Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/22/2019 11:52 AM
                   2019 MR YMID MLK 8&under Meet - 1/21/2019                   
                              Sanction #: 190116                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Katherine   7 LBA-MR                 23.87      20.26        
  2 Afanasewicz, Kate    7 NYSA-MR                20.34      20.47        
  3 Coulthard, Connie    7 Middies Wave-MR        24.65      20.84        
  4 Javer, Samara L      7 COND-MR                21.59      21.96        
  5 Broccoli, Lucca G    7 EAST-MR                23.34      22.05        
  6 Muety, Keira L       6 LBA-MR                 21.88      22.89        
  7 Castagna, Kimmy J    6 NYSA-MR                26.38      22.91        
  8 Slattery, Kayla J    7 NYSA-MR                25.68      23.08        
  9 Lenihan, Sarah M     7 COND-MR                23.56      23.46        
 10 Zola, Sydney D       7 EAST-MR                24.97      24.05        
 11 Yapkowitz, Emma B    7 COND-MR                22.64      24.53        
 12 O'Shea, Shannon R    7 LBA-MR                    NT      24.68        
 13 DeFilippis, Emma V   6 EAST-MR                22.85      25.40        
 14 Hyatt, Madilyn P     7 Middies Wave-MR        27.77      25.61        
 15 Goldberg, Hailey D   7 COND-MR                24.31      25.79        
 16 Diaz, Lina M         6 LBA-MR                    NT      27.17        
 17 Javer, Rebecca M     7 COND-MR                   NT      28.09        
 18 Tomao, Harper        6 LBA-MR                 31.76      29.05        
 19 Kimchy, Ella E       7 NYSA-MR                27.57      30.38        
 20 Traitz, Elleora~Sk   6 NYSA-MR                27.61      30.40        
 21 Park, Erin M         7 EAST-MR                25.28      31.50        
 22 Walsh, Emily C       6 Middies Wave-MR        31.95      31.51        
 23 Krog, Ast G          7 EAST-MR                   NT      31.79        
 24 Gordon, Mallory      4 Middies Wave-MR           NT      42.24        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Javer, Samara L      7 COND-MR                26.65      20.96        
  2 Cragg, Kathryn A     7 Flying Dolphins-MR     21.59      21.72        
  3 TU, Sophia G         7 Flying Dolphins-MR        NT      22.09        
                  33.98     1:15.84 (41.86)     2:01.59 (45.75)     2:46.89 (45.30)
        3:40.30 (53.41)     4:35.21 (54.91)     5:17.83 (42.62)           22.09 ( )
  4 Afanasewicz, Kate    7 NYSA-MR                27.19      22.42        
  5 Terri, Sheena C      7 Middies Wave-MR        24.40      22.52        
  6 Murray, Morgan N     7 COND-MR                22.91      22.61        
  7 Coulthard, Connie    7 Middies Wave-MR        25.95      23.55        
  8 O'Shea, Shannon R    7 LBA-MR                    NT      24.47        
                  39.15     1:25.18 (46.03)     2:09.13 (43.95)     2:52.82 (43.69)
        3:46.63 (53.81)     4:40.38 (53.75)     5:21.51 (41.13)           24.47 ( )
  9 Pinto, Gabriella     7 Middies Wave-MR        25.93      24.63        
 10 Mealli, Ingrid S     7 Flying Dolphins-MR     22.83      24.65        
 11 Yapkowitz, Emma B    7 COND-MR                27.63      24.96        
 12 Goldberg, Hailey D   7 COND-MR                27.21      25.13        
 13 O'Brien, Katherine   7 LBA-MR                 26.07      25.36        
 14 DeFilippis, Emma V   6 EAST-MR                27.08      25.48        
 15 Lenihan, Sarah M     7 COND-MR                26.68      25.79        
 15 Camillo, Gabby T     6 COND-MR                27.42      25.79        
 17 Fishman, JJ J        6 COND-MR                25.49      26.03        
 18 Hyatt, Madilyn P     7 Middies Wave-MR        28.93      26.26        
 19 Broccoli, Lucca G    7 EAST-MR                25.18      26.32        
 20 Castagna, Kimmy J    6 NYSA-MR                28.48      26.58        
 21 Muety, Keira L       6 LBA-MR                 26.00      26.99        
 22 Snyder, Katie V      6 Flying Dolphins-MR     33.71      27.02        
 23 Zola, Sydney D       7 EAST-MR                28.68      27.19        
 24 Croft, Cassie C      7 Flying Dolphins-MR        NT      27.90        
 25 Park, Erin M         7 EAST-MR                26.00      27.96        
 26 Diaz, Lina M         6 LBA-MR                    NT      28.03        
 27 Slattery, Kayla J    7 NYSA-MR                27.66      28.30        
 28 Krog, Ast G          7 EAST-MR                   NT      31.40        
                  33.60     1:17.22 (43.62)     2:02.29 (45.07)     2:47.55 (45.26)
        3:35.72 (48.17)     4:28.25 (52.53)     5:11.93 (43.68)           31.40 ( )
 29 Piskora, Stella Ma   7 Flying Dolphins-MR     33.41      31.63        
                  37.15     1:24.38 (47.23)     2:06.94 (42.56)     2:49.28 (42.34)
