1:09.76 (37.81)     1:48.88 (39.12)     2:29.34 (40.46)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:33.91    2:31.15 SILV   
                  31.73     1:09.58 (37.85)     1:49.49 (39.91)     2:31.15 (41.66)
 
Girls 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:18.79  14 JO
              2:18.80  14 SMAX
              2:41.49  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:18.81 - 2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR              2:19.42    2:19.27 SILV   
                  30.42     1:04.28 (33.86)     1:46.42 (42.14)     2:19.27 (32.85)
  2 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR              2:21.46    2:22.56 SILV   
                  30.62     1:06.65 (36.03)     1:50.85 (44.20)     2:22.56 (31.71)
  3 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              2:23.70    2:23.27 SILV   
                  30.76     1:06.99 (36.23)     1:50.55 (43.56)     2:23.27 (32.72)
  4 Scala, Melissa            14 LIAC-MR              2:21.93    2:24.25 SILV   
                  31.41     1:06.85 (35.44)     1:50.35 (43.50)     2:24.25 (33.90)
  5 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              2:23.74    2:24.93 SILV   
                  30.73     1:09.96 (39.23)     1:52.28 (42.32)     2:24.93 (32.65)
  6 Sanchez, Simone           14 HYB-MR               2:28.61    2:26.19 SILV   
                  31.11     1:08.33 (37.22)     1:51.63 (43.30)     2:26.19 (34.56)
  7 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               2:22.66    2:27.03 SILV   
                  32.67     1:11.77 (39.10)     1:53.54 (41.77)     2:27.03 (33.49)
  8 Murphy, Marli             14 LBA-MR               2:30.54    2:27.27 SILV   
                  31.87     1:11.20 (39.33)     1:54.59 (43.39)     2:27.27 (32.68)
  9 Brockman, Hannah G        14 TVSC-MR              2:25.09    2:27.64 SILV   
                  33.49     1:10.88 (37.39)     1:55.32 (44.44)     2:27.64 (32.32)
 10 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              2:29.63    2:27.90 SILV   
                  32.00     1:08.11 (36.11)     1:54.31 (46.20)     2:27.90 (33.59)
 11 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              2:26.44    2:28.00 SILV   
                  31.99     1:08.12 (36.13)     1:53.80 (45.68)     2:28.00 (34.20)
 12 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              2:29.92    2:28.95 SILV   
                  33.61     1:11.89 (38.28)     1:55.78 (43.89)     2:28.95 (33.17)
 13 Canning, Eva M            14 LIAC-MR              2:25.27    2:29.58 SILV   
                  30.69     1:09.61 (38.92)     1:55.93 (46.32)     2:29.58 (33.65)
 14 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               2:29.60    2:31.05 SILV   
                  32.76     1:09.72 (36.96)     1:56.91 (47.19)     2:31.05 (34.14)
 15 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              2:28.19    2:32.17 SILV   
                  31.98     1:09.58 (37.60)     1:56.50 (46.92)     2:32.17 (35.67)
 16 Jung, Ashley              14 LIAC-MR              2:32.61    2:32.89 SILV   
                  33.06     1:11.51 (38.45)     1:58.35 (46.84)     2:32.89 (34.54)
 17 Stroka, Greta             14 LIAC-MR              2:32.81    2:34.33 SILV   
                  33.69     1:11.37 (37.68)     2:00.27 (48.90)     2:34.33 (34.06)
 18 Wojciechowski, Natalia    14 IA-MR                2:34.26    2:34.73 SILV   
                  33.38     1:10.88 (37.50)     1:59.89 (49.01)     2:34.73 (34.84)
 19 Poschmann, Katie G        14 HYB-MR               2:32.47    2:34.75 SILV   
                  33.36     1:13.16 (39.80)     2:01.41 (48.25)     2:34.75 (33.34)
 20 Corrigan, Ava N           14 SSC-MR               2:35.12    2:35.29 SILV   
                  36.34     1:14.09 (37.75)     2:03.62 (49.53)     2:35.29 (31.67)
 21 Grefski, Emma M           14 TS-MR                2:35.34    2:35.88 SILV   
                  33.41     1:12.50 (39.09)     2:00.92 (48.42)     2:35.88 (34.96)
 22 O'Connell, Kaitlyn R      14 FA-MR                2:35.98    2:36.01 SILV   
                  34.35     1:14.17 (39.82)     2:01.54 (47.37)     2:36.01 (34.47)
 23 Meleady-Breslin, Rachel   14 LIAC-MR              2:39.49    2:37.18 SILV   
                  33.87     1:13.63 (39.76)     2:03.31 (49.68)     2:37.18 (33.87)
 24 Fitzpatrick, Karina       14 CSDC-MR              2:36.65    2:37.46 SILV   
                  33.58     1:14.26 (40.68)     2:02.33 (48.07)     2:37.46 (35.13)
 25 Levine, Paige H           14 SSC-MR               2:34.33    2:38.19 SILV   
                  35.54     1:14.75 (39.21)     2:03.37 (48.62)     2:38.19 (34.82)
Non-Award Division  
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR              2:38.57    2:42.38        
                  35.68     1:19.18 (43.50)     2:05.64 (46.46)     2:42.38 (36.74)
  2 Claps, Abby R             14 HAA-MR               2:37.99    2:43.34        
                  34.88     1:17.68 (42.80)     2:07.57 (49.89)     2:43.34 (35.77)
  3 Santaromana, Bianca       14 HYB-MR               2:37.94    2:43.82        
                  36.42     1:17.29 (40.87)     2:06.58 (49.29)     2:43.82 (37.24)
 
Girls 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:57.59  14 JO
              4:57.60  14 SMAX
              5:25.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  4:57.61 - 5:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Donnell, Cadence M      14 LIAC-MR              5:05.00    5:02.25 SILV   
                  31.07     1:07.09 (36.02)     1:48.49 (41.40)     2:28.62 (40.13)
        3:11.14 (42.52)     3:54.27 (43.13)     4:28.54 (34.27)     5:02.25 (33.71)
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR              5:09.46    5:03.61 SILV   
                  31.44     1:08.76 (37.32)     1:46.57 (37.81)     2:24.43 (37.86)
        3:10.39 (45.96)     3:55.80 (45.41)     4:29.56 (33.76)     5:03.61 (34.05)
  3 St Thomas, Alyssa V       14 LIAC-MR              5:18.83    5:05.72 SILV   
                  30.63     1:08.28 (37.65)     1:47.26 (38.98)     2:24.22 (36.96)
        3:09.30 (45.08)     3:55.62 (46.32)     4:31.30 (35.68)     5:05.72 (34.42)
  4 Gonzalez, Isabel V        14 LIAC-MR              5:12.82    5:07.77 SILV   
                  32.73     1:11.55 (38.82)     1:49.39 (37.84)     2:27.79 (38.40)
        3:13.48 (45.69)     3:59.58 (46.10)     4:33.38 (33.80)     5:07.77 (34.39)
  5 Somma, Isabella           14 LIAC-MR              5:12.23    5:08.61 SILV   
                  33.78     1:13.87 (40.09)     1:52.87 (39.00)     2:30.96 (38.09)
        3:14.09 (43.13)     3:58.30 (44.21)     4:34.05 (35.75)     5:08.61 (34.56)
  6 Immel, Elle A             14 LIAC-MR              5:19.18    5:11.32 SILV   
                  32.06     1:09.01 (36.95)     1:48.80 (39.79)     2:26.91 (38.11)
        3:14.72 (47.81)     4:01.57 (46.85)     4:37.23 (35.66)     5:11.32 (34.09)
  7 Watson, Samantha S        14 SSC-MR               5:07.55    5:14.09 SILV   
                  32.23     1:10.11 (37.88)     1:50.80 (40.69)     2:30.11 (39.31)
        3:13.38 (43.27)     3:57.39 (44.01)     4:37.53 (40.14)     5:14.09 (36.56)
  8 Pepe, Gabi O              14 LBA-MR               5:21.18    5:21.45 SILV   
                  31.99     1:12.46 (40.47)     1:51.08 (38.62)     2:31.77 (40.69)
        3:18.35 (46.58)     4:07.09 (48.74)     4:44.60 (37.51)     5:21.45 (36.85)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.59  AGTC
                26.60  SMAX
                28.59  SILV
 Meet Qualifying:  26.61 - 28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR                26.97      26.80 SILV   
  2 Michels, Emily            16 HAA-MR                 26.81      26.93 SILV   
  3 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR                27.78      26.98 SILV   
  4 O'Hara, Kaila             16 CSDC-MR                26.68      27.03 SILV   
  5 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                  26.75      27.16 SILV   
  6 Lancellotti, Lily M       16 FA-MR                  26.80      27.25 SILV   
  7 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 27.32      27.27 SILV   
  8 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR                27.23      27.32 SILV   
  9 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                  27.04      27.39 SILV   
 10 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR                26.97      27.55 SILV   
 11 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 27.84      27.60 SILV   
 12 Howard, Katherine         15 SSC-MR                 27.18      27.64 SILV   
 13 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR                27.25      27.65 SILV   
 14 French, Makayla J         16 TS-MR                  27.25      27.68 SILV   
 15 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                27.83      27.71 SILV   
 16 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                27.80      27.75 SILV   
 17 Bilich, Paige L           15 IA-MR                  27.62      27.85 SILV   
 18 Franco, Michelle          16 TS-MR                  27.08      27.87 SILV   
 19 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                  27.29      27.91 SILV   
 20 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                  27.73      27.95 SILV   
 21 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR                27.65      28.02 SILV   
 21 Commike, Samantha N       15 FA-MR                  27.12      28.02 SILV   
 23 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR                28.00      28.11 SILV   
 24 Touday, Taya T            15 IA-MR                  28.33      28.17 SILV   
 25 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR                 27.56      28.28 SILV   
 26 Marone, Izzy H            15 SSC-MR                 27.47      28.38 SILV   
 27 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR                28.56      28.43 SILV   
 28 Holler, Erin E            16 HAA-MR                 28.12      28.45 SILV   
 29 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                  28.15      28.54 SILV   
 30 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                27.65      28.57 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR                27.71      28.60        
  1 Keogler, Dana R           16 TS-MR                  27.97      28.60        
  1 Rogers, Dayna             16 IA-MR                  27.88      28.60        
  4 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                  28.15      28.63        
  5 Sroka, Gabriela *         17 IA-MR                  27.81      28.73        
  6 Peppito, Delaney          16 CSDC-MR                28.52      28.74        
  7 Amarando, Alanah Y        16 CSDC-MR                28.48      28.85        
  8 Laible, Amelia L          15 CSDC-MR                28.36      28.92        
  9 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR                 28.08      29.02        
 -- Curtin, Stella S          15 LBA-MR                 27.23         DQ        
      False start
 -- Bergin, Emily             15 LBA-MR                 27.71         DQ        
      False start
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR                27.29        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.79  AGTC
                57.80  SMAX
              1:01.09  SILV
 Meet Qualifying:  57.81 - 1:01.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Casement, Rachelle        17 FA-MR                  57.94      56.57 AGTC+  
                  26.62       56.57 (29.95)                                        
SILV - Division  
  1 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR                58.75      58.14 SILV   
                  27.95       58.14 (30.19)                                        
  2 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR                58.18      58.38 SILV   
                  28.22       58.38 (30.16)                                        
  3 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR                58.77      58.50 SILV   
                  28.00       58.50 (30.50)                                        
  4 Howard, Katherine         15 SSC-MR                 59.02      58.60 SILV   
                  28.09       58.60 (30.51)                                        
  5 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR                58.12      58.68 SILV   
                  28.46       58.68 (30.22)                                        
  6 Cano, Andrea              17 CSDC-MR                58.30      58.73 SILV   
                  27.56       58.73 (31.17)                                        
  7 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR                 58.02      58.88 SILV   
                  28.06       58.88 (30.82)                                        
  8 Curtin, Stella S          15 LBA-MR                 58.95      59.04 SILV   
                  28.96       59.04 (30.08)                                        
  9 Franco, Michelle          16 TS-MR                  59.04      59.22 SILV   
                  28.21       59.22 (31.01)                                        
 10 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:00.09      59.47 SILV   
                  27.76       59.47 (31.71)                                        
 11 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR                58.67      59.61 SILV   
                  28.44       59.61 (31.17)                                        
 12 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                  59.39      59.66 SILV   
                  28.19       59.66 (31.47)                                        
 13 Causin, Hannah D          16 CSDC-MR                58.86      59.88 SILV   
                  29.02       59.88 (30.86)                                        
 14 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                  59.69    1:00.28 SILV   
                  29.31     1:00.28 (30.97)                                        
 15 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR                57.81    1:00.37 SILV   
                  28.29     1:00.37 (32.08)                                        
 16 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR                59.07    1:00.51 SILV   
                  29.29     1:00.51 (31.22)                                        
 17 Harris, Mary K            15 HYB-MR                 59.49    1:00.52 SILV   
                  29.05     1:00.52 (31.47)                                        
 18 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                  59.30    1:00.55 SILV   
                  28.68     1:00.55 (31.87)                                        
 19 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                  59.99    1:00.62 SILV   
                  28.51     1:00.62 (32.11)                                        
 20 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR              1:00.08    1:00.71 SILV   
                  29.28     1:00.71 (31.43)                                        
 21 Marone, Izzy H            15 SSC-MR                 59.00    1:00.91 SILV   
                  29.17     1:00.91 (31.74)                                        
 22 Libohova, Emma            15 TVSC-MR                58.10    1:00.98 SILV   
                  29.65     1:00.98 (31.33)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogers, Dayna             16 IA-MR                  59.52    1:01.16        
                  28.96     1:01.16 (32.20)                                        
  2 Bilich, Paige L           15 IA-MR                1:01.09    1:01.44        
                  29.11     1:01.44 (32.33)                                        
  3 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:00.40    1:01.53        
                  29.54     1:01.53 (31.99)                                        
  4 Keogler, Dana R           16 TS-MR                1:00.87    1:01.74        
                  29.37     1:01.74 (32.37)                                        
  5 Caceres, Samantha E       16 LIAC-MR                59.31    1:01.76        
                  29.32     1:01.76 (32.44)                                        
  6 Wodicka, Shannon J        16 CSDC-MR                59.90    1:01.86        
                  29.58     1:01.86 (32.28)                                        
  7 Ramon, Amy Y              16 LBA-MR               1:00.83    1:01.87        
                  29.18     1:01.87 (32.69)                                        
  8 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR                59.99    1:02.96        
                  29.88     1:02.96 (33.08)                                        
  9 Lin, Erica                16 TVSC-MR                57.99    1:03.37        
                  29.64     1:03.37 (33.73)                                        
 10 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR                 59.01    1:03.64        
                  30.67     1:03.64 (32.97)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.49  AGTC
              2:04.50  SMAX
              2:10.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:04.51 - 2:10.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR              2:05.68    2:05.46 SILV   
                  29.16     1:00.98 (31.82)     1:33.28 (32.30)     2:05.46 (32.18)
  2 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              2:05.69    2:06.61 SILV   
                  28.40     1:00.27 (31.87)     1:33.85 (33.58)     2:06.61 (32.76)
  3 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:06.88    2:06.92 SILV   
                  28.03       59.74 (31.71)     1:33.49 (33.75)     2:06.92 (33.43)
  4 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:06.25    2:08.17 SILV   
                  29.15     1:01.50 (32.35)     1:35.22 (33.72)     2:08.17 (32.95)
  5 Howard, Katherine         15 SSC-MR               2:09.48    2:08.39 SILV   
                  29.18     1:01.25 (32.07)     1:34.63 (33.38)     2:08.39 (33.76)
  6 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                2:07.18    2:08.52 SILV   
                  29.35     1:01.82 (32.47)     1:35.68 (33.86)     2:08.52 (32.84)
  7 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                2:09.65    2:08.77 SILV   
                  29.16     1:02.34 (33.18)     1:35.64 (33.30)     2:08.77 (33.13)
  8 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:10.40    2:09.10 SILV   
                  29.81     1:02.61 (32.80)     1:36.31 (33.70)     2:09.10 (32.79)
  9 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                2:05.96    2:09.15 SILV   
                  29.52     1:01.92 (32.40)     1:35.78 (33.86)     2:09.15 (33.37)
 10 Commike, Samantha N       15 FA-MR                2:06.65    2:09.21 SILV   
                  28.57     1:00.83 (32.26)     1:35.33 (34.50)     2:09.21 (33.88)
 11 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:08.32    2:09.82 SILV   
                  30.18     1:03.47 (33.29)     1:37.43 (33.96)     2:09.82 (32.39)
 12 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              2:10.15    2:10.57 SILV   
                  29.82     1:02.48 (32.66)     1:37.11 (34.63)     2:10.57 (33.46)
Non-Award Division  
  1 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              2:09.31    2:10.79        
                  28.71     1:01.62 (32.91)     1:36.09 (34.47)     2:10.79 (34.70)
  2 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                2:10.37    2:12.28        
                  29.38     1:02.56 (33.18)     1:37.22 (34.66)     2:12.28 (35.06)
  3 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              2:08.59    2:12.90        
                  30.79     1:04.89 (34.10)     1:39.19 (34.30)     2:12.90 (33.71)
  4 Rogers, Dayna             16 IA-MR                2:08.13    2:13.59        
                  29.59     1:03.15 (33.56)     1:38.66 (35.51)     2:13.59 (34.93)
  5 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              2:08.68    2:14.28        
                  29.85     1:03.93 (34.08)     1:39.22 (35.29)     2:14.28 (35.06)
  6 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                2:09.18    2:16.24        
                  30.02     1:04.08 (34.06)     1:40.18 (36.10)     2:16.24 (36.06)
  7 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:08.51    2:20.30        
                  31.75     1:07.26 (35.51)     1:44.07 (36.81)     2:20.30 (36.23)
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              2:08.80        DFS        
      Declared false start
 -- Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              2:04.66        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:30.99  AGTC
              5:31.00  SMAX
              5:39.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:31.01 - 5:39.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              5:31.50    5:31.69 SILV   
                  29.55     1:02.21 (32.66)     1:35.35 (33.14)     2:08.92 (33.57)
        2:42.55 (33.63)     3:16.56 (34.01)     3:50.24 (33.68)     4:24.44 (34.20)
        4:58.60 (34.16)     5:31.69 (33.09)                                        
  2 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                5:36.56    5:36.71 SILV   
                  29.86     1:02.48 (32.62)     1:35.28 (32.80)     2:09.05 (33.77)
        2:43.06 (34.01)     3:17.73 (34.67)     3:52.70 (34.97)     4:28.15 (35.45)
        5:03.29 (35.14)     5:36.71 (33.42)                                        
Non-Award Division  
  1 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              5:36.89    5:41.60        
                  30.53     1:03.64 (33.11)     1:38.07 (34.43)     2:12.52 (34.45)
        2:47.15 (34.63)     3:22.01 (34.86)     3:57.00 (34.99)     4:31.90 (34.90)
        5:06.91 (35.01)     5:41.60 (34.69)                                        
  2 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              5:36.54    5:45.64        
                  31.15     1:05.00 (33.85)     1:40.15 (35.15)     2:15.20 (35.05)
        2:50.06 (34.86)     3:26.02 (35.96)     4:01.36 (35.34)     4:36.88 (35.52)
        5:12.27 (35.39)     5:45.64 (33.37)                                        
  3 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              5:34.88    5:45.96        
                  29.34     1:02.45 (33.11)     1:37.27 (34.82)     2:13.05 (35.78)
        2:49.09 (36.04)     3:24.66 (35.57)     4:00.51 (35.85)     4:36.89 (36.38)
      5:45.96 (1:09.07)                                                            
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  AGTC
              1:05.50  SMAX
              1:10.09  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.51 - 1:10.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:06.07    1:05.29 AGTC+  
                  31.37     1:05.29 (33.92)                                        
SILV - Division  
  1 Casement, Rachelle        17 FA-MR                1:06.76    1:06.22 SILV   
                  31.84     1:06.22 (34.38)                                        
  2 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              1:06.56    1:06.79 SILV   
                  32.07     1:06.79 (34.72)                                        
  3 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.90    1:07.48 SILV   
                  32.49     1:07.48 (34.99)                                        
  4 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR              1:06.50    1:07.54 SILV   
                  32.71     1:07.54 (34.83)                                        
  5 Howard, Katherine         15 SSC-MR               1:09.83    1:07.78 SILV   
                  32.82     1:07.78 (34.96)                                        
  6 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              1:07.39    1:07.82 SILV   
                  32.68     1:07.82 (35.14)                                        
  7 Kramer, Kylie S           17 TVSC-MR              1:08.01    1:07.88 SILV   
                  33.34     1:07.88 (34.54)                                        
  8 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              1:07.57    1:08.23 SILV   
                  33.34     1:08.23 (34.89)                                        
  9 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:09.34    1:08.66 SILV   
                  34.09     1:08.66 (34.57)                                        
 10 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              1:08.80    1:08.99 SILV   
                  33.85     1:08.99 (35.14)                                        
 11 Wong, Allison L           16 LIAC-MR              1:08.33    1:09.03 SILV   
                  33.60     1:09.03 (35.43)                                        
 12 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:09.80    1:09.30 SILV   
                  33.67     1:09.30 (35.63)                                        
 12 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:07.89    1:09.30 SILV   
                  33.99     1:09.30 (35.31)                                        
 14 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              1:09.17    1:10.05 SILV   
Non-Award Division  
  1 Commike, Samantha N       15 FA-MR                1:08.88    1:10.24        
                  33.99     1:10.24 (36.25)                                        
  2 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                1:08.14    1:10.25        
                  35.11     1:10.25 (35.14)                                        
  3 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              1:09.63    1:10.88        
                  34.07     1:10.88 (36.81)                                        
  4 Greene, Emily M           16 FA-MR                1:09.58    1:11.18        
                  34.64     1:11.18 (36.54)                                        
  5 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              1:09.28    1:11.92        
                  34.55     1:11.92 (37.37)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  AGTC
              2:21.00  SMAX
              2:29.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:21.01 - 2:29.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 French, Makayla J         16 TS-MR                2:25.83    2:19.27 AGTC+  
                  31.95     1:06.74 (34.79)     1:43.10 (36.36)     2:19.27 (36.17)
  2 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:21.83    2:19.88 AGTC+  
                  32.60     1:06.87 (34.27)     1:43.45 (36.58)     2:19.88 (36.43)
SILV - Division  
  1 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              2:22.45    2:23.03 SILV   
                  33.81     1:10.41 (36.60)     1:46.85 (36.44)     2:23.03 (36.18)
  2 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              2:28.52    2:23.73 SILV   
                  33.11     1:09.60 (36.49)     1:47.22 (37.62)     2:23.73 (36.51)
  3 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              2:26.91    2:24.46 SILV   
                  34.90     1:11.09 (36.19)     1:48.22 (37.13)     2:24.46 (36.24)
  4 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                2:25.43    2:24.50 SILV   
                  33.14     1:09.07 (35.93)     1:46.45 (37.38)     2:24.50 (38.05)
  5 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:25.18    2:25.40 SILV   
                  34.46     1:10.98 (36.52)     1:48.17 (37.19)     2:25.40 (37.23)
  6 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:21.56    2:27.24 SILV   
                  34.17     1:11.12 (36.95)     1:49.88 (38.76)     2:27.24 (37.36)
  7 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                2:27.82    2:28.73 SILV   
                  35.34     1:13.22 (37.88)     1:51.43 (38.21)     2:28.73 (37.30)
  8 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              2:27.32    2:28.99 SILV   
                  35.08     1:12.48 (37.40)     1:51.05 (38.57)     2:28.99 (37.94)
Non-Award Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:28.85    2:29.50        
                  35.52     1:13.39 (37.87)     1:51.79 (38.40)     2:29.50 (37.71)
  2 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:24.94    2:32.42        
                  34.78     1:12.59 (37.81)     1:52.40 (39.81)     2:32.42 (40.02)
  3 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              2:27.60    2:32.64        
                  35.60     1:14.21 (38.61)     1:54.08 (39.87)     2:32.64 (38.56)
  4 Rideout-Mann, Emma F      15 WISC-MR              2:29.04    2:34.51        
                  35.74     1:14.11 (38.37)     1:54.25 (40.14)     2:34.51 (40.26)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.19  AGTC
              1:15.20  SMAX
              1:20.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:15.21 - 1:20.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Horan, Brenna N           15 TVSC-MR              1:15.21    1:13.30 AGTC+  
                  34.96     1:13.30 (38.34)                                        
  2 Casement, Rachelle        17 FA-MR                1:15.43    1:14.39 AGTC+  
                  35.45     1:14.39 (38.94)                                        
SILV - Division  
  1 Michels, Emily            16 HAA-MR               1:16.10    1:17.50 SILV   
                  35.36     1:17.50 (42.14)                                        
  2 French, Makayla J         16 TS-MR                1:18.41    1:17.62 SILV   
                  36.51     1:17.62 (41.11)                                        
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:20.45    1:18.64 SILV   
                  36.69     1:18.64 (41.95)                                        
  4 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              1:19.04    1:18.99 SILV   
                  37.14     1:18.99 (41.85)                                        
  5 Touday, Taya T            15 IA-MR                1:19.48    1:19.07 SILV   
                  37.78     1:19.07 (41.29)                                        
  6 Lettieri, Emma            17 CSDC-MR              1:19.93    1:19.16 SILV   
                  37.11     1:19.16 (42.05)                                        
  6 Stahurski, Anna           16 CSDC-MR              1:20.07    1:19.16 SILV   
                  37.13     1:19.16 (42.03)                                        
  8 Bilich, Paige L           15 IA-MR                1:18.95    1:19.34 SILV   
                  37.08     1:19.34 (42.26)                                        
  9 Gucciardo, Gianna T       17 FA-MR                1:18.52    1:19.62 SILV   
                  37.13     1:19.62 (42.49)                                        
 10 Cabanillas, Ali           15 CSDC-MR              1:19.38    1:19.81 SILV   
                  36.96     1:19.81 (42.85)                                        
 11 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:19.43    1:19.97 SILV   
                  37.45     1:19.97 (42.52)                                        
 12 Levine, Madeline J        16 LBA-MR               1:18.40    1:20.05 SILV   
                  38.21     1:20.05 (41.84)                                        
 13 Sroka, Gabriela *         17 IA-MR                1:19.81    1:20.33 SILV   
                  37.18     1:20.33 (43.15)                                        
 14 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              1:18.08    1:20.38 SILV   
                  38.55     1:20.38 (41.83)                                        
 15 Argyros, Miranda E        16 SSC-MR               1:19.47    1:20.55 SILV   
                  37.89     1:20.55 (42.66)                                        
 16 Nakken, Lena K            15 CSDC-MR              1:19.38    1:20.82 SILV   
 17 Altmann, Katie E          16 SSC-MR               1:19.67    1:20.87 SILV   
                  38.11     1:20.87 (42.76)                                        
Non-Award Division  
  1 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                1:18.48    1:20.93        
                  37.86     1:20.93 (43.07)                                        
  2 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:18.28    1:21.22        
                  37.85     1:21.22 (43.37)                                        
  3 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              1:20.81    1:21.66        
                  38.64     1:21.66 (43.02)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:42.99  AGTC
              2:43.00  SMAX
              2:50.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:43.01 - 2:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:48.83    2:41.45 AGTC+  
                  35.84     1:16.70 (40.86)     1:59.22 (42.52)     2:41.45 (42.23)
  2 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:46.23    2:42.85 AGTC+  
                  36.08     1:16.69 (40.61)     1:59.29 (42.60)     2:42.85 (43.56)
SILV - Division  
  1 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:46.02    2:49.22 SILV   
                  38.29     1:22.31 (44.02)     2:07.46 (45.15)     2:49.22 (41.76)
  2 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:46.78    2:50.31 SILV   
                  38.28     1:21.72 (43.44)     2:06.21 (44.49)     2:50.31 (44.10)
Non-Award Division  
  1 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:47.81    2:52.33        
                  38.58     1:22.56 (43.98)     2:07.74 (45.18)     2:52.33 (44.59)
 -- Lin, Erica                16 TVSC-MR              2:49.73         DQ        
      Butterfly kick
                  36.26     1:17.90 (41.64)     2:01.34 (43.44)          DQ (42.91)
 -- Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:48.01        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.99  AGTC
              1:05.00  SMAX
              1:09.59  SILV
 Meet Qualifying:  1:05.01 - 1:09.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              1:05.18    1:03.99 AGTC+  
                  30.03     1:03.99 (33.96)                                        
SILV - Division  
  1 Drapala, Jenna M          15 CSDC-MR              1:08.54    1:07.20 SILV   
                  30.29     1:07.20 (36.91)                                        
  2 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              1:08.41    1:07.44 SILV   
                  32.54     1:07.44 (34.90)                                        
  3 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              1:06.97    1:08.13 SILV   
                  32.01     1:08.13 (36.12)                                        
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               1:06.18    1:08.13 SILV   
                  31.80     1:08.13 (36.33)                                        
  5 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              1:08.98    1:08.15 SILV   
                  32.09     1:08.15 (36.06)                                        
  6 Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                1:05.53    1:08.27 SILV   
                  30.89     1:08.27 (37.38)                                        
  7 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              1:07.85    1:08.38 SILV   
                  31.48     1:08.38 (36.90)                                        
  8 Pellegrino, Frankie       16 TVSC-MR              1:05.08    1:08.96 SILV   
                  30.95     1:08.96 (38.01)                                        
  9 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               1:08.41    1:09.01 SILV   
                  31.30     1:09.01 (37.71)                                        
 10 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              1:05.64    1:09.30 SILV   
                  31.41     1:09.30 (37.89)                                        
 11 Genao, Sophia K           16 TVSC-MR              1:06.64    1:09.32 SILV   
                  31.74     1:09.32 (37.58)                                        
 12 Libohova, Anna *          15 TVSC-MR              1:08.54    1:09.35 SILV   
                  33.07     1:09.35 (36.28)                                        
Non-Award Division  
  1 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                1:06.28    1:10.91        
                  31.87     1:10.91 (39.04)                                        
  2 Holler, Erin E            16 HAA-MR               1:07.74    1:13.12        
                  32.36     1:13.12 (40.76)                                        
 -- Brady, Kathryn A          15 TVSC-MR              1:06.50         DQ        
      Other
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:29.99  AGTC
              2:30.00  SMAX
              2:33.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.01 - 2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hsieh, Kaitlin            16 LIAC-MR              2:32.14    2:28.85 AGTC+  
                  30.69     1:07.93 (37.24)     1:48.31 (40.38)     2:28.85 (40.54)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  AGTC
              2:20.00  SMAX
              2:29.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:20.01 - 2:29.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige         15 TVSC-MR              2:20.96    2:18.40 AGTC+  
                  29.68     1:05.72 (36.04)     1:47.47 (41.75)     2:18.40 (30.93)
  2 Hsieh, Kaitlin            16 LIAC-MR              2:22.15    2:18.51 AGTC+  
                  29.61     1:04.72 (35.11)     1:47.26 (42.54)     2:18.51 (31.25)
SILV - Division  
  1 Piantanida, Carlotta      16 LIAC-MR              2:20.34    2:21.16 SILV   
                  30.35     1:05.85 (35.50)     1:49.05 (43.20)     2:21.16 (32.11)
  2 Quinlan, Erin E           16 LIAC-MR              2:21.43    2:22.89 SILV   
                  29.44     1:06.83 (37.39)     1:51.04 (44.21)     2:22.89 (31.85)
  3 Shatz, Lindsay J          16 LIAC-MR              2:25.40    2:23.43 SILV   
                  32.56     1:10.64 (38.08)     1:51.70 (41.06)     2:23.43 (31.73)
  4 de Reyna, Jillian L       16 LIAC-MR              2:22.43    2:23.57 SILV   
                  32.00     1:08.29 (36.29)     1:52.56 (44.27)     2:23.57 (31.01)
  5 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              2:25.58    2:24.36 SILV   
                  30.91     1:07.86 (36.95)     1:50.63 (42.77)     2:24.36 (33.73)
  6 French, Makayla J         16 TS-MR                2:20.85    2:24.73 SILV   
                  30.54     1:06.77 (36.23)     1:51.52 (44.75)     2:24.73 (33.21)
  7 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              2:26.97    2:25.34 SILV   
                  31.19     1:07.91 (36.72)     1:53.36 (45.45)     2:25.34 (31.98)
  8 Casement, Rachelle        17 FA-MR                2:20.61    2:25.71 SILV   
                  29.17     1:06.62 (37.45)     1:51.39 (44.77)     2:25.71 (34.32)
  9 Iaboni, Julia             16 CSDC-MR              2:26.33    2:26.20 SILV   
                  31.23     1:07.80 (36.57)     1:52.20 (44.40)     2:26.20 (34.00)
 10 O'Hagan, Ciara E          15 LIAC-MR              2:23.93    2:26.73 SILV   
                  31.89     1:10.02 (38.13)     1:53.58 (43.56)     2:26.73 (33.15)
 11 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               2:24.32    2:27.61 SILV   
                  33.46     1:10.92 (37.46)     1:54.25 (43.33)     2:27.61 (33.36)
 12 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                2:27.65    2:27.69 SILV   
                  30.82     1:08.21 (37.39)     1:53.15 (44.94)     2:27.69 (34.54)
 13 Franco, Michelle          16 TS-MR                2:24.40    2:28.12 SILV   
                  29.96     1:07.57 (37.61)     1:53.26 (45.69)     2:28.12 (34.86)
 14 Dzieciolowski, Sophie L   15 LIAC-MR              2:29.29    2:28.53 SILV   
                  32.77     1:11.62 (38.85)     1:53.04 (41.42)     2:28.53 (35.49)
 15 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              2:29.54    2:28.60 SILV   
                  31.68     1:09.98 (38.30)     1:56.52 (46.54)     2:28.60 (32.08)
 16 Farrell, Sarah Jean       15 TS-MR                2:23.60    2:29.57 SILV   
                  31.53     1:07.44 (35.91)     1:54.77 (47.33)     2:29.57 (34.80)
Non-Award Division  
  1 Curtin, Stella S          15 LBA-MR               2:27.90    2:30.06        
                  33.74     1:13.83 (40.09)     1:58.77 (44.94)     2:30.06 (31.29)
  2 Tafe, Maddie M            16 CSDC-MR              2:25.38    2:30.17        
                  33.37     1:12.29 (38.92)     1:57.16 (44.87)     2:30.17 (33.01)
  3 Boudreau, Shannon         15 HAA-MR               2:28.22    2:31.26        
                  30.88     1:10.77 (39.89)     1:56.80 (46.03)     2:31.26 (34.46)
  4 Libohova, Emma            15 TVSC-MR              2:27.48    2:33.79        
                  36.26     1:14.13 (37.87)     1:59.44 (45.31)     2:33.79 (34.35)
  5 Wong, Allison L           16 LIAC-MR              2:29.90    2:34.11        
                  31.05     1:09.41 (38.36)     1:58.51 (49.10)     2:34.11 (35.60)
 -- Calabrese, Faith A        15 CSDC-MR              2:25.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Skakandi, Meghan E        18 IA-MR                2:23.66        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Marone, Izzy H            15 SSC-MR               2:23.54        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              5:04.99  AGTC
              5:05.00  SMAX
              5:23.29  SILV
 Meet Qualifying:  5:05.01 - 5:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Somma, Angelina           15 LIAC-MR              5:13.22    5:07.08 SILV   
                  31.42     1:07.57 (36.15)     1:47.19 (39.62)     2:26.00 (38.81)
        3:12.51 (46.51)     3:58.48 (45.97)     4:32.98 (34.50)     5:07.08 (34.10)
  2 Peckman, Riley E          15 LIAC-MR              5:12.45    5:08.63 SILV   
                  32.27     1:10.12 (37.85)     1:50.48 (40.36)     2:30.99 (40.51)
        3:16.88 (45.89)     4:03.68 (46.80)     4:36.38 (32.70)     5:08.63 (32.25)
  3 Profeta, Noelle C         17 TVSC-MR              5:12.13    5:11.12 SILV   
                  31.41     1:08.60 (37.19)     1:47.22 (38.62)     2:26.75 (39.53)
        3:11.51 (44.76)     3:57.57 (46.06)   5:11.12 (1:13.55)                    
  4 Franco, Michelle          16 TS-MR                5:12.33    5:15.16 SILV   
                  31.38     1:06.45 (35.07)     1:47.07 (40.62)     2:27.61 (40.54)
        3:13.19 (45.58)     4:01.52 (48.33)     4:38.43 (36.91)     5:15.16 (36.73)
  5 Bailey Williams, Kiara    15 EHY-MR               5:13.65    5:15.31 SILV   
                  36.69     1:16.91 (40.22)     1:54.87 (37.96)     2:34.07 (39.20)
        3:17.59 (43.52)     4:02.50 (44.91)     4:39.29 (36.79)     5:15.31 (36.02)
  6 Conlin, Bridget R         17 TS-MR                5:15.94    5:15.96 SILV   
                  32.25     1:12.22 (39.97)     1:49.60 (37.38)     2:27.73 (38.13)
        3:18.70 (50.97)     4:09.06 (50.36)     4:43.48 (34.42)     5:15.96 (32.48)
  7 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                5:18.88    5:21.67 SILV   
                  30.43     1:06.93 (36.50)     1:46.58 (39.65)     2:26.48 (39.90)
        3:14.33 (47.85)     4:03.57 (49.24)     4:42.59 (39.02)     5:21.67 (39.08)
Non-Award Division  
  1 Marone, Izzy H            15 SSC-MR               5:09.09    5:28.04        
                  31.05     1:10.25 (39.20)     1:52.58 (42.33)     2:34.10 (41.52)
        3:21.24 (47.14)     4:11.28 (50.04)     4:49.86 (38.58)     5:28.04 (38.18)
 
Boys 9 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                32.69  9&U JO
                32.70  9&U SMAX
                35.19  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  32.71 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Paggi, Zach A              9 LBA-MR                 33.80      32.27 JO+    
SILV - Division  
  1 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR                34.70      33.17 SILV   
  2 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 33.20      33.28 SILV   
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 33.59      33.28 SILV   
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                33.79      33.48 SILV   
  5 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  32.78      33.78 SILV   
  6 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                33.88      33.93 SILV   
  7 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                34.09      34.79 SILV   
  8 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 34.80      34.82 SILV   
  9 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                34.38      35.15 SILV   
Non-Award Division  
  1 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                34.99      35.47        
  2 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR                 34.33      36.03        
  3 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                34.87      36.47        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:11.19  9&U JO
              1:11.20  9&U SMAX
              1:18.49  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:11.21 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:13.51    1:10.06 JO+    
                  33.64     1:10.06 (36.42)                                        
  2 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:11.40    1:10.52 JO+    
                  33.58     1:10.52 (36.94)                                        
SILV - Division  
  1 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR              1:17.78    1:13.09 SILV   
                  34.13     1:13.09 (38.96)                                        
  2 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:11.63    1:13.52 SILV   
                  33.75     1:13.52 (39.77)                                        
  3 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:13.41    1:14.20 SILV   
                  34.93     1:14.20 (39.27)                                        
  4 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:12.98    1:15.18 SILV   
  5 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:14.42    1:15.28 SILV   
                  37.12     1:15.28 (38.16)                                        
  6 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:14.71    1:16.58 SILV   
                  36.85     1:16.58 (39.73)                                        
  7 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:17.62    1:16.73 SILV   
                  36.56     1:16.73 (40.17)                                        
  8 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:13.58    1:17.43 SILV   
                  36.79     1:17.43 (40.64)                                        
Non-Award Division  
  1 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:17.20    1:23.08        
 
Boys 9 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:34.39  9&U JO
              2:34.40  9&U SMAX
              2:49.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:34.41 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                2:35.89    2:34.77 SILV   
                  36.76     1:16.26 (39.50)     1:53.78 (37.52)     2:34.77 (40.99)
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              2:42.97    2:37.86 SILV   
                  37.11     1:16.71 (39.60)     1:56.97 (40.26)     2:37.86 (40.89)
  3 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                2:40.40    2:39.47 SILV   
                  36.93     1:18.45 (41.52)     1:59.79 (41.34)     2:39.47 (39.68)
  4 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              2:45.42    2:44.32 SILV   
                  38.70     1:20.56 (41.86)     2:03.74 (43.18)     2:44.32 (40.58)
Non-Award Division  
  1 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               2:45.28    2:49.99        
                  37.13     1:20.27 (43.14)     2:06.74 (46.47)     2:49.99 (43.25)
 -- Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               2:39.80        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.79  9&U JO
                37.80  9&U SMAX
                42.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  37.81 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                  38.42      36.61 JO+    
SILV - Division  
  1 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                39.49      37.83 SILV   
  2 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR                38.85      37.99 SILV   
  3 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 40.06      38.92 SILV   
  4 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR                40.68      39.56 SILV   
  5 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 40.07      39.70 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.53      39.87 SILV   
  7 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  37.92      39.91 SILV   
  8 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                41.06      40.13 SILV   
  9 Fisher, Beckham J          9 LIAC-MR                41.14      40.44 SILV   
 10 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                41.65      40.50 SILV   
 11 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                39.49      40.55 SILV   
 12 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 40.12      40.62 SILV   
 13 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                40.73      40.75 SILV   
 14 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR                 41.17      40.88 SILV   
 15 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR                40.87      40.96 SILV   
 16 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                40.86      41.68 SILV   
 17 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR                 39.47      41.75 SILV   
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                40.90      43.54        
 
Boys 9 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:21.79  9&U JO
              1:21.80  9&U SMAX
              1:37.09  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.81 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:24.38    1:20.23 JO+    
                  40.54     1:20.23 (39.69)                                        
  2 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR              1:23.23    1:20.99 JO+    
                  39.10     1:20.99 (41.89)                                        
  3 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:24.09    1:21.64 JO+    
                  40.10     1:21.64 (41.54)                                        
SILV - Division  
  1 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:27.00    1:23.06 SILV   
                  40.18     1:23.06 (42.88)                                        
  2 Zunich, Dominic A          8 LIAC-MR              1:29.31    1:23.13 SILV   
                  41.14     1:23.13 (41.99)                                        
  3 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:22.65    1:23.60 SILV   
                  41.12     1:23.60 (42.48)                                        
  4 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:23.01    1:24.30 SILV   
                  41.68     1:24.30 (42.62)                                        
  5 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR              1:25.04    1:25.11 SILV   
                  40.63     1:25.11 (44.48)                                        
  6 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:23.95    1:25.72 SILV   
                  41.42     1:25.72 (44.30)                                        
  7 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR              1:26.70    1:26.25 SILV   
                  41.79     1:26.25 (44.46)                                        
  8 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:30.27    1:26.36 SILV   
                  41.22     1:26.36 (45.14)                                        
  9 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:24.95    1:26.38 SILV   
                  41.99     1:26.38 (44.39)                                        
 10 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:24.21    1:26.49 SILV   
 11 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:29.80    1:29.00 SILV   
                  44.18     1:29.00 (44.82)                                        
 12 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR              1:29.93    1:29.16 SILV   
                  43.27     1:29.16 (45.89)                                        
 13 Fisher, Beckham J          9 LIAC-MR              1:30.48    1:29.75 SILV   
 14 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:29.57    1:29.86 SILV   
 15 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:29.13    1:30.34 SILV   
                  43.28     1:30.34 (47.06)                                        
 16 Carney, Callen M           9 LIAC-MR              1:35.96    1:31.20 SILV   
                  44.00     1:31.20 (47.20)                                        
 17 Kriegsman, Ben R           9 EHY-MR               1:26.58    1:31.32 SILV   
                  45.06     1:31.32 (46.26)                                        
 18 Mackay, Aidan D            9 HAA-MR               1:34.54    1:31.87 SILV   
                  45.01     1:31.87 (46.86)                                        
 19 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR              1:31.03    1:32.62 SILV   
                  44.43     1:32.62 (48.19)                                        
 20 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR               1:35.30    1:33.02 SILV   
                  46.43     1:33.02 (46.59)                                        
 21 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:32.26    1:33.15 SILV   
                  46.71     1:33.15 (46.44)                                        
 22 Wong, Alexander            9 TS-MR                1:36.17    1:33.82 SILV   
                  45.43     1:33.82 (48.39)                                        
Non-Award Division  
 -- Woody, James S             8 TVSC-MR              1:34.49         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.31          DQ (46.93)                                        
 -- Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:27.88         DQ        
      Delay initiating turn
                  41.84          DQ (44.20)                                        
 -- Paggi, Zach A              9 LBA-MR               1:30.12         DQ        
      Delay initiating turn
                  40.04          DQ (44.06)                                        
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR              1:24.73         DQ        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                43.59  9&U JO
                43.60  9&U SMAX
                48.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  43.61 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                 46.03      40.46 JO+    
  2 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR                44.13      43.20 JO+    
  3 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                43.83      43.25 JO+    
 -- Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                43.34     X42.20 JO     
SILV - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                  46.15      44.30 SILV   
  2 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                 43.70      44.35 SILV   
  3 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR                45.64      44.51 SILV   
  4 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR                 46.00      44.52 SILV   
  5 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                  47.50      45.94 SILV   
  6 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 47.15      46.03 SILV   
  7 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                48.57      46.82 SILV   
  8 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                46.33      47.28 SILV   
  9 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                47.08      47.66 SILV   
 10 Marra, Anthony J           8 LBA-MR                 48.33      47.74 SILV   
 11 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                  47.12      48.29 SILV   
Non-Award Division  
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR                46.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:35.19  9&U JO
              1:35.20  9&U SMAX
              1:48.39  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:35.21 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:37.61    1:31.91 JO+    
                  44.96     1:31.91 (46.95)                                        
  2 Stueber, Colin J           9 WISC-MR              1:39.98    1:33.28 JO+    
                  44.35     1:33.28 (48.93)                                        
  3 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:36.48    1:33.86 JO+    
                  44.90     1:33.86 (48.96)                                        
  4 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:36.72    1:33.94 JO+    
                  44.22     1:33.94 (49.72)                                        
  5 Duong, Kevin E             9 TVSC-MR              1:37.85    1:34.40 JO+    
                  45.98     1:34.40 (48.42)                                        
SILV - Division  
  1 Baldwin, Ryan T            9 LIAC-MR              1:39.51    1:36.01 SILV   
                  46.55     1:36.01 (49.46)                                        
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:45.03    1:40.96 SILV   
                  48.76     1:40.96 (52.20)                                        
  3 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR              1:45.34    1:41.96 SILV   
                  48.29     1:41.96 (53.67)                                        
  4 Przysowa, Dylan K          9 FA-MR                1:41.01    1:42.82 SILV   
                  48.29     1:42.82 (54.53)                                        
  5 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:47.25    1:44.00 SILV   
                  50.88     1:44.00 (53.12)                                        
  6 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR              1:43.71    1:44.08 SILV   
                  50.10     1:44.08 (53.98)                                        
  7 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:44.11    1:46.52 SILV   
                  50.12     1:46.52 (56.40)                                        
  8 Santana, Alejandro J       9 LIAC-MR              1:46.08    1:46.95 SILV   
                  50.65     1:46.95 (56.30)                                        
 
Boys 9 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                36.29  9&U JO
                36.30  9&U SMAX
                43.89  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  36.31 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                  37.80      37.12 SILV   
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                 41.81      38.72 SILV   
  3 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR                38.81      38.82 SILV   
  4 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR                38.60      40.23 SILV   
  5 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR                39.22      40.35 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                38.01      40.39 SILV   
  7 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR                40.09      40.41 SILV   
  8 Hoffman, Evan M            9 SSC-MR                 43.88      42.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Pagano, Matthew P          9 LIAC-MR                43.67      46.36        
 -- Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                43.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Wong, Alexander            9 TS-MR                  42.92         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR                42.82        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:26.79  9&U JO
              1:26.80  9&U SMAX
              1:37.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:26.81 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:30.98    1:28.08 SILV   
                  41.78     1:28.08 (46.30)                                        
  2 Montagnino, Tyler F        9 FA-MR                1:29.10    1:29.04 SILV   
                  39.55     1:29.04 (49.49)                                        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:34.02    1:31.72 SILV   
                  41.18     1:31.72 (50.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               1:37.01    1:38.26        
                  44.65     1:38.26 (53.61)                                        
 
Boys 9 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:21.19  9&U JO
              1:21.20  9&U SMAX
              1:28.59  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  1:21.21 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                1:23.20    1:19.05 JO+    
                  37.35     1:19.05 (41.70)                                        
SILV - Division  
  1 Gredysa, Jasiu             9 EHY-MR               1:24.50    1:21.91 SILV   
                  37.43     1:21.91 (44.48)                                        
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              1:22.39    1:23.06 SILV   
                  39.00     1:23.06 (44.06)                                        
  3 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               1:27.42    1:23.74 SILV   
                  42.18     1:23.74 (41.56)                                        
  4 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                1:26.82    1:23.81 SILV   
  5 Kohara, Gentaro G          8 LIAC-MR              1:26.17    1:23.96 SILV   
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              1:25.03    1:24.91 SILV   
                  39.85     1:24.91 (45.06)                                        
  7 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               1:27.66    1:25.60 SILV   
                  39.97     1:25.60 (45.63)                                        
  8 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               1:24.64    1:25.97 SILV   
                  40.85     1:25.97 (45.12)                                        
Non-Award Division  
  1 Nolasco, Daniel J          9 LIAC-MR              1:24.28    1:29.48        
                  41.27     1:29.48 (48.21)                                        
 -- Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              1:27.99         DQ        
      Other - Misc
                  39.90          DQ (51.17)                                        
 