        3:39.90 (50.62)     4:32.87 (52.97)     5:14.21 (41.34)           31.63 ( )
 30 Traitz, Elleora~Sk   6 NYSA-MR                33.22      33.30        
                  39.07     1:22.12 (43.05)     2:07.43 (45.31)     2:53.62 (46.19)
        3:42.97 (49.35)     4:33.70 (50.73)     5:15.99 (42.29)           33.30 ( )
 31 Walsh, Emily C       6 Middies Wave-MR        32.22      33.76        
 32 Kimchy, Ella E       7 NYSA-MR                33.00      34.42        
                  37.17     1:28.65 (51.48)     2:21.71 (53.06)     3:11.03 (49.32)
        4:04.57 (53.54)     4:59.94 (55.37)     5:44.06 (44.12)           34.42 ( )
 33 Tomao, Harper        6 LBA-MR                 34.43      36.43        
 34 Javer, Rebecca M     7 COND-MR                   NT      37.42        
                2:32.26     3:27.21 (54.95)     4:16.09 (48.88)     4:41.10 (25.01)
      5:43.76 (1:02.66)     6:10.80 (27.04)     6:31.16 (20.36)           37.42 ( )
 35 Gordon, Mallory      4 Middies Wave-MR           NT      42.90        
 -- Deitz, Olivia H      6 Flying Dolphins-MR     28.73         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 TU, Sophia G         7 Flying Dolphins-MR        NT      26.28        
  2 Mealli, Ingrid S     7 Flying Dolphins-MR     26.85      28.60        
  3 Dominick, Kelcie C   7 Middies Wave-MR        28.94      29.32        
  4 DeFilippis, Emma V   6 EAST-MR                32.15      29.48        
  5 Coulthard, Connie    7 Middies Wave-MR           NT      29.76        
  6 Camillo, Gabby T     6 COND-MR                29.50      30.73        
  7 Javer, Samara L      7 COND-MR                   NT      33.24        
  8 Croft, Cassie C      7 Flying Dolphins-MR        NT      33.30        
                  29.59     1:02.44 (32.85)     1:36.33 (33.89)     2:10.03 (33.70)
        2:44.07 (34.04)     3:17.80 (33.73)     3:51.82 (34.02)     4:25.59 (33.77)
        4:59.09 (33.50)     5:33.12 (34.03)     6:06.97 (33.85)     6:41.18 (34.21)
        7:15.17 (33.99)     7:49.58 (34.41)     8:24.02 (34.44)     8:58.22 (34.20)
        9:32.80 (34.58)    10:07.12 (34.32)    10:41.68 (34.56)    11:15.82 (34.14)
       11:50.23 (34.41)    12:25.10 (34.87)    13:00.14 (35.04)    13:34.97 (34.83)
       14:10.21 (35.24)    14:44.87 (34.66)    15:20.11 (35.24)    15:55.18 (35.07)
       16:30.02 (34.84)    17:05.02 (35.00)    17:39.99 (34.97)    18:15.05 (35.06)
              33.30 ( )
  9 Broccoli, Lucca G    7 EAST-MR                34.41      33.75        
 10 Zola, Sydney D       7 EAST-MR                33.84      34.21        
 11 Baideme, Natalie B   7 NYSA-MR                29.93      34.80        
 12 Krog, Ast G          7 EAST-MR                   NT      36.23        
 13 Muety, Keira L       6 LBA-MR                 40.63      37.89        
 14 Yapkowitz, Emma B    7 COND-MR                   NT      40.73        
 -- Walsh, Emily C       6 Middies Wave-MR        40.95         DQ        
 -- Cragg, Kathryn A     7 Flying Dolphins-MR     29.48         DQ        
 -- Diaz, Lina M         6 LBA-MR                    NT         DQ        
                  30.24     1:03.75 (33.51)     1:37.83 (34.08)     2:11.72 (33.89)
        2:46.52 (34.80)     3:21.12 (34.60)     3:55.66 (34.54)     4:30.56 (34.90)
        5:05.59 (35.03)     5:40.07 (34.48)     6:14.67 (34.60)     6:49.45 (34.78)
        7:24.42 (34.97)     7:59.14 (34.72)     8:34.44 (35.30)     9:09.18 (34.74)
        9:44.46 (35.28)    10:19.25 (34.79)    10:54.72 (35.47)    11:29.99 (35.27)
       12:05.15 (35.16)    12:40.70 (35.55)    13:15.51 (34.81)    13:51.17 (35.66)
       14:26.39 (35.22)    15:01.45 (35.06)    15:37.06 (35.61)    16:12.32 (35.26)
       16:47.77 (35.45)    17:24.27 (36.50)    17:59.87 (35.60)    18:35.04 (35.17)
                 DQ ( )
 -- O'Shea, Shannon R    7 LBA-MR                    NT         DQ        
 -- Fishman, JJ J        6 COND-MR                   NT         DQ        
                  29.70     1:02.95 (33.25)     1:37.45 (34.50)     2:12.12 (34.67)
        2:46.95 (34.83)     3:22.06 (35.11)     3:57.21 (35.15)     4:32.43 (35.22)
        5:07.78 (35.35)     5:43.18 (35.40)     6:18.44 (35.26)     6:53.99 (35.55)
        7:29.93 (35.94)     8:05.51 (35.58)     8:41.27 (35.76)     9:17.37 (36.10)
        9:53.06 (35.69)    10:28.69 (35.63)    11:04.27 (35.58)    11:39.98 (35.71)
       12:15.99 (36.01)    12:52.03 (36.04)    13:28.07 (36.04)    14:04.08 (36.01)
       14:40.18 (36.10)    15:16.22 (36.04)    15:52.49 (36.27)    16:28.92 (36.43)
       17:05.04 (36.12)    17:41.55 (36.51)    18:17.95 (36.40)    18:53.96 (36.01)
                 DQ ( )
 -- Park, Erin M         7 EAST-MR                27.82         DQ        
 -- Afanasewicz, Kate    7 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Hyatt, Madilyn P     7 Middies Wave-MR           NT         DQ        