Boys 9 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:54.39  9&U JO
              2:54.40  9&U SMAX
              3:13.99  9&U SILV
 Meet Qualifying 9&U:  2:54.41 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 O'Brien, Charlie G         9 TS-MR                2:55.43    2:52.73 JO+    
                  38.40     1:23.64 (45.24)     2:15.82 (52.18)     2:52.73 (36.91)
  2 Chae, Minsoo               9 LIAC-MR              2:54.48    2:53.47 JO+    
                  40.51     1:25.20 (44.69)     2:14.93 (49.73)     2:53.47 (38.54)
SILV - Division  
  1 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR               3:06.06    2:59.63 SILV   
                                1:27.84 ( )     2:19.64 (51.80)     2:59.63 (39.99)
  2 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR               3:08.66    2:59.88 SILV   
                  39.66     1:26.55 (46.89)     2:19.22 (52.67)     2:59.88 (40.66)
  3 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR               3:09.50    3:02.71 SILV   
                  43.10     1:30.71 (47.61)     2:22.05 (51.34)     3:02.71 (40.66)
  4 Froehlich, Joseph P        9 TS-MR                3:01.97    3:02.80 SILV   
                  40.40     1:25.67 (45.27)   2:26.21 (1:00.54)     3:02.80 (36.59)
  5 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR              2:57.21    3:03.08 SILV   
                  42.11     1:28.69 (46.58)     2:21.67 (52.98)     3:03.08 (41.41)
  6 Schnappauf, Matthew        9 LIAC-MR              3:11.99    3:05.70 SILV   
                  40.90     1:26.16 (45.26)   2:28.34 (1:02.18)     3:05.70 (37.36)
Non-Award Division  
  1 Chavez, Nicholas           9 EHY-MR               3:11.84    3:15.79        
                  44.82     1:33.37 (48.55)     2:29.38 (56.01)     3:15.79 (46.41)
 -- Goldberg, Elliot D         9 LIAC-MR              3:08.81        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  10 JO
                31.10  10 SMAX
                35.19  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  31.11 - 35.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                31.48      30.56 JO+    
  1 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                31.19      30.56 JO+    
SILV - Division  
  1 Wong, Andrew              10 LIAC-MR                31.73      31.48 SILV   
  2 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  32.44      31.63 SILV   
  3 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                31.96      31.64 SILV   
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                31.80      31.72 SILV   
  5 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 31.39      32.04 SILV   
  6 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                33.29      32.17 SILV   
  7 So, Reily K               10 LIAC-MR                33.17      32.20 SILV   
  8 Chen, Issac               10 LIAC-MR                32.45      32.59 SILV   
  9 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                34.23      32.63 SILV   
 10 Sivin, Alec               10 TS-MR                  34.10      32.73 SILV   
 11 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                32.32      32.79 SILV   
 12 Smith, Dean C             10 IA-MR                  33.19      33.20 SILV   
 13 Avni, Lucas               10 UN-MR                  33.91      33.54 SILV   
 13 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 32.12      33.54 SILV   
 15 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                34.83      33.74 SILV   
 16 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  33.64      33.81 SILV   
 17 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                33.41      34.12 SILV   
 18 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                34.93      34.32 SILV   
 19 Menu, Miles X             10 EHY-MR                 34.10      34.45 SILV   
 20 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  35.18      34.83 SILV   
 21 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                35.00      35.07 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                35.13      35.35        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.79  10 JO
              1:08.80  10 SMAX
              1:18.49  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:08.81 - 1:18.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:09.02    1:06.98 JO+    
                  32.16     1:06.98 (34.82)                                        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:10.42    1:08.47 JO+    
                  32.53     1:08.47 (35.94)                                        
SILV - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:10.95    1:09.82 SILV   
                  33.55     1:09.82 (36.27)                                        
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:11.55    1:10.38 SILV   
                  33.95     1:10.38 (36.43)                                        
  3 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:11.34    1:10.91 SILV   
                  34.97     1:10.91 (35.94)                                        
  4 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:11.29    1:11.31 SILV   
                  33.20     1:11.31 (38.11)                                        
  5 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:13.36    1:12.86 SILV   
                  33.90     1:12.86 (38.96)                                        
  6 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:11.31    1:13.39 SILV   
                  34.27     1:13.39 (39.12)                                        
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:09.47    1:13.56 SILV   
  8 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:14.81    1:13.71 SILV   
                  34.05     1:13.71 (39.66)                                        
  9 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:13.49    1:13.94 SILV   
                  35.63     1:13.94 (38.31)                                        
 10 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:13.42    1:14.45 SILV   
                  34.17     1:14.45 (40.28)                                        
 11 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:14.34    1:15.14 SILV   
                  35.55     1:15.14 (39.59)                                        
 12 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:13.66    1:16.49 SILV   
                  35.90     1:16.49 (40.59)                                        
 13 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR              1:18.27    1:16.98 SILV   
                  36.46     1:16.98 (40.52)                                        
 14 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:17.52    1:17.27 SILV   
                  37.23     1:17.27 (40.04)                                        
Non-Award Division  
 -- Clark, Colin S            10 IA-MR                1:15.39         DQ        
      Other
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.59  10 JO
              2:29.60  10 SMAX
              2:49.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:29.61 - 2:49.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              2:33.03    2:29.74 SILV   
                  34.95     1:13.70 (38.75)     1:53.09 (39.39)     2:29.74 (36.65)
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR               2:31.43    2:29.86 SILV   
                  35.07     1:13.66 (38.59)     1:52.64 (38.98)     2:29.86 (37.22)
  3 Chen, Issac               10 LIAC-MR              2:33.21    2:32.44 SILV   
                  35.89     1:15.82 (39.93)     1:55.95 (40.13)     2:32.44 (36.49)
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              2:38.76    2:34.08 SILV   
                  35.24     1:14.78 (39.54)     1:55.21 (40.43)     2:34.08 (38.87)
  5 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                2:34.67    2:35.86 SILV   
                  34.89     1:14.46 (39.57)     1:56.44 (41.98)     2:35.86 (39.42)
  6 So, Reily K               10 LIAC-MR              2:33.06    2:36.84 SILV   
                  34.73     1:14.73 (40.00)     1:56.75 (42.02)     2:36.84 (40.09)
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              2:35.49    2:38.84 SILV   
                  35.36     1:15.82 (40.46)     1:57.46 (41.64)     2:38.84 (41.38)
  8 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                2:46.24    2:39.26 SILV   
                  35.64     1:16.31 (40.67)     1:57.82 (41.51)     2:39.26 (41.44)
  9 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              2:39.02    2:39.37 SILV   
                  36.75     1:18.08 (41.33)     1:59.45 (41.37)     2:39.37 (39.92)
 10 Smith, Dean C             10 IA-MR                2:48.02    2:40.18 SILV   
                  35.93     1:14.46 (38.53)     1:57.86 (43.40)     2:40.18 (42.32)
 11 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              2:39.84    2:45.53 SILV   
                  38.22     1:19.42 (41.20)     2:02.30 (42.88)     2:45.53 (43.23)
Non-Award Division  
  1 Sivin, Alec               10 TS-MR                2:48.00    2:54.25        
                  37.73     1:24.70 (46.97)     2:11.12 (46.42)     2:54.25 (43.13)
 -- Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              2:49.15        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:38.99  10 JO
              6:39.00  10 SMAX
              7:05.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  6:39.01 - 7:05.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hwang, Edward             10 TS-MR                6:44.55    6:10.98 JO+    
                  32.86     1:09.75 (36.89)     1:47.16 (37.41)     2:24.58 (37.42)
        3:02.96 (38.38)     3:41.16 (38.20)     4:19.41 (38.25)     4:57.26 (37.85)
        5:35.43 (38.17)     6:10.98 (35.55)                                        
  2 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              6:46.04    6:33.88 JO+    
                  33.94     1:11.39 (37.45)     1:50.45 (39.06)     2:29.89 (39.44)
        3:10.69 (40.80)     3:51.89 (41.20)     4:33.05 (41.16)     5:15.64 (42.59)
        5:55.68 (40.04)     6:33.88 (38.20)                                        
SILV - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              6:59.89    7:03.59 SILV   
                  37.30     1:19.41 (42.11)     2:02.14 (42.73)     2:45.20 (43.06)
        3:28.95 (43.75)     4:12.91 (43.96)     4:56.85 (43.94)     5:39.96 (43.11)
        6:23.49 (43.53)     7:03.59 (40.10)                                        
  2 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              7:04.69    7:04.02 SILV   
                  37.47     1:19.30 (41.83)     2:03.28 (43.98)     2:47.44 (44.16)
        3:33.27 (45.83)     4:14.98 (41.71)     4:57.90 (42.92)     5:41.69 (43.79)
        6:25.47 (43.78)     7:04.02 (38.55)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.59  10 JO
                36.60  10 SMAX
                42.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  36.61 - 42.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  38.14      35.86 JO+    
SILV - Division  
  1 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  37.85      36.63 SILV   
  2 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                37.47      37.63 SILV   
  3 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                40.96      38.24 SILV   
  4 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                38.45      38.52 SILV   
  5 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                39.62      38.63 SILV   
  6 Chen, Issac               10 LIAC-MR                38.36      39.15 SILV   
  7 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                38.93      39.27 SILV   
  8 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                40.85      39.68 SILV   
  9 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                39.45      39.70 SILV   
 10 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                39.04      39.79 SILV   
 11 King, William R           10 LIAC-MR                40.24      39.81 SILV   
 12 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 38.31      40.14 SILV   
 13 So, Reily K               10 LIAC-MR                39.89      40.45 SILV   
 14 Smith, Dean C             10 IA-MR                  38.91      40.58 SILV   
 15 Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR                 42.24      40.85 SILV   
 16 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                40.64      40.88 SILV   
 17 Avni, Lucas               10 UN-MR                  41.24      40.95 SILV   
 18 Gormsen, Patrick J        10 LIAC-MR                42.56      41.38 SILV   
 19 O'Sullivan-Ulrich, Liam   10 UN-MR                  42.58      41.42 SILV   
 20 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR                41.59      41.47 SILV   
 21 Hutzler, Noah             10 HAA-MR                 41.76      41.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 Gang, Harry C             10 HAA-MR                 42.51      43.11        
 -- Clark, Colin S            10 IA-MR                  41.90         DQ        
      Other
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.39  10 JO
              1:19.40  10 SMAX
              1:37.09  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:19.41 - 1:37.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:21.87    1:20.66 SILV   
                  39.66     1:20.66 (41.00)                                        
  2 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:22.11    1:21.12 SILV   
                  39.32     1:21.12 (41.80)                                        
  3 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:20.30    1:22.04 SILV   
                  40.03     1:22.04 (42.01)                                        
  4 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:26.54    1:22.86 SILV   
                  40.33     1:22.86 (42.53)                                        
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:24.47    1:22.86 SILV   
                  40.26     1:22.86 (42.60)                                        
  6 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:22.16    1:23.06 SILV   
  7 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:22.24    1:23.70 SILV   
                  41.03     1:23.70 (42.67)                                        
  8 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              1:21.18    1:23.84 SILV   
                  41.90     1:23.84 (41.94)                                        
  9 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:23.13    1:24.41 SILV   
                  41.02     1:24.41 (43.39)                                        
 10 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR              1:29.19    1:24.50 SILV   
                  39.83     1:24.50 (44.67)                                        
 11 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:21.05    1:24.62 SILV   
                  41.92     1:24.62 (42.70)                                        
 12 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:24.81    1:24.70 SILV   
                  40.41     1:24.70 (44.29)                                        
 13 Menu, Miles X             10 EHY-MR               1:31.43    1:24.92 SILV   
                  41.55     1:24.92 (43.37)                                        
 14 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:25.01    1:27.22 SILV   
 15 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR              1:30.78    1:27.96 SILV   
                  42.15     1:27.96 (45.81)                                        
 16 Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:32.89    1:28.45 SILV   
                  41.95     1:28.45 (46.50)                                        
 17 Gang, Harry C             10 HAA-MR               1:29.81    1:28.86 SILV   
                  42.94     1:28.86 (45.92)                                        
 18 Sivin, Alec               10 TS-MR                1:29.57    1:29.08 SILV   
                  44.01     1:29.08 (45.07)                                        
 19 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:25.70    1:30.78 SILV   
                  42.85     1:30.78 (47.93)                                        
 20 King, William R           10 LIAC-MR              1:33.52    1:31.98 SILV   
                  46.15     1:31.98 (45.83)                                        
 21 Yilmaz, Metehan           10 LIAC-MR              1:36.76    1:31.99 SILV   
 22 Gormsen, Patrick J        10 LIAC-MR              1:36.47    1:32.34 SILV   
                  43.30     1:32.34 (49.04)                                        
 23 Orozovich, Christian E    10 WISC-MR              1:30.60    1:32.72 SILV   
                  43.86     1:32.72 (48.86)                                        
 24 Avni, Lucas               10 UN-MR                1:33.28    1:33.51 SILV   
 25 Beaudry, Charlie S        10 SSC-MR               1:36.91    1:35.02 SILV   
                  45.69     1:35.02 (49.33)                                        
 26 Kazlauskas, Cole          10 TVSC-MR              1:34.37    1:35.15 SILV   
                  45.87     1:35.15 (49.28)                                        
 27 Felix, Braden B           10 WISC-MR              1:36.41    1:35.34 SILV   
                  45.87     1:35.34 (49.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Schwalm, Max *            10 IA-MR                1:32.66    1:38.66        
 -- Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR              1:26.03         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Ackerman, Lucas J         10 HAA-MR               1:31.17        DFS        
      Declared false start
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.39  10 JO
                42.40  10 SMAX
                48.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  42.41 - 48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Chen, Issac               10 LIAC-MR                42.92      41.38 JO+    
  2 Hwang, Edward             10 TS-MR                  44.95      41.84 JO+    
  3 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                  43.88      41.89 JO+    
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                44.23      42.04 JO+    
  5 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                42.46      42.08 JO+    
SILV - Division  
  1 So, Reily K               10 LIAC-MR                45.00      42.63 SILV   
  2 Green, Trevor A           10 SSC-MR                 44.72      42.98 SILV   
  3 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                43.09      43.65 SILV   
  4 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  47.56      44.16 SILV   
  5 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  45.96      44.42 SILV   
  6 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                46.17      45.86 SILV   
  7 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR                 44.90      46.68 SILV   
  7 Menu, Miles X             10 EHY-MR                 45.61      46.68 SILV   
  9 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR                44.35      46.86 SILV   
 10 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                48.22      46.92 SILV   
 11 Leigh, Chris A            10 LIAC-MR                48.33      47.04 SILV   
 12 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  48.11      48.27 SILV   
Non-Award Division  
  1 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 47.95      49.69        
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:32.79  10 JO
              1:32.80  10 SMAX
              1:48.39  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:32.81 - 1:48.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                1:35.22    1:29.45 JO+    
                  42.71     1:29.45 (46.74)                                        
  2 Hwang, Edward             10 TS-MR                1:37.75    1:29.76 JO+    
                  42.46     1:29.76 (47.30)                                        
SILV - Division  
  1 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:34.52    1:33.78 SILV   
                  43.81     1:33.78 (49.97)                                        
  2 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:36.34    1:34.27 SILV   
                  44.16     1:34.27 (50.11)                                        
  3 Green, Trevor A           10 SSC-MR               1:35.51    1:34.47 SILV   
                  45.35     1:34.47 (49.12)                                        
  4 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                1:39.78    1:36.73 SILV   
                  44.93     1:36.73 (51.80)                                        
  5 Sivin, Alec               10 TS-MR                1:46.55    1:39.15 SILV   
                  48.23     1:39.15 (50.92)                                        
  6 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:37.09    1:41.85 SILV   
                  50.20     1:41.85 (51.65)                                        
  7 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              1:40.81    1:42.26 SILV   
                  49.37     1:42.26 (52.89)                                        
  8 Korzniewski, Oliver       10 LBA-MR               1:44.80    1:42.53 SILV   
                  47.96     1:42.53 (54.57)                                        
  9 Sarcona, Joseph J         10 LIAC-MR              1:37.39    1:44.50 SILV   
                  49.62     1:44.50 (54.88)                                        
 10 Martinez, Michael R       10 HAA-MR               1:46.62    1:46.47 SILV   
                  51.24     1:46.47 (55.23)                                        
 11 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR              1:47.45    1:47.15 SILV   
                  51.64     1:47.15 (55.51)                                        
Non-Award Division  
 -- Hutzler, Noah             10 HAA-MR               1:47.09         DQ        
      Two strokes under water
                  49.97          DQ (54.22)                                        
 
Boys 10 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.09  10 JO
                35.10  10 SMAX
                43.89  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  35.11 - 43.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                  35.11      34.64 JO+    
SILV - Division  
  1 Wong, Andrew              10 LIAC-MR                35.42      35.11 SILV   
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                35.99      35.68 SILV   
  3 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                35.75      35.73 SILV   
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR                37.16      36.51 SILV   
  5 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR                36.00      36.94 SILV   
  6 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR                37.35      37.62 SILV   
  7 Crouchley, John P         10 LIAC-MR                37.54      38.21 SILV   
  8 Chen, Issac               10 LIAC-MR                37.89      38.45 SILV   
  9 So, Reily K               10 LIAC-MR                43.42      39.46 SILV   
 10 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR                37.93      39.66 SILV   
 11 King, William R           10 LIAC-MR                42.80      40.23 SILV   
 12 Avni, Lucas               10 UN-MR                  40.18      41.33 SILV   
 13 Schwalm, Max *            10 IA-MR                  42.25      41.86 SILV   
 14 Chattanond, Olan          10 TS-MR                  38.75      42.61 SILV   
Non-Award Division  
  1 Karaosmanoglu, Bora       10 TVSC-MR                42.76      43.93        
  2 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                42.60      44.06        
  3 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR                 38.55      44.21        
  4 Ricotta, Steven A         10 LIAC-MR                43.16      44.29        
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                42.80      48.30        
 -- Simons, Matthew A         10 LIAC-MR                39.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.39  10 JO
              1:24.40  10 SMAX
              1:37.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:24.41 - 1:37.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:26.22    1:25.55 SILV   
                  38.65     1:25.55 (46.90)                                        
  2 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              1:27.81    1:28.34 SILV   
                  41.59     1:28.34 (46.75)                                        
Non-Award Division  
 -- So, Reily K               10 LIAC-MR              1:34.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:18.50  10 SMAX
              1:18.79  10 JO
              1:28.59  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  1:18.51 - 1:28.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Hwang, Edward             10 TS-MR                1:18.86    1:15.22 SMAX+  
                  35.16     1:15.22 (40.06)                                        
  2 Mitchell, Joshua S        10 TS-MR                1:21.36    1:16.61 SMAX+  
                  36.35     1:16.61 (40.26)                                        
  3 Wong, Andrew              10 LIAC-MR              1:19.94    1:16.86 SMAX+  
                  36.80     1:16.86 (40.06)                                        
SILV - Division  
  1 Farrell, Deaglan C        10 TVSC-MR              1:22.12    1:19.62 SILV   
                  38.00     1:19.62 (41.62)                                        
  2 Chen, Issac               10 LIAC-MR              1:20.54    1:19.83 SILV   
                  39.33     1:19.83 (40.50)                                        
  3 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              1:19.15    1:19.90 SILV   
                  39.06     1:19.90 (40.84)                                        
  4 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR              1:23.42    1:20.21 SILV   
                  35.21     1:20.21 (45.00)                                        
  5 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              1:25.33    1:20.47 SILV   
                  36.11     1:20.47 (44.36)                                        
  6 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              1:22.94    1:23.19 SILV   
                  39.60     1:23.19 (43.59)                                        
  7 So, Reily K               10 LIAC-MR              1:23.38    1:23.50 SILV   
                  41.32     1:23.50 (42.18)                                        
  8 Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              1:23.62    1:25.12 SILV   
Non-Award Division  
  1 Czartosieski, Evan C      10 SSC-MR               1:25.72    1:28.93        
                  41.46     1:28.93 (47.47)                                        
  2 Chattanond, Olan          10 TS-MR                1:25.80    1:30.61        
                  42.18     1:30.61 (48.43)                                        
  3 Smith, Dean C             10 IA-MR                1:28.14    1:30.96        
                  41.06     1:30.96 (49.90)                                        
 
Boys 10 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.59  10 JO
              2:49.60  10 SMAX
              3:13.99  10 SILV
 Meet Qualifying 10:  2:49.61 - 3:13.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Kohara, Kantaro K         10 LIAC-MR              2:55.88    2:46.54 JO+    
                  41.26     1:25.42 (44.16)     2:10.19 (44.77)     2:46.54 (36.35)
  2 Chen, Issac               10 LIAC-MR              2:56.67    2:49.43 JO+    
                  39.33     1:24.01 (44.68)     2:13.28 (49.27)     2:49.43 (36.15)
SILV - Division  
  1 MacDonald, Hugo T         10 IA-MR                3:00.36    2:51.55 SILV   
                  36.70     1:19.66 (42.96)     2:12.34 (52.68)     2:51.55 (39.21)
  2 Ayzenberg, Daniel S       10 LIAC-MR              2:56.86    2:52.06 SILV   
                                1:24.50 ( )     2:11.93 (47.43)     2:52.06 (40.13)
  3 Crouchley, John P         10 LIAC-MR              2:51.09    2:54.75 SILV   
                  39.37     1:25.78 (46.41)     2:17.70 (51.92)     2:54.75 (37.05)
  4 Chavez, Hyun C            10 LIAC-MR              2:56.06    2:55.57 SILV   
                  40.00     1:24.13 (44.13)     2:17.19 (53.06)     2:55.57 (38.38)
  5 So, Reily K               10 LIAC-MR              2:57.89    2:58.36 SILV   
                  42.51     1:29.40 (46.89)   2:58.36 (1:28.96)                    
  6 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR              3:00.93    3:05.88 SILV   
                  46.74     1:30.18 (43.44)     2:26.74 (56.56)     3:05.88 (39.14)
  7 Menu, Miles X             10 EHY-MR               3:07.40    3:10.54 SILV   
                  44.81     1:31.04 (46.23)     2:26.66 (55.62)     3:10.54 (43.88)
Non-Award Division  
 -- Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR              2:49.93         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.57     1:21.85 (43.28)     2:16.68 (54.83)          DQ (38.33)
 -- Simons, Matthew A         10 LIAC-MR              3:03.78         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.16     1:35.82 (49.66)     2:25.53 (49.71)          DQ (38.27)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                28.49  11 JO
                28.50  11 SMAX
                30.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  28.51 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Augustin, James J         11 FA-MR                  29.67      28.76 SILV   
  2 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 29.36      29.02 SILV   
  3 Savas, Brayden T          11 SSC-MR                 28.75      29.34 SILV   
  4 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                30.10      29.44 SILV   
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                29.71      29.54 SILV   
  6 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                30.30      29.62 SILV   
  7 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR                29.60      29.66 SILV   
  8 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 29.25      29.74 SILV   
  9 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                30.38      29.81 SILV   
 10 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                30.36      29.96 SILV   
 11 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                30.10      30.06 SILV   
 12 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR                29.89      30.40 SILV   
 13 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 29.68      30.58 SILV   
 14 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR                30.30      30.68 SILV   
Non-Award Division  
  1 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR                30.58      31.00        
  2 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 30.24      31.08        
  3 Miele, Matthew J          11 TVSC-MR                30.66      31.13        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:01.19  11 JO
              1:01.20  11 SMAX
              1:06.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:01.21 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR              1:03.67    1:01.85 SILV   
                  28.88     1:01.85 (32.97)                                        
  2 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:04.74    1:02.25 SILV   
                  29.87     1:02.25 (32.38)                                        
  3 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:04.43    1:02.48 SILV   
                  30.87     1:02.48 (31.61)                                        
  4 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:04.33    1:03.41 SILV   
                  30.81     1:03.41 (32.60)                                        
  5 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:06.58    1:03.89 SILV   
                  31.10     1:03.89 (32.79)                                        
  6 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              1:05.93    1:04.11 SILV   
                  30.61     1:04.11 (33.50)                                        
  7 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:03.35    1:04.14 SILV   
                  31.38     1:04.14 (32.76)                                        
  8 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:03.15    1:05.29 SILV   
                  31.66     1:05.29 (33.63)                                        
  9 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:05.90    1:05.66 SILV   
                  31.67     1:05.66 (33.99)                                        
 10 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:06.68    1:06.17 SILV   
                  31.66     1:06.17 (34.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              1:04.51    1:07.01        
                  31.47     1:07.01 (35.54)                                        
  2 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:06.21    1:07.72        
                  32.86     1:07.72 (34.86)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:13.39  11 JO
              2:13.40  11 SMAX
              2:25.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:13.41 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              2:16.27    2:12.79 JO+    
                  31.62     1:05.95 (34.33)     1:40.52 (34.57)     2:12.79 (32.27)
SILV - Division  
  1 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              2:21.45    2:13.91 SILV   
                  30.63     1:05.07 (34.44)     1:40.08 (35.01)     2:13.91 (33.83)
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              2:17.66    2:15.19 SILV   
                  31.30     1:06.35 (35.05)     1:41.77 (35.42)     2:15.19 (33.42)
  3 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              2:17.33    2:15.86 SILV   
                  31.48     1:05.91 (34.43)     1:41.40 (35.49)     2:15.86 (34.46)
  4 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              2:21.23    2:16.95 SILV   
                  31.14     1:05.77 (34.63)     1:41.12 (35.35)     2:16.95 (35.83)
  5 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              2:21.30    2:19.13 SILV   
                  32.03     1:07.50 (35.47)     1:44.49 (36.99)     2:19.13 (34.64)
  6 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              2:17.67    2:20.18 SILV   
                  31.02     1:06.16 (35.14)     1:43.19 (37.03)     2:20.18 (36.99)
  7 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              2:23.76    2:21.59 SILV   
                  32.09     1:08.51 (36.42)     1:45.45 (36.94)     2:21.59 (36.14)
  8 Wong, Tyler P             11 TS-MR                2:23.51    2:24.45 SILV   
                  33.75     1:11.84 (38.09)     1:49.29 (37.45)     2:24.45 (35.16)
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               2:23.57    2:26.19        
                  31.78     1:09.27 (37.49)     1:48.33 (39.06)     2:26.19 (37.86)
 
Boys 11 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:01.99  11 JO
              6:02.00  11 SMAX
              6:31.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  6:02.01 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              6:14.43    5:55.90 JO+    
                  31.85     1:06.26 (34.41)     1:41.95 (35.69)     2:17.84 (35.89)
        2:53.80 (35.96)     3:30.14 (36.34)     4:06.90 (36.76)     4:43.10 (36.20)
        5:19.74 (36.64)     5:55.90 (36.16)                                        
 -- Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              5:59.03   X5:58.14 JO     
                  31.52     1:06.56 (35.04)     1:42.90 (36.34)     2:19.57 (36.67)
        2:56.64 (37.07)     3:32.78 (36.14)     4:09.39 (36.61)     4:45.69 (36.30)
        5:24.23 (38.54)     5:58.14 (33.91)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              6:02.70    6:03.97 SILV   
                  31.83     1:07.75 (35.92)     1:44.17 (36.42)     2:20.96 (36.79)
        2:58.12 (37.16)     3:35.12 (37.00)     4:12.05 (36.93)     4:49.88 (37.83)
        5:27.19 (37.31)     6:03.97 (36.78)                                        
  2 Quinlan, Danny R          11 LIAC-MR              6:14.99    6:14.57 SILV   
                  32.69     1:09.54 (36.85)     1:47.14 (37.60)     2:25.20 (38.06)
        3:03.26 (38.06)     3:40.99 (37.73)     4:19.40 (38.41)     4:57.70 (38.30)
        5:36.48 (38.78)     6:14.57 (38.09)                                        
  3 Wong, Tyler P             11 TS-MR                6:26.54    6:17.48 SILV   
                  33.71     1:11.10 (37.39)     1:48.25 (37.15)     2:26.13 (37.88)
        3:04.98 (38.85)     3:44.35 (39.37)     4:23.51 (39.16)     5:02.16 (38.65)
        5:42.32 (40.16)     6:17.48 (35.16)                                        
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               6:12.94    6:18.53 SILV   
                  34.54     1:12.43 (37.89)     1:51.42 (38.99)     2:30.25 (38.83)
        3:09.63 (39.38)     3:49.51 (39.88)     4:28.97 (39.46)     5:07.29 (38.32)
        5:44.21 (36.92)     6:18.53 (34.32)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.59  11 JO
                32.60  11 SMAX
                36.09  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  32.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Brown, Lucas K            11 TS-MR                  34.61      32.04 JO+    
  2 Gutin, David E            11 LIAC-MR                33.18      32.16 JO+    
  3 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR                33.37      32.30 JO+    
SILV - Division  
  1 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 34.40      33.04 SILV   
  2 Siegel, Will H            11 LIAC-MR                34.15      33.79 SILV   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                34.14      33.81 SILV   
  4 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR                34.25      34.05 SILV   
  5 Field, Jacob B            11 TVSC-MR                35.07      34.42 SILV   
  6 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR                34.96      34.45 SILV   
  7 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                33.98      34.56 SILV   
  8 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                34.06      34.61 SILV   
  9 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  35.29      34.64 SILV   
 10 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 33.68      34.65 SILV   
 11 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR                35.14      34.80 SILV   
 12 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                36.08      34.90 SILV   
 13 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                35.98      35.61 SILV   
Non-Award Division  
  1 Jacuch, Christopher A     11 TS-MR                  35.97      36.50        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                36.08      36.54        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:10.19  11 JO
              1:10.20  11 SMAX
              1:17.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:10.21 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:10.80    1:08.53 JO+    
                  33.22     1:08.53 (35.31)                                        
  2 Hertel, Kevin A           11 LIAC-MR              1:10.20    1:08.82 JO+    
                  33.47     1:08.82 (35.35)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.19    1:11.17 SILV   
                  34.39     1:11.17 (36.78)                                        
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:12.50    1:11.38 SILV   
                  34.73     1:11.38 (36.65)                                        
  3 Paton, Gavin C            11 SSC-MR               1:14.60    1:12.06 SILV   
                  36.39     1:12.06 (35.67)                                        
  4 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:14.41    1:12.69 SILV   
                  35.63     1:12.69 (37.06)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:14.44    1:13.11 SILV   
                  35.81     1:13.11 (37.30)                                        
  6 Wang, Vincent Q           11 LIAC-MR              1:15.97    1:13.35 SILV   
                  35.89     1:13.35 (37.46)                                        
  7 Znachowski, Owen A        11 WISC-MR              1:14.54    1:13.61 SILV   
                  35.99     1:13.61 (37.62)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:14.95    1:13.82 SILV   
                  35.86     1:13.82 (37.96)                                        
  9 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:13.04    1:13.84 SILV   
                  36.65     1:13.84 (37.19)                                        
 10 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               1:14.96    1:13.89 SILV   
                  35.48     1:13.89 (38.41)                                        
 11 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:15.71    1:15.92 SILV   
                  36.85     1:15.92 (39.07)                                        
 12 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              1:15.73    1:17.44 SILV   
                  37.90     1:17.44 (39.54)                                        
Non-Award Division  
  1 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              1:16.12    1:18.54        
                  37.40     1:18.54 (41.14)                                        
  2 Wang, Ethan               11 LIAC-MR              1:16.25    1:20.26        
                  39.22     1:20.26 (41.04)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:35.39  11 JO
              2:35.40  11 SMAX
              2:42.79  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:35.41 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR              2:40.91    2:40.36 SILV   
                  39.23     1:20.17 (40.94)     2:01.48 (41.31)     2:40.36 (38.88)
  2 Stachowicz, Jake          11 LIAC-MR              2:42.62    2:42.52 SILV   
                  38.15     1:19.49 (41.34)     2:01.66 (42.17)     2:42.52 (40.86)
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.19  11 JO
                37.20  11 SMAX
                40.29  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  37.21 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                  37.41      36.63 JO+    
SILV - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR                39.31      37.83 SILV   
  2 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR                40.29      38.53 SILV   
  3 Augustin, James J         11 FA-MR                  38.71      38.96 SILV   
  4 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  38.46      39.40 SILV   
Non-Award Division  
  1 Sundberg, Kyle            11 HYB-MR                 38.25      40.71        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.19  11 JO
              1:20.20  11 SMAX
              1:26.49  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:20.21 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Aquilino, Lorenzo A       11 FA-MR                1:21.52    1:19.45 JO+    
                  37.59     1:19.45 (41.86)                                        
  2 Brown, Lucas K            11 TS-MR                1:21.05    1:19.52 JO+    
                  37.81     1:19.52 (41.71)                                        
SILV - Division  
  1 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:24.68    1:22.90 SILV   
                  39.56     1:22.90 (43.34)                                        
  2 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:22.20    1:25.95 SILV   
                  40.08     1:25.95 (45.87)                                        
 
Boys 11 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                31.59  11 JO
                31.60  11 SMAX
                34.69  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  31.61 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR                32.44      31.51 JO+    
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR                31.63      31.68 SILV   
  2 Augustin, James J         11 FA-MR                  34.12      32.55 SILV   
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                32.16      32.64 SILV   
  4 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR                33.67      32.89 SILV   
  5 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR                33.34      33.15 SILV   
  5 Wang, Ethan               11 LIAC-MR                34.28      33.15 SILV   
  7 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                 32.84      33.39 SILV   
  7 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR                33.82      33.39 SILV   
  9 Koek, Andrew              11 LIAC-MR                34.67      33.44 SILV   
 10 Paton, Gavin C            11 SSC-MR                 31.84      33.64 SILV   
 11 Jacuch, Adam              11 TS-MR                  32.59      34.05 SILV   
 12 Creter, Evan F            11 HYB-MR                 33.36      34.33 SILV   
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:11.89  11 JO
              1:11.90  11 SMAX
              1:17.59  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.91 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.07    1:09.90 JO+    
                  32.82     1:09.90 (37.08)                                        
SILV - Division  
  1 Koek, Andrew              11 LIAC-MR              1:14.81    1:14.02 SILV   
                  34.71     1:14.02 (39.31)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:16.09    1:14.27 SILV   
                  34.74     1:14.27 (39.53)                                        
  3 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:14.11    1:14.36 SILV   
                  36.30     1:14.36 (38.06)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.89    1:15.57 SILV   
                  34.57     1:15.57 (41.00)                                        
  5 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:17.10    1:16.50 SILV   
  6 Wang, Ethan               11 LIAC-MR              1:17.47    1:17.01 SILV   
                  35.92     1:17.01 (41.09)                                        
 
Boys 11 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:11.19  11 JO
              1:11.20  11 SMAX
              1:17.19  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  1:11.21 - 1:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Siegel, Will H            11 LIAC-MR              1:12.25    1:10.67 JO+    
                  33.31     1:10.67 (37.36)                                        
SILV - Division  
  1 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              1:12.62    1:11.65 SILV   
                  32.83     1:11.65 (38.82)                                        
  2 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              1:16.12    1:13.70 SILV   
                  35.64     1:13.70 (38.06)                                        
  3 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              1:15.65    1:14.26 SILV   
                  35.63     1:14.26 (38.63)                                        
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               1:12.11    1:14.40 SILV   
                  34.22     1:14.40 (40.18)                                        
  5 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              1:15.60    1:15.27 SILV   
                  37.03     1:15.27 (38.24)                                        
  6 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              1:16.53    1:15.41 SILV   
                  34.37     1:15.41 (41.04)                                        
  7 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              1:16.54    1:15.49 SILV   
                  34.28     1:15.49 (41.21)                                        
  8 Jacuch, Adam              11 TS-MR                1:14.03    1:16.08 SILV   
                  36.15     1:16.08 (39.93)                                        
  9 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              1:17.14    1:16.45 SILV   
                  35.75     1:16.45 (40.70)                                        
 
Boys 11 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:30.39  11 JO
              2:30.40  11 SMAX
              2:47.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  2:30.41 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Gutin, David E            11 LIAC-MR              2:34.83    2:30.21 JO+    
                  32.79     1:09.04 (36.25)     1:54.51 (45.47)     2:30.21 (35.70)
SILV - Division  
  1 Hertel, Kevin A           11 LIAC-MR              2:34.48    2:32.97 SILV   
                  33.37     1:11.21 (37.84)     2:00.00 (48.79)     2:32.97 (32.97)
  2 Castano, Nicholas M       11 LIAC-MR              2:33.31    2:33.10 SILV   
                  33.74     1:11.96 (38.22)     1:58.86 (46.90)     2:33.10 (34.24)
  3 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              2:35.49    2:34.37 SILV   
                  34.32     1:16.05 (41.73)     1:59.55 (43.50)     2:34.37 (34.82)
  4 Savas, Brayden T          11 SSC-MR               2:36.37    2:34.76 SILV   
                  35.11     1:12.68 (37.57)     2:01.35 (48.67)     2:34.76 (33.41)
  5 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              2:39.06    2:37.93 SILV   
                  38.51     1:19.00 (40.49)     2:04.72 (45.72)     2:37.93 (33.21)
  6 Ma, Henry Y               11 LIAC-MR              2:38.45    2:39.08 SILV   
                  37.17     1:16.79 (39.62)     2:05.16 (48.37)     2:39.08 (33.92)
  7 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              2:38.17    2:41.70 SILV   
                  34.98     1:16.13 (41.15)     2:06.05 (49.92)     2:41.70 (35.65)
  8 Franklin, Matthew A       11 LIAC-MR              2:44.79    2:42.14 SILV   
                  35.30     1:14.99 (39.69)     2:06.21 (51.22)     2:42.14 (35.93)
  9 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              2:44.39    2:42.45 SILV   
                  36.57     1:16.60 (40.03)     2:08.34 (51.74)     2:42.45 (34.11)
 10 Jacuch, Adam              11 TS-MR                2:45.79    2:45.43 SILV   
                  37.18     1:19.99 (42.81)     2:07.90 (47.91)     2:45.43 (37.53)
Non-Award Division  
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR               2:44.80    2:50.88        
                                1:19.49 ( )     2:13.27 (53.78)     2:50.88 (37.61)
  2 Creter, Evan F            11 HYB-MR               2:46.26    2:51.38        
                  37.75     1:21.18 (43.43)     2:17.31 (56.13)     2:51.38 (34.07)
  3 Field, Jacob B            11 TVSC-MR              2:47.88    2:54.81        
                  37.60     1:20.90 (43.30)     2:14.80 (53.90)     2:54.81 (40.01)
 -- Wang, Ethan               11 LIAC-MR              2:46.35         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  36.49     1:22.72 (46.23)     2:12.48 (49.76)          DQ (38.26)
 
Boys 11 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:25.79  11 JO
              5:25.80  11 SMAX
              5:52.99  11 SILV
 Meet Qualifying 11:  5:25.81 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sommerstad, Ryan T        11 TVSC-MR              5:26.44    5:26.60 SILV   
                  39.49     1:25.16 (45.67)     2:06.01 (40.85)     2:45.12 (39.11)
        3:31.90 (46.78)     4:18.06 (46.16)     4:53.37 (35.31)     5:26.60 (33.23)
  2 Boudreau, Sergei J        11 TVSC-MR              5:38.02    5:27.28 SILV   
                  35.06     1:18.11 (43.05)     2:01.67 (43.56)     2:43.98 (42.31)
        3:29.44 (45.46)     4:15.45 (46.01)     4:51.82 (36.37)     5:27.28 (35.46)
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR              5:34.21    5:38.69 SILV   
                  36.09     1:20.99 (44.90)                                        
            3:34.93 ( )     4:25.89 (50.96)     5:03.16 (37.27)     5:38.69 (35.53)
  4 Chavez, Jin C             11 LIAC-MR              5:52.07    5:43.55 SILV   
                  36.31     1:23.22 (46.91)     2:05.51 (42.29)     2:49.43 (43.92)
        3:39.73 (50.30)     4:30.62 (50.89)     5:07.23 (36.61)     5:43.55 (36.32)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.49  12 JO
                27.50  12 SMAX
                30.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  27.51 - 30.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR                27.75      27.48 JO+    
SILV - Division  
  1 Grant, Andrew G           12 TS-MR                  27.72      28.01 SILV   
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                27.62      28.08 SILV   
  2 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 27.83      28.08 SILV   
  4 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                28.62      28.12 SILV   
  5 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  28.29      28.25 SILV   
  6 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                28.10      28.31 SILV   
  7 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                28.91      28.38 SILV   
  8 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 28.72      28.70 SILV   
  9 Monahan, James J          12 TVSC-MR                28.93      28.72 SILV   
 10 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 28.42      29.07 SILV   
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  29.05      29.12 SILV   
 12 Kim, Christian S          12 LIAC-MR                29.77      29.14 SILV   
 13 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 30.16      29.17 SILV   
 14 Hussein, Amir W           12 UN-MR                  30.32      29.25 SILV   
 15 So, Brendan E             12 LIAC-MR                29.35      29.38 SILV   
 16 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                  28.62      29.39 SILV   
 17 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 28.71      29.52 SILV   
 18 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                30.31      29.59 SILV   
 19 Skala, Ethan R            12 TS-MR                  29.66      29.71 SILV   
 20 Morelli, Jack H           12 HAA-MR                 30.12      29.74 SILV   
 21 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                30.40      30.08 SILV   
 22 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR                30.33      30.45 SILV   
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                30.51      30.80        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.19  12 JO
                59.20  12 SMAX
              1:06.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  59.21 - 1:06.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR              1:00.79      58.87 JO+    
                  29.03       58.87 (29.84)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR                59.84      59.21 SILV   
                  29.07       59.21 (30.14)                                        
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:01.09    1:00.09 SILV   
                  29.13     1:00.09 (30.96)                                        
  3 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:01.62    1:00.46 SILV   
                  29.23     1:00.46 (31.23)                                        
  4 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:02.55    1:01.35 SILV   
                  29.47     1:01.35 (31.88)                                        
  5 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:01.62    1:01.40 SILV   
  6 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:02.06    1:01.63 SILV   
                  30.20     1:01.63 (31.43)                                        
  7 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                1:03.35    1:01.89 SILV   
                  29.51     1:01.89 (32.38)                                        
  8 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:02.12    1:02.09 SILV   
                  29.67     1:02.09 (32.42)                                        
  9 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:02.89    1:02.76 SILV   
                  30.63     1:02.76 (32.13)                                        
 10 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:02.76    1:02.81 SILV   
                  30.72     1:02.81 (32.09)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:01.46    1:02.90 SILV   
                  29.92     1:02.90 (32.98)                                        
 12 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:02.90    1:02.95 SILV   
                  30.84     1:02.95 (32.11)                                        
 13 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:02.39    1:03.21 SILV   
                  30.62     1:03.21 (32.59)                                        
 14 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:05.49    1:03.42 SILV   
                  30.42     1:03.42 (33.00)                                        
 15 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:04.73    1:03.43 SILV   
                  30.03     1:03.43 (33.40)                                        
 16 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:03.55    1:03.45 SILV   
                  30.16     1:03.45 (33.29)                                        
 17 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:06.79    1:03.89 SILV   
                  30.67     1:03.89 (33.22)                                        
 18 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               1:03.46    1:04.04 SILV   
                  30.69     1:04.04 (33.35)                                        
 19 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               1:06.17    1:04.44 SILV   
                  31.08     1:04.44 (33.36)                                        
 20 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:05.04    1:04.97 SILV   
                  31.52     1:04.97 (33.45)                                        
 21 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:04.40    1:06.18 SILV   
                  32.57     1:06.18 (33.61)                                        
 22 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:06.25    1:06.38 SILV   
                  32.29     1:06.38 (34.09)                                        
Non-Award Division  
  1 Stueber, Aidan C          12 WISC-MR              1:06.16    1:07.13        
                  31.90     1:07.13 (35.23)                                        
  2 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                1:06.42    1:07.62        
                  32.19     1:07.62 (35.43)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.39  12 JO
              2:09.40  12 SMAX
              2:25.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:09.41 - 2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              2:21.20    2:09.51 SILV   
                  30.20     1:03.78 (33.58)     1:36.49 (32.71)     2:09.51 (33.02)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:09.54    2:09.74 SILV   
                  30.18     1:03.63 (33.45)     1:37.56 (33.93)     2:09.74 (32.18)
  3 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:12.80    2:09.79 SILV   
                  30.42     1:03.84 (33.42)     1:37.91 (34.07)     2:09.79 (31.88)
  4 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                2:10.59    2:12.89 SILV   
                  30.52     1:04.77 (34.25)     1:39.76 (34.99)     2:12.89 (33.13)
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:23.76    2:13.69 SILV   
                  30.29     1:04.11 (33.82)     1:39.24 (35.13)     2:13.69 (34.45)
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:15.79    2:14.19 SILV   
                  30.88     1:04.87 (33.99)     1:40.47 (35.60)     2:14.19 (33.72)
  7 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              2:16.55    2:14.39 SILV   
                  30.29     1:04.63 (34.34)     1:40.23 (35.60)     2:14.39 (34.16)
  8 Ma, Kevin                 12 TS-MR                2:15.12    2:15.49 SILV   
                  31.43     1:05.46 (34.03)     1:40.66 (35.20)     2:15.49 (34.83)
  9 Grant, Andrew G           12 TS-MR                2:13.94    2:15.57 SILV   
                  30.83     1:05.30 (34.47)     1:40.82 (35.52)     2:15.57 (34.75)
 10 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:21.80    2:15.96 SILV   
                  30.26     1:04.85 (34.59)     1:40.66 (35.81)     2:15.96 (35.30)
 11 So, Brendan E             12 LIAC-MR              2:19.85    2:16.70 SILV   
                  31.76     1:06.34 (34.58)     1:42.41 (36.07)     2:16.70 (34.29)
 12 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              2:21.49    2:16.98 SILV   
                  30.73     1:05.61 (34.88)     1:41.73 (36.12)     2:16.98 (35.25)
 13 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              2:17.35    2:17.34 SILV   
                  32.41     1:06.95 (34.54)     1:42.00 (35.05)     2:17.34 (35.34)
 14 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               2:18.52    2:17.80 SILV   
                  31.00     1:06.53 (35.53)     1:43.26 (36.73)     2:17.80 (34.54)
 15 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              2:19.11    2:18.20 SILV   
                  30.80     1:06.12 (35.32)     1:42.98 (36.86)     2:18.20 (35.22)
 16 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               2:25.63    2:18.92 SILV   
                  33.04     1:08.58 (35.54)     1:44.32 (35.74)     2:18.92 (34.60)
 17 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               2:24.32    2:22.30 SILV   
                  31.89     1:08.39 (36.50)     1:45.97 (37.58)     2:22.30 (36.33)
 18 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                2:21.89    2:22.55 SILV   
                  31.78     1:08.71 (36.93)     1:46.86 (38.15)     2:22.55 (35.69)
 19 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               2:22.53    2:22.95 SILV   
                                1:08.76 ( )     1:46.25 (37.49)     2:22.95 (36.70)
Non-Award Division  
  1 Skala, Ethan R            12 TS-MR                2:24.03    2:26.93        
                  33.12     1:10.59 (37.47)     1:49.78 (39.19)     2:26.93 (37.15)
 
Boys 12 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:51.99  12 JO
              5:52.00  12 SMAX
              6:31.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:52.01 - 6:31.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              5:56.97    5:55.82 SILV   
                  32.15     1:07.24 (35.09)     1:42.73 (35.49)     2:18.50 (35.77)
        2:54.19 (35.69)     3:30.32 (36.13)     4:07.08 (36.76)     4:43.70 (36.62)
        5:20.12 (36.42)     5:55.82 (35.70)                                        
  2 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              6:09.75    6:01.33 SILV   
                  31.73     1:07.79 (36.06)     1:45.22 (37.43)     2:22.04 (36.82)
        2:58.59 (36.55)     3:34.84 (36.25)     4:11.50 (36.66)     4:48.57 (37.07)
        5:25.42 (36.85)     6:01.33 (35.91)                                        
  3 So, Brendan E             12 LIAC-MR              6:08.56    6:06.06 SILV   
                  33.43     1:10.08 (36.65)     1:47.06 (36.98)     2:24.80 (37.74)
        3:02.34 (37.54)     3:39.20 (36.86)     4:16.80 (37.60)     4:53.43 (36.63)
        5:30.10 (36.67)     6:06.06 (35.96)                                        
  4 Morelli, Jack H           12 HAA-MR               6:20.84    6:12.99 SILV   
                  32.72     1:09.40 (36.68)     1:47.14 (37.74)     2:25.33 (38.19)
        3:03.31 (37.98)     3:41.61 (38.30)     4:20.80 (39.19)     4:59.30 (38.50)
        5:38.00 (38.70)     6:12.99 (34.99)                                        
  5 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                6:23.75    6:18.35 SILV   
                  31.52     1:09.22 (37.70)     1:46.66 (37.44)     2:25.53 (38.87)
        3:03.26 (37.73)     3:41.23 (37.97)     4:20.62 (39.39)     4:59.75 (39.13)
        5:40.44 (40.69)     6:18.35 (37.91)                                        
Non-Award Division  
 -- Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               6:28.88        DFS        
      Declared false start
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.59  12 JO
                31.60  12 SMAX
                36.09  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  31.61 - 36.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                31.77      31.28 JO+    
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                32.22      31.57 JO+    
SILV - Division  
  1 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                32.20      31.81 SILV   
  2 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR                33.71      32.75 SILV   
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                33.15      32.94 SILV   
  4 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR                33.87      33.38 SILV   
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 32.89      33.39 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 35.50      33.48 SILV   
  7 Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                34.60      34.07 SILV   
  8 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  33.96      34.22 SILV   
  9 Li, Solomon               12 LIAC-MR                34.36      34.48 SILV   
 10 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  34.14      34.54 SILV   
 11 So, Brendan E             12 LIAC-MR                34.01      34.56 SILV   
 12 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 35.08      34.67 SILV   
 13 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                33.75      34.70 SILV   
 14 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                 34.85      34.78 SILV   
 15 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                35.39      35.62 SILV   
Non-Award Division  
  1 O'Connell, Ryan K         12 FA-MR                  35.96      36.38        
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.19  12 JO
              1:08.20  12 SMAX
              1:17.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:08.21 - 1:17.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:09.36    1:07.76 JO+    
                  33.47     1:07.76 (34.29)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              1:11.86    1:09.63 SILV   
                  34.69     1:09.63 (34.94)                                        
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:11.86    1:10.27 SILV   
                  34.12     1:10.27 (36.15)                                        
  3 Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:13.80    1:10.42 SILV   
                  34.55     1:10.42 (35.87)                                        
  4 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:11.32    1:10.51 SILV   
                  34.26     1:10.51 (36.25)                                        
  5 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               1:11.72    1:11.28 SILV   
                  34.59     1:11.28 (36.69)                                        
  6 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              1:11.75    1:12.23 SILV   
                  34.89     1:12.23 (37.34)                                        
  7 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:14.96    1:12.25 SILV   
                  35.55     1:12.25 (36.70)                                        
  8 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:13.90    1:12.30 SILV   
                  35.62     1:12.30 (36.68)                                        
  9 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:14.26    1:12.57 SILV   
                  36.21     1:12.57 (36.36)                                        
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:13.68    1:12.67 SILV   
                  35.15     1:12.67 (37.52)                                        
 11 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:15.55    1:12.85 SILV   
                  35.32     1:12.85 (37.53)                                        
 12 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:16.24    1:13.60 SILV   
                  35.81     1:13.60 (37.79)                                        
 13 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:15.48    1:14.23 SILV   
                  35.83     1:14.23 (38.40)                                        
 14 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:13.73    1:15.92 SILV   
                  36.69     1:15.92 (39.23)                                        
 15 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:14.46    1:16.27 SILV   
                  36.02     1:16.27 (40.25)                                        
Non-Award Division  
 -- Sullivan, Declan W        12 WISC-MR              1:16.76         DQ        
      Delay initiating turn
                  35.87          DQ (39.56)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.39  12 JO
              2:31.40  12 SMAX
              2:42.79  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:31.41 - 2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              2:34.46    2:33.74 SILV   
                  36.07     1:15.55 (39.48)     1:55.52 (39.97)     2:33.74 (38.22)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:41.48    2:35.14 SILV   
                  36.92     1:16.51 (39.59)     1:56.41 (39.90)     2:35.14 (38.73)
  3 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              2:37.32    2:35.44 SILV   
                  36.76     1:15.82 (39.06)     1:56.13 (40.31)     2:35.44 (39.31)
  4 Li, Solomon               12 LIAC-MR              2:34.25    2:35.64 SILV   
                  37.44     1:17.16 (39.72)     1:56.50 (39.34)     2:35.64 (39.14)
  5 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:32.66    2:35.73 SILV   
                  36.71     1:16.40 (39.69)     1:56.42 (40.02)     2:35.73 (39.31)
  6 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               2:39.60    2:40.86 SILV   
                  37.27     1:18.23 (40.96)     2:00.22 (41.99)     2:40.86 (40.64)
Non-Award Division  
 -- Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              2:35.56         DQ        
      Delay initiating turn
                  36.41        DQ (1:55.44)                                        
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.19  12 JO
                36.20  12 SMAX
                40.29  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  36.21 - 40.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR                36.28      34.79 JO+    
SILV - Division  
  1 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 36.29      36.31 SILV   
  2 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                 37.24      36.35 SILV   
  3 Skala, Ethan R            12 TS-MR                  37.28      36.93 SILV   
  4 Monahan, James J          12 TVSC-MR                38.11      37.34 SILV   
  4 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR                 38.73      37.34 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 36.68      37.44 SILV   
  7 Ma, Kevin                 12 TS-MR                  37.44      37.84 SILV   
  8 Kozlik, Brandon M         12 LBA-MR                 39.69      37.85 SILV   
  9 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                39.57      38.19 SILV   
 10 Melloy, John J            12 FA-MR                  40.12      38.23 SILV   
 11 Hussein, Amir W           12 UN-MR                  38.27      38.79 SILV   
 12 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                  39.16      38.94 SILV   
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.19  12 JO
              1:18.20  12 SMAX
              1:26.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:18.21 - 1:26.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:18.62    1:15.98 JO+    
                  36.20     1:15.98 (39.78)                                        
SILV - Division  
  1 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:19.96    1:18.21 SILV   
                  36.95     1:18.21 (41.26)                                        
  2 Morelli, Tommy L          12 HAA-MR               1:25.76    1:21.69 SILV   
                  38.10     1:21.69 (43.59)                                        
  3 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:19.90    1:21.70 SILV   
                  39.11     1:21.70 (42.59)                                        
  4 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:20.99    1:21.76 SILV   
                  38.98     1:21.76 (42.78)                                        
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:22.33    1:21.90 SILV   
                  38.79     1:21.90 (43.11)                                        
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:25.27    1:21.92 SILV   
                  38.54     1:21.92 (43.38)                                        
  7 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:22.21    1:23.72 SILV   
                  39.73     1:23.72 (43.99)                                        
  8 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:24.46    1:25.06 SILV   
                  40.64     1:25.06 (44.42)                                        
  9 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:24.49    1:25.52 SILV   
                  39.99     1:25.52 (45.53)                                        
 10 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:23.88    1:26.03 SILV   
                  41.20     1:26.03 (44.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Hussein, Amir W           12 UN-MR                1:26.19    1:26.71        
                  40.31     1:26.71 (46.40)                                        
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:52.39  12 JO
              2:52.40  12 SMAX
              3:03.49  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:52.41 - 3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR               2:57.30    2:51.51 JO+    
                  38.79     1:23.67 (44.88)     2:07.91 (44.24)     2:51.51 (43.60)
 
Boys 12 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  12 JO
                30.60  12 SMAX
                34.69  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  30.61 - 34.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR                 31.16      30.50 JO+    
SILV - Division  
  1 Grant, Andrew G           12 TS-MR                  30.71      31.47 SILV   
  2 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR                31.43      31.48 SILV   
  3 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR                31.99      31.84 SILV   
  4 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR                 30.89      31.86 SILV   
  5 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                31.10      31.88 SILV   
  6 Stocki, Oliver            12 SSC-MR                 30.68      32.05 SILV   
  7 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                  31.23      32.19 SILV   
  8 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                  32.59      32.48 SILV   
  9 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR                32.94      32.55 SILV   
 10 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR                31.60      32.62 SILV   
 11 Monahan, James J          12 TVSC-MR                32.79      32.73 SILV   
 11 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                  31.62      32.73 SILV   
 13 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                  34.14      32.91 SILV   
 13 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR                33.15      32.91 SILV   
 15 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                 34.43      34.26 SILV   
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR                34.62      35.65        
 -- Sullivan, Declan W        12 WISC-MR                32.17         DQ        
      False start
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.89  12 JO
              1:09.90  12 SMAX
              1:17.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.91 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:14.38    1:09.36 JO+    
                  32.33     1:09.36 (37.03)                                        
SILV - Division  
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:11.05    1:10.49 SILV   
                  32.42     1:10.49 (38.07)                                        
  2 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              1:11.70    1:10.68 SILV   
                  33.63     1:10.68 (37.05)                                        
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:10.98    1:11.35 SILV   
                  32.86     1:11.35 (38.49)                                        
  4 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:15.15    1:11.70 SILV   
                  33.83     1:11.70 (37.87)                                        
  5 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:11.56    1:12.14 SILV   
                  33.56     1:12.14 (38.58)                                        
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:10.56    1:12.26 SILV   
                  33.86     1:12.26 (38.40)                                        
  7 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:13.75    1:12.69 SILV   
                  33.61     1:12.69 (39.08)                                        
  8 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:13.94    1:12.91 SILV   
                  35.13     1:12.91 (37.78)                                        
  9 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:16.19    1:14.64 SILV   
                  34.40     1:14.64 (40.24)                                        
 10 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              1:16.56    1:15.35 SILV   
                  35.45     1:15.35 (39.90)                                        
 11 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                1:14.79    1:16.33 SILV   
                  34.71     1:16.33 (41.62)                                        
 12 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:15.24    1:17.37 SILV   
                  34.67     1:17.37 (42.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Simons, Andrew J          12 LIAC-MR              1:15.42    1:17.87        
                  36.50     1:17.87 (41.37)                                        
 -- So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:17.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:38.39  12 JO
              2:38.40  12 SMAX
              2:45.39  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:38.41 - 2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cash, Joseph G            12 LIAC-MR              2:44.74    2:39.42 SILV   
                  33.95     1:13.83 (39.88)     1:56.92 (43.09)     2:39.42 (42.50)
 