 -- Snyder, Katie V      6 Flying Dolphins-MR     41.16         DQ        
 -- Piskora, Stella Ma   7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Deitz, Olivia H      6 Flying Dolphins-MR     35.54         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Brien, Katherine   7 LBA-MR                    NT      23.63        
  2 Terri, Sheena C      7 Middies Wave-MR           NT      24.92        
  3 Afanasewicz, Kate    7 NYSA-MR                22.76      25.57        
  4 Murray, Morgan N     7 COND-MR                27.80      26.80        
  5 Dominick, Kelcie C   7 Middies Wave-MR        29.21      28.54        
  6 Broccoli, Lucca G    7 EAST-MR                33.91      28.65        
  7 Baideme, Natalie B   7 NYSA-MR                   NT      33.68        
  8 Lenihan, Sarah M     7 COND-MR                34.07      33.96        
  9 Camillo, Gabby T     6 COND-MR                40.39      35.92        
 10 Zola, Sydney D       7 EAST-MR                38.52      37.95        
 11 Krog, Ast G          7 EAST-MR                   NT      54.88        
 -- DeFilippis, Emma V   6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Goldberg, Hailey D   7 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reis, Sophie M       8 EAST-MR                40.34      41.00        
  2 Diaz, Una M          8 LBA-MR                 44.42      44.07        
  3 Park, Cadie V        8 NYCC-MR                   NT      44.78        
  4 Guerrero, McKenzie   8 COND-MR                47.65      44.92        
  5 Tom, Kaitlyn L       8 LBA-MR                 47.71      44.96        
  6 Bacidore, Sofia G    8 Flying Dolphins-MR     53.93      45.18        
  7 Kohli, Eshani        8 EAST-MR                49.09      45.43        
  8 Spartioti, Maria E   8 Flying Dolphins-MR     43.56      45.59        
  9 Buzaid, Catherine    8 EAST-MR                48.50      47.42        
 10 Wu, Lora             8 Flying Dolphins-MR     49.23      47.86        
 11 Casey, Emma D        8 EAST-MR                49.51      49.66        
 12 Schofield, Jenny A   8 EAST-MR              1:00.00      50.57        
 13 Mackof, Delilah N    8 EAST-MR                50.80      50.75        
 14 Baumann, Tierney A   8 Middies Wave-MR        50.04      51.31        
 15 Arevalo, Emma E      8 NYSA-MR                58.43      53.45        
 16 Carroll, Rion J      8 COND-MR                53.66      54.06        
 17 Calvello, Alyssa M   8 COND-MR                56.54      54.37        
 18 Ghahremani, Layla    8 EAST-MR                53.21      54.72        
 19 Bolz, Sophia C       8 LBA-MR                 55.81      55.53        
 20 Cox, Adelaide A      8 COND-MR                56.97      55.87        
 21 Strongin, Emme R     8 Flying Dolphins-MR     51.54      56.79        
 22 Iwerks, Cambria L    8 Flying Dolphins-MR        NT      57.13        
 23 Lyons, Molly H       8 Flying Dolphins-MR        NT      59.03        
 24 Kissane, Kate T      8 COND-MR                   NT      59.82        
 25 Moore, Martha        8 Flying Dolphins-MR        NT      59.84        
 26 McLaughlin, Orla S   8 COND-MR                   NT    1:01.04        
 27 Forbell, Olivia G    8 Flying Dolphins-MR   1:01.30    1:03.37        
 28 Albright, Kennedy    8 LBA-MR                    NT    1:03.52        
 29 Harden, Haillie I    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.39        
 30 Burke, Isabella S    8 COND-MR              1:20.00    1:05.12        
 31 Gopoian, Naia        8 Middies Wave-MR           NT    1:13.19        
 32 Henry, Molly R       8 COND-MR                   NT    1:13.76        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reis, Sophie M       8 EAST-MR                48.44      49.52        
  2 Wu, Lora             8 Flying Dolphins-MR     49.25      49.69        
  3 Spartioti, Maria E   8 Flying Dolphins-MR     51.24      49.85        
  4 Tom, Kaitlyn L       8 LBA-MR                 52.83      50.19        
  5 Diaz, Una M          8 LBA-MR                 52.23      51.74        
  6 Ogaki, Asa           8 Middies Wave-MR        48.31      52.22        
  7 Kohli, Eshani        8 EAST-MR              1:00.27      57.99        
  8 Koss, Cassel C       8 LBA-MR               1:05.05      59.07        
  9 Baumann, Tierney A   8 Middies Wave-MR      1:00.23    1:01.26        
 10 Cox, Adelaide A      8 COND-MR                   NT    1:02.81        
 11 Moore, Martha        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:06.69        
 12 Schofield, Jenny A   8 EAST-MR                   NT    1:06.86        
 13 Strongin, Emme R     8 Flying Dolphins-MR   1:34.75    1:08.67        
 14 Gordon, Margo D      8 Middies Wave-MR      1:15.86    1:13.83        
 15 Forbell, Olivia G    8 Flying Dolphins-MR   1:17.18    1:16.45        