Boys 12 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.19  12 JO
              1:09.20  12 SMAX
              1:17.59  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  1:09.21 - 1:17.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              1:10.90    1:07.36 JO+    
                  31.92     1:07.36 (35.44)                                        
SILV - Division  
  1 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              1:11.78    1:10.55 SILV   
                  32.46     1:10.55 (38.09)                                        
  2 Beaman, Shawn F           12 LIAC-MR              1:12.06    1:10.75 SILV   
                  32.36     1:10.75 (38.39)                                        
  2 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                1:10.11    1:10.75 SILV   
                  31.99     1:10.75 (38.76)                                        
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               1:15.21    1:11.23 SILV   
                  32.71     1:11.23 (38.52)                                        
  5 Grant, Andrew G           12 TS-MR                1:10.69    1:11.27 SILV   
                  33.95     1:11.27 (37.32)                                        
  6 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              1:11.17    1:11.34 SILV   
                  32.67     1:11.34 (38.67)                                        
  7 Ma, Kevin                 12 TS-MR                1:12.96    1:12.26 SILV   
                  34.34     1:12.26 (37.92)                                        
  8 Monahan, James J          12 TVSC-MR              1:12.71    1:12.61 SILV   
                  35.23     1:12.61 (37.38)                                        
  9 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               1:11.97    1:13.41 SILV   
                  35.62     1:13.41 (37.79)                                        
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                1:12.37    1:13.44 SILV   
                  33.76     1:13.44 (39.68)                                        
 11 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              1:11.83    1:13.51 SILV   
                  33.32     1:13.51 (40.19)                                        
 12 So, Brendan E             12 LIAC-MR              1:15.19    1:13.56 SILV   
                  34.05     1:13.56 (39.51)                                        
 13 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                1:12.54    1:14.51 SILV   
                  36.09     1:14.51 (38.42)                                        
 14 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               1:17.39    1:14.98 SILV   
                  35.97     1:14.98 (39.01)                                        
 15 Skala, Ethan R            12 TS-MR                1:16.40    1:17.48 SILV   
                  37.04     1:17.48 (40.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Milligan, Jack W          12 CSDC-MR              1:17.47    1:19.30        
                  36.30     1:19.30 (43.00)                                        
 -- Gallub, Dylan             12 HAA-MR               1:16.31        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 12 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:26.39  12 JO
              2:26.40  12 SMAX
              2:47.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  2:26.41 - 2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Li, Solomon               12 LIAC-MR              2:31.13    2:24.87 JO+    
                  34.31     1:12.13 (37.82)     1:53.81 (41.68)     2:24.87 (31.06)
  2 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              2:26.66    2:25.49 JO+    
                  31.23     1:09.13 (37.90)     1:52.85 (43.72)     2:25.49 (32.64)
SILV - Division  
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                2:27.19    2:26.92 SILV   
                  31.36     1:08.27 (36.91)     1:54.65 (46.38)     2:26.92 (32.27)
  2 Veit, Colin S             12 TVSC-MR              2:28.26    2:30.54 SILV   
                  32.21     1:10.40 (38.19)     1:56.35 (45.95)     2:30.54 (34.19)
  3 Ma, Kevin                 12 TS-MR                2:41.18    2:31.32 SILV   
                  35.10     1:13.50 (38.40)     1:57.57 (44.07)     2:31.32 (33.75)
  4 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               2:39.09    2:34.12 SILV   
                  32.35     1:11.69 (39.34)     1:58.30 (46.61)     2:34.12 (35.82)
  5 Monahan, James J          12 TVSC-MR              2:37.03    2:34.53 SILV   
                  34.07     1:15.22 (41.15)     2:01.49 (46.27)     2:34.53 (33.04)
  6 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               2:30.71    2:34.83 SILV   
                  34.28     1:16.85 (42.57)     2:01.80 (44.95)     2:34.83 (33.03)
  6 Weingarten, Tristan J     12 CSDC-MR              2:27.85    2:34.83 SILV   
                  33.86     1:12.10 (38.24)     2:00.19 (48.09)     2:34.83 (34.64)
  8 Fitzgerald, Joseph T      12 LIAC-MR              2:35.29    2:34.91 SILV   
                  33.39     1:11.64 (38.25)     2:01.38 (49.74)     2:34.91 (33.53)
  9 Kirschbaum, Jonah D       12 LIE-MR               2:37.13    2:35.24 SILV   
                  33.88     1:15.07 (41.19)     2:01.05 (45.98)     2:35.24 (34.19)
 10 Gallegos, Jared L         12 TS-MR                2:37.95    2:36.71 SILV   
                  35.12     1:14.98 (39.86)     2:02.66 (47.68)     2:36.71 (34.05)
 11 Brzozowski, Frank J       12 LIAC-MR              2:38.62    2:38.00 SILV   
                  34.67     1:14.55 (39.88)     2:04.16 (49.61)     2:38.00 (33.84)
 12 Zoccoli, Harrison         12 TS-MR                2:42.25    2:38.50 SILV   
                  34.45     1:14.81 (40.36)     2:04.56 (49.75)     2:38.50 (33.94)
 12 Grant, Andrew G           12 TS-MR                2:36.22    2:38.50 SILV   
                  33.61     1:16.76 (43.15)     2:02.99 (46.23)     2:38.50 (35.51)
 14 So, Brendan E             12 LIAC-MR              2:42.33    2:40.65 SILV   
                1:19.28                             2:06.40 ( )     2:40.65 (34.25)
 15 Subillaga-Dubon, Jason A  12 FA-MR                2:45.01    2:43.28 SILV   
                  34.21     1:14.42 (40.21)     2:08.06 (53.64)     2:43.28 (35.22)
 16 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR               2:47.18    2:44.96 SILV   
                  36.95     1:20.14 (43.19)     2:07.68 (47.54)     2:44.96 (37.28)
Non-Award Division  
  1 Froehlich, Nicholas R     12 TS-MR                2:45.61    2:48.29        
                  35.44     1:20.20 (44.76)     2:14.28 (54.08)     2:48.29 (34.01)
  2 Nagler, James R           12 LIAC-MR              2:45.37    2:48.40        
                  37.12     1:22.03 (44.91)     2:09.84 (47.81)     2:48.40 (38.56)
 -- Skala, Ethan R            12 TS-MR                2:44.28         DQ        
      False start - Misc
                  37.89     1:19.81 (41.92)     2:07.46 (47.65)          DQ (35.13)
 
Boys 12 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              5:17.79  12 JO
              5:17.80  12 SMAX
              5:52.99  12 SILV
 Meet Qualifying 12:  5:17.81 - 5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Monahan, James J          12 TVSC-MR              5:27.76    5:17.39 JO+    
                  34.56     1:15.02 (40.46)     1:56.74 (41.72)     2:37.36 (40.62)
        3:23.81 (46.45)     4:09.22 (45.41)     4:42.88 (33.66)     5:17.39 (34.51)
SILV - Division  
  1 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR              5:24.45    5:22.19 SILV   
                  35.48     1:17.85 (42.37)                             2:38.74 ( )
        3:24.90 (46.16)     4:11.81 (46.91)     4:47.23 (35.42)     5:22.19 (34.96)
  2 Hernandez, Keanne L       12 SSC-MR               5:24.36    5:26.50 SILV   
                  35.48     1:17.74 (42.26)     1:59.56 (41.82)     2:42.46 (42.90)
        3:26.67 (44.21)     4:12.51 (45.84)     4:50.55 (38.04)     5:26.50 (35.95)
  3 Stocki, Oliver            12 SSC-MR               5:41.65    5:31.77 SILV   
                  33.22     1:13.07 (39.85)     1:55.48 (42.41)     2:36.75 (41.27)
        3:24.79 (48.04)     4:14.21 (49.42)     4:53.84 (39.63)     5:31.77 (37.93)
  4 So, Brendan E             12 LIAC-MR              5:47.75    5:37.45 SILV   
                  37.62     1:22.18 (44.56)     2:04.26 (42.08)     2:47.09 (42.83)
        3:34.86 (47.77)     4:25.40 (50.54)     5:01.77 (36.37)     5:37.45 (35.68)
 
Boys 13 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.39  13 JO
                25.40  13 SMAX
                26.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  25.41 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paul, Nicholas E          13 LIAC-MR                26.37      26.14 SILV   
  2 Leroy, Pierre             13 HYB-MR                 26.76      26.17 SILV   
  3 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                  25.85      26.26 SILV   
  4 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  25.82      26.67 SILV   
Non-Award Division  
  1 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                25.78      26.96        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.19  13 JO
                55.20  13 SMAX
                59.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  55.21 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                  56.25      56.54 SILV   
                  27.02       56.54 (29.52)                                        
  2 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                  57.09      56.72 SILV   
                  27.15       56.72 (29.57)                                        
  3 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                  56.22      56.92 SILV   
                  27.60       56.92 (29.32)                                        
  4 Smith, Eddie J            13 IA-MR                  56.78      57.09 SILV   
                  28.10       57.09 (28.99)                                        
  5 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR                58.60      58.23 SILV   
                  28.47       58.23 (29.76)                                        
  6 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                 58.73      58.32 SILV   
                  27.78       58.32 (30.54)                                        
  7 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR                 59.20      58.73 SILV   
                  28.12       58.73 (30.61)                                        
  8 Angelou, David J          13 LIAC-MR                57.67      59.13 SILV   
                  28.35       59.13 (30.78)                                        
  9 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR                58.40      59.22 SILV   
                  28.48       59.22 (30.74)                                        
 10 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR                 58.68      59.33 SILV   
                  28.78       59.33 (30.55)                                        
 11 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR                59.19      59.58 SILV   
                  28.72       59.58 (30.86)                                        
Non-Award Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR                58.13      59.91        
                  28.39       59.91 (31.52)                                        
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR                59.42    1:00.00        
                  29.05     1:00.00 (30.95)                                        
  3 Young, Aaron M            13 SSC-MR                 59.35    1:00.21        
                  28.92     1:00.21 (31.29)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:00.39  13 JO
              2:00.40  13 SMAX
              2:14.19  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:00.41 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:03.36    2:03.64 SILV   
                  28.21       59.65 (31.44)     1:31.65 (32.00)     2:03.64 (31.99)
  2 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:02.71    2:04.54 SILV   
                  28.67       59.94 (31.27)     1:32.52 (32.58)     2:04.54 (32.02)
  3 Smith, Eddie J            13 IA-MR                2:06.16    2:05.48 SILV   
                  28.50     1:00.62 (32.12)     1:33.70 (33.08)     2:05.48 (31.78)
  4 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:05.80    2:05.92 SILV   
                  28.29       59.70 (31.41)     1:33.03 (33.33)     2:05.92 (32.89)
  5 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:00.65    2:06.42 SILV   
                  27.84       59.02 (31.18)     1:32.79 (33.77)     2:06.42 (33.63)
  6 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:09.75    2:06.64 SILV   
                  29.06     1:01.28 (32.22)     1:34.88 (33.60)     2:06.64 (31.76)
  7 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:06.70    2:07.28 SILV   
                  30.24     1:02.44 (32.20)     1:35.44 (33.00)     2:07.28 (31.84)
  8 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              2:04.08    2:07.36 SILV   
                  29.14     1:01.62 (32.48)     1:35.28 (33.66)     2:07.36 (32.08)
  9 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:02.54    2:07.65 SILV   
                  28.94     1:01.45 (32.51)     1:35.10 (33.65)     2:07.65 (32.55)
 10 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:05.12    2:08.14 SILV   
                  27.92     1:00.64 (32.72)     1:34.63 (33.99)     2:08.14 (33.51)
 11 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:05.58    2:08.26 SILV   
                  28.86     1:01.39 (32.53)     1:34.91 (33.52)     2:08.26 (33.35)
 12 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:10.38    2:08.99 SILV   
                  29.58     1:02.17 (32.59)     1:35.81 (33.64)     2:08.99 (33.18)
 13 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:10.67    2:09.97 SILV   
                  29.37     1:02.21 (32.84)     1:35.81 (33.60)     2:09.97 (34.16)
 14 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              2:09.36    2:10.94 SILV   
                  30.14     1:03.79 (33.65)     1:37.74 (33.95)     2:10.94 (33.20)
 15 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:09.79    2:10.98 SILV   
                  29.61     1:02.48 (32.87)     1:37.23 (34.75)     2:10.98 (33.75)
 16 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              2:10.56    2:12.10 SILV   
                  29.57     1:03.86 (34.29)     1:38.90 (35.04)     2:12.10 (33.20)
 17 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:07.74    2:12.37 SILV   
                  30.24     1:04.09 (33.85)     1:38.90 (34.81)     2:12.37 (33.47)
 18 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:12.76    2:13.38 SILV   
                  29.84     1:03.68 (33.84)     1:38.90 (35.22)     2:13.38 (34.48)
 19 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:14.10    2:13.41 SILV   
                  30.48     1:04.72 (34.24)     1:39.57 (34.85)     2:13.41 (33.84)
 20 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:10.96    2:13.56 SILV   
                  29.41     1:02.72 (33.31)     1:38.34 (35.62)     2:13.56 (35.22)
 21 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:10.76    2:14.18 SILV   
                  29.59     1:03.67 (34.08)     1:39.19 (35.52)     2:14.18 (34.99)
 
Boys 13 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:23.99  13 JO
              5:24.00  13 SMAX
              5:50.99  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  5:24.01 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              5:25.74    5:13.05 JO+    
                  27.70       58.92 (31.22)     1:29.88 (30.96)     2:01.33 (31.45)
        2:33.25 (31.92)     3:04.83 (31.58)     3:37.78 (32.95)     4:09.72 (31.94)
        4:42.23 (32.51)     5:13.05 (30.82)                                        
SILV - Division  
  1 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               5:26.45    5:25.38 SILV   
                  28.74     1:01.48 (32.74)     1:34.81 (33.33)     2:08.77 (33.96)
        2:43.35 (34.58)     3:16.65 (33.30)     3:50.14 (33.49)     4:23.81 (33.67)
        4:57.00 (33.19)     5:25.38 (28.38)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                5:45.68    5:28.16 SILV   
                  28.27     1:00.28 (32.01)     1:33.45 (33.17)     2:06.83 (33.38)
        2:40.19 (33.36)     3:13.58 (33.39)     3:47.19 (33.61)     4:21.01 (33.82)
        4:55.09 (34.08)     5:28.16 (33.07)                                        
  3 Kong, Jason               13 LIAC-MR              5:43.67    5:36.53 SILV   
                  31.50     1:05.47 (33.97)     1:40.10 (34.63)     2:14.86 (34.76)
        2:49.15 (34.29)     3:23.20 (34.05)     3:57.08 (33.88)     4:31.05 (33.97)
        5:05.04 (33.99)     5:36.53 (31.49)                                        
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              5:35.69    5:36.76 SILV   
                  29.73     1:02.76 (33.03)     1:36.89 (34.13)     2:11.39 (34.50)
        2:46.22 (34.83)     3:20.79 (34.57)     3:55.36 (34.57)     4:29.23 (33.87)
        5:03.32 (34.09)     5:36.76 (33.44)                                        
  5 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               5:24.98    5:36.84 SILV   
                  28.76     1:01.35 (32.59)     1:34.85 (33.50)     2:09.14 (34.29)
        2:43.11 (33.97)     3:17.41 (34.30)     3:51.61 (34.20)     4:26.48 (34.87)
        5:02.23 (35.75)     5:36.84 (34.61)                                        
  6 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              5:38.12    5:38.64 SILV   
                  30.23     1:04.21 (33.98)     1:38.85 (34.64)     2:13.68 (34.83)
        2:47.88 (34.20)     3:22.38 (34.50)     3:56.34 (33.96)     4:31.35 (35.01)
        5:05.97 (34.62)     5:38.64 (32.67)                                        
  7 Smith, Eddie J            13 IA-MR                5:42.84    5:40.17 SILV   
                  30.64     1:04.64 (34.00)     1:39.95 (35.31)     2:14.81 (34.86)
        2:49.28 (34.47)     3:23.98 (34.70)     3:59.38 (35.40)     4:34.10 (34.72)
        5:09.25 (35.15)     5:40.17 (30.92)                                        
  8 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              5:35.40    5:40.39 SILV   
                  29.99     1:03.65 (33.66)     1:37.97 (34.32)     2:12.64 (34.67)
        2:47.43 (34.79)     3:22.07 (34.64)     3:56.89 (34.82)     4:31.89 (35.00)
        5:06.51 (34.62)     5:40.39 (33.88)                                        
  9 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              5:39.99    5:43.69 SILV   
                  30.65     1:04.67 (34.02)     1:39.94 (35.27)     2:15.87 (35.93)
        2:51.10 (35.23)     3:26.66 (35.56)     4:01.98 (35.32)     4:37.26 (35.28)
        5:11.61 (34.35)     5:43.69 (32.08)                                        
 10 Young, Aaron M            13 SSC-MR               5:46.96    5:46.28 SILV   
                1:02.78     1:37.28 (34.50)     2:12.66 (35.38)     2:48.05 (35.39)
        3:23.34 (35.29)     3:59.49 (36.15)     4:35.58 (36.09)     5:11.49 (35.91)
        5:46.28 (34.79)                                                            
Non-Award Division  
  1 Hansen, Lance             13 TS-MR                5:43.04    5:53.60        
                  28.80     1:01.81 (33.01)     1:36.92 (35.11)     2:12.84 (35.92)
        2:48.85 (36.01)     3:25.62 (36.77)     4:02.67 (37.05)     4:39.88 (37.21)
        5:17.71 (37.83)     5:53.60 (35.89)                                        
 -- Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              5:24.73         DQ        
      False start
                  29.01     1:01.85 (32.84)     1:35.77 (33.92)     2:09.74 (33.97)
        2:43.44 (33.70)     3:17.28 (33.84)     3:51.06 (33.78)     4:24.75 (33.69)
        4:58.09 (33.34)          DQ (31.81)                                        
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:03.19  13 JO
              1:03.20  13 SMAX
              1:08.29  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:03.21 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                1:04.91    1:04.72 SILV   
                  31.74     1:04.72 (32.98)                                        
  2 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:04.08    1:04.78 SILV   
                  31.81     1:04.78 (32.97)                                        
  3 Hansen, Lance             13 TS-MR                1:03.49    1:06.19 SILV   
                  31.65     1:06.19 (34.54)                                        
  4 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:06.50    1:06.34 SILV   
                  32.31     1:06.34 (34.03)                                        
  5 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              1:07.26    1:06.48 SILV   
                  32.52     1:06.48 (33.96)                                        
  6 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:05.55    1:06.59 SILV   
                  32.80     1:06.59 (33.79)                                        
  7 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              1:04.27    1:06.72 SILV   
                  32.83     1:06.72 (33.89)                                        
  8 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              1:05.41    1:06.75 SILV   
                  32.74     1:06.75 (34.01)                                        
  9 Angelou, David J          13 LIAC-MR              1:08.02    1:06.93 SILV   
                  32.62     1:06.93 (34.31)                                        
Non-Award Division  
  1 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              1:06.67    1:08.76        
                  33.63     1:08.76 (35.13)                                        
  2 Park, Nathaniel B         13 LIAC-MR              1:08.01    1:08.84        
                  33.62     1:08.84 (35.22)                                        
  3 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              1:07.59    1:09.66        
                  34.22     1:09.66 (35.44)                                        
  4 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               1:07.43    1:09.73        
                  33.91     1:09.73 (35.82)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.89  13 JO
              2:15.90  13 SMAX
              2:27.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:15.91 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Park, Timothy             13 TS-MR                2:18.36    2:13.69 JO+    
                  31.61     1:04.97 (33.36)     1:39.88 (34.91)     2:13.69 (33.81)
SILV - Division  
  1 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:19.11    2:18.40 SILV   
                  32.63     1:08.68 (36.05)     1:44.65 (35.97)     2:18.40 (33.75)
  2 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:19.86    2:19.62 SILV   
                  33.75     1:09.91 (36.16)     1:45.63 (35.72)     2:19.62 (33.99)
  3 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:25.54    2:20.28 SILV   
                  32.56     1:08.06 (35.50)     1:44.41 (36.35)     2:20.28 (35.87)
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:23.01    2:20.73 SILV   
                  33.14     1:08.83 (35.69)     1:44.93 (36.10)     2:20.73 (35.80)
  5 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:21.00    2:22.70 SILV   
                  33.44     1:09.58 (36.14)     1:47.16 (37.58)     2:22.70 (35.54)
  6 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:21.69    2:23.48 SILV   
                  33.70     1:11.64 (37.94)     1:50.36 (38.72)     2:23.48 (33.12)
  7 Griffin, Oliver           13 HAA-MR               2:23.51    2:23.66 SILV   
                  33.84     1:10.12 (36.28)     1:47.07 (36.95)     2:23.66 (36.59)
  8 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:21.79    2:24.41 SILV   
                  34.70     1:11.98 (37.28)     1:49.10 (37.12)     2:24.41 (35.31)
  9 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:23.63    2:25.19 SILV   
                  34.08     1:11.66 (37.58)     1:49.34 (37.68)     2:25.19 (35.85)
 10 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:26.97    2:25.72 SILV   
                  33.99     1:11.57 (37.58)     1:49.32 (37.75)     2:25.72 (36.40)
 11 Park, Nathaniel B         13 LIAC-MR              2:26.75    2:25.81 SILV   
                  34.45     1:11.14 (36.69)     1:49.47 (38.33)     2:25.81 (36.34)
 12 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:24.86    2:26.03 SILV   
                  34.62     1:11.95 (37.33)     1:49.66 (37.71)     2:26.03 (36.37)
 13 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:25.84    2:26.66 SILV   
                  35.17     1:13.18 (38.01)     1:50.76 (37.58)     2:26.66 (35.90)
Non-Award Division  
  1 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:26.75    2:28.01        
                  33.88     1:11.34 (37.46)     1:50.84 (39.50)     2:28.01 (37.17)
  2 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:25.67    2:28.85        
                  34.53     1:12.30 (37.77)     1:51.18 (38.88)     2:28.85 (37.67)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.69  13 JO
              1:10.70  13 SMAX
              1:16.69  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:10.71 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              1:10.79    1:11.84 SILV   
                  33.22     1:11.84 (38.62)                                        
  2 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              1:11.50    1:13.80 SILV   
                  34.83     1:13.80 (38.97)                                        
  3 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              1:11.94    1:13.95 SILV   
                  36.15     1:13.95 (37.80)                                        
  4 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               1:11.42    1:14.07 SILV   
                  34.26     1:14.07 (39.81)                                        
  5 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               1:13.76    1:15.70 SILV   
                  34.32     1:15.70 (41.38)                                        
  6 Markowitz, Nicholas       13 HAA-MR               1:16.12    1:16.18 SILV   
                  35.61     1:16.18 (40.57)                                        
  7 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               1:15.58    1:16.45 SILV   
                  36.50     1:16.45 (39.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Kong, Jason               13 LIAC-MR              1:16.56    1:18.08        
                  37.16     1:18.08 (40.92)                                        
  2 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:15.71    1:18.17        
                  37.02     1:18.17 (41.15)                                        
  3 Hansen, Lance             13 TS-MR                1:16.02    1:18.55        
                  36.95     1:18.55 (41.60)                                        
  4 Wolfe, Austin J           13 TS-MR                1:14.90    1:18.92        
                  37.95     1:18.92 (40.97)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.39  13 JO
              2:33.40  13 SMAX
              2:47.89  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:33.41 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 McManus, Matthew G        13 TS-MR                2:36.33    2:25.00 JO+    
                  32.99     1:09.29 (36.30)     1:47.93 (38.64)     2:25.00 (37.07)
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:34.49    2:31.90 JO+    
                  34.43     1:12.44 (38.01)     1:53.49 (41.05)     2:31.90 (38.41)
SILV - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              2:40.93    2:37.96 SILV   
                  35.03     1:14.88 (39.85)     1:56.40 (41.52)     2:37.96 (41.56)
  2 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:44.76    2:45.28 SILV   
                  38.08     1:21.47 (43.39)     2:04.34 (42.87)     2:45.28 (40.94)
  3 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:38.77    2:45.56 SILV   
                  35.86     1:16.96 (41.10)     2:00.00 (43.04)     2:45.56 (45.56)
  4 Wolfe, Austin J           13 TS-MR                2:47.02    2:45.61 SILV   
                  38.64     1:21.22 (42.58)     2:03.76 (42.54)     2:45.61 (41.85)
  5 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:43.64    2:46.38 SILV   
                  37.87     1:20.44 (42.57)     2:03.93 (43.49)     2:46.38 (42.45)
Non-Award Division  
  1 Schimmel, Dylan R         13 LBA-MR               2:46.30    2:47.92        
                  37.50     1:20.71 (43.21)     2:05.25 (44.54)     2:47.92 (42.67)
  2 Boutin, Dylan             13 LIAC-MR              2:46.81    2:47.94        
                  38.53     1:22.25 (43.72)     2:05.74 (43.49)     2:47.94 (42.20)
  3 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:46.01    2:49.61        
                  38.61     1:21.79 (43.18)     2:05.76 (43.97)     2:49.61 (43.85)
 
Boys 13 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.69  13 JO
              1:01.70  13 SMAX
              1:07.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  1:01.71 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Park, Timothy             13 TS-MR                1:02.35    1:02.50 SILV   
                  29.01     1:02.50 (33.49)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                1:04.27    1:02.80 SILV   
                  29.62     1:02.80 (33.18)                                        
  3 Angelou, David J          13 LIAC-MR              1:03.27    1:03.05 SILV   
                  29.73     1:03.05 (33.32)                                        
  4 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              1:04.28    1:04.57 SILV   
                  30.46     1:04.57 (34.11)                                        
  5 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               1:05.08    1:04.65 SILV   
                  30.15     1:04.65 (34.50)                                        
  6 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              1:05.39    1:05.00 SILV   
                  30.59     1:05.00 (34.41)                                        
  7 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              1:04.80    1:06.50 SILV   
                  29.99     1:06.50 (36.51)                                        
  8 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                1:06.27    1:06.62 SILV   
                  31.15     1:06.62 (35.47)                                        
Non-Award Division  
  1 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              1:07.05    1:07.34        
                  31.27     1:07.34 (36.07)                                        
  2 Young, Aaron M            13 SSC-MR               1:06.48    1:08.15        
                  31.88     1:08.15 (36.27)                                        
  3 Dugo, Jesse D             13 WISC-MR              1:06.39    1:09.94        
                  32.68     1:09.94 (37.26)                                        
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:20.39  13 JO
              2:20.40  13 SMAX
              2:29.59  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:20.41 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:21.91    2:17.66 JO+    
                  30.13     1:04.47 (34.34)     1:41.26 (36.79)     2:17.66 (36.40)
  2 Yuk, Bryan *              13 TS-MR                2:23.67    2:18.25 JO+    
                  30.47     1:06.09 (35.62)     1:42.57 (36.48)     2:18.25 (35.68)
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:27.61    2:22.18 SILV   
                  31.68     1:06.74 (35.06)     1:44.98 (38.24)     2:22.18 (37.20)
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                2:24.84    2:23.16 SILV   
                  31.11     1:06.93 (35.82)     1:46.08 (39.15)     2:23.16 (37.08)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:28.53    2:23.94 SILV   
                  31.43     1:09.50 (38.07)     1:47.94 (38.44)     2:23.94 (36.00)
  4 Park, Timothy             13 TS-MR                2:22.85    2:26.73 SILV   
                  30.79     1:08.06 (37.27)     1:47.82 (39.76)     2:26.73 (38.91)
 