 16 Harden, Haillie I    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.06        
 -- Arevalo, Emma E      8 NYSA-MR              1:19.06         DQ        
 -- Iwerks, Cambria L    8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Kissane, Kate T      8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- McLaughlin, Orla S   8 COND-MR                   NT         DQ        
 -- Casey, Emma D        8 EAST-MR              1:03.36         DQ        
 -- DePalma, Lexie P     8 NYSA-MR                   NT         DQ        
 -- Bacidore, Sofia G    8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Taylor, Carsen L     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Henry, Molly R       8 COND-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guerrero, McKenzie   8 COND-MR                48.50      50.05        
  2 Koss, Cassel C       8 LBA-MR               1:01.13      55.12        
  3 Carroll, Rion J      8 COND-MR                   NT    1:03.18        
  4 DePalma, Lexie P     8 NYSA-MR                   NT    1:10.07        
  5 Calvello, Alyssa M   8 COND-MR                   NT    1:14.11        
 -- Bolz, Sophia C       8 LBA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Spartioti, Maria E   8 Flying Dolphins-MR     37.15      37.40        
  2 Buzaid, Catherine    8 EAST-MR                37.89      39.78        
  3 Tom, Kaitlyn L       8 LBA-MR                 41.64      39.87        
  4 Diaz, Una M          8 LBA-MR                 40.27      40.22        
  5 Mackof, Delilah N    8 EAST-MR                39.81      40.23        
  6 Park, Cadie V        8 NYCC-MR                47.63      40.63        
  7 Cragg, Kathryn A     7 Flying Dolphins-MR     45.75      41.44        
  8 Baumann, Tierney A   8 Middies Wave-MR        43.42      42.11        
  9 Wu, Lora             8 Flying Dolphins-MR     40.62      42.31        
 10 Murray, Morgan N     7 COND-MR                40.25      42.55        
 11 Bacidore, Sofia G    8 Flying Dolphins-MR     41.54      42.77        
 12 Terri, Sheena C      7 Middies Wave-MR        46.30      43.21        
 13 TU, Sophia G         7 Flying Dolphins-MR        NT      44.15        
 14 Mealli, Ingrid S     7 Flying Dolphins-MR     48.24      44.17        
 15 Arevalo, Emma E      8 NYSA-MR                46.53      44.28        
 16 Koss, Cassel C       8 LBA-MR                 47.46      45.42        
 17 Strongin, Emme R     8 Flying Dolphins-MR     51.43      46.98        
 18 Pinto, Gabriella     7 Middies Wave-MR        50.15      48.50        
 19 Carroll, Rion J      8 COND-MR                50.94      48.53        
 20 Schofield, Jenny A   8 EAST-MR                50.91      48.58        
 21 Moore, Martha        8 Flying Dolphins-MR        NT      50.15        
 22 Lyons, Molly H       8 Flying Dolphins-MR        NT      50.31        
 23 Calvello, Alyssa M   8 COND-MR                50.27      50.40        
 24 Fishman, JJ J        6 COND-MR                57.13      51.88        
 25 Ghahremani, Layla    8 EAST-MR                53.27      52.97        
 26 Deitz, Olivia H      6 Flying Dolphins-MR   1:07.68      53.31        
 27 Castagna, Kimmy J    6 NYSA-MR                   NT      54.04        
 28 Iwerks, Cambria L    8 Flying Dolphins-MR        NT      54.75        
 29 Cox, Adelaide A      8 COND-MR                52.96      55.40        
 30 Forbell, Olivia G    8 Flying Dolphins-MR     49.64      56.38        
 31 Snyder, Katie V      6 Flying Dolphins-MR   1:14.68      58.55        
 32 Harden, Haillie I    8 Flying Dolphins-MR        NT      59.33        
 33 Bolz, Sophia C       8 LBA-MR                 56.23      59.79        
 34 McLaughlin, Orla S   8 COND-MR                   NT    1:01.16        
 35 Traitz, Elleora~Sk   6 NYSA-MR              1:10.65    1:02.09        
 36 DePalma, Lexie P     8 NYSA-MR              1:06.63    1:06.00        
 37 Kissane, Kate T      8 COND-MR                   NT    1:06.65        
 38 Albright, Kennedy    8 LBA-MR                    NT    1:07.81        
 39 Gopoian, Naia        8 Middies Wave-MR           NT    1:09.94        
 40 Henry, Molly R       8 COND-MR              1:20.16    1:10.81        
 41 Kimchy, Ella E       7 NYSA-MR              1:07.24    1:11.94        
 42 Burke, Isabella S    8 COND-MR              1:08.17    1:14.28        
 43 Piskora, Stella Ma   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:14.33        
 44 Taylor, Carsen L     8 Flying Dolphins-MR   1:06.87    1:17.81        
 45 Croft, Cassie C      7 Flying Dolphins-MR        NT    1:19.86        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reis, Sophie M       8 EAST-MR              1:13.53    1:14.62        
                                  34.77 ( )     1:14.62 (39.85)                    
  2 Ogaki, Asa           8 Middies Wave-MR      1:24.34    1:25.51        
                                  38.04 ( )     1:25.51 (47.47)                    
  3 Buzaid, Catherine    8 EAST-MR              1:26.20    1:28.29        
                                  39.86 ( )     1:28.29 (48.43)                    
  4 Mackof, Delilah N    8 EAST-MR              1:32.88    1:36.40        
                                  45.07 ( )     1:36.40 (51.33)                    
  5 Kohli, Eshani        8 EAST-MR                   NT    1:38.19        
                                  43.22 ( )     1:38.19 (54.97)                    
  6 Casey, Emma D        8 EAST-MR              1:59.39    1:44.28        
                                  50.69 ( )     1:44.28 (53.59)                    
  7 Arevalo, Emma E      8 NYSA-MR              1:58.62    1:46.06        
                                  47.58 ( )     1:46.06 (58.48)                    
  8 Pinto, Gabriella     7 Middies Wave-MR           NT    1:48.95        
                                  49.23 ( )     1:48.95 (59.72)                    
  9 Gordon, Margo D      8 Middies Wave-MR      2:14.55    1:53.72        
                                  51.44 ( )   1:53.72 (1:02.28)                    
 10 Ghahremani, Layla    8 EAST-MR                   NT    1:56.17        
                                  53.81 ( )   1:56.17 (1:02.36)                    
 11 Park, Erin M         7 EAST-MR                   NT    2:11.83        
                                1:02.08 ( )   2:11.83 (1:09.75)                    
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reis, Sophie M       8 EAST-MR              1:33.09    1:24.55        
                  37.97     1:24.55 (46.58)                                        
  2 Ogaki, Asa           8 Middies Wave-MR      1:39.17    1:33.84        
                  44.64     1:33.84 (49.20)                                        
  3 Park, Cadie V        8 NYCC-MR              1:38.30    1:34.48        
                  44.63     1:34.48 (49.85)                                        
  4 Diaz, Una M          8 LBA-MR               1:33.72    1:34.63        
                  43.00     1:34.63 (51.63)                                        
  5 Guerrero, McKenzie   8 COND-MR              1:38.06    1:36.40        
                  45.61     1:36.40 (50.79)                                        
  6 Spartioti, Maria E   8 Flying Dolphins-MR   1:37.90    1:37.26        
                  44.21     1:37.26 (53.05)                                        
  7 Wu, Lora             8 Flying Dolphins-MR   1:40.80    1:37.90        
                  46.25     1:37.90 (51.65)                                        
  8 Kohli, Eshani        8 EAST-MR              1:49.35    1:43.00        
                  45.79     1:43.00 (57.21)                                        
  9 Casey, Emma D        8 EAST-MR              1:49.24    1:45.45        
                  49.34     1:45.45 (56.11)                                        
 10 Buzaid, Catherine    8 EAST-MR              1:52.22    1:47.06        
                  46.17   1:47.06 (1:00.89)                                        
 11 Bacidore, Sofia G    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.26        
                  47.26   1:48.26 (1:01.00)                                        
 12 Gordon, Margo D      8 Middies Wave-MR           NT    2:02.12        
                  51.95   2:02.12 (1:10.17)                                        
 13 Forbell, Olivia G    8 Flying Dolphins-MR        NT    2:09.68        
                  58.46   2:09.68 (1:11.22)                                        
 -- Strongin, Emme R     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  55.03        DQ (1:10.22)                                        
 -- Mealli, Ingrid S     7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  53.71        DQ (1:03.13)                                        
 -- Ghahremani, Layla    8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Cragg, Kathryn A     7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  50.82 ( )          DQ (56.33)                    
 -- Deitz, Olivia H      6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                1:02.83 ( )        DQ (1:15.90)                    
 -- Dominick, Kelcie C   7 Middies Wave-MR           NT         DQ        
                                1:01.83 ( )        DQ (1:05.80)                    
 -- Mackof, Delilah N    8 EAST-MR              1:53.38         DQ        
                  53.03          DQ (53.18)                                        
 -- Moore, Martha        8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  56.82        DQ (1:06.23)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trenczer, Quincy A   7 COND-MR                21.33      20.41        