Boys 13 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.39  13 JO
              2:15.40  13 SMAX
              2:31.09  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  2:15.41 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vinciguerra, Vincent X    13 TVSC-MR              2:16.84    2:14.65 JO+    
                  29.64     1:03.86 (34.22)     1:44.67 (40.81)     2:14.65 (29.98)
  2 Andersen, Frankie         13 SSC-MR               2:17.02    2:15.08 JO+    
                  29.11     1:05.44 (36.33)     1:46.75 (41.31)     2:15.08 (28.33)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               2:17.42    2:15.30 JO+    
                  28.90     1:02.00 (33.10)     1:46.12 (44.12)     2:15.30 (29.18)
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              2:20.29    2:18.35 SILV   
                  30.85     1:09.08 (38.23)     1:47.16 (38.08)     2:18.35 (31.19)
  2 Fayngersh, Ramiel M       13 LIAC-MR              2:17.41    2:20.31 SILV   
                  30.61     1:07.61 (37.00)     1:48.22 (40.61)     2:20.31 (32.09)
  3 Leroy, Pierre             13 HYB-MR               2:17.89    2:22.28 SILV   
                  29.92     1:08.30 (38.38)     1:49.42 (41.12)     2:22.28 (32.86)
  4 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              2:17.00    2:23.60 SILV   
                  33.50     1:10.44 (36.94)     1:50.57 (40.13)     2:23.60 (33.03)
  5 Angelou, David J          13 LIAC-MR              2:24.13    2:24.29 SILV   
                  30.93     1:07.99 (37.06)     1:52.00 (44.01)     2:24.29 (32.29)
  6 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                2:25.72    2:24.99 SILV   
                  30.53     1:07.77 (37.24)     1:54.43 (46.66)     2:24.99 (30.56)
  7 Londono, Nick G           13 TVSC-MR              2:19.11    2:25.39 SILV   
                  29.67     1:06.53 (36.86)     1:52.64 (46.11)     2:25.39 (32.75)
  8 Kong, Jason               13 LIAC-MR              2:28.30    2:26.31 SILV   
                  32.88     1:11.17 (38.29)     1:54.36 (43.19)     2:26.31 (31.95)
  9 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              2:26.32    2:26.93 SILV   
                  32.45     1:10.07 (37.62)     1:54.60 (44.53)     2:26.93 (32.33)
 10 Hansen, Lance             13 TS-MR                2:26.20    2:27.87 SILV   
                  33.25     1:09.96 (36.71)     1:54.18 (44.22)     2:27.87 (33.69)
 11 Young, Aaron M            13 SSC-MR               2:26.29    2:28.14 SILV   
                  31.82     1:10.00 (38.18)     1:53.70 (43.70)     2:28.14 (34.44)
 12 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              2:25.85    2:28.60 SILV   
                  31.67     1:09.23 (37.56)     1:54.76 (45.53)     2:28.60 (33.84)
 13 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR              2:30.41    2:28.76 SILV   
                  30.60     1:09.01 (38.41)     1:53.19 (44.18)     2:28.76 (35.57)
 14 Scalia, Anthony D         13 TVSC-MR              2:25.86    2:29.22 SILV   
                  31.77     1:09.00 (37.23)     1:56.19 (47.19)     2:29.22 (33.03)
 15 Boutin, Dylan             13 LIAC-MR              2:30.90    2:29.87 SILV   
                  32.47     1:10.84 (38.37)     1:55.09 (44.25)     2:29.87 (34.78)
 16 Shapiro, Ryan J           13 LBA-MR               2:27.23    2:30.44 SILV   
                  30.90     1:10.31 (39.41)     1:55.51 (45.20)     2:30.44 (34.93)
Non-Award Division  
  1 O'Donnell, Curran         13 EHY-MR               2:29.80    2:31.19        
                  34.53     1:13.52 (38.99)     1:57.24 (43.72)     2:31.19 (33.95)
 
Boys 13 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:47.79  13 JO
              4:47.80  13 SMAX
              5:09.79  13 SILV
 Meet Qualifying 13:  4:47.81 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Buchen, Max H             13 TVSC-MR              4:50.46    4:48.15 SILV   
                  30.92     1:06.47 (35.55)     1:45.06 (38.59)     2:22.61 (37.55)
        3:00.90 (38.29)     3:40.80 (39.90)     4:15.35 (34.55)     4:48.15 (32.80)
  2 Fayngersh, David N        13 LIAC-MR              4:56.87    4:49.43 SILV   
                  32.14     1:10.98 (38.84)     1:47.49 (36.51)     2:24.04 (36.55)
        3:02.19 (38.15)     3:42.60 (40.41)     4:16.88 (34.28)     4:49.43 (32.55)
  3 Nasta, Mike V             13 SSC-MR               5:05.25    4:56.92 SILV   
                  31.27     1:08.08 (36.81)     1:45.59 (37.51)     2:21.41 (35.82)
        3:06.65 (45.24)     3:51.80 (45.15)     4:24.65 (32.85)     4:56.92 (32.27)
  4 Angelou, David J          13 LIAC-MR              5:00.08    4:58.47 SILV   
                  31.69     1:07.48 (35.79)     1:45.15 (37.67)     2:22.24 (37.09)
        3:07.29 (45.05)     3:52.55 (45.26)     4:25.87 (33.32)     4:58.47 (32.60)
  5 Keene, Jack W             13 LIAC-MR              5:05.68    5:03.03 SILV   
                  32.33     1:09.98 (37.65)     1:47.39 (37.41)     2:24.52 (37.13)
        3:09.73 (45.21)     3:55.90 (46.17)     4:29.40 (33.50)     5:03.03 (33.63)
  6 Hall III, Richie D        13 TVSC-MR              5:04.79    5:05.33 SILV   
                  31.97     1:09.61 (37.64)     1:48.40 (38.79)     2:27.18 (38.78)
        3:11.50 (44.32)     3:56.57 (45.07)     4:31.04 (34.47)     5:05.33 (34.29)
  7 Kong, Jason               13 LIAC-MR              5:07.27    5:07.05 SILV   
                  34.47     1:12.51 (38.04)     1:52.52 (40.01)     2:32.35 (39.83)
        3:16.58 (44.23)     4:01.38 (44.80)     4:35.40 (34.02)     5:07.05 (31.65)
Non-Award Division  
 -- Yuk, Bryan *              13 TS-MR                4:54.81         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  30.21     1:06.34 (36.13)     1:44.89 (38.55)     2:22.95 (38.06)
        3:03.35 (40.40)     3:44.79 (41.44)     4:20.04 (35.25)          DQ (34.69)
 
Boys 14 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.39  14 JO
                24.40  14 SMAX
                26.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  24.41 - 26.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Szypula, Matthew          14 TS-MR                  24.96      24.36 JO+    
SILV - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR                24.51      24.44 SILV   
  2 Jang, Michael             14 TS-MR                  24.77      24.57 SILV   
  3 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 24.80      24.61 SILV   
  4 Ting, Andrew              14 LIAC-MR                25.15      25.57 SILV   
  5 Albert, Adam              14 TVSC-MR                26.28      25.68 SILV   
  6 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 25.16      25.69 SILV   
  7 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                25.36      25.77 SILV   
  8 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR                26.01      25.78 SILV   
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR                 24.93      25.94 SILV   
 10 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 25.41      26.22 SILV   
 11 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                 26.60      26.23 SILV   
 12 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR                26.10      26.26 SILV   
 13 Cash, James P             14 LIAC-MR                26.61      26.27 SILV   
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 26.50      26.60 SILV   
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                  25.75      26.86        
  2 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 26.25      26.98        
  3 Pabisch, Brian A          14 TS-MR                  26.17      27.22        
  4 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  26.12      27.25        
  5 Piver, Daniel             14 EHY-MR                 26.57      27.48        
  6 Buono, Thomas J           14 IA-MR                  26.49      27.70        
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.19  14 JO
                53.20  14 SMAX
                59.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  53.21 - 59.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR                53.58      53.01 JO+    
                  25.66       53.01 (27.35)                                        
SILV - Division  
  1 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                  53.60      53.71 SILV   
                  25.80       53.71 (27.91)                                        
  2 Maloney, Connor J         14 FA-MR                  57.02      54.20 SILV   
                  25.43       54.20 (28.77)                                        
  3 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR                 53.37      54.29 SILV   
                  25.74       54.29 (28.55)                                        
  4 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                 54.03      54.30 SILV   
                  26.09       54.30 (28.21)                                        
  5 Ting, Andrew              14 LIAC-MR                54.66      54.54 SILV   
                  26.68       54.54 (27.86)                                        
  6 Anzalone, Brian           14 TS-MR                  53.77      54.84 SILV   
                  26.24       54.84 (28.60)                                        
  7 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR                54.29      54.87 SILV   
                  26.20       54.87 (28.67)                                        
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR                56.09      55.94 SILV   
                  26.62       55.94 (29.32)                                        
  9 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR                56.98      56.20 SILV   
                  27.62       56.20 (28.58)                                        
 10 Souidi, Samir M           14 LBA-MR                 57.99      56.49 SILV   
                  27.01       56.49 (29.48)                                        
 11 Larice, Jonathan          14 HYB-MR                 56.99      56.87 SILV   
                  27.34       56.87 (29.53)                                        
 12 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR                 56.11      57.02 SILV   
                  27.27       57.02 (29.75)                                        
 13 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR                56.56      57.14 SILV   
                  27.63       57.14 (29.51)                                        
 14 Cash, James P             14 LIAC-MR                56.76      57.19 SILV   
                  27.51       57.19 (29.68)                                        
 15 Reynolds, Ian             14 HAA-MR                 56.80      57.33 SILV   
                  27.59       57.33 (29.74)                                        
 16 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR                58.76      57.76 SILV   
 17 Albert, Adam              14 TVSC-MR                58.77      58.77 SILV   
                  28.02       58.77 (30.75)                                        
 18 Kalenja, Keno             14 IA-MR                  58.41      59.08 SILV   
                  28.01       59.08 (31.07)                                        
 19 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR                 59.04      59.17 SILV   
                  28.06       59.17 (31.11)                                        
Non-Award Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR                 59.36      59.90        
                  29.57       59.90 (30.33)                                        
  2 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                  59.04    1:00.30        
                  28.97     1:00.30 (31.33)                                        
 -- DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR                57.09         DQ        
      Other
                  26.94          DQ (28.74)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:56.39  14 JO
              1:56.40  14 SMAX
              2:14.19  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:56.41 - 2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               1:59.31    1:57.45 SILV   
                  26.42       56.36 (29.94)     1:27.31 (30.95)     1:57.45 (30.14)
  2 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:00.33    1:57.84 SILV   
                  27.45       57.35 (29.90)     1:27.97 (30.62)     1:57.84 (29.87)
  3 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:59.82    1:57.97 SILV   
                  26.71       57.06 (30.35)     1:28.66 (31.60)     1:57.97 (29.31)
  4 Maloney, Connor J         14 FA-MR                2:04.45    1:59.96 SILV   
                  27.20       58.19 (30.99)     1:29.70 (31.51)     1:59.96 (30.26)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:57.20    1:59.98 SILV   
                  26.73       57.43 (30.70)     1:29.28 (31.85)     1:59.98 (30.70)
  6 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:05.56    2:00.82 SILV   
                  27.94       58.65 (30.71)     1:29.45 (30.80)     2:00.82 (31.37)
  7 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              2:05.40    2:01.07 SILV   
                  28.25       59.27 (31.02)     1:30.21 (30.94)     2:01.07 (30.86)
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:04.43    2:01.39 SILV   
                  27.63       58.59 (30.96)     1:30.46 (31.87)     2:01.39 (30.93)
  9 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:02.67    2:01.42 SILV   
                  28.09       58.84 (30.75)     1:30.83 (31.99)     2:01.42 (30.59)
 10 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:01.04    2:01.46 SILV   
                  27.34       58.41 (31.07)     1:30.24 (31.83)     2:01.46 (31.22)
 11 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:00.22    2:01.62 SILV   
                  27.82       58.31 (30.49)     1:30.06 (31.75)     2:01.62 (31.56)
 12 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:06.39    2:02.90 SILV   
                  27.77       59.21 (31.44)     1:31.24 (32.03)     2:02.90 (31.66)
 13 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:06.74    2:02.94 SILV   
                  28.30       59.17 (30.87)     1:30.58 (31.41)     2:02.94 (32.36)
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:05.76    2:03.14 SILV   
                  28.30       59.05 (30.75)     1:30.92 (31.87)     2:03.14 (32.22)
 15 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              2:09.64    2:07.75 SILV   
                  27.72       58.95 (31.23)     1:34.76 (35.81)     2:07.75 (32.99)
 16 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:03.49    2:09.00 SILV   
                  29.42     1:02.32 (32.90)     1:36.00 (33.68)     2:09.00 (33.00)
 17 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                2:02.27    2:09.91 SILV   
                  28.61     1:00.76 (32.15)     1:35.23 (34.47)     2:09.91 (34.68)
 18 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:08.79    2:10.67 SILV   
                  29.02     1:02.97 (33.95)     1:38.37 (35.40)     2:10.67 (32.30)
 19 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:10.34    2:10.96 SILV   
                  29.38     1:02.47 (33.09)     1:37.03 (34.56)     2:10.96 (33.93)
 20 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:09.40    2:11.19 SILV   
                  29.76     1:03.52 (33.76)     1:39.34 (35.82)     2:11.19 (31.85)
 21 Piver, Daniel             14 EHY-MR               2:13.07    2:12.37 SILV   
                  31.30     1:05.42 (34.12)     1:39.28 (33.86)     2:12.37 (33.09)
 22 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:10.46    2:12.51 SILV   
                  29.95     1:03.77 (33.82)     1:38.38 (34.61)     2:12.51 (34.13)
 23 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:12.43    2:13.89 SILV   
                  30.39     1:03.99 (33.60)     1:40.02 (36.03)     2:13.89 (33.87)
Non-Award Division  
  1 Kalenja, Keno             14 IA-MR                2:13.97    2:15.86        
                  29.61     1:05.13 (35.52)     1:41.98 (36.85)     2:15.86 (33.88)
  2 Zhang, Kevin N            14 LIAC-MR              2:11.39    2:16.31        
                  31.13     1:05.71 (34.58)     1:41.17 (35.46)     2:16.31 (35.14)
  3 Buono, Thomas J           14 IA-MR                2:12.97    2:17.49        
                  30.74     1:05.23 (34.49)     1:41.83 (36.60)     2:17.49 (35.66)
  4 Gargas, Niko A            14 LIAC-MR              2:12.48    2:22.08        
                  29.50     1:01.93 (32.43)     1:41.41 (39.48)     2:22.08 (40.67)
 
Boys 14 Year Olds 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:13.99  14 JO
              5:14.00  14 SMAX
              5:50.99  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  5:14.01 - 5:50.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Anzalone, Brian           14 TS-MR                5:14.08    5:18.40 SILV   
                  27.21       58.45 (31.24)     1:31.05 (32.60)     2:03.91 (32.86)
        2:36.67 (32.76)     3:09.69 (33.02)     3:42.48 (32.79)     4:15.18 (32.70)
        4:47.88 (32.70)     5:18.40 (30.52)                                        
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               5:30.30    5:22.92 SILV   
                  27.78       58.81 (31.03)     1:31.36 (32.55)     2:04.78 (33.42)
        2:38.19 (33.41)     3:11.42 (33.23)     3:44.88 (33.46)     4:18.50 (33.62)
        4:51.31 (32.81)     5:22.92 (31.61)                                        
  3 Cash, James P             14 LIAC-MR              5:32.32    5:24.44 SILV   
                  28.41       59.97 (31.56)     1:32.93 (32.96)     2:06.09 (33.16)
        2:39.02 (32.93)     3:12.64 (33.62)     3:46.47 (33.83)     4:19.78 (33.31)
        4:52.79 (33.01)     5:24.44 (31.65)                                        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              5:15.89    5:24.71 SILV   
                  28.64     1:00.55 (31.91)     1:33.21 (32.66)     2:06.37 (33.16)
        2:39.95 (33.58)     3:13.93 (33.98)     3:47.07 (33.14)     4:20.59 (33.52)
        4:52.91 (32.32)     5:24.71 (31.80)                                        
  5 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               5:37.21    5:28.81 SILV   
                  28.58     1:00.50 (31.92)     1:18.43 (17.93)     2:07.94 (49.51)
        2:42.06 (34.12)     3:15.56 (33.50)     3:49.56 (34.00)     4:23.51 (33.95)
        4:56.71 (33.20)     5:28.81 (32.10)                                        
  6 Honan, Quin J             14 SSC-MR               5:30.76    5:30.01 SILV   
                  27.78       59.35 (31.57)     1:32.01 (32.66)     2:05.46 (33.45)
        2:38.73 (33.27)     3:13.06 (34.33)     3:47.04 (33.98)     4:21.84 (34.80)
        4:56.45 (34.61)     5:30.01 (33.56)                                        
  7 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                5:34.37    5:32.58 SILV   
                  27.71       59.25 (31.54)     1:33.21 (33.96)     2:07.06 (33.85)
        2:41.39 (34.33)     3:15.76 (34.37)     3:50.19 (34.43)     4:25.30 (35.11)
        4:59.72 (34.42)     5:32.58 (32.86)                                        
  8 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               5:33.60    5:32.82 SILV   
                  28.13       59.60 (31.47)     1:31.88 (32.28)     2:05.45 (33.57)
        2:39.19 (33.74)     3:13.61 (34.42)     3:48.34 (34.73)     4:23.55 (35.21)
        4:58.64 (35.09)     5:32.82 (34.18)                                        
  9 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              5:44.82    5:33.80 SILV   
                  27.92       59.21 (31.29)     1:31.73 (32.52)     2:05.32 (33.59)
        2:39.00 (33.68)     3:13.39 (34.39)     3:48.00 (34.61)     4:23.54 (35.54)
      5:33.80 (1:10.26)                                                            
 10 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                5:50.65    5:42.86 SILV   
                   6.14   1:36.88 (1:30.74)     2:11.84 (34.96)     2:48.08 (36.24)
        3:22.14 (34.06)     3:57.78 (35.64)     4:34.37 (36.59)     5:09.39 (35.02)
        5:42.86 (33.47)                                                            
 11 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              5:38.08    5:43.27 SILV   
                  27.94       59.36 (31.42)     1:33.26 (33.90)     2:08.51 (35.25)
        2:43.97 (35.46)     3:19.37 (35.40)     3:54.63 (35.26)     4:30.99 (36.36)
        5:07.49 (36.50)     5:43.27 (35.78)                                        
 12 Viollis, Michael          14 SSC-MR               5:50.73    5:48.46 SILV   
                1:04.75     1:40.02 (35.27)     2:16.39 (36.37)     2:52.35 (35.96)
        3:28.28 (35.93)     4:03.53 (35.25)     4:40.49 (36.96)     5:16.52 (36.03)
        5:48.46 (31.94)                                                            
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.19  14 JO
              1:01.20  14 SMAX
              1:08.29  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:01.21 - 1:08.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:01.61    1:00.43 JO+    
SILV - Division  
  1 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               1:02.27    1:01.61 SILV   
                  28.85     1:01.61 (32.76)                                        
  2 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:02.72    1:02.15 SILV   
                  30.59     1:02.15 (31.56)                                        
  3 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               1:02.56    1:02.77 SILV   
                  30.27     1:02.77 (32.50)                                        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              1:02.57    1:02.94 SILV   
                  30.90     1:02.94 (32.04)                                        
  5 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                1:04.79    1:04.05 SILV   
                  30.88     1:04.05 (33.17)                                        
  6 Golduber, Ethan L         14 LIAC-MR              1:06.26    1:05.72 SILV   
                  31.03     1:05.72 (34.69)                                        
  7 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               1:05.30    1:06.48 SILV   
                  32.34     1:06.48 (34.14)                                        
  8 Albert, Adam              14 TVSC-MR              1:06.99    1:07.25 SILV   
                  32.95     1:07.25 (34.30)                                        
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               1:03.66    1:07.27 SILV   
                  32.05     1:07.27 (35.22)                                        
 10 Maguire, Joe T            14 WISC-MR              1:08.07    1:07.79 SILV   
 11 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              1:07.50    1:07.94 SILV   
                  33.68     1:07.94 (34.26)                                        
 12 Buono, Thomas J           14 IA-MR                1:05.84    1:08.12 SILV   
                  33.53     1:08.12 (34.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:03.89    1:08.67        
                  32.13     1:08.67 (36.54)                                        
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               1:07.70    1:08.67        
                  33.82     1:08.67 (34.85)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.89  14 JO
              2:11.90  14 SMAX
              2:27.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:11.91 - 2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              2:12.60    2:11.35 JO+    
                  30.89     1:04.68 (33.79)     1:38.14 (33.46)     2:11.35 (33.21)
SILV - Division  
  1 Souidi, Samir M           14 LBA-MR               2:17.36    2:14.76 SILV   
                  31.40     1:05.82 (34.42)     1:41.18 (35.36)     2:14.76 (33.58)
  2 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:19.89    2:14.91 SILV   
                  31.96     1:05.81 (33.85)     1:40.95 (35.14)     2:14.91 (33.96)
  3 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:17.99    2:15.01 SILV   
                  31.94     1:06.03 (34.09)     1:40.45 (34.42)     2:15.01 (34.56)
  4 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:13.80    2:16.02 SILV   
                  32.04     1:06.23 (34.19)     1:41.56 (35.33)     2:16.02 (34.46)
  5 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:24.46    2:17.03 SILV   
                  32.60     1:06.73 (34.13)     1:42.21 (35.48)     2:17.03 (34.82)
  6 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:17.57    2:17.58 SILV   
                  31.99     1:06.76 (34.77)     1:42.31 (35.55)     2:17.58 (35.27)
  7 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                2:19.94    2:19.61 SILV   
                  31.41     1:06.71 (35.30)     1:44.01 (37.30)     2:19.61 (35.60)
  8 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:23.15    2:23.25 SILV   
                  33.75     1:10.69 (36.94)     1:47.97 (37.28)     2:23.25 (35.28)
  9 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:24.30    2:23.73 SILV   
                  34.14     1:10.96 (36.82)     1:48.53 (37.57)     2:23.73 (35.20)
 10 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:23.82    2:25.31 SILV   
                  33.87     1:10.47 (36.60)     1:48.96 (38.49)     2:25.31 (36.35)
 11 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:21.42    2:25.47 SILV   
                  34.11     1:10.93 (36.82)     1:48.48 (37.55)     2:25.47 (36.99)
Non-Award Division  
  1 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:25.80    2:27.47        
                  35.19     1:13.22 (38.03)     1:52.37 (39.15)     2:27.47 (35.10)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:08.69  14 JO
              1:08.70  14 SMAX
              1:16.69  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  1:08.71 - 1:16.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Preston, Liam J           14 TVSC-MR              1:11.10    1:07.58 JO+    
                  31.52     1:07.58 (36.06)                                        
  2 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:10.73    1:08.57 JO+    
                  32.38     1:08.57 (36.19)                                        
SILV - Division  
  1 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              1:08.73    1:09.33 SILV   
                  32.69     1:09.33 (36.64)                                        
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               1:10.10    1:09.77 SILV   
                  33.30     1:09.77 (36.47)                                        
  3 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:11.79    1:10.71 SILV   
                  33.61     1:10.71 (37.10)                                        
  4 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              1:14.38    1:11.44 SILV   
                  33.79     1:11.44 (37.65)                                        
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:10.48    1:11.99 SILV   
                  33.38     1:11.99 (38.61)                                        
  6 Szypula, Matthew          14 TS-MR                1:14.62    1:13.74 SILV   
                  35.33     1:13.74 (38.41)                                        
  7 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              1:14.25    1:14.27 SILV   
                  35.49     1:14.27 (38.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                1:15.96    1:21.24        
                  37.58     1:21.24 (43.66)                                        
  2 Gargas, Niko A            14 LIAC-MR              1:16.18    1:22.22        
                  38.73     1:22.22 (43.49)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.39  14 JO
              2:29.40  14 SMAX
              2:47.89  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:29.41 - 2:47.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               2:31.07    2:29.79 SILV   
                  33.65     1:11.45 (37.80)     1:50.88 (39.43)     2:29.79 (38.91)
  2 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:31.80    2:31.23 SILV   
                  34.72     1:13.00 (38.28)     1:52.33 (39.33)     2:31.23 (38.90)
  3 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:31.52    2:33.87 SILV   
                  33.86     1:12.52 (38.66)     1:53.09 (40.57)     2:33.87 (40.78)
  4 Szypula, Matthew          14 TS-MR                2:34.76    2:34.80 SILV   
                  34.74     1:13.55 (38.81)     1:54.18 (40.63)     2:34.80 (40.62)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:34.76    2:35.96 SILV   
                  34.12     1:14.31 (40.19)     1:55.54 (41.23)     2:35.96 (40.42)
  6 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:45.59    2:36.86 SILV   
                  35.32     1:15.99 (40.67)     1:57.00 (41.01)     2:36.86 (39.86)
  7 DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:37.87    2:37.73 SILV   
                  36.60     1:16.24 (39.64)     1:58.02 (41.78)     2:37.73 (39.71)
  8 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              2:42.69    2:39.91 SILV   
                  35.81     1:16.61 (40.80)     1:58.60 (41.99)     2:39.91 (41.31)
  9 Tsai, Leonardo            14 SSC-MR               2:32.36    2:40.59 SILV   
                  35.03     1:15.97 (40.94)     1:58.16 (42.19)     2:40.59 (42.43)
 10 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:46.40    2:42.53 SILV   
                  37.87     1:18.35 (40.48)     1:59.98 (41.63)     2:42.53 (42.55)
 11 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                2:43.59    2:45.96 SILV   
                  36.58     1:18.47 (41.89)     2:03.42 (44.95)     2:45.96 (42.54)
 12 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:45.18    2:46.59 SILV   
                  38.65     1:21.05 (42.40)     2:03.89 (42.84)     2:46.59 (42.70)
Non-Award Division  
  1 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:44.91    2:48.25        
                  38.06     1:20.86 (42.80)     2:04.57 (43.71)     2:48.25 (43.68)
 