  2 Reidy, Dillon J      6 NYSA-MR                25.97      20.86        
  3 Halyard, Alex        6 EAST-MR                   NT      21.16        
  4 Rodriguez, Christi   7 EAST-MR                22.24      23.74        
  5 Shapiro, Aiden G     7 LBA-MR                    NT      25.88        
  6 Price, William G     7 COND-MR                28.46      26.38        
  7 Schofield, Aaron P   6 EAST-MR                   NT      27.14        
  8 Farnsworth, Emery    7 Middies Wave-MR        33.44      32.52        
  9 Gardner, Jackson B   5 NYSA-MR                43.38      35.75        
 10 Dannefer, Fynn M     7 EAST-MR                   NT      41.79        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fogarty, Atticus I   7 Flying Dolphins-MR     24.41      21.99        
  2 Feinstein, Jack v    7 Flying Dolphins-MR     28.49      24.16        
  3 Rodriguez, Christi   7 EAST-MR                26.01      24.30        
  4 Reidy, Dillon J      6 NYSA-MR                30.77      24.53        
                  36.15     1:19.97 (43.82)     2:03.60 (43.63)     2:47.23 (43.63)
        3:38.04 (50.81)     4:27.78 (49.74)     5:06.90 (39.12)           24.53 ( )
  5 Halyard, Alex        6 EAST-MR                   NT      24.99        
  6 Cho, Joshua S        7 Flying Dolphins-MR     26.07      26.27        
  7 Amendola, Dominic    6 COND-MR                30.41      26.41        
  8 Knobel, David J      7 Flying Dolphins-MR     26.67      26.60        
  9 Shapiro, Aiden G     7 LBA-MR                    NT      28.06        
 10 Aikman, Giles R      6 Middies Wave-MR        31.81      29.46        
                  38.52     1:27.39 (48.87)     2:10.26 (42.87)     2:53.06 (42.80)
        3:44.01 (50.95)     4:36.80 (52.79)     5:18.38 (41.58)           29.46 ( )
 11 Schofield, Aaron P   6 EAST-MR                   NT      29.79        
 12 Farnsworth, Emery    7 Middies Wave-MR        33.81      29.96        
 13 Sinclair, Arhtur G   7 Middies Wave-MR        34.42      31.33        
                  19.29   1:56.26 (1:36.97)           31.33 ( )                    
 14 Price, William G     7 COND-MR                33.73      32.23        
                  33.40     1:12.01 (38.61)     1:53.30 (41.29)     2:35.41 (42.11)
        3:23.60 (48.19)     4:13.21 (49.61)     4:50.37 (37.16)           32.23 ( )
 15 Riccardi, Julius T   7 Flying Dolphins-MR     33.37      33.98        
                  37.55     1:23.65 (46.10)     2:07.32 (43.67)     2:50.47 (43.15)
        3:36.85 (46.38)     4:22.99 (46.14)   5:39.53 (1:16.54)           33.98 ( )
 16 Dannefer, Fynn M     7 EAST-MR                   NT      41.42        
 -- Gardner, Jackson B   5 NYSA-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Declan D    7 LBA-MR                    NT      25.68        
  2 Knobel, David J      7 Flying Dolphins-MR     29.31      27.63        
  3 Rodriguez, Christi   7 EAST-MR                33.12      29.41        
  4 Fogarty, Atticus I   7 Flying Dolphins-MR     26.93      29.73        
  5 Shapiro, Aiden G     7 LBA-MR                    NT      39.05        
 -- Riccardi, Julius T   7 Flying Dolphins-MR     39.51         DQ        
 -- Halyard, Alex        6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Dannefer, Fynn M     7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Schofield, Aaron P   6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Farnsworth, Emery    7 Middies Wave-MR           NT         DQ        
 -- Cho, Joshua S        7 Flying Dolphins-MR     31.20         DQ        
 -- Feinstein, Jack v    7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bradley, Declan D    7 LBA-MR                 32.77      25.08        
  2 Trenczer, Quincy A   7 COND-MR                27.61      26.12        
  3 Halyard, Alex        6 EAST-MR                   NT      29.36        
  4 Rodriguez, Christi   7 EAST-MR                33.68      32.32        
  5 Sinclair, Arhtur G   7 Middies Wave-MR           NT      33.73        
 -- Amendola, Dominic    6 COND-MR                35.34         DQ        
 -- Shapiro, Aiden G     7 LBA-MR                    NT         DQ        
 -- Schofield, Aaron P   6 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deangelis, Nichola   8 LBA-MR                 42.94      40.49        
  2 Muety, Shaun W       8 LBA-MR                 45.23      45.24        
  3 Pellumbi, Matthew    8 COND-MR                50.58      46.95        
  4 Amendola, Anthony    8 COND-MR                50.65      47.19        
  5 Voege, Charles G     8 LBA-MR                    NT      47.86        
  6 Regan, Finn          8 LBA-MR                 50.04      48.96        
  7 Amin, Rishi R        8 EAST-MR                48.67      48.97        
  8 Seguso, Logan        8 Middies Wave-MR           NT      50.03        
  9 Davis, Henry J       8 EAST-MR                53.33      50.61        
 10 Reidy, Declan E      8 NYSA-MR                51.07      50.89        
 11 Trinnel, Eli         8 NYCC-MR                52.74      53.44        
 12 Savonije, Oscar      8 Flying Dolphins-MR        NT      55.14        
 13 McTigue, Brady R     8 COND-MR                57.66      55.43        
 14 Odisharia, Sozari    8 Middies Wave-MR        53.12      56.16        
 15 Yi, Michael          8 Middies Wave-MR           NT      58.76        
 16 Kroft, Lucas N       8 Flying Dolphins-MR     50.89      59.07        
 17 Halyard, Scottie     8 EAST-MR                   NT    1:00.00        
 18 Markarian, Ashot     8 Middies Wave-MR        50.99    1:00.34        
 19 Romanoff, Zander     8 NYCC-MR                   NT    1:01.51        
 20 Feinstein, Brandon   8 EAST-MR                   NT    1:04.43        
 21 Rapisarda, Thomas    8 EAST-MR                   NT    1:04.84        
 22 Rothkin, Blake A     8 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.18        
 23 Dardashti-Weisz, A   8 Middies Wave-MR           NT    1:23.01        
 -- Kumar, Aadi          8 Middies Wave-MR           NT         DQ        
 -- Roazzi, Ethan J      8 COND-MR                52.28         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deangelis, Nichola   8 LBA-MR                 44.99      44.56        
  2 Mighty, Michael N    8 COND-MR                50.20      50.52        
  3 Dixon, Kyle J        8 COND-MR                51.60      54.07        
  4 Voege, Charles G     8 LBA-MR                 55.08      54.37        
  5 Amin, Rishi R        8 EAST-MR                56.49      58.26        
  6 Halyard, Scottie     8 EAST-MR                   NT    1:04.98        
  7 Reidy, Declan E      8 NYSA-MR              1:06.93    1:05.31        
  8 Roazzi, Ethan J      8 COND-MR                   NT    1:06.17        
  9 Pellumbi, Matthew    8 COND-MR                   NT    1:09.30        
 10 Feinstein, Brandon   8 EAST-MR                   NT    1:23.12        
 -- Rothkin, Blake A     8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Rapisarda, Thomas    8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Regan, Finn          8 LBA-MR               1:07.12         DQ        
 -- Savonije, Oscar      8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Romanoff, Zander     8 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Kroft, Lucas N       8 Flying Dolphins-MR   1:08.73         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trinnel, Eli         8 NYCC-MR                54.75      52.23        
  2 Amendola, Anthony    8 COND-MR                   NT      54.22        
  3 Dixon, Kyle J        8 COND-MR                53.70      56.06        
  4 Markarian, Ashot     8 Middies Wave-MR           NT    1:01.85        
 -- Regan, Finn          8 LBA-MR               1:02.95         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mighty, Michael N    8 COND-MR                39.94      38.30        
  2 Muety, Shaun W       8 LBA-MR                 37.23      39.05        
  3 Dixon, Kyle J        8 COND-MR                39.02      39.13        
  4 Amendola, Anthony    8 COND-MR                40.89      39.98        
  5 Davis, Henry J       8 EAST-MR                41.96      40.21        
  6 Regan, Finn          8 LBA-MR                 53.44      41.26        
  7 Voege, Charles G     8 LBA-MR                 42.46      41.33        
  8 Heaydon, Sam R       8 NYCC-MR                41.85      41.59        
  9 Reidy, Declan E      8 NYSA-MR                46.08      43.49        
 10 Bradley, Declan D    7 LBA-MR                 47.11      43.56        
 11 Seguso, Logan        8 Middies Wave-MR        43.44      43.92        
 12 Roazzi, Ethan J      8 COND-MR                43.60      45.21        
 13 Odisharia, Sozari    8 Middies Wave-MR        45.37      45.28        
 14 Cho, Joshua S        7 Flying Dolphins-MR     55.56      45.44        
 15 McTigue, Brady R     8 COND-MR                45.69      46.46        
 16 Fogarty, Atticus I   7 Flying Dolphins-MR        NT      47.28        
 17 Kumar, Aadi          8 Middies Wave-MR        47.77      48.40        
 18 Pellumbi, Matthew    8 COND-MR                47.27      49.14        
 19 Knobel, David J      7 Flying Dolphins-MR        NT      49.81        
 20 Kroft, Lucas N       8 Flying Dolphins-MR        NT      49.90        
 21 Reidy, Dillon J      6 NYSA-MR                57.16      51.81        
 22 Savonije, Oscar      8 Flying Dolphins-MR        NT      53.35        
 23 Feinstein, Jack v    7 Flying Dolphins-MR        NT      54.28        
 24 Rapisarda, Thomas    8 EAST-MR                   NT      55.81        
 25 Romanoff, Zander     8 NYCC-MR                   NT      56.85        