Boys 14 Year Olds 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                59.69  14 JO
                59.70  14 SMAX
              1:07.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  59.71 - 1:07.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              1:01.53      59.28 JO+    
                  28.39       59.28 (30.89)                                        
SILV - Division  
  1 Szypula, Matthew          14 TS-MR                1:02.00    1:00.32 SILV   
                  27.50     1:00.32 (32.82)                                        
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              1:02.26    1:01.33 SILV   
                  28.66     1:01.33 (32.67)                                        
  3 Huh, Thomas M             14 LIAC-MR              1:03.88    1:01.80 SILV   
                  29.33     1:01.80 (32.47)                                        
  4 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              1:03.05    1:02.29 SILV   
                  28.82     1:02.29 (33.47)                                        
  5 Emerson, Hunter J         14 TVSC-MR              1:01.59    1:03.28 SILV   
  6 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              1:05.04    1:03.88 SILV   
                  30.12     1:03.88 (33.76)                                        
  7 Anzalone, Brian           14 TS-MR                1:04.87    1:03.93 SILV   
                  29.58     1:03.93 (34.35)                                        
  8 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               1:04.09    1:04.43 SILV   
                  30.42     1:04.43 (34.01)                                        
  9 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              1:06.87    1:04.83 SILV   
                  29.58     1:04.83 (35.25)                                        
 10 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               1:04.93    1:05.10 SILV   
                  30.64     1:05.10 (34.46)                                        
 11 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                1:06.50    1:06.49 SILV   
                  30.93     1:06.49 (35.56)                                        
Non-Award Division  
  1 Cuevas, Rico G            14 FA-MR                1:04.83    1:08.41        
                  32.02     1:08.41 (36.39)                                        
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:16.39  14 JO
              2:16.40  14 SMAX
              2:29.59  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:16.41 - 2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Jang, Michael             14 TS-MR                2:21.22    2:06.88 JO+    
                  27.70       59.49 (31.79)     1:32.60 (33.11)     2:06.88 (34.28)
  2 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:20.99    2:15.82 JO+    
                  29.37     1:03.71 (34.34)     1:39.47 (35.76)     2:15.82 (36.35)
SILV - Division  
  1 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:18.39    2:19.18 SILV   
                  30.70     1:05.49 (34.79)     1:42.90 (37.41)     2:19.18 (36.28)
  2 Reynolds, Ian             14 HAA-MR               2:29.25    2:27.40 SILV   
                  30.94     1:09.08 (38.14)     1:47.97 (38.89)     2:27.40 (39.43)
  3 Honan, Quin J             14 SSC-MR               2:23.42    2:27.61 SILV   
                  29.56     1:05.18 (35.62)     1:45.80 (40.62)     2:27.61 (41.81)
 
Boys 14 Year Olds 200 Yard IM
===============================================================================
              2:11.39  14 JO
              2:11.40  14 SMAX
              2:31.09  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  2:11.41 - 2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boutin, Lucca A           14 LIAC-MR              2:12.86    2:11.90 SILV   
                  27.84     1:01.61 (33.77)     1:40.71 (39.10)     2:11.90 (31.19)
  2 Tanner, Jacob D           14 SSC-MR               2:12.67    2:12.15 SILV   
                  26.89     1:00.71 (33.82)     1:40.90 (40.19)     2:12.15 (31.25)
  3 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               2:13.82    2:12.17 SILV   
                  28.93     1:02.93 (34.00)     1:41.49 (38.56)     2:12.17 (30.68)
  4 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              2:14.23    2:13.30 SILV   
                  28.65     1:02.97 (34.32)     1:43.73 (40.76)     2:13.30 (29.57)
  5 Anzalone, Brian           14 TS-MR                2:13.98    2:16.35 SILV   
                  29.81     1:04.74 (34.93)     1:46.65 (41.91)     2:16.35 (29.70)
  6 Ting, Andrew              14 LIAC-MR              2:18.14    2:16.76 SILV   
                  29.21     1:04.11 (34.90)     1:47.27 (43.16)     2:16.76 (29.49)
  7 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              2:16.36    2:19.42 SILV   
                  30.63     1:04.58 (33.95)     1:48.05 (43.47)     2:19.42 (31.37)
  8 Bibolov, Nick S           14 TVSC-MR              2:20.61    2:19.92 SILV   
                  28.74     1:07.15 (38.41)     1:47.30 (40.15)     2:19.92 (32.62)
  9 Cash, James P             14 LIAC-MR              2:21.53    2:20.97 SILV   
                  30.75     1:06.87 (36.12)     1:48.35 (41.48)     2:20.97 (32.62)
 10 Mora, Sebastian J         14 LIAC-MR              2:25.98    2:23.57 SILV   
                  29.93     1:08.38 (38.45)     1:51.35 (42.97)     2:23.57 (32.22)
 11 Mantikas, Alex            14 LIAC-MR              2:27.84    2:25.70 SILV   
                  32.12     1:09.76 (37.64)     1:53.01 (43.25)     2:25.70 (32.69)
 12 Varuolo, Kyle R           14 IA-MR                2:24.03    2:26.39 SILV   
                  29.85     1:07.04 (37.19)     1:52.34 (45.30)     2:26.39 (34.05)
 13 Rogowsky, Benjamin N      14 TS-MR                2:28.30    2:28.04 SILV   
                  32.84     1:10.64 (37.80)     1:55.40 (44.76)     2:28.04 (32.64)
 14 Larice, Jonathan          14 HYB-MR               2:25.00    2:28.15 SILV   
                  31.88     1:11.98 (40.10)     1:56.42 (44.44)     2:28.15 (31.73)
 15 Viollis, Michael          14 SSC-MR               2:26.70    2:28.39 SILV   
                  32.05     1:10.00 (37.95)     1:56.47 (46.47)     2:28.39 (31.92)
 16 Dupree, Ryan C            14 HAA-MR               2:29.85    2:29.36 SILV   
                  31.78     1:09.23 (37.45)     1:54.54 (45.31)     2:29.36 (34.82)
 17 Piver, Daniel             14 EHY-MR               2:29.37    2:30.14 SILV   
                  31.94     1:13.12 (41.18)     1:56.89 (43.77)     2:30.14 (33.25)
 18 Albert, Adam              14 TVSC-MR              2:27.99    2:30.89 SILV   
                  31.79     1:10.66 (38.87)     1:57.78 (47.12)     2:30.89 (33.11)
Non-Award Division  
  1 Buono, Thomas J           14 IA-MR                2:27.72    2:31.25        
                                1:13.86 ( )     1:58.06 (44.20)     2:31.25 (33.19)
  2 Pabisch, Brian A          14 TS-MR                2:26.75    2:31.89        
                  36.01     1:13.86 (37.85)     1:57.53 (43.67)     2:31.89 (34.36)
 -- DeFranco, Gregory J       14 LIAC-MR              2:25.29         DQ        
      Delay of meet - Misc
 