 26 Yi, Michael          8 Middies Wave-MR        55.68      59.02        
 27 Amendola, Dominic    6 COND-MR                   NT    1:00.44        
 28 Rothkin, Blake A     8 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.37        
 29 Sinclair, Arhtur G   7 Middies Wave-MR      1:03.64    1:06.26        
 30 Riccardi, Julius T   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.61        
 31 Dardashti-Weisz, A   8 Middies Wave-MR           NT    1:28.43        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Muety, Shaun W       8 LBA-MR               1:24.32    1:32.25        
                                  43.57 ( )     1:32.25 (48.68)                    
  2 Amin, Rishi R        8 EAST-MR                   NT    1:36.60        
                                  44.78 ( )     1:36.60 (51.82)                    
  3 Heaydon, Sam R       8 NYCC-MR                   NT    1:37.60        
                                  44.39 ( )     1:37.60 (53.21)                    
  4 Davis, Henry J       8 EAST-MR              1:45.00    1:40.56        
                                  44.48 ( )     1:40.56 (56.08)                    
  5 Seguso, Logan        8 Middies Wave-MR           NT    1:45.83        
                                  48.35 ( )     1:45.83 (57.48)                    
  6 Reidy, Declan E      8 NYSA-MR              1:45.34    1:47.29        
                                  17.60 ( )   1:47.29 (1:29.69)                    
  7 Reidy, Dillon J      6 NYSA-MR              1:58.65    1:48.83        
                                  49.86 ( )     1:48.83 (58.97)                    
  8 Markarian, Ashot     8 Middies Wave-MR      1:48.49    1:57.27        
                                  53.08 ( )   1:57.27 (1:04.19)                    
  9 Rapisarda, Thomas    8 EAST-MR                   NT    2:06.53        
                                  56.41 ( )   2:06.53 (1:10.12)                    
 10 Halyard, Scottie     8 EAST-MR                   NT    2:09.93        
                                  57.06 ( )   2:09.93 (1:12.87)                    
 11 Feinstein, Brandon   8 EAST-MR                   NT    2:13.52        
                                1:03.77 ( )   2:13.52 (1:09.75)                    
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deangelis, Nichola   8 LBA-MR               1:30.68    1:27.66        
                  42.16     1:27.66 (45.50)                                        
  2 Mighty, Michael N    8 COND-MR              1:41.01    1:35.81        
                  46.98     1:35.81 (48.83)                                        
  3 Heaydon, Sam R       8 NYCC-MR              1:47.39    1:45.37        
                  49.87     1:45.37 (55.50)                                        
  4 Fogarty, Atticus I   7 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.47        
                  33.56     1:19.37 (45.81)     2:13.88 (54.51)         1:47.47 ( )
  5 Amin, Rishi R        8 EAST-MR              1:54.58    1:50.93        
                  50.66   1:50.93 (1:00.27)                                        
  6 McTigue, Brady R     8 COND-MR                   NT    1:53.16        
                  58.44     1:53.16 (54.72)                                        
  7 Knobel, David J      7 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.39        
                  39.14     1:20.97 (41.83)     2:10.08 (49.11)         1:53.39 ( )
  8 Trinnel, Eli         8 NYCC-MR              1:57.34    1:53.43        
                  52.11   1:53.43 (1:01.32)                                        
  9 Trenczer, Quincy A   7 COND-MR                   NT    1:54.65        
                  42.94     1:28.89 (45.95)     2:26.54 (57.65)         1:54.65 ( )
 10 Kroft, Lucas N       8 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.43        
                  57.86   2:05.43 (1:07.57)                                        
 11 Feinstein, Brandon   8 EAST-MR                   NT    2:23.16        
                1:10.93   2:23.16 (1:12.23)                                        
 -- Cho, Joshua S        7 Flying Dolphins-MR   2:28.71         DQ        
                  54.17        DQ (1:02.22)                                        
 -- Halyard, Scottie     8 EAST-MR                   NT         DQ        
                  33.25     1:15.27 (42.02)     2:02.82 (47.55)           DQ (7.37)
 -- Davis, Henry J       8 EAST-MR                   NT         DQ        
                  50.79        DQ (1:01.17)                                        
 -- Markarian, Ashot     8 Middies Wave-MR      1:56.83         DQ        
                  57.07        DQ (1:00.64)                                        
 -- Savonije, Oscar      8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                  57.77        DQ (1:05.74)