Boys 14 Year Olds 400 Yard IM
===============================================================================
              4:39.79  14 JO
              4:39.80  14 SMAX
              5:09.79  14 SILV
 Meet Qualifying 14:  4:39.81 - 5:09.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vavalle, Antonio          14 TVSC-MR              4:43.48    4:39.93 SILV   
                  28.23     1:01.76 (33.53)     1:37.41 (35.65)     2:12.30 (34.89)
        2:54.93 (42.63)     3:38.28 (43.35)     4:09.92 (31.64)     4:39.93 (30.01)
  2 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR               4:43.71    4:42.85 SILV   
                  29.60     1:05.43 (35.83)     1:40.98 (35.55)     2:16.44 (35.46)
        2:56.23 (39.79)     3:37.01 (40.78)     4:10.35 (33.34)     4:42.85 (32.50)
  3 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR              4:42.48    4:46.42 SILV   
                  29.50     1:03.30 (33.80)     1:38.10 (34.80)     2:13.00 (34.90)
        2:57.79 (44.79)     3:42.48 (44.69)     4:14.84 (32.36)     4:46.42 (31.58)
  4 Anzalone, Brian           14 TS-MR                4:47.89    4:47.47 SILV   
                  29.97     1:07.50 (37.53)     1:42.15 (34.65)     2:17.83 (35.68)
        2:59.73 (41.90)     3:43.17 (43.44)     4:15.22 (32.05)     4:47.47 (32.25)
Non-Award Division  
 -- Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                5:00.84         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  30.28     1:06.33 (36.05)     1:44.37 (38.04)     2:21.93 (37.56)
        3:06.92 (44.99)     3:53.47 (46.55)     4:26.83 (33.36)          DQ (32.71)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.79  AGTC
                23.80  SMAX
                25.19  SILV
 Meet Qualifying:  23.81 - 25.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                24.59      23.85 SILV   
  2 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                  23.91      24.01 SILV   
  3 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                24.10      24.20 SILV   
  4 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                  24.94      24.28 SILV   
  5 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR                24.44      24.36 SILV   
  6 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                24.47      24.37 SILV   
  7 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  24.10      24.39 SILV   
  8 Lee, Joshua S             16 TS-MR                  24.94      24.42 SILV   
  9 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR                23.95      24.52 SILV   
 10 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR                24.06      24.58 SILV   
 10 Engel, Ryan               17 IA-MR                  23.84      24.58 SILV   
 12 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                24.55      24.62 SILV   
 13 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                24.34      24.64 SILV   
 14 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 24.16      24.67 SILV   
 15 Pergan, Cole L            15 TVSC-MR                24.46      24.68 SILV   
 16 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                24.68      24.71 SILV   
 17 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                  24.11      24.72 SILV   
 18 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                24.98      24.86 SILV   
 19 Burget, Andrew J          16 TS-MR                  24.27      24.87 SILV   
 19 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR                25.18      24.87 SILV   
 21 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR                24.93      24.90 SILV   
 22 Verma, Austin             15 LIAC-MR                25.16      24.98 SILV   
 23 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                  24.69      25.03 SILV   
 24 Combs, Sean A             17 SSC-MR                 24.85      25.04 SILV   
 25 Wang, Eric                15 TVSC-MR                24.91      25.09 SILV   
 26 Yuk, William              16 TS-MR                  23.93      25.11 SILV   
 27 Park, Samuel              15 TS-MR                  24.44      25.12 SILV   
 27 Benenati, John F          16 LIAC-MR                24.74      25.12 SILV   
 29 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 24.75      25.14 SILV   
Non-Award Division  
  1 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR                24.78      25.63        
  2 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR                24.55      25.75        
  3 Valle, Matthew J          16 FA-MR                  24.91      25.83        
 -- Powell, Brett             15 WISC-MR                25.10         DQ        
      False start
 -- Wu, Kevin                 15 TS-MR                  24.13         DQ        
      Other
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.99  AGTC
                52.00  SMAX
                54.49  SILV
 Meet Qualifying:  52.01 - 54.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Joshua S             16 TS-MR                  53.13      52.23 SILV   
                  24.99       52.23 (27.24)                                        
  2 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR                52.23      52.35 SILV   
                  25.57       52.35 (26.78)                                        
  3 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                52.18      52.42 SILV   
                  24.84       52.42 (27.58)                                        
  4 Engel, Ryan               17 IA-MR                  52.60      52.47 SILV   
                  24.51       52.47 (27.96)                                        
  5 Fonseca, Casey            15 WISC-MR                52.26      52.54 SILV   
                  25.45       52.54 (27.09)                                        
  6 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                53.76      52.60 SILV   
                  24.97       52.60 (27.63)                                        
  7 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR                52.60      52.64 SILV   
                  24.88       52.64 (27.76)                                        
  8 Davis, Avery J            17 SSC-MR                 53.32      52.75 SILV   
                  25.17       52.75 (27.58)                                        
  9 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR                53.51      52.84 SILV   
                  25.03       52.84 (27.81)                                        
 10 Powell, Brett             15 WISC-MR                54.16      53.07 SILV   
                  25.72       53.07 (27.35)                                        
 11 Wang, Eric                15 TVSC-MR                53.76      53.19 SILV   
                  25.13       53.19 (28.06)                                        
 12 Veit, Brian J             15 TVSC-MR                54.33      53.34 SILV   
                  25.29       53.34 (28.05)                                        
 13 Burget, Andrew J          16 TS-MR                  54.17      53.50 SILV   
                  25.17       53.50 (28.33)                                        
 14 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR                53.08      53.55 SILV   
                  25.98       53.55 (27.57)                                        
 15 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                  53.39      53.81 SILV   
                  25.86       53.81 (27.95)                                        
 16 Neuf, Austin              15 TS-MR                  54.32      53.84 SILV   
                  26.14       53.84 (27.70)                                        
 17 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR                53.50      54.16 SILV   
                  25.63       54.16 (28.53)                                        
 18 Reino, Vincent M          15 HAA-MR                 53.35      54.25 SILV   
                  25.67       54.25 (28.58)                                        
 19 Spameni, Nick R           15 CSDC-MR                53.28      54.37 SILV   
                  25.52       54.37 (28.85)                                        
Non-Award Division  
  1 Park, Samuel              15 TS-MR                  54.34      54.54        
                  26.03       54.54 (28.51)                                        
  2 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                  53.02      54.58        
                  25.47       54.58 (29.11)                                        
  3 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR                53.05      54.61        
                  26.48       54.61 (28.13)                                        
  4 Combs, Sean A             17 SSC-MR                 54.43      54.65        
                  26.95       54.65 (27.70)                                        
  5 Yuk, William              16 TS-MR                  52.33      54.78        
                  25.80       54.78 (28.98)                                        
  6 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR                54.48      55.00        
                  26.45       55.00 (28.55)                                        
  7 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR                54.18      55.08        
                  26.46       55.08 (28.62)                                        
  8 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  52.94      55.19        
                  26.44       55.19 (28.75)                                        
  9 Verma, Austin             15 LIAC-MR                53.98      55.89        
                  25.92       55.89 (29.97)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.99  AGTC
              1:54.00  SMAX
              1:57.99  SILV
 Meet Qualifying:  1:54.01 - 1:57.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Joshua S             16 TS-MR                1:56.07    1:53.94 AGTC+  
                  26.82       55.10 (28.28)     1:24.24 (29.14)     1:53.94 (29.70)
SILV - Division  
  1 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR              1:54.56    1:54.48 SILV   
                  25.88       54.94 (29.06)     1:25.53 (30.59)     1:54.48 (28.95)
  2 Engel, Ryan               17 IA-MR                1:54.24    1:55.02 SILV   
                  25.75       54.81 (29.06)     1:25.20 (30.39)     1:55.02 (29.82)
  3 Neuf, Austin              15 TS-MR                1:56.45    1:56.04 SILV   
                  27.41       56.90 (29.49)     1:26.50 (29.60)     1:56.04 (29.54)
  4 Nazareno, Andrew L        17 LIAC-MR              1:57.23    1:56.06 SILV   
                  26.16       55.14 (28.98)     1:25.23 (30.09)     1:56.06 (30.83)
  5 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:54.61    1:56.55 SILV   
                  26.48       55.79 (29.31)     1:26.06 (30.27)     1:56.55 (30.49)
  6 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              1:56.18    1:56.74 SILV   
                  26.54       56.10 (29.56)     1:26.68 (30.58)     1:56.74 (30.06)
  7 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:55.79    1:57.65 SILV   
                  26.31       55.98 (29.67)     1:26.77 (30.79)     1:57.65 (30.88)
Non-Award Division  
  1 Benenati, John F          16 LIAC-MR              1:57.31    1:58.18        
                  26.31       55.89 (29.58)     1:27.48 (31.59)     1:58.18 (30.70)
  2 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR              1:55.17    1:59.03        
                  26.20       55.87 (29.67)     1:27.22 (31.35)     1:59.03 (31.81)
  3 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                1:57.08    1:59.37        
                  27.27       57.24 (29.97)     1:28.69 (31.45)     1:59.37 (30.68)
  4 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              1:56.06    2:00.72        
                  26.56       57.20 (30.64)     1:29.36 (32.16)     2:00.72 (31.36)
  5 Albright, Keane K         15 LIAC-MR              1:56.62    2:00.99        
                  26.35       56.36 (30.01)     1:28.82 (32.46)     2:00.99 (32.17)
  6 Yuk, William              16 TS-MR                1:54.53    2:01.49        
                  26.77       56.80 (30.03)     1:29.14 (32.34)     2:01.49 (32.35)
 -- Veit, Brian J             15 TVSC-MR              1:55.90        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  AGTC
              5:11.00  SMAX
              5:17.99  SILV
 Meet Qualifying:  5:11.01 - 5:17.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Engel, Ryan               17 IA-MR                5:13.29    5:08.34 AGTC+  
                  26.42       56.81 (30.39)     1:28.46 (31.65)     2:00.27 (31.81)
        2:31.95 (31.68)     3:03.82 (31.87)     3:35.59 (31.77)     4:06.24 (30.65)
        4:37.68 (31.44)     5:08.34 (30.66)                                        
  2 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              5:11.27    5:08.72 AGTC+  
                  26.44       56.33 (29.89)     1:27.14 (30.81)     1:58.77 (31.63)
        2:29.92 (31.15)     3:01.74 (31.82)     3:34.31 (32.57)     4:06.00 (31.69)
        4:38.49 (32.49)     5:08.72 (30.23)                                        
  3 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              5:14.35    5:09.05 AGTC+  
                  26.26       55.54 (29.28)     1:26.00 (30.46)     1:57.75 (31.75)
        2:30.06 (32.31)     3:02.44 (32.38)     3:34.93 (32.49)     4:07.12 (32.19)
        4:39.68 (32.56)     5:09.05 (29.37)                                        
SILV - Division  
  1 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              5:13.47    5:12.67 SILV   
                  27.60       57.96 (30.36)     1:29.96 (32.00)     2:02.63 (32.67)
        2:35.70 (33.07)     3:08.55 (32.85)     3:41.08 (32.53)     4:13.44 (32.36)
        4:44.18 (30.74)     5:12.67 (28.49)                                        
  2 Nazareno, Andrew L        17 LIAC-MR              5:16.67    5:12.72 SILV   
                  26.99       56.80 (29.81)     1:27.75 (30.95)     1:59.50 (31.75)
        2:31.56 (32.06)     3:03.72 (32.16)     3:35.97 (32.25)     4:08.47 (32.50)
        4:40.79 (32.32)     5:12.72 (31.93)                                        
Non-Award Division  
  1 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                5:14.21    5:20.18        
                  28.14       59.78 (31.64)     1:32.28 (32.50)     2:04.32 (32.04)
        2:36.50 (32.18)     3:08.86 (32.36)     3:41.64 (32.78)     4:14.74 (33.10)
        4:47.63 (32.89)     5:20.18 (32.55)                                        
  2 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                5:17.78    5:25.94        
                  28.88     1:00.68 (31.80)     1:33.72 (33.04)     2:06.84 (33.12)
        2:39.54 (32.70)     3:12.55 (33.01)     3:45.54 (32.99)     4:18.42 (32.88)
        4:52.65 (34.23)     5:25.94 (33.29)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.99  AGTC
              1:00.00  SMAX
              1:03.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:00.01 - 1:03.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pittas, George N          16 LIAC-MR              1:03.01      58.06 AGTC+  
                  28.13       58.06 (29.93)                                        
  2 Burget, Andrew J          16 TS-MR                1:00.72      59.46 AGTC+  
                  28.59       59.46 (30.87)                                        
SILV - Division  
  1 Powell, Brett             15 WISC-MR              1:03.33    1:00.41 SILV   
                  29.60     1:00.41 (30.81)                                        
  2 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              1:00.77    1:01.13 SILV   
                  29.66     1:01.13 (31.47)                                        
  3 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              1:00.20    1:01.20 SILV   
                  29.82     1:01.20 (31.38)                                        
  4 Davis, Avery J            17 SSC-MR               1:00.50    1:01.41 SILV   
                  30.30     1:01.41 (31.11)                                        
  5 Neuf, Austin              15 TS-MR                1:01.98    1:01.60 SILV   
                  30.17     1:01.60 (31.43)                                        
  6 Park, Jeremy W            15 TS-MR                1:00.23    1:01.75 SILV   
                  29.96     1:01.75 (31.79)                                        
  7 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              1:01.24    1:01.76 SILV   
                  29.72     1:01.76 (32.04)                                        
  8 Wang, Eric                15 TVSC-MR              1:03.68    1:02.07 SILV   
                  30.12     1:02.07 (31.95)                                        
  9 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                1:02.70    1:02.34 SILV   
                  29.67     1:02.34 (32.67)                                        
 10 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               1:02.21    1:02.43 SILV   
                  29.79     1:02.43 (32.64)                                        
 11 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              1:01.61    1:02.45 SILV   
                  30.21     1:02.45 (32.24)                                        
 12 Verma, Austin             15 LIAC-MR              1:02.61    1:02.62 SILV   
                  30.55     1:02.62 (32.07)                                        
 13 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:00.78    1:02.74 SILV   
                  30.19     1:02.74 (32.55)                                        
 14 Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:01.18    1:02.97 SILV   
                  30.52     1:02.97 (32.45)                                        
 15 LaDue, Ryan               17 IA-MR                1:02.21    1:03.24 SILV   
                  30.91     1:03.24 (32.33)                                        
 16 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR              1:01.54    1:03.48 SILV   
                  31.24     1:03.48 (32.24)                                        
 17 Leuly, Shane C            16 IA-MR                1:03.14    1:03.56 SILV   
                  30.84     1:03.56 (32.72)                                        
 18 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR              1:02.27    1:03.74 SILV   
                  30.73     1:03.74 (33.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Combs, Sean A             17 SSC-MR               1:03.26    1:04.76        
                  32.47     1:04.76 (32.29)                                        
  2 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               1:03.51    1:05.59        
                  31.75     1:05.59 (33.84)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:10.99  AGTC
              2:11.00  SMAX
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:11.01 - 2:16.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Wu, Kevin                 15 TS-MR                2:11.18    2:05.42 AGTC+  
                  28.47       59.47 (31.00)     1:32.34 (32.87)     2:05.42 (33.08)
  2 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:15.08    2:10.67 AGTC+  
                  30.33     1:02.49 (32.16)     1:36.80 (34.31)     2:10.67 (33.87)
  3 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                2:15.32    2:10.83 AGTC+  
                  30.86     1:04.06 (33.20)     1:37.80 (33.74)     2:10.83 (33.03)
SILV - Division  
  1 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:11.09    2:11.46 SILV   
                  29.84     1:02.88 (33.04)     1:37.32 (34.44)     2:11.46 (34.14)
  2 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:13.29    2:11.50 SILV   
                  30.62     1:03.52 (32.90)     1:37.66 (34.14)     2:11.50 (33.84)
  3 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:15.91    2:12.98 SILV   
                  30.38     1:03.25 (32.87)     1:38.05 (34.80)     2:12.98 (34.93)
  4 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:13.01    2:13.40 SILV   
                  31.48     1:04.96 (33.48)     1:39.43 (34.47)     2:13.40 (33.97)
  5 Steele, Alexander C       16 LIAC-MR              2:12.31    2:14.05 SILV   
                  31.57     1:05.11 (33.54)     1:39.61 (34.50)     2:14.05 (34.44)
  6 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:11.94    2:14.59 SILV   
                  31.07     1:04.81 (33.74)     1:39.60 (34.79)     2:14.59 (34.99)
  7 LaDue, Ryan               17 IA-MR                2:14.32    2:14.60 SILV   
                  30.95     1:05.41 (34.46)     1:39.93 (34.52)     2:14.60 (34.67)
  8 Wilson, Elijah A          16 WISC-MR              2:13.76    2:14.70 SILV   
                  32.08     1:05.71 (33.63)     1:40.79 (35.08)     2:14.70 (33.91)
Non-Award Division  
  1 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                2:15.56    2:18.42        
                  31.25     1:07.11 (35.86)     1:43.44 (36.33)     2:18.42 (34.98)
  2 Reino, Vincent M          15 HAA-MR               2:15.75    2:20.59        
                  31.00     1:06.64 (35.64)     1:43.78 (37.14)     2:20.59 (36.81)
 -- Pittas, George N          16 LIAC-MR              2:15.11        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.50  SMAX
              1:10.89  SILV
 Meet Qualifying:  1:06.51 - 1:10.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Davis, Avery J            17 SSC-MR               1:06.71    1:05.26 AGTC+  
                  30.57     1:05.26 (34.69)                                        
SILV - Division  
  1 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              1:07.47    1:07.86 SILV   
                  32.68     1:07.86 (35.18)                                        
  2 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              1:08.40    1:08.46 SILV   
                  32.38     1:08.46 (36.08)                                        
  3 Xu, Kevin J               17 TVSC-MR              1:07.83    1:08.66 SILV   
                  32.29     1:08.66 (36.37)                                        
  4 Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              1:07.74    1:08.68 SILV   
                  32.61     1:08.68 (36.07)                                        
  5 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              1:08.32    1:08.70 SILV   
                  32.09     1:08.70 (36.61)                                        
  6 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              1:10.17    1:09.40 SILV   
                  32.21     1:09.40 (37.19)                                        
  7 Yuk, William              16 TS-MR                1:07.59    1:09.62 SILV   
                  32.50     1:09.62 (37.12)                                        
  8 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              1:10.17    1:09.82 SILV   
                  32.42     1:09.82 (37.40)                                        
  9 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                1:07.45    1:09.93 SILV   
                  32.96     1:09.93 (36.97)                                        
 10 Park, Jeremy W            15 TS-MR                1:10.17    1:10.27 SILV   
                  33.00     1:10.27 (37.27)                                        
Non-Award Division  
  1 Combs, Sean A             17 SSC-MR               1:07.58    1:12.15        
                  34.14     1:12.15 (38.01)                                        
  2 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              1:10.24    1:12.64        
                  33.99     1:12.64 (38.65)                                        
  3 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              1:09.82    1:13.86        
                  34.39     1:13.86 (39.47)                                        
  4 Tafe, John D              16 CSDC-MR              1:09.12    1:19.14        
                  35.89     1:19.14 (43.25)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:30.09  AGTC
              2:30.10  SMAX
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:30.11 - 2:36.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:31.07    2:25.96 AGTC+  
                  32.82     1:09.28 (36.46)     1:47.00 (37.72)     2:25.96 (38.96)
  2 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              2:34.49    2:27.84 AGTC+  
                  33.03     1:11.10 (38.07)     1:49.27 (38.17)     2:27.84 (38.57)
SILV - Division  
  1 Benenati, John F          16 LIAC-MR              2:35.15    2:31.17 SILV   
                  32.94     1:11.22 (38.28)     1:51.35 (40.13)     2:31.17 (39.82)
  2 Yuk, William              16 TS-MR                2:30.11    2:32.39 SILV   
                  33.23     1:11.39 (38.16)     1:51.91 (40.52)     2:32.39 (40.48)
  3 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              2:33.55    2:33.04 SILV   
                  33.52     1:12.22 (38.70)     1:52.89 (40.67)     2:33.04 (40.15)
  4 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:34.43    2:34.60 SILV   
                  35.59     1:15.87 (40.28)     1:56.18 (40.31)     2:34.60 (38.42)
  5 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:35.94    2:34.69 SILV   
                  34.44     1:13.75 (39.31)     1:55.23 (41.48)     2:34.69 (39.46)
  6 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:32.64    2:35.06 SILV   
                  34.37     1:12.99 (38.62)     1:53.77 (40.78)     2:35.06 (41.29)
  7 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:33.06    2:35.13 SILV   
                  35.94     1:15.35 (39.41)     1:55.73 (40.38)     2:35.13 (39.40)
Non-Award Division  
  1 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              2:33.42    2:39.02        
                  35.07     1:15.16 (40.09)     1:56.74 (41.58)     2:39.02 (42.28)
  2 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:33.26    2:44.36        
                  35.11     1:16.83 (41.72)     2:00.55 (43.72)     2:44.36 (43.81)
  3 Combs, Sean A             17 SSC-MR               2:36.64    2:44.75        
                  35.65     1:16.81 (41.16)     2:00.71 (43.90)     2:44.75 (44.04)
 -- Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:33.16         DQ        
      Alternating Kick
                  33.24     1:11.70 (38.46)     1:51.32 (39.62)          DQ (38.89)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.99  AGTC
                58.00  SMAX
              1:02.59  SILV
 Meet Qualifying:  58.01 - 1:02.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR                58.22      57.99 AGTC+  
                  26.45       57.99 (31.54)                                        
SILV - Division  
  1 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR                 58.31      58.56 SILV   
                  26.79       58.56 (31.77)                                        
  2 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                  58.91      59.02 SILV   
                  27.57       59.02 (31.45)                                        
  3 Falcone, Michael J        15 UN-MR                  58.22      59.05 SILV   
                  27.61       59.05 (31.44)                                        
  4 Bach, Daniel              16 CSDC-MR                58.30      59.48 SILV   
                  27.21       59.48 (32.27)                                        
  5 Schroeder, Michael        15 HAA-MR                 58.53      59.56 SILV   
                  27.86       59.56 (31.70)                                        
  6 Rice, Maverick D          16 CSDC-MR              1:02.42      59.69 SILV   
                  27.28       59.69 (32.41)                                        
  7 Albright, Keane K         15 LIAC-MR                59.30      59.83 SILV   
                  26.83       59.83 (33.00)                                        
  8 Rodgers, CJ J             16 LIAC-MR                58.83      59.87 SILV   
                  27.23       59.87 (32.64)                                        
  9 Ormond, Garrett E         17 IA-MR                  59.41    1:00.09 SILV   
                  28.77     1:00.09 (31.32)                                        
 10 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              1:00.65    1:00.17 SILV   
                  28.15     1:00.17 (32.02)                                        
 11 Verma, Austin             15 LIAC-MR              1:00.44    1:01.02 SILV   
                  28.01     1:01.02 (33.01)                                        
 12 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR                59.30    1:01.23 SILV   
                  27.61     1:01.23 (33.62)                                        
 13 Engel, Ryan               17 IA-MR                  59.36    1:01.37 SILV   
                  27.72     1:01.37 (33.65)                                        
 14 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                1:00.76    1:01.41 SILV   
                  28.95     1:01.41 (32.46)                                        
 15 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                  59.40    1:01.66 SILV   
                  28.72     1:01.66 (32.94)                                        
 16 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                1:02.02    1:01.79 SILV   
                  28.19     1:01.79 (33.60)                                        
 17 Park, Samuel              15 TS-MR                1:01.27    1:01.82 SILV   
                  28.95     1:01.82 (32.87)                                        
 18 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              1:01.31    1:02.00 SILV   
                  28.05     1:02.00 (33.95)                                        
 19 Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              1:00.89    1:02.07 SILV   
                  29.32     1:02.07 (32.75)                                        
 20 LaDue, Ryan               17 IA-MR                  59.17    1:02.13 SILV   
                  28.91     1:02.13 (33.22)                                        
Non-Award Division  
  1 Leuly, Shane C            16 IA-MR                1:01.08    1:03.24        
                  29.10     1:03.24 (34.14)                                        
  2 Berenshteyn, Eric         15 LIAC-MR                59.49    1:03.42        
                  29.20     1:03.42 (34.22)                                        
  3 McLaughlin, Joseph W      16 FA-MR                1:00.63    1:03.85        
                  29.46     1:03.85 (34.39)                                        
 -- Wu, Kevin                 15 TS-MR                  59.38         DQ        
      Other
 -- Valle, Matthew J          16 FA-MR                1:01.89        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.50  SMAX
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.51 - 2:24.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                2:16.61    2:11.53 AGTC+  
                  29.13     1:03.15 (34.02)     1:37.86 (34.71)     2:11.53 (33.67)
  2 Ramirez, Gio A            16 LIAC-MR              2:15.47    2:12.32 AGTC+  
                  27.93     1:01.27 (33.34)     1:36.58 (35.31)     2:12.32 (35.74)
SILV - Division  
  1 Wu, Kevin                 15 TS-MR                2:16.08    2:13.11 SILV   
                  29.02     1:02.92 (33.90)     1:38.26 (35.34)     2:13.11 (34.85)
  2 Engel, Ryan               17 IA-MR                2:14.41    2:14.74 SILV   
                  28.66     1:03.17 (34.51)     1:39.12 (35.95)     2:14.74 (35.62)
  3 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              2:21.46    2:14.82 SILV   
                  27.77     1:01.08 (33.31)     1:37.40 (36.32)     2:14.82 (37.42)
  4 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                2:14.76    2:14.97 SILV   
                  29.72     1:03.85 (34.13)     1:39.24 (35.39)     2:14.97 (35.73)
  5 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:22.08    2:16.14 SILV   
                  29.02     1:03.04 (34.02)     1:39.24 (36.20)     2:16.14 (36.90)
  6 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:24.56    2:17.35 SILV   
                  29.12     1:04.00 (34.88)     1:40.23 (36.23)     2:17.35 (37.12)
  7 LaDue, Ryan               17 IA-MR                2:13.00    2:17.92 SILV   
                  28.99     1:03.36 (34.37)     1:40.91 (37.55)     2:17.92 (37.01)
  8 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                2:22.52    2:20.60 SILV   
                  29.47     1:04.81 (35.34)     1:42.88 (38.07)     2:20.60 (37.72)
  9 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:19.06    2:24.30 SILV   
                  31.16     1:07.27 (36.11)     1:45.68 (38.41)     2:24.30 (38.62)
 10 Kingsley, Austin M        15 TS-MR                2:24.39    2:24.47 SILV   
                  29.93     1:07.84 (37.91)     1:46.49 (38.65)     2:24.47 (37.98)
Non-Award Division  
  1 Park, Samuel              15 TS-MR                2:22.31    2:25.69        
                  29.94     1:06.35 (36.41)     1:45.63 (39.28)     2:25.69 (40.06)
  2 Falcone, Michael J        15 UN-MR                2:16.26    2:26.11        
                  30.82     1:07.13 (36.31)     1:46.36 (39.23)     2:26.11 (39.75)
 -- Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:12.59        DFS        
      Declared false start
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:08.00  SMAX
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:08.01 - 2:27.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Pittas, George N          16 LIAC-MR              2:13.72    2:04.32 AGTC+  
                  26.37       57.55 (31.18)     1:34.01 (36.46)     2:04.32 (30.31)
  2 Nielsen, Jordan           16 HAA-MR               2:09.67    2:06.00 AGTC+  
                  26.62     1:02.38 (35.76)     1:37.81 (35.43)     2:06.00 (28.19)
SILV - Division  
  1 Neuf, Austin              15 TS-MR                2:09.26    2:08.43 SILV   
                  29.37     1:02.70 (33.33)     1:38.55 (35.85)     2:08.43 (29.88)
  2 Chiarella, Richie J       15 TVSC-MR              2:10.35    2:09.32 SILV   
                  27.60     1:00.61 (33.01)     1:40.00 (39.39)     2:09.32 (29.32)
  3 Fonseca, Casey            15 WISC-MR              2:09.58    2:10.82 SILV   
                  27.06     1:00.31 (33.25)     1:41.24 (40.93)     2:10.82 (29.58)
  4 Russell, Nolan J          16 CSDC-MR              2:20.64    2:11.85 SILV   
                  25.71       59.34 (33.63)     1:42.91 (43.57)     2:11.85 (28.94)
  5 Lee, Joshua S             16 TS-MR                2:11.12    2:13.21 SILV   
                  27.44     1:01.91 (34.47)     1:43.44 (41.53)     2:13.21 (29.77)
  6 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              2:13.66    2:13.45 SILV   
                  28.42     1:04.20 (35.78)     1:43.17 (38.97)     2:13.45 (30.28)
  7 Steele, Alexander C       16 LIAC-MR              2:14.57    2:14.10 SILV   
                  29.49     1:03.46 (33.97)     1:41.10 (37.64)     2:14.10 (33.00)
  8 Albright, Keane K         15 LIAC-MR              2:12.72    2:14.32 SILV   
                  28.31     1:01.94 (33.63)     1:43.90 (41.96)     2:14.32 (30.42)
  9 Park, Jeremy W            15 TS-MR                2:13.03    2:14.38 SILV   
                  29.05     1:02.49 (33.44)     1:42.98 (40.49)     2:14.38 (31.40)
 10 Park, Samuel              15 TS-MR                2:11.10    2:14.45 SILV   
                  28.84     1:04.99 (36.15)     1:42.95 (37.96)     2:14.45 (31.50)
 10 Davis, Avery J            17 SSC-MR               2:13.73    2:14.45 SILV   
                  27.02     1:01.76 (34.74)     1:41.38 (39.62)     2:14.45 (33.07)
 12 Schroeder, Michael        15 HAA-MR               2:16.17    2:14.67 SILV   
                  28.67     1:02.65 (33.98)     1:44.02 (41.37)     2:14.67 (30.65)
 13 Pergan, Cole L            15 TVSC-MR              2:18.16    2:15.16 SILV   
                  28.55     1:03.04 (34.49)     1:43.29 (40.25)     2:15.16 (31.87)
 14 Burget, Andrew J          16 TS-MR                2:16.59    2:15.50 SILV   
                  28.31     1:01.49 (33.18)     1:43.25 (41.76)     2:15.50 (32.25)
 15 Verma, Austin             15 LIAC-MR              2:16.25    2:15.72 SILV   
                  28.54     1:03.10 (34.56)     1:44.25 (41.15)     2:15.72 (31.47)
 16 Attardi, Richard M        15 LIAC-MR              2:13.59    2:15.86 SILV   
                  27.53     1:04.70 (37.17)     1:45.21 (40.51)     2:15.86 (30.65)
 17 Leuly, Shane C            16 IA-MR                2:14.53    2:15.94 SILV   
                  28.42     1:03.92 (35.50)     1:45.49 (41.57)     2:15.94 (30.45)
 18 Veit, Brian J             15 TVSC-MR              2:14.44    2:16.16 SILV   
                  29.45     1:02.91 (33.46)     1:45.33 (42.42)     2:16.16 (30.83)
 19 Mastrocinque, Rudy        15 TS-MR                2:17.72    2:16.54 SILV   
                  31.30     1:07.70 (36.40)     1:45.83 (38.13)     2:16.54 (30.71)
 20 Tews, Sebastian H         16 LIAC-MR              2:15.54    2:16.98 SILV   
                  29.57     1:05.89 (36.32)     1:45.97 (40.08)     2:16.98 (31.01)
 21 Colascione, Jonny M       18 IA-MR                2:10.12    2:17.26 SILV   
                  28.58     1:04.46 (35.88)     1:44.76 (40.30)     2:17.26 (32.50)
 22 Kaufer, Evan A            15 IA-MR                2:17.54    2:17.48 SILV   
                  28.29     1:05.16 (36.87)     1:46.52 (41.36)     2:17.48 (30.96)
 23 Cellamare, Dylan          15 TS-MR                2:21.48    2:17.83 SILV   
                  29.30     1:05.04 (35.74)     1:47.44 (42.40)     2:17.83 (30.39)
 24 Benenati, John F          16 LIAC-MR              2:21.76    2:17.93 SILV   
                  32.20     1:08.43 (36.23)     1:46.36 (37.93)     2:17.93 (31.57)
 25 Ortiz, Christian G        16 CSDC-MR              2:15.22    2:18.06 SILV   
                  29.59     1:06.00 (36.41)     1:49.16 (43.16)     2:18.06 (28.90)
 26 Quiceno, Sebastian A      16 UN-MR                2:21.69    2:18.21 SILV   
                  28.08     1:05.11 (37.03)     1:47.72 (42.61)     2:18.21 (30.49)
 27 Gorman, Kyle              16 CSDC-MR              2:25.30    2:18.27 SILV   
                  27.65     1:05.11 (37.46)     1:49.49 (44.38)     2:18.27 (28.78)
 28 Iorio, Jack T             16 TS-MR                2:16.14    2:18.65 SILV   
                  29.96     1:06.24 (36.28)     1:45.91 (39.67)     2:18.65 (32.74)
 29 Sung, Kyle                16 LIAC-MR              2:19.75    2:18.86 SILV   
                  30.33     1:05.72 (35.39)     1:46.03 (40.31)     2:18.86 (32.83)
 30 Amanatides, Alexander P   17 LIAC-MR              2:12.52    2:18.95 SILV   
                  28.50     1:05.27 (36.77)     1:46.71 (41.44)     2:18.95 (32.24)
 31 Apaza, Andrew W           16 LIAC-MR              2:18.75    2:21.02 SILV   
                  29.95     1:07.93 (37.98)     1:50.11 (42.18)     2:21.02 (30.91)
 32 Mond, Noah E              17 TVSC-MR              2:16.45    2:21.15 SILV   
                  29.27     1:04.33 (35.06)     1:46.09 (41.76)     2:21.15 (35.06)
 33 Matheson, Ryan C          15 TVSC-MR              2:13.66    2:21.47 SILV   
                  28.27     1:05.27 (37.00)     1:51.58 (46.31)     2:21.47 (29.89)
 33 Falcone, Michael J        15 UN-MR                2:16.83    2:21.47 SILV   
                  29.14     1:05.67 (36.53)     1:49.68 (44.01)     2:21.47 (31.79)
 33 Shopis, Eric C            16 LIAC-MR              2:17.05    2:21.47 SILV   
                  30.94     1:06.89 (35.95)     1:49.30 (42.41)     2:21.47 (32.17)
 36 Amesti, Anthony T         16 SSC-MR               2:26.03    2:22.55 SILV   
                  29.42     1:06.54 (37.12)     1:49.93 (43.39)     2:22.55 (32.62)
 37 Combs, Sean A             17 SSC-MR               2:19.59    2:23.13 SILV   
                  30.35     1:06.81 (36.46)     1:50.29 (43.48)     2:23.13 (32.84)
 38 Bach, Daniel              16 CSDC-MR              2:23.33    2:23.23 SILV   
                  27.35     1:07.74 (40.39)     1:51.57 (43.83)     2:23.23 (31.66)
 39 Morda, Vinny E            15 SSC-MR               2:21.62    2:24.15 SILV   
                  30.91     1:06.60 (35.69)     1:49.85 (43.25)     2:24.15 (34.30)
 40 Trzaskowski, Michael      15 HAA-MR               2:26.60    2:25.13 SILV   
                  30.81     1:07.46 (36.65)     1:50.34 (42.88)     2:25.13 (34.79)
 41 Martillo, Daniel A        16 IA-MR                2:27.41    2:25.19 SILV   
                  31.14     1:09.87 (38.73)     1:50.92 (41.05)     2:25.19 (34.27)
 42 Reilly, Brian J           17 IA-MR                2:22.35    2:25.46 SILV   
                  28.47     1:05.69 (37.22)     1:53.05 (47.36)     2:25.46 (32.41)
 43 Polley, Aidan J           15 CSDC-MR              2:25.50    2:26.35 SILV   
                  33.33     1:11.75 (38.42)     1:52.36 (40.61)     2:26.35 (33.99)
Non-Award Division  
  1 Boughal, Ian S            17 IA-MR                2:24.40    2:29.77        
                  30.66     1:08.14 (37.48)     1:54.03 (45.89)     2:29.77 (35.74)
  2 Reilly, Jayden T          15 SSC-MR               2:24.18    2:39.08        
                  30.78     1:11.79 (41.01)     1:59.68 (47.89)     2:39.08 (39.40)
 -- Ioanitescu, Justin G      17 LIAC-MR              2:26.39         DQ        
      Other - Misc
 -- Buchen, Kasper G          16 TVSC-MR              2:11.24         DQ        
      Other - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  AGTC
              4:42.00  SMAX
              4:45.89  SILV
 Meet Qualifying:  4:42.01 - 4:45.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stanzione, Jon D          16 CSDC-MR              4:45.61    4:47.35        
                  28.10     1:03.05 (34.95)     1:40.73 (37.68)     2:19.23 (38.50)
        2:59.18 (39.95)     3:40.05 (40.87)     4:15.30 (35.25)     4:47.35 (32.05)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Gallub, Dylan             12 HAA-MR                    NT      28.24        
  2 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                   NT      28.62        
  3 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                    NT      28.80        
  4 McAuliffe, Margot E       12 EHY-MR                    NT      28.93        
  5 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                    NT      29.22        
  6 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT      29.33        
  7 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                    NT      29.36        
  8 O'Donnell, Patrick F      12 EHY-MR                    NT      31.29        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albert, Adam              14 TVSC-MR                   NT      26.42        
  2 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                     NT      26.88        
  3 Demaio, Thomas M          12 TVSC-MR                   NT      26.90        
  4 Sloniewsky, Peter A       14 TVSC-MR                   NT      26.98        
  5 Vincent, Sarah R          14 IA-MR                     NT      27.17        
  6 Iorio, Catherine T        16 TS-MR                     NT      27.28        
  6 Seale, Sarah E            12 TVSC-MR                   NT      27.28        
  8 Karpf, Delaney            13 HAA-MR                    NT      27.58        
  9 Cronin, Jessica           12 HAA-MR                    NT      28.35        
 10 Woody, Lauren E           12 TVSC-MR                   NT      28.42        
 11 Donohue, Savannah R       12 HAA-MR                    NT      28.94        
 12 Wilcox, Hailey            11 HAA-MR                    NT      29.31        
 13 Mackay, Victoria          11 HAA-MR                    NT      29.46        
 14 Brink, Keelyn R           11 WISC-MR                   NT      29.48        
 15 Tse, Kaitlyn A            10 SSC-MR                    NT      31.75        
 16 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT      32.33        
 17 Ashby, Rowan I            10 HAA-MR                    NT      32.38        
 18 Calandra, Lily A          10 SSC-MR                    NT      32.86        
 19 Morelli, Brennan Q         9 HAA-MR                    NT      34.02        
 20 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                     NT      34.13        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Albert, Adam              14 TVSC-MR                   NT      26.05        
  2 Murphy, Marli             14 LBA-MR                    NT      26.61        
  3 Minchak, Kaitlin E        13 LBA-MR                    NT      27.47        
  4 Glass, Caitlyn            14 HYB-MR                    NT      27.78        
  5 Cullen, Grace M           10 IA-MR                     NT      31.03        
  6 Scavuzzo, Rose P          10 HAA-MR                    NT      31.94        
  7 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT      34.34        
  8 Spencer-Edwards, Lauren    8 UN-MR                     NT      34.72        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louser, Sara C            13 IA-MR                     NT    1:03.06        
                  30.09     1:03.06 (32.97)                                        
  2 Casalinuovo, Alyssa L     11 TVSC-MR                   NT    1:08.72        
                  32.45     1:08.72 (36.27)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemetov, Daniel B        14 FA-MR                     NT      53.25        
                  25.98       53.25 (27.27)                                        
  2 Kopec, Ernest R           13 FA-MR                     NT      57.07        
                  27.59       57.07 (29.48)                                        
  3 Nus, Jenna B              13 LIAC-MR                   NT      58.79        
                  28.06       58.79 (30.73)                                        
  4 Mantilla, Isabella        14 HYB-MR                    NT    1:01.52        
                  29.31     1:01.52 (32.21)                                        
  5 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT    1:09.53        
                  33.43     1:09.53 (36.10)                                        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Colin S             12 TVSC-MR                   NT    2:10.69        
                  30.00     1:03.38 (33.38)     1:37.25 (33.87)     2:10.69 (33.44)
  2 Klaric, Zander W          13 TVSC-MR                   NT    2:17.14        
                  30.52     1:04.88 (34.36)     1:41.61 (36.73)     2:17.14 (35.53)
  3 Emmerich, Landon J         9 TVSC-MR                   NT    2:50.44        
                  37.11     1:21.80 (44.69)     2:08.44 (46.64)     2:50.44 (42.00)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hwee, Melia M             14 LIAC-MR                   NT    2:03.08        
                  27.70       58.13 (30.43)     1:30.35 (32.22)     2:03.08 (32.73)
  2 Touti, Brooke S           14 LIAC-MR                   NT    2:03.30        
                  28.49       59.46 (30.97)     1:31.72 (32.26)     2:03.30 (31.58)
  3 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT    2:18.55        
                  31.20     1:06.39 (35.19)     1:42.87 (36.48)     2:18.55 (35.68)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DeMarco, Marissa A        12 TVSC-MR                   NT    2:20.06        
                  31.98     1:07.39 (35.41)     1:43.88 (36.49)     2:20.06 (36.18)
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilcox, Avery              9 HAA-MR                    NT      37.14        
  2 Jin, Hanchi                9 LIAC-MR                   NT      37.59        
  3 Patan, Kayra              10 LIAC-MR                   NT      38.14        
  4 Hayes, Allie E             9 LIAC-MR                   NT      38.41        
  5 Klaric, Maksim A          10 TVSC-MR                   NT      38.83        
  6 Monahan, Joseph J          9 TVSC-MR                   NT      40.83        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Meghan E           10 TVSC-MR                   NT      34.69        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Oliver           13 HAA-MR                    NT    1:04.48        
                  31.53     1:04.48 (32.95)                                        
  2 McDonald, Cara B          10 LIAC-MR                   NT    1:17.84        
                  37.82     1:17.84 (40.02)                                        
  3 Wang, Angela A            10 TVSC-MR                   NT    1:20.57        
                  40.19     1:20.57 (40.38)                                        
  4 Pacifico, Jack V          10 TVSC-MR                   NT    1:21.17        
                  39.37     1:21.17 (41.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Emma G          11 HAA-MR                    NT    1:10.96        
                  34.12     1:10.96 (36.84)                                        
  2 Cunniffe, Madeline K      12 IA-MR                     NT    1:17.61        
                  36.81     1:17.61 (40.80)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perecinsky, Martin        12 TS-MR                     NT    2:19.87        
                  32.79     1:08.01 (35.22)     1:44.06 (36.05)     2:19.87 (35.81)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deangelis, Nicholas A      8 LBA-MR                    NT      44.41        
  2 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                     NT      44.75        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schroeder, Mary           11 HAA-MR                    NT      36.92        
  2 Emmerich, Ava J           11 TVSC-MR                   NT      38.91        
  3 Green, Trevor A           10 SSC-MR                    NT      42.51        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bradley, Addison O        12 LBA-MR                    NT      36.40        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Lucas K            11 TS-MR                     NT      39.20        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Demirci, Morgan           13 HAA-MR                    NT    1:16.74        
                  35.60     1:16.74 (41.14)                                        
  2 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    1:30.46        
                  43.21     1:30.46 (47.25)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hendricks-Donato, Jess T  14 CSDC-MR                   NT    1:20.86        
                  37.93     1:20.86 (42.93)                                        
  2 DeWitt, Billy C           10 WISC-MR                   NT    1:33.00        
                  43.20     1:33.00 (49.80)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shapiro, Jason M          12 LBA-MR                    NT    1:19.57        
                  36.82     1:19.57 (42.75)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargent, Madi L           15 IA-MR                     NT    2:37.00        
                  35.58     1:15.11 (39.53)     1:56.05 (40.94)     2:37.00 (40.95)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seale, Kayla R            10 TVSC-MR                   NT    3:52.40        
                  55.47   1:56.37 (1:00.90)   2:57.36 (1:00.99)     3:52.40 (55.04)
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Placencia-Nazareno, Etha  11 TVSC-MR                   NT      31.87        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lu, Jason H                9 TVSC-MR                   NT      42.43        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallub, Tyler             11 HAA-MR                    NT      32.54        
  2 Kittilsen, Ryan A         10 TVSC-MR                   NT      36.72        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                    NT    1:00.34        
                  28.11     1:00.34 (32.23)                                        
  2 Brown, Connor K           13 TS-MR                     NT    1:02.04        
                  28.86     1:02.04 (33.18)                                        
  3 Monti, AvaGrace           13 TVSC-MR                   NT    1:04.02        
                  29.97     1:04.02 (34.05)                                        
  4 Casalinuovo, Johnny A     11 TVSC-MR                   NT    1:23.03        
                  38.69     1:23.03 (44.34)                                        
  5 Lemieux, Dylan F           9 HAA-MR                    NT    1:31.07        
                  40.48     1:31.07 (50.59)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathryn       13 HYB-MR                    NT      59.34        
                  27.73       59.34 (31.61)                                        
  2 Rochlin, Genevieve         9 TVSC-MR                   NT    1:51.59        
                  48.34   1:51.59 (1:03.25)                                        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dhanikonda, Sriya         15 TS-MR                     NT    1:05.20        
                  29.69     1:05.20 (35.51)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lisica, Sabrina N         11 TVSC-MR                   NT    2:39.94        
                  35.14     1:16.28 (41.14)     1:58.21 (41.93)     2:39.94 (41.73)
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varrichio, Chris R        14 SSC-MR                    NT    2:13.79        
                  29.25     1:02.28 (33.03)     1:42.18 (39.90)     2:13.79 (31.61)
  2 Yee, Katie H              13 LIAC-MR                   NT    2:20.58        
                  30.26     1:06.61 (36.35)     1:48.21 (41.60)     2:20.58 (32.37)
  3 Veit, Brennyn L           14 TVSC-MR                   NT    2:21.77        
                  31.23     1:05.93 (34.70)     1:48.22 (42.29)     2:21.77 (33.55)
  4 Martinez, Kylie           13 HAA-MR                    NT    2:25.14        
                  31.57     1:08.85 (37.28)     1:54.15 (45.30)     2:25.14 (30.99)
  5 Garatina, Kaylee M        10 IA-MR                     NT    3:17.32        
                  46.32     1:36.68 (50.36)     2:31.72 (55.04)     3:17.32 (45.60